AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Jurzyca štátnice novelou vysokoškolského zákona nezruší SME.sk
3.10.2011
V novele vysokoškolského zákona ostali ako podmienka ukončenia vysokej školy aj štátnice. Obhajoba záverečnej práce nebude stačiť...  »
Spiegel: Vyvinieme na Slovensko tlak, aby schválilo reformu eurovalu
Spiegel: Vyvinieme na Slovensko tlak, aby schválilo reformu eurovalu
3.10.2011
Nemecký týždenník Der Spiegel uvažoval o tom, čo môže eurozóna urobiť na zmenu postoja Slovenska a čo sa môže stať, ak parlament na Slovensku odmietne zvýšenie eurovalu. Podľa portálu budú krajiny eurozóny Slovensko masívne „spracovávať“ a v krajom prípade vyvinú tlak, aby zvýšenie eurovalu odsúhlasilo. Podľa týždenníka je tiež možné, že Slovensko sa oficiálne pripojí, a v krajnom prípade nebude musieť nič zaplatiť. Prípadné neschválenie Slovenskom však nebude pre eurozónu údajne žiadnou katastrofou. Horšie by podľa týždenníka bolo, ak by reformu neodsúhlasili v Holandsku, ktorého podiel predstavuje takmer 6 percent (44,5 miliardy eur).
Médiá: 2
Komentáre:
3
Fico je za euroval, podľa Krajcera Smer vodu káže a víno pije
Fico je za euroval, podľa Krajcera Smer vodu káže a víno pije
2.10.2011
"Je to hanebný postup. Smer je európsky unikát, nechce hlasovať, aj keď je za. Toto politikárčenie je absurdné. Smer vodu káže a víno pije," uviedol v nedeľnej diskusnej relácii Televízie Markíza Na telo minister kultúry Daniel Krajcer (SaS), ktorý tak kritizoval avizovaný postup strany Smer-SD hlasovať za euroval len v prípade, že koalícia zagarantuje aspoň 76 hlasov. "Ak sa ukáže, že nie sú schopní vládnuť a prijímať rozhodnutia takéhoto vážneho charakteru, určite euroval prejde s našimi hlasmi, o tom nepochybujte, my sme za euroval," povedal v nedeľu šéf sociálnych demokratov Robert Fico. V takom prípade však musí podľa neho nastať buď rekonštrukcia vlády, alebo predčasné parlamentné voľby.
Médiá: 6
Komentáre:
4
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Mladíka z Košíc nakazili vírusom HIV pri transfúzii
Mladíka z Košíc nakazili vírusom HIV pri transfúzii
2.10.2011
Televízia Markíza vo svojej sobotnej hlavnej spravodajskej relácii informovala o prvom potvrdenom prípade pacienta, ktorý sa nakazil vírusom HIV z krvnej transfúzie priamo počas operácii. Išlo o 17-ročného Filipa z Košíc, ktorý v roku 2007 po ťažkom úraze absolvoval sériu operácií a s krvnými transfúziami. Lekári vtedy mladému mužovi život zachránili, no niekoľko mesiacov po zákrokoch diagnostifikovali vírus HIV. "Som veľmi vďačný doktorom, že ma zachránili, ale dali mi aj ďalšiu ranu, s ktorou musím žiť," povedal Filip v rozhovore pre televíziu. Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach sa bráni, že chybu neurobila a ich postup bol štandardný.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Homosexuálov ukrýva aj slovenská armáda TVNOVINY
2.10.2011
Gejom a lesbám v našej armáde žiaden oficiálny postih za inú ako heterosexuálnu orientáciu nehrozí...  »
Krádeží áut je najmenej za dvadsať rokov
Krádeží áut je najmenej za dvadsať rokov
2.10.2011
Podľa údajov Prezídia Policajného zboru SR je počet ukradnutých áut na Slovensku v tomto roku historicky najnižší za posledných 20 rokov. "V prvom polroku tohto roka polícia zaznamenala 1362 prípadov krádeží motorových vozidiel, čo je o 346 menej ako v porovnateľnom období minulého roka," uviedol pre TASR policajný hovorca Michal Slivka. Polícia podľa neho k zníženiu počtu krádeží dospela častejšími hliadkami v rizikových oblastiach, ale aj krokmi, ktoré sťažujú legalizáciu kradnutých vozidiel. "Napríklad zverejnenie odcudzených vozidiel na internete," dodal.
Médiá: 1
Komentáre:
0
V nedeľu bude na Slovensku veľmi teplo Webnoviny
2.10.2011
Počasie bude jasné až polojasné. Najvyššia denná teplota dosiahne 22 až 27 stupňov Celzia...  »
SMK očakáva predčasné voľby, začína sa na ne pripravovať
SMK očakáva predčasné voľby, začína sa na ne pripravovať
2.10.2011
"Prišli sme k záveru, že musíme urýchliť prípravu Strany maďarskej koalície (SMK) na možné predčasné voľby, aktualizovať náš program v zmysle nových výziev, ako je európska hospodárska a finančná kríza," uviedol v sobotu na tlačovej konferencii po Republikovej rade SMK predseda strany József Berényi. V prípadných parlamentných voľbách chce SMK prekonať 5-percentnú minimálnu hranicu na vstup do parlamentu. "Náš cieľ je návrat do parlamentu," vyhlásil Berényi. Najlepšími politickými spojencami sú podľa Berényiho SDKÚ-DS a KDH, čo SMK potvrdila aj frakcia európskych ľudovcov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Malacky: Hlina sťahoval kontajner k primátorovi, neúspešne
Malacky: Hlina sťahoval kontajner k primátorovi, neúspešne
1.10.2011
Občiansky aktivista a podnikateľ Alojz Hlina sa v sobotu pokúsil presťahovať svoj kontajner spred domu rómskej rodiny na Družstevnej ulici pred rodinný dom primátora Malaciek Jozefa Ondrejku. Zabránila mu v tom však polícia, podľa ktorej išlo o nelegálne zabratie verejného priestranstva. Neprispôsobivá rómska rodina sa na Družstevnú ulicu prisťahovala asi pred dvoma rokmi. Zápach, potkany a hlučné správanie sa členov rómskej rodiny iritovalo ich susedov, osobitne rodinu Dobrovodskovcov. Alojz Hlina na seba v tomto prípade upozornil tým, že pred chatrče rómskej rodiny dal pristaviť dva kontajnery. Jeden slúžil ako dočasná škôlka a druhý ako sociálne zariadenie.
Médiá: 2
Komentáre:
2
Abrhan: Vládnutie po neschválení eurovalu by bolo problematické
Abrhan: Vládnutie po neschválení eurovalu by bolo problematické
1.10.2011
Podľa podpredsedu KDH Pavla Abrhana by pokračovanie vládnutia súčasnej koalície bolo v prípade neschválenia eurovalu problematické. Keď koalícia euroval nechváli, budú na stole dve riešenia. "Znovu sa môže zopakovať hlasovanie s tým, že tomu budú predchádzať rokovania s opozíciou. Alebo druhá alternatíva môže byť, že vláda sa rozhodne, že pri druhom hlasovaní to môže spojiť s dôverou vláde a buď tá vláda to zvládne, alebo tým pádom by padala vláda. Iné riešenia nevidím," povedal Abrhan v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy. Abrhan si myslí, že rokovania s opozíciou sú dnes nemožné, pretože by to ohrozilo rokovania so stranou SaS.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Kukláči majú nového šéfa, Ján Rejda skončil
Kukláči majú nového šéfa, Ján Rejda skončil
1.10.2011
Policajti z Útvaru osobitného určenia majú nové vedenie. Jeho doterajší šéf Ján Rejda bol podľa oficiálnych informácií zo služobného pomeru uvoľnený na vlastnú žiadosť. Rejdu pritom policajný prezident Jaroslav Spišiak odvolal už pred pár týždňami. Na jeho poste bude po novom úradovať Štefan Hamran, ktorý je z prostredia elitnej jednotky. Prečo musel Rejda odísť, Spišiak oficiálne nevysvetlil. Špekuluje sa však aj o možnej strate dôvery. Na útvar osobitného určenia nastúpil Rejda v roku 1992, velil mu od roku 2009, keď policajný zbor viedol Ján Packa.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Figeľ dal Skanske vopred 20 miliónov, odísť nemieni SME.sk
1.10.2011
Pravda tvrdí, že Figeľov rezort cez Národnú diaľničnú spoločnosť odklepol odškodné takmer 20 miliónov pre firmu Skanska, ktorá si peniaze nárokovala za výstavbu bratislavského tunela Sitina...  »
Podnikateľ Talapka, majiteľ čiernej megastavby, ide opäť pred súd TVNOVINY
1.10.2011
Zástupcovia firmy Esterhazy, ktorých vraj podnikateľ Cyril T. poškodil o 196 miliónov korún, by mali v pondelok (3.10.) vypovedať na pojednávaní Okresného súdu v Pezinku...  »
Slováka v Maďarsku zabilo chýbajúce poistenie
Slováka v Maďarsku zabilo chýbajúce poistenie
1.10.2011
Lacnejšie náklady niektorých Slovákov lákajú, aby sa presťahovali iba kúsok za hranice. Dlhodobý pobyt v Maďarsku či Rakúsku, kde sa Slováci väčšinou usadia, však má aj riziká. Slováka žijúceho v Maďarsku zabila možno obyčajná nevoľnosť. Zdravotníci mu nepomohli, pretože si v našej susednej krajine neplatil poistenie. Ani Európsky zdravotný preukaz mu život nezachránil. Slovenské zdravotné poisťovne neraz upozornili, že ani pri dovolenkách nemusí európsky preukaz stačiť na to, aby sa ľudia vyhli dodatočným platbám za prípadnú liečbu. Platí iba pre krátkodobé pobyty.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Prví z lekárov si svoje výpovede rozmysleli. Možno nie poslední
Prví z lekárov si svoje výpovede rozmysleli. Možno nie poslední
1.10.2011
Číslo 2411 už neplatí. Odhodlanosť niektorých lekárov pomaly upadá a svoje výpovede postupne sťahujú späť. Ako prví tak urobili už vo štvrtok dvaja lekári z Fakultnej nemocnice v Nitre. Svoje rozhodnutie prehodnotilo aj desať lekárov z Prešova a ďalší z Bratislavy. K hromadnej výpovedi sa nakoniec nepridala ani skupina 17 lekárov z banskobystrického srdcovo-cievneho ústavu. Napriek tomu len z troch najväčších nemocníc v Bratislave, Košiciach a v Banskej Bytrici podalo výpoveď takmer tisíc lekárov. Ministerstvo zdravotníctva však naďalej trvá na tom, že o pacienta bude náležite postarané.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Európska komisia: Slovensko nemôže meniť podmienky eurovalu
Európska komisia: Slovensko nemôže meniť podmienky eurovalu
30.9.2011
Podľa piatkového vyjadrenia Európskej komisie (EK) nie je Slovenská republika v otázke eurovalu "žiadnou výnimkou a EK nemá pre Slovensko žiaden plán B", ak vláda Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) neschváli euroval v súlade s dohodnutými princípmi. "Záväzky prijaté počas summitu z 21. júla sú relevantné pre všetky členské krajiny eurozóny," povedal na tlačovej konferencii v Bruseli hovorca EK pre menové a finančné záležitosti Amadeu Altafaj. Dodal, že komisia neakceptuje výnimku pre Slovensko ani kvôli špecifickým vládnym a koaličným napätiam, ktoré vznikajú kvôli otázke eurovalu, a poukázal, že aj iné krajiny čelili a čelia silným politickým tlakom.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Vo fakultnej nemocnici v Nových Zámkoch podalo výpovede 22 lekárov SME.sk
30.9.2011
K lekárom z Bratislavy alebo Košíc sa svojimi výpoveďami pridali aj lekári z Nových Zámkov...  »
V Martine vybuchlo za jazdy auto. Zahynul v ňom podnikateľ
V Martine vybuchlo za jazdy auto. Zahynul v ňom podnikateľ
30.9.2011
Spravodajský portál čas.sk priniesol správu o tom, že v Martine pri základnej škole na Jahodníckej ulici vybuchlo auto značky BMW X3. Vozidlo malo explodovať priamo počas jazdy. Sedel v ňom miestny podnikateľ Martin K. Horiaci automobil prešiel zotrvačnosťou ešte asi sto metrov a následne narazil do stromu neďaleko zastávky diaľkových autobusových spojov. Podľa hovorkyne Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Dominiky Šulkovej bol muž s ťažkými zraneniami prevezený do nemocnice. Televízia Markíza v piatok poobede informovala o tom, že podnikateľ Martin K. zraneniam podľahol.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Fico: Vláda likviduje samosprávy Pravda.sk
30.9.2011
"Miesto toho, aby pravica ďalej decentralizovala, robí všetko, aby samosprávy oslabovala," vyhlásil líder opozičného Smeru a expremiér Robert Fico...  »
Eurokomisár Šefčovič: Radičovej kompromis o eurovale je neprijateľný
Eurokomisár Šefčovič: Radičovej kompromis o eurovale je neprijateľný
30.9.2011
Slovenský zástupca v Európskej komisii Maroš Šefčovič, ktorý je zodpovedný za oblasť administratívy a inštitucionálne vzťahy, predpokladá, že kompromisný návrh premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) o eurovale je pre ostatných partnerov v eurozóne neprijateľný. Podľa predsedníčky vlády by Slovensko mohlo súhlasiť so zmenami v mechanizme, ale nezúčastnilo by sa zvyšovania záruk v ňom. "Predpokladám, že nebude ani záujem o návrhu rokovať," uviedol eurokomisár po piatkovom stretnutí s prezidentom Ivanom Gašparovičom. Podobný názor má aj Gašparovič, podľa ktorého stanovovanie nových podmienok "Slovensko absolútne spochybní".
Médiá: 3
Komentáre:
0
Ozbrojené sily budú mať nového šéfa generálneho štábu
Ozbrojené sily budú mať nového šéfa generálneho štábu
30.9.2011
Generálny štáb ozbrojených síl Slovenskej republiky bude mať nového náčelníka. Funkciu k 1. decembru 2011 opustí Ľubomír Bulík, ktorý následne odíde do civilu. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval minister obrany Ľubomír Galko (SaS), ktorý dodal, že Bulík odchádza po vzájomnej dohode. "Ďakujem mu za kus roboty, ktorú za takmer sedem rokov vo funkcii odviedol. OS patrili počas jeho pôsobenia medzi najdôveryhodnejšie inštitúcie," zhodnotil minister obrany Bulíkove pôsobenie. Jeho nástupca zatiaľ nie je známy. Galko má viacero adeptov, ich mená však tají. Generálny štáb však bude niekoľko mesiacov bez náčelníka.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Portugalský premiér sa poďakoval za záruky Slovenska SME.sk
30.9.2011
Coelho vyjadril obavy, že prípadné odmietnutie rozšírenia eurovalu bude mať veľmi zlé následky nielen pre Portugalsko...  »
Euroval: Merkelová si dohodla stretnutie s Radičovou
Euroval: Merkelová si dohodla stretnutie s Radičovou
30.9.2011
Nemecká kancelárka Angela Merkelová si podľa zistení denníka Hospodárske noviny dohodla osobné stretnutie s premiérkou Ivetou Radičovou (SDKÚ-DS). Obe predsedníčky vlád v súčasnosti rokujú na summite Východného partnerstva v Poľsku. Témou separátnej schôdzky by mali byť možné kompromisy, vďaka ktorým by Slovensko napokon podporilo zmeny v eurovale. Radičová v stredu prezradila, že má pre SaS návrh, následne si ho prevzal šéf poslaneckého klubu SaS Jozef Kollár. Šéf liberálov Richard Sulík vyhlásil, že jeho cieľom nie je blokovať ostatné krajiny. Kompromis je teda technicky možný, ale premiérka by sa na ňom musela dohodnúť s partnermi v eurozóne.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Zemková natiahne večerné správy hnonline
30.9.2011
Večerné spravodajstvo na verejnoprávnej televízii bude trvať od nového roka až 55 minút. Športoví fanúšikovia sa na Dvojke môžu tešiť na šampionáty aj olympiádu. ..  »
SaS preskúma Radičovej návrh, nechce blokovať celú eurozónu
SaS preskúma Radičovej návrh, nechce blokovať celú eurozónu
29.9.2011
"Cieľom SaS nie je pri eurovale zablokovať ostatné krajiny. Tak ako pre premiérku Ivetu Radičovú aj pre SaS je prijateľné len také riešenie, ktoré nebude stáť občanov Slovenska ani jeden jediný cent," povedal vo štvrtok predseda Národnej rady SR a šéf SaS Richard Sulík. Dodal, že jeho strana bude skúmať návrh premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS), ktorý sa týka schvaľovania zmien v eurovale v slovenskom parlamente. Radičová však zatiaľ nechce povedať, ako znie dohoda, ktorú ponúkla v stredu podvečer predsedovi poslaneckého klubu SaS Jozefovi Kollárovi. Minister hospodárstva Juraj Miškov (SaS) zase pre denník SME uviedol, že premiérkin návrh sa liberálom pozdáva.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Radičová: Sme na hrane prepadu do recesie hnonline
29.9.2011
"Ja nedramatizujem, ale situácia je veľmi, veľmi vážna, prognózy vôbec nie sú priaznivé. Dúfam, že v januári nebudem musieť oznámiť ďalší ekonomický pokles. Robíme preto maximum," vyhlásila premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS)...  »
Novelizovaný zákon o prokuratúre stopol Ústavný súd SR
Novelizovaný zákon o prokuratúre stopol Ústavný súd SR
29.9.2011
Ústavný súd SR na neverejnom zasadnutí pléna pozastavil účinnosť novelizovaného zákona o prokuratúre. Zároveň prijal na ďalšie konanie návrh prvého námestníka generálneho prokurátora Slovenskej republiky Ladislava Tichého. Zákon by mohol údajne priniesť oslabenie postavenia prokuratúry v systéme ústavného zriadenia a mohol by tiež znamenať aj získanie politického vplyvu na jej činnosť. Poslancom sa pritom podarilo na začiatku leta prelomiť prezidentovo veto a aj po druhý raz schválili novelu zákona o prokuratúre. Okrem zmien vo výberových a disciplinárnych komisiách novela zavádza aj zverejňovanie uznesení prokurátorov či zavedenie funkčných období vedúcich prokurátorov.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Podvody s titulmi môžu byť trestným činom Webnoviny
29.9.2011
Ak bakalár, magister, inžinier, doktor alebo docent nadobudnú svoj titul podvodne, od mája 2012 by mu mohol tento titul na základe rozhodnutia súdu odobrať rektor...  »
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk