AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Antikorupčná linka prijala 88 podozrení z korupcie
Antikorupčná linka prijala 88 podozrení z korupcie
19.7.2011
Antikorupčná linka Úradu vlády od jej spustenia 18. mája zaznamenala 88 podozrení z korupčného správania od občanov. Len 29 z nich bolo anonymných. Podania sa týkajú najmä možnej korupcie policajného zboru, prokuratúry, samosprávy a súdov. Zo všetkých podnetov na prešetrenie bolo odložených 48, pretože neobsahovali informácie o naplnení podstaty trestného činu korupcie. Za dva mesiace sa na linku dovolalo celkom 318 ľudí, pričom sa okrem hlásenia korupcie sťažovali na nečinnosť úradov či prieťahy v konaní. Číslo antikorupčnej linky je 0850 111 001.
Médiá: 2
Komentáre:
0
IVO: Demokracia sa za Radičovej zlepšuje
IVO: Demokracia sa za Radičovej zlepšuje
19.7.2011
Od nástupu vlády Ivety Radičovej (SDKÚ) sa kvalita demokracie na Slovensku kontinuálne zlepšuje. Vyplýva to z výsledkov projektu Inštitútu pre verejné otázky "IVO Barometer". Demokracia u nás bola ocenená známkou 2,6. Analytici IVO vidia kvalitatívny posun vo všetkých oblastiach s výnimkou ľudských a menšinových práv, kde zlepšenie brzdí prístup k riešeniu rómskej problematiky. Inštitút poukázal aj na súboj ústavných činiteľov pri voľbe a menovaní generálneho prokurátora. Podľa šéfa IVO Grigorija Mesežnikova zaň môže najmä prezident Ivan Gašparovič, ktorého postoj označil za „mimoriadne nevhodný“. IVO tiež ocenil zlepšenie vzťahov medzi politikmi a novinármi.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Čentéš sa zatiaľ neplánuje sťažovať na Ústavnom súde
Čentéš sa zatiaľ neplánuje sťažovať na Ústavnom súde
19.7.2011
Šéfka Ústavného súdu Ivetta Macejková kritizuje parlament, že v prípade voľby generálneho prokurátora obišiel jej súd. "Postup NR SR smeroval skôr k obídeniu rozhodnutia Ústavného súdu než k naplneniu zásady spolupráce štátnych orgánov," napísala Macejková v stanovisku k uzneseniu, ktorým súd zrušil zákaz voliť generálneho prokurátora. Ústavný súd by mal v septembri definitívne rozhodnúť o podaní prvého námestníka Generálnej prokuratúry Ladislava Tichého, či verejná voľba je v rozpore s Ústavou. Dovtedy čaká s vymenovaním Jozefa Čentéša aj prezident Ivan Gašparovič. Čentéš sa zatiaľ neplánuje sťažovať na Ústavnom súde, že prezident porušuje jeho práva, keď vymenovanie odďaľuje. „Počkám do septembra, potom zvážim ďalšie kroky.“
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Leto si berie na týždeň dovolenku, SHMÚ varuje pred búrkami
Leto si berie na týždeň dovolenku, SHMÚ varuje pred búrkami
19.7.2011
V tomto týždni nás čaká výrazné zhoršenie počasia. Ochladí sa a bude pršať, od utorka sa bude totiž nad územím Slovenska presúvať studený front. Už v pondelok vydal SHMÚ výstrahu prvého stupňa pred búrkami. Výstraha platí pre celé územie Slovenska od utorka rána až do večera. Veľká oblačnosť s prehánkami a búrkami by mala byť aj v stredu. Vo štvrtok sa aj výrazne ochladí, najvyššia denná teplota vystúpi na Kysuciach len na 18 stupňov, na juhu Slovenska do 26 stupňov Celzia. V piatok síce budú prehánky už len ojedinele, nočná teplota klesne na severe dokonca len na 8 stupňov Celzia. Ani víkend by nemal byť pekný, opäť sa budú vyskytovať prehánky a nízke teploty, v sobotu okolo 25 stupňov a v nedeľu len okolo 23 stupňov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Strana rómskej únie: E-pay karty zvýšia kriminalitu
Strana rómskej únie: E-pay karty zvýšia kriminalitu
19.7.2011
Rokom stagnácie a degradácie rómskej národnostnej menšiny nazvala Strana rómskej únie (SRÚ) na Slovensku prvý rok vlády Ivety Radičovej. Situácia Rómov u nás sa podľa predsedu strany Františka Tonka zhoršila, trápi ich chudoba a hlad. Nápad zaviesť E-pay karty považuje za likvidačný a vraj bude mať za následok zvýšenie kriminality zo strany Rómov. Tonko sa údajne neúspešne pokúsil stretnúť s premiérkou, aby jej ponúkol riešenia v rôznych oblastiach. Ako najväčší problém vníma strana vysokú nezamestnanosť. Nepáči sa jej ani návrh štátnej tajomníčky ministerstva práce Lucie Nicholsonovej, podľa ktorého by mala výška dávky v hmotnej núdzi závisieť od záujmu pracovať.
Médiá: 2
Komentáre:
1
KDH: Igor Matovič je bezcharakterný politik
KDH: Igor Matovič je bezcharakterný politik
19.7.2011
Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) sa bráni útokom zo strany nezávislého poslanca Igora Matoviča. Lži o strane vraj šíri bezcharakterný politik, ktorý je ochotný pre úspech svojej pripravovanej strany urobiť a povedať čokoľvek. „Klamstvá vyslovuje človek, ktorý dodnes neobjasnil, kto mu po voľbách ponúkal dvadsať miliónov eur za zradu vznikajúcej koalície,“ uvádza sa v stanovisku. KDH odmietlo všetky výroky o podplácaní a politickej korupcii s tým, že boj proti nej považuje za principiálny cieľ vládneho programu. „Ak niečo oslabuje koalíciu, tak je to vytváranie nových politických strán, ktoré ohrozujú krehkú, ale fungujúcu parlamentnú väčšinu.“
Médiá: 3
Komentáre:
0
Hlina vyzval Radičovú, aby konala v prípade malackých Rómov
Hlina vyzval Radičovú, aby konala v prípade malackých Rómov
18.7.2011
Podnikateľ a aktivista Alojz Hlina listom požiadal premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS), aby Štefana Šarközyho z Úradu splnomocnenca vlády pre rómske komunity zbavila poverenia riešiť situáciu s neprispôsobivými občanmi na Družstevnej ulici v Malackách. "Jeho konanie je poznačené absolútnym nedostatkom empatie, nielen pre pána Dobrovodského, ale aj pre občanov mesta Malacky," píše sa v liste. Hlina tak reagoval na vyjadrenie Šarközyho v denníku Nový Čas, podľa ktorých mal Rómov z Družstevnej ulice obhajovať. Medzi rodinou Dobrovodských a ich susedmi trvajú nezhody už niekoľko rokov. Do riešenia situácie sa zapojil aj aktivista Hlina. Z jeho iniciatívy pred domom neprispôsobivej rodiny umiestnili dva veľkorozmerné kontajnery. Jeden slúži ako sanitárny, druhý ako denná miestnosť.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Gašparovič: Poslanecká imunita nie je potrebná
Gašparovič: Poslanecká imunita nie je potrebná
18.7.2011
Poslanecká imunita v takej podobe ako je obsiahnutá v našich zákonoch, nie je potrebná. Posledná novela ju ešte zhoršila. V rozhovore na otázku čitateľa portálu aktuálne.sk to uviedol prezident SR Ivan Gašparovič. "V súčasnosti nie je možné poslanca v rámci trestného ani priestupkového konania stíhať, no po skončení mandátu môže byť, ak sa dopustil trestného činu, stíhaný. Ak poslanca imunity nezbaví NR SR, stane sa vlastne rukojemníkom vyšetrovateľa alebo prokurátora a môže veľmi ľahko ovplyvniť rozhodnutia v NR SR," vysvetlil. Podľa neho imunitu je potrebné zrušiť, alebo upraviť tak, aby nebránila poslancovi v čase zasadnutia NR SR sa nej zúčastniť a môcť hlasovať.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Na Karola Mella vydal súd medzinárodný zatykač
Na Karola Mella vydal súd medzinárodný zatykač
18.7.2011
Po siedmich rokoch sa kauza Mello vracia na začiatok. Okresný súd v Nitre vydal na neho medzinárodný zatykač. Podľa hovorcu Krajského súdu v Nitre Olivera Kolenčíka sa tak stalo už minulý týždeň, 15. júla 2011 na základe návrhu Generálnej prokuratúry. Údajného organizátora vraždy v Moste pri Bratislave po niekoľkých rokoch skrývania zadržali v októbri 2010 v Poľsku. Koncom apríla 2011 ho eskortovali na Slovensko. O jeho vzatí do väzby však nerozhodol senát, ktorý mal, ale nepríslušný sudca. Karola Mella preto museli prepustiť na slobodu. Okresný súd sa ho pokúsil vziať do väzby znovu, avšak odvolací súd 19. mája obžalovaného znovu prepustil na slobodu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Sčítanie nebolo anonymné, opakuje Úrad na ochranu osobných údajov
Sčítanie nebolo anonymné, opakuje Úrad na ochranu osobných údajov
18.7.2011
Úrad na ochranu osobných údajov stále trvá na tom, že tohtoročné sčítanie obyvateľov, domov a bytov nebolo anonymné. Na protest Generálnej prokuratúry síce svoje pôvodné stanovisko 28. júna zrušil, jeho názor je však rovnaký. Dôvodom podľa tlačovej tajomníčky Libuše Staňovej neboli vecné, ale procesné pochybenia. „Procesnou stránkou je, že úrad nedoručil stanovisko z 20. mája Štatistickému úradu v zmysle správneho poriadku, čo vytýka Generálna prokuratúra úradu v proteste.“ Úradu prekážalo, že nalepovaním identifikátora na sčítací formulár dochádza k identifikácii sčítavaného občana.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Belousovová už zbiera podpisy pre novú stranu
Belousovová už zbiera podpisy pre novú stranu
18.7.2011
Nezávislá poslankyňa Anna Belousovová dnes začala na východe Slovenska zbierať podpisy na registráciu novej politickej strany Národ a Spravodlivosť (NAS). „Počas uplynulých týždňov, ktoré prešli od zverejnenia informácie o vzniku NAS, sa nám podarilo zozbierať niekoľko tisíc podpisov,“ povedala. NAS je podľa nej patriotická strana, ktorá nebude robiť uzavretú kabinetnú politiku. V lete vraj bude v slovenských mestách postupne viac a viac aktivistov. „Našou snahou je sa priamo od ľudí dozvedieť, čo ich trápi, nielen v rámci Slovenska, ale i s akými problémami sa stretávajú vo svojej dedine či meste,“ uviedla Belousovová.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Tesco plánuje zaviesť predaj potravín cez internet už aj na Slovensku
Tesco plánuje zaviesť predaj potravín cez internet už aj na Slovensku
18.7.2011
Britská sieť super- a hypermarketov Tesco chce v strednej Európe zaviesť predaj potravín cez internet. Nákup by následne doručil až domov kuriér, podobne ako to funguje napríklad pri predaji elektroniky alebo kníh. Vo Veľkej Británii už takáto forma predaja funguje. „Tam to funguje výborne, plánujeme to v krátkej dobe zaviesť aj tu, presný termín sme však ešte neurčili,“ uviedol riaditeľ stavebného oddelenia Tesco Stores ČR a SR Miroslav Friml. Tesco, ktoré je na Slovensku lídrom na maloobchodnom trhu prevádzkuje v krajine sto kamenných obchodov, pričom ešte do konca finančného roka plánuje otvoriť 25 ďalších.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Sudcov by o miesta mohla pripraviť pomalá práca
Sudcov by o miesta mohla pripraviť pomalá práca
18.7.2011
Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská predložila novelu zákona o sudcoch, ktorá má zaviesť komplexné hodnotenie sudcov. O miesto ich môže pripraviť dlhodobo pomalá a neuspokojivá práca. "Po tom, čo v roku 2008 pravidelné hodnotenie sudcov bolo zrušené, zavádzame opakovane pravidelný systém hodnotenia práce sudcov, ale v novej, modifikovanej, a ja verím, že efektívnejšej podobe," povedala ministerka. Podľa novely bude mať každý sudca ročný štatistický výkaz a jeho výkonnosť bude hodnotená kvantitatívne. Kvalitatívne hodnotenie sa uskutoční raz za päť rokov. Negatívny výsledok sudcu v hodnoteniach bude znamenať disciplinárne previnenie a v prípade, že sudca nevyhovie trikrát, príde o miesto.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Slota predpovedá rozpad Európskej únie
Slota predpovedá rozpad Európskej únie
18.7.2011
Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Ján Slota je presvedčený, že finančné problémy viacerých krajín znamenajú začiatok rozpadu Európskej únie. "SNS neefektívne vyhadzovanie peňazí na euroval v čase doznievania svetovej krízy vidí jednoznačne ako koniec eurozóny, koniec eura a dovolím si tvrdiť, že je to aj začiatok rozpadu Európskej únie," uviedol politik. Podľa neho sú eurovaly neefektívne a nezmyselné riešenie. SNS preto nesúhlasí s mandátom ministrovi financií pri rokovaní o vytvorení tzv. eurovalu 2. Národniari sa obávajú najmä zadĺženosti Talianska, ktoré by podľa nich mohlo navýšiť euroval až na 1,5 bilióna eur.
Médiá: 2
Komentáre:
2
Deklaráciu o zvrchovanosti Slovenska prijali presne pred 19 rokmi
Deklaráciu o zvrchovanosti Slovenska prijali presne pred 19 rokmi
17.7.2011
Počas dnešného pamätného dňa si pripomíname 19. výročie prijatia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky. Slovenská národná rada (SNR) pod vedením Ivana Gašparoviča (HZDS) ju schválila v roku 1992. Poslanci v deklarácii vyhlásili "zvrchovanosť Slovenskej republiky ako základ suverénneho štátu slovenského národa". Dokument prijal slovenský parlament po volebnom víťazstve Hnutia za demokratické Slovensko. Na menovitom hlasovaní sa zo 150 poslancov SNR zúčastnilo 147. Z nich 113 hlasovalo za: 73 z HZDS, 15 zo Slovenskej národnej strany (SNS) a 25 zo Strany demokratickej ľavice (SDĽ). Proti bolo 24 poslancov: 17 z KDH a 7 z vtedajšieho maďarského Spolužitia.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Radičová neprezradí miesto svojej dovolenky
Radičová neprezradí miesto svojej dovolenky
17.7.2011
Premiérka Iveta Radičová napriek tomu, že v týchto dňoch často počúva otázku o svojej dovolenke, sa jej termín bojí nahlas vysloviť. V pamäti jej totiž ostáva minuloročný august, keď musela pre povodne na regióne hornej Nitry predčasne prerušiť oddych. Z Chorvátska sa vrátila po troch dňoch. Predpokladá, že by mohla pracovné povinnosti odložiť v posledný júlový, prípadne prvý augustový týždeň, keď nezasadá kabinet. Miesto svojho pobytu však pre väčšie súkromie nechce prezradiť. Hoci rada komunikuje s ľuďmi, počas dovolenky by chcela niekoľko dní mlčať. "Zamýšľam sa nad miestom, kde sa budem možno rozprávať len s prírodou, budem s nejakou dobrou knižkou a budem len tak premýšľať," uviedla premiérka.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Za Radičovej prepustil Úrad vlády SR 120 zamestnancov
Za Radičovej prepustil Úrad vlády SR 120 zamestnancov
17.7.2011
Počet zamestnancov Úradu vlády SR sa podľa jeho vedúceho Viktora Nižňanského oproti začiatku volebného obdobia výrazne znížil. "Posledný stav zamestnancov Úradu vlády je 502, to znamená rozdiel 120 zamestnancov oproti stavu, keď sme na úrad prišli," povedal na bilančnej tlačovej konferencii 12. júla. Zníženie počtu zamestnancov bolo len jedným z opatrení zameraných na úsporu financií. "Zrušili alebo zmenili sme pre štát nevýhodné zmluvy, zmenili sme zlý systém odmeňovania, obmedzili neefektívne hospodárenia, zmenili sme spôsob verejného obstarávania, zachránili štyri projekty v rámci Nórskeho finančného mechanizmu," konštatoval Nižňanský.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Vedecký prístroj skonštruovaný na Slovensku poletí do vesmíru
Vedecký prístroj skonštruovaný na Slovensku poletí do vesmíru
17.7.2011
Vedecký prístroj skonštruovaný na Slovensku - spektrometer kozmických energetických častíc MEP-2, poletí v pondelok z kozmodromu Bajkonur do vesmíru. Je inštalovaný na palube vesmírneho rádioastronomického observatória - satelitu Spectrum-RadioAstron. Spektrometer skonštruovali na Oddelení kozmickej fyziky ÚEF SAV v Košiciach. Kozmický experiment MEP-2 je spoločným projektom ÚEF SAV, Ústavu kozmických výskumov IKI-RAN v Moskve a Demokritovej univerzity DUTH v gréckom Xanthi. Má za cieľ umiestniť satelit s rádioastronomickým teleskopom na orbitu Zeme pre potreby rádiointerferenčných pozorovaní na dlhej báze (VLBI) v súčinnosti s pozemnými rádioteleskopmi.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Na mŕtvole Simonovho švagra nenašli stopy cudzieho zavinenia
Na mŕtvole Simonovho švagra nenašli stopy cudzieho zavinenia
17.7.2011
V sobotu ráno našli v Tornali tela mŕtveho 46-ročného Csabu M., švagra ministra pôdohospodárstva Zsolta Simona. Privolaný lekár pri obhliadke mŕtvoly nezistil známky cudzieho zavinenia. "Bola nariadená súdna pitva na určenie presnej príčiny smrti," uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Vyšetrovateľ súčasne začal trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia. Telo ležalo v kríkoch neďaleko miestnych potravín. Našli ho náhodní okoloidúci, ktorí okamžite zalarmovali políciu. Csaba M. mal na tele viaceré posmrtné škvrny, na mieste pravdepodobne ležal už niekoľko dní.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Slovenskú Volksbank kúpi ruská veľkobanka
Slovenskú Volksbank kúpi ruská veľkobanka
17.7.2011
Ruská veľkobanka Sberbank sa dohodla s rakúskou bankou Ősterreichische Volksbanken na kúpe jej divízie Volksbank International (VBI), do ktorej patrí aj jej dcéra pôsobiaca na Slovensku. Hodnotu transakcie neuviedla, no zdroje z banky pre agentúru Reuters uviedli, že Sberbank bol ochotný za banku zaplatiť 590 miliónov eur. Ďalšie zdroje informovali, že ruská banka by mohla zaplatiť okolo 700 miliónov eur. Volksbanken kontroluje vo VBI 51-percentný podiel. Ruská banka považuje kúpu Volksbank International za základ budúcej expanzie v Európe. „Je to náš prvý dôležitý krok v transformácii Sberbank na globálnu banku,“ povedal šéf banky German Gref.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Igor Matovič obviňuje koalíciu z korupcie
Igor Matovič obviňuje koalíciu z korupcie
16.7.2011
Nezávislý poslanec a šéf skupiny Obyčajných ľudí Igor Matovič obviňuje koaličných kolegov z korupcie. Podľa dnešného vydania denníka Sme mu o bratí úplatkov SDKÚ-DS, KDH a Mosta-Híd mal hovoriť minister obrany Ľubomír Galko (SaS). "Stále nechcem uveriť, že žijem v koalícii, kde strany majú svojich vyberačov, sú v nich financmajstri, ktorí spravujú čierne fondy," citoval denník Matoviča. Minister Galko nechcel jeho slová komentovať. Poslanec poukázal aj na šéfa poslaneckého klubu KDH Pavla Hrušovského, o ktorom tvrdí, že mu poradil, aby pre stravné lístky vydieral koalíciu pri hlasovaní o Zákonníku práce. "Hrušovský mi sám hovorí, v tejto koalícii nič nedosiahneš, ak nebudeš vydierať," povedal Matovič.
Médiá: 2
Komentáre:
3
HZDS chce na jeseň predstaviť nového volebného lídra
HZDS chce na jeseň predstaviť nového volebného lídra
16.7.2011
V novembri bude pravdepodobne známy nový líder ĽS-HZDS pre parlamentné voľby v roku 2014. Strana už vraj nejaké meno má. Potvrdila to ústredná tajomníčka strany Ivana Kapráliková, ktorá o ňom však skôr ako v novembri hovoriť nechce. Volebný líder má hnutiu pomôcť vrátiť sa do Národnej rady SR, do ktorej sa strana prvýkrát nedostala v minuloročných voľbách. Vladimíra Mečiara však koniec na predsedníckej stoličke zrejme nečaká, aj keď, ako tvrdí ústredná tajomníčka, ani on nie je nedotknuteľný. ĽS-HZDS sa ale podľa nej otázkou výmeny predsedu nezaoberá, lebo šéfa má a ten riadne pracuje.
Médiá: 2
Komentáre:
1
V kríkoch našli mŕtvolu Simonovho švagra. Ležala tam niekoľko dní
V kríkoch našli mŕtvolu Simonovho švagra. Ležala tam niekoľko dní
16.7.2011
V Tornali o pol deviatej ráno našli mŕtveho muža. Podľa portálu Noviny.sk ide o švagra ministra pôdohospodárstva Zsolta Simona. Na mieste sú už policajti, ktorí celú oblasť uzavreli a vykonávajú potrebné vyšetrovacie úkony. To, že ide o ministrovho švagra, potvrdil podľa portálu na mieste aj samotný minister Zsolt Simon. Ten prišiel mŕtveho identifikovať. Telo ležalo v kríkoch neďaleko miestnych potravín. Našli ho náhodní okoloidúci, ktorí okamžite zalarmovali políciu. Príčina smrti 46-ročného muža zatiaľ nie je známa. Na mieste pravdepodobne ležal už niekoľko dní.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Slováci na dovolenke uprednostňujú pred kartou hotovosť
Slováci na dovolenke uprednostňujú pred kartou hotovosť
16.7.2011
Na dovolenku si platobnú kartu berie so sebou až 90 percent Slovákov, využívajú ju však málokedy. Uhradia ňou maximálne 34 percent všetkých výdavkov. Do peňaženky si ju pribalia len pre istotu, v prípade nejakých nepredvídaných udalostí. Vyplýva to z júnového prieskumu na vzorke 780 užívateľov bankových služieb vo veku od 18 do 69 rokov. Päťdesiatšesť percent z nich sa do zahraničia vyberie už so zamenenou hotovosťou. Na výber peňazí v zahraničnom bankomate sa spolieha 11 percent Slovákov. Bezhotovostnú platbu kreditnou kartou v cudzine uprednostňuje len 14 percent Slovákov. Dovolenkárov, ktorí sa rozhodujú podľa situácie, je 18 percent.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Janiš z SDKÚ-DS útočí na Matoviča: Je to taký istý populista ako Fico
Janiš z SDKÚ-DS útočí na Matoviča: Je to taký istý populista ako Fico
16.7.2011
Nezávislý poslanec Igor Matovič zo skupiny Obyčajných ľudí je pokrytec, ktorý žiadal od svojich kolegov to, čo ešte pred pol rokom kritizoval - uprednostnenie vôle politickej strany a disciplíny pred vlastným svedomím. Takto si vysvetľuje poslanec Stanislav Janiš (SDKÚ) výroky Matoviča na adresu poslancov, ktorí nehlasovali za zrušenie povinných gastrolístkov. "Označenie niektorých kolegov poslancov 'sviňami' práve pre to, že hlasovali pri rokovaní o Zákonníku práce podľa svojho názoru a slobodne, však svedčí o pokrytectve Igora Matoviča. Pán Matovič je populista ako Robert Fico, akurát si na neho netrúfa a tak loví voličov z opačnej strany politického spektra," napísal v piatok Janiš vo svojom stanovisku.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Rakúska Volksbanken, ktorá pôsobí aj u nás, neprešla záťažovým testom
Rakúska Volksbanken, ktorá pôsobí aj u nás, neprešla záťažovým testom
16.7.2011
Záťažovými testami, ktorého výsledky v piatok zverejnil Európsky bankový úrad (EBA), neprešlo celkovo osem bánk z 91 testovaných. Ďalších 16 prešlo len veľmi tesne. Finančné ústavy, ktoré nemajú dostatočný kapitál, budú potrebovať dodatočnú finančnú injekciu v celkovej výške asi 2,5 miliardy eur. Neuspelo celkovo päť španielskych bánk (napríklad Banco Pastor), dve grécke (napríklad ATE Bank) a jedna rakúska (Volksbanken). Tá pôsobí na území Slovenska. Ešte pred zverejnením testov však rakúska skupina oznámila, že svoje východeurópske pobočky predá ruskej Sberbank, podľa neoficiálnych informácií za takmer 600 miliónov eur.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Muža zasiahol v Žiline blesk, je v bezvedomí
Muža zasiahol v Žiline blesk, je v bezvedomí
16.7.2011
V Žiline v piatok popoludní zasiahol 66-ročného muža blesk, v bezvedomí ho previezli do žilinskej nemocnice. „Muž leží na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny, je v bezvedomý a napojený na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedla hovorkyňa žilinskej fakultnej nemocnice Petra Lihanová. Silná búrka sa prehnala Žilinou krátko popoludní, k nešťastiu došlo na sídlisku Vlčince. Podľa informácií TV Markíza v čase, keď ho zasiahol blesk, stál neďaleko gymnázia na sídlisku Vlčince v Žiline a telefonoval. Do príchodu záchranárov muža oživovali príslušníci Mestskej polície, ktorí práve hliadkovali neďaleko miesta nešťastia.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Vládny audit na Najvyššom súde sa skončil po jednej hodine
Vládny audit na Najvyššom súde sa skončil po jednej hodine
15.7.2011
Audit ministerstva financií na Najvyššom súde (NS) SR sa v piatok síce začal, ale pokračovať nemôže. Audítorská skupina rezortu financií približne po hodine opustila budovu súdu. "Šéf správy NS SR oznámil kontrolórom, že existujú závažné právne prekážky," povedal hovorca rezortu financií Martin Jaroš. Šéf správy NS SR Jozef Kaffka sa odvolal na rozsudky Krajského súdu v Bratislave a rozsudky NS SR. V nich sa uvádza, že ministerstvo ako vládny orgán nemôže na NS SR vykonávať kontrolu. Tú by podľa neho mal uskutočniť Najvyšší kontrolný úrad SR. Úradníkom nepomohla ani argumentácia rozhodnutím Ústavného súdu, na základe ktorého bol predseda NS SR Štefan Harabin potrestaný za nevpustenie kontroly na súd.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Na Karola Mella vydajú medzinárodný zatykač
Na Karola Mella vydajú medzinárodný zatykač
15.7.2011
Odbor osobitného určenia Generálnej prokuratúry SR dnes doručil na Okresný súd v Nitre návrh na vydanie medzinárodného zatýkacieho rozkazu na Karola Mella. Prípad Mella vyvolal rozruch po tom, ako sa napriek zadržaniu po niekoľkoročnom úteku opäť dostal rozhodnutím súdov na slobodu. Mello je obžalovaný z objednávky vraždy v prípade, v ktorom namiesto údajnej plánovanej obete prišli o život žena a dieťa. Z väzby ho prepustili 19. mája na základe rozhodnutia Krajského súdu v Bratislave. Ten vyhovel jeho sťažnosti proti opakovanému vzatiu do väzby. Súd dospel k záveru, že súd prvého stupňa nemal splnené zákonné podmienky, aby ho opätovne pozbavil osobnej slobody.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Ministerstvo financií začalo na piaty pokus audit na Najvyššom súde
Ministerstvo financií začalo na piaty pokus audit na Najvyššom súde
15.7.2011
Audit ministerstva financií na Najvyššom súde sa po takmer ročnom snažení napokon začal. Potvrdil to hovorca ministerstva financií Martin Jaroš s tým, že audítorská skupina bola prijatá predsedom správy najvyššieho súdu. Predseda súdu Štefan Harabin nebol prítomný. Podľa Jaroša dostali informáciu, že je na dovolenke. Predchádzajúce štyri pokusy boli neúspešné a viedli k tomu, že predseda NS Štefan Harabin napokon čelil disciplinárnemu konaniu, ktoré iniciovala ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská na Ústavnom súde SR. Ten aj rozhodol, že Štefan Harabin porušil svoje povinnosti a uložil mu opatrenie - znížil mu funkčný plat o 70 percent na jeden rok.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk