AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Štúdia za vyše 11-tisíc eur rozhodne o sťahovaní RTVS
Štúdia za vyše 11-tisíc eur rozhodne o sťahovaní RTVS
22.7.2011
Verejnoprávny Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) si nechal vypracovať štúdiu k sťahovaniu za 11 596 eur od spoločnosti Immo Project Management. Hotová by mala byť do 30 dní a podľa hovorcu RTVS Richarda Sümeghyho sa výber spoločnosti uskutočnil v súlade s platnými právnymi podmienkami. Štúdia má porovnať tri možnosti sťahovania verejnoprávneho média - buď sa celá verejnoprávna inštitúcia presťahuje do budovy Slovenského rozhlasu, alebo do úplne novej budovy, alebo sa Slovenský rozhlas presťahuje do budovy Slovenskej televízie v Mlynskej doline. "Až na základe štúdie sa rozhodne, ktoré z možných riešení je najvýhodnejšie," dodal Sümeghy.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Záplavy ohrozujú bezpečnosť v Slovenskom raji
Záplavy ohrozujú bezpečnosť v Slovenskom raji
22.7.2011
Slovenským rajom sa v utorok v noci prehnala búrka, po ktorej boli od stredy uzavreté všetky rokliny a Prielom Hornádu. Aj keď odvtedy už opäť otvorili rokliny Suchá Belá, Piecky, Kláštorskú roklinu, rokliny Veľký a Malý Kysel, Zemjarsku roklinu i Prielom Hornádu, ešte stále nie sú úplne bezpečné. "Pohyb v týchto roklinách odporúčame len zdatným a skúseným turistom," upozornil náčelník Horskej záchrannej služby Slovenský raj Dušan Leskovjanský. V žiadnom prípade neodporúča návštevu roklín rodinám s deťmi. Uzavreté zostávajú Sokolia dolina a Veľký Sokol a pohyb sa neodporúča ani v úseku mostíka Nad úžinou až do Kláštorskej rokliny, kde je zlý technický stav zariadení. Naďalej trvá upozornenie o zvýšených hladinách vodných tokov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Úrad pre reguláciu sieťových odvetví zverejní solárne podvody
Úrad pre reguláciu sieťových odvetví zverejní solárne podvody
22.7.2011
Úrad pre reguláciu sieťových odvetví počas budúceho týždňa zverejní, kde všade investori v solárnej elektrine mohli podvádzať. Zistenia budú pochádzať z kontroly elektrární v teréne, ktoré začal robiť pre obavy, že niektoré zariadenia existovali koncom júna len na papieri a neboli dostavané. Motivovať ich k tomu mala vysoká dotácia, ktorú od štátu dostali za elektrinu vyrobenú do konca júna. Ak by dokončili elektráreň neskôr, dostávali by sedemkrát menej. Najviac podozrivých zariadení je na strednom Slovensku, nasleduje východ a potom západ Slovenska. "Do 20. júla bolo vykonaných 94 fyzických kontrol," napísali z energetickej inšpekcie. Vyše polovica kontrol je ukončená s tým, že elektrárne sú v poriadku, minimálne jedna podozrivá sa nachádza pri Brezne.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Reťazce: Simon proti nám vedie kampaň
Reťazce: Simon proti nám vedie kampaň
22.7.2011
Zväzu obchodu a cestovného ruchu Slovenskej republiky sa nepáčia vyhlásenia ministra pôdohospodárstva Zsolta Simona (Most-Híd), ktorý ich obviňuje z predaja menej kvalitných potravín ako na iných trhoch v EÚ. Podľa zväzu by sa minister so svojimi výhradami ku kvalite mal obrátiť na výrobcov a "prestať s agresívnou útočnou kampaňou proti sektoru obchodu." Za "poľutovaniahodné" tiež obchodníci považujú to, že Simon nerieši predaj potravín zahraničných priekupníkov priamo z áut, ktorý údajne ohrozuje zdravie slovenských spotrebiteľov. Vyhlásenia zväzu obchodu a cestovného ruchu sú reakciou na tvrdenia ministerstva pôdohospodárstva. To v stredu 20. júla na svojej webovej stránke uviedlo, že je rozhorčené postupom niektorých obchodných reťazcov, ktoré údajne robia zo slovenských spotrebiteľov druhoradých európskych občanov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
V. Mečiar: Vládnu tu silné ekonomické zoskupenia
V. Mečiar: Vládnu tu silné ekonomické zoskupenia
22.7.2011
Ľudová strana - Hnutie za demokratické Slovensko je presvedčená, že na Slovensku vládne partokracia. "Vládne tu niekoľko silných ekonomických zoskupení. Tie celý ten stranícko-vládny moloch organizujú tak a tam, kde ho chcú mať," uviedol predseda strany Vladimír Mečiar. Podľa jeho analýzy prijala terajšia vláda viac negatívnych opatrení, ktoré zhoršujú sociálnu situáciu obyvateľov a prehlbujú regionálne rozdiely. "Vláda zvýšila dane a zobrala si úvery v zahraničí," povedal Mečiar, ktorý si myslí, že vládni predstavitelia míňajú viac energie na vlastné spory ako na riešenie problémov štátu. Zároveň tvrdí, že vládna kríza poukazuje na slabiny demokracie na Slovensku.
Médiá: 2
Komentáre:
2
Mestá sa obávajú presunu detí z reedukačných centier do škôl
Mestá sa obávajú presunu detí z reedukačných centier do škôl
22.7.2011
Združenie miest a obcí Slovenska má výhrady voči plánovanému presunu reedukačných centier spod gescie ministerstva školstva do rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny. Súhlasí s ním aj Združenie odborných učilíšť Slovenska, ktoré sa obáva, že rezort práce nebude schopný riešiť prevýchovu problémovej mládeže, pretože vychovávatelia nie sú odborne pripravení. "Treba si uvedomiť, že tie deti sa tam dostali z nejakého dôvodu," povedal predseda ZMOS Jozef Dvončna margo toho, že reedukačné centrá si vyžadujú špeciálnych pedagógov. Združenie odborných účilíšť, ktoré na riziká presunu upozorňovalo už v apríli tvrdí, že vzdelávanie a reedukácia žiakov s narušeným psychosociálnym a emociálnym vývinom sú dve od seba neoddeliteľné časti toho istého procesu a odborne sú prioritne záležitosťou ministerstva školstva.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Šášovské Podhradie je po búrke bez pitnej vody, na pomoc príde armáda
Šášovské Podhradie je po búrke bez pitnej vody, na pomoc príde armáda
21.7.2011
Veľká voda, akú v Šášovskom Podhradí zažili naposledy pri povodniach v šesťdesiatych rokoch, sa dotkla viac ako polovice domácností. Niekde sa dostala len do dvorov, inde škody počítajú v tisícoch eur. Mestská časť Žiaru nad Hronom zostala po prietrži mračien bez pitnej vody, niekoľko domov stále nemá ani elektrinu. Bahnom zanesené studne príde v piatok pomôcť vyčistiť aj tridsať vojakov zo Sliača, elektrické vedenie by mali dať do poriadku najneskôr ráno. "Vodný tok už máme pod kontrolou. Na čistení koryta a cesty od bahna a nánosov celý deň pracuje približne stovka ľudí a všetka ťažká technika. Zapojili sme aj verejno-prospešných pracovníkov," uviedol hovorca mesta Žiar nad Hronom Martin Baláž.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Mikloš: Žiadna dohoda medzi mnou a Radičovou o prenájme neexistuje
Mikloš: Žiadna dohoda medzi mnou a Radičovou o prenájme neexistuje
21.7.2011
Žiadna dohoda medzi premiérkou Ivetou Radičovou a ministrom financií Ivanom Miklošom v prípade výberu budovy pre daňové úrady v Košiciach neexistuje. V reakcii na dnešné vyjadrenia predsedu opozičného Smeru-SD Roberta Fica to uviedol hovorca ministra financií Martin Jaroš. "Ak má niekto nejaké pochybnosti, minister vyzval všetky kontrolné orgány, aj mimovládne organizácie vrátane Transparency International, aby sa na ten proces pozreli," doplnil Jaroš. Podľa Fica je celé obstarávanie prenájmu budovy pre daňové úrady nastavené tak, aby sa sťahovali do budovy vlastnenej okresným predsedom SDKÚ-DS v Nitre Ondrejom Ščurkom za nevýhodnejšiu cenu, akú pôvodne ponúkala konkurenčná firma CTR business center III.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Obyčajní ľudia už majú niekoľko sto podpisov na založenie strany
Obyčajní ľudia už majú niekoľko sto podpisov na založenie strany
21.7.2011
Štyria poslanci Národnej rady SR z hnutia Obyčajní ľudia (OĽ) už majú niekoľko sto podpisov na založenie strany. Dnes to potvrdil líder skupiny a nezávislý poslanec NR SR Igor Matovič. Na zaregistrovanie strany je pritom potrebných najmenej 10 000 podpisov. Podpisy získali na stretnutiach s niekoľkými skupinami ľudí. Podpisy štvorica poslancov podľa Matovičových slov zbiera "iba do foroty". Aj keď OĽ nazbierajú potrebný počet, ešte stále ich nemusia použiť a ich strana nemusí vzniknúť. Záležať to bude od postoja vládnej koalície k zmene volebného zákona z dielne OĽ. Právna norma má umožniť kandidovať v parlamentných voľbách aj nezávislým kandidátom.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Akcia na zadržanie Mella bola zmarená, tvrdí polícia
Akcia na zadržanie Mella bola zmarená, tvrdí polícia
21.7.2011
Polícia tvrdí, že v prípade Karola Mella došlo k zmareniu akcie na jeho zadržanie, o vydaní zatykača na neho sa totiž dozvedela až z médií. Medzinárodný zatýkací rozkaz bol na Mella vydaný Okresným súdom v Nitre 15. júla. Slovenskí policajti mali informácie o tom, kde sa Mello nachádza a čakali na vydanie rozkazu, na základe ktorého plánovali v spolupráci so zahraničnou policajnou službou využiť moment prekvapenia a Karola Mella zadržať. "Okamžite sme kontaktovali partnerskú zahraničnú policajnú službu. Tá nás však informovala, že Mello opustil priestor, kde sa zdržiaval a nevedia, kde sa nachádza," vysvetlila Baloghová a dodala, že "po Karolovi Mellovi sme oficiálne mohli vyhlásiť pátranie až 19. júla 2011, keď nám Okresný súd v Nitre zatýkací rozkaz doručil."
Médiá: 2
Komentáre:
0
ZMOS odmieta zoštátnenie domovov sociálnych služieb
ZMOS odmieta zoštátnenie domovov sociálnych služieb
21.7.2011
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) je proti zoštátneniu domovov sociálnych služieb. Ministerstvo práce ich chce od júla 2012 presunúť z kompetencie samospráv a vyšších územných celkov na štát. Samosprávy podľa tajomníčky rezortu Lucie Nicholsonovej (SaS) sociálnu starostlivosť nezvládajú. Obce a mestá to odmietajú a tvrdia, že sú obeťou systému, do ktorého boli natlačené. Ministerstvo chce posudzovať, do akej miery sa môžu na starostlivosti o chorých alebo starých ľudí finančne podieľať ich rodiny. Na základe toho štát individuálne rozhodne, koľko peňazí od nich bude pýtať za starostlivosť. Nový zákon má tiež zrovnoprávniť štátne a súkromné sociálne zariadenia.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Záujem o poistenie majetku pri povodniach rastie
Záujem o poistenie majetku pri povodniach rastie
21.7.2011
Povodne zvýšili záujem občanov o poistenie majetku a nehnuteľností. Mnohí však stále využívajú dlhoročné poistky, pri ktorých im poisťovne nepreplatia škody vzniknuté pri víchrici a krupobití, alebo sú nevýhodné pre škody spôsobené v záplavových oblastiach. Proti povodniam bol minulý rok poistený v priemere každý siedmy poškodený. Záplavy pritom spôsobili škody za takmer 700 miliónov eur. „V prípade poistenia platí, že nápadne lacná poistka býva málokedy výhodná,“ upozornil riaditeľ spoločnosti Fincentrum na Slovensku Milan Repka. Pri riziku povodní treba zohľadniť, či poisťovňa pracuje s povodňovými mapami a či poisťuje aj nehnuteľnosti v rizikových oblastiach.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Korupciu už možno hlásiť aj Jurzycovi
Korupciu už možno hlásiť aj Jurzycovi
21.7.2011
Korupciu a porušovanie predpisov v rezorte možno oddnes hlásiť už aj ministrovi školstva Eugenovi Jurzycovi (SDKÚ). Antikorupčná linka už funguje na ministerstve obrany, životného prostredia a na Úrade vlády. Na rozdiel od ostatných rezortov bude Jurzyca dostávať informácie elektronicky, nie prostredníctvom telefonátov. Verejnosti je k dispozícii e-mailová adresa eduoko@minedu.sk a webový formulár na stránke ministerstva www.minedu.sk. Pre túto formu sa vraj Jurzyca rozhodol z ekonomických dôvodov. Okrem správcu stránky budú mať prístup do mailu minister, štátny tajomník Jaroslav Ivančo a vedúci služobného úradu Miroslav Siváček. Antikorupčná schránka je zatiaľ v testovacej prevádzke, 29. júla ju spustia nastálo.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Absolventi bez práce lámu rekordy
Absolventi bez práce lámu rekordy
21.7.2011
Nezamestnaných absolventov je na Slovensku najviac za posledných osem rokov. Na úradoch práce ich bolo v júni evidovaných takmer 27-tisíc. Dôvodom neschopnosti uplatniť sa je podľa analytika UniCredit Bank Dávida Dereníka najmä nedostatok skúseností mladých a na trhu je dosť ľudí, ktorí ich majú. „Nemáme problém obsadiť voľné miesta uchádzačmi z praxe,“ potvrdila organizačná riaditeľka personálnej spoločnosti Index Nosluš Darina Mokraňová. O zlej situácii svedčia aj čísla. Úrady práce dnes ponúkajú len 2 800 príležitostí pre absolventov a pracovný portál profesia.sk ešte o polovicu menej. Šancu zamestnať sa tak má každý desiaty až dvadsiaty z nich.
Médiá: 2
Komentáre:
0
SHMÚ varuje pred prívalovými zrážkami, vodné hladiny môžu stúpať
SHMÚ varuje pred prívalovými zrážkami, vodné hladiny môžu stúpať
21.7.2011
Dážď a výstraha prvého stupňa dnes podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) platí pre oblasti severozápadného Slovenska, Záhorie, Oravu, Kysuce, Liptov a Turiec. S dažďami môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi 35 - 45 mm. Na Záhorí a v Podunajskej nížine je potrebné počítať s výskytom vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 18 - 23 m/s. Hydrometeorológovia upozorňujú aj na prívalové zrážky, ktoré môžu spôsobiť vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch. Výstraha prvého stupňa a prívalová povodeň hrozí okresom Martin, Ružomberok, Námestovo, Tvrdošín, Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa a Spišská Nová Ves. SHMÚ upozorňuje na predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Gašparovič: Nech ma pre Čentéša skúsia odvolať referendom
Gašparovič: Nech ma pre Čentéša skúsia odvolať referendom
21.7.2011
Prezident Ivan Gašparovič v relácii TA3 Téma dňa povedal, že ak má parlament problém s jeho postojom k vymenovaniu Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora a má dostatočnú podporu, môže iniciovať referendum o jeho odvolaní pre neplnenie ústavných povinností. "Ak to referendum bude, a som presvedčený a viem, aké by bolo, na druhý deň odvolám NR SR," uviedol. Gašparovič opätovne zdôraznil, že nikdy nepovedal, že Čentéša nakoniec do funkcie nevymenuje. Pripomenul však svoje zákonné právo neurobiť tak, a to ani po definitívnom rozhodnutí Ústavného súdu SR. Ten podľa neho zrušil svoje predbežné opatrenie o zákaze voliť prokurátora, aby "to nevyzeralo trápne", keď už aj tak zvolený bol.
Médiá: 3
Komentáre:
3
Vyše 3 200 lekárov je pripravených podať výpoveď
Vyše 3 200 lekárov je pripravených podať výpoveď
21.7.2011
Viac ako 3 200 lekárov zo 48 nemocníc už podpísalo Deklaráciu o pripravenosti podať výpoveď. Začiatkom augusta sa majú odborári stretnúť s premiérkou Ivetou Radičovou a ministrom zdravotníctva Ivanom Uhliarikom (KDH). Chcú presadiť svoje štyri požiadavky: dodržiavanie personálnych normatívov v nemocniciach, dofinancovanie systému zdravotníctva, zastavenie transformácie nemocníc a zvýšenie platov zdravotníkov. Predseda Lekárskeho odborového združenia Marián Kollár sa obáva, že po transformácii môžu nemocnice skončiť v rukách súkromných investorov. Ministerstvo zdravotníctva s väčšinou požiadaviek súhlasí, dofinancovanie však podľa neho ide ruka v ruke s transformáciou nemocníc.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Bratislava bude testovať elektromobil a elektroskútre
Bratislava bude testovať elektromobil a elektroskútre
21.7.2011
Bratislava je prvým slovenským mestom, v ktorého uliciach budú premávať zariadenia na elektrický pohon. Elektromobil a elektroskútre od zástupcov spoločnosti Západoslovenská energetika, a.s. symbolicky prebral primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik. Auto sa využije v sociálnej oblasti, skútre majú slúžiť mestskej polícii. Cena zariadení sa pohybuje od 30-tisíc eur vyššie, mesto ich však získalo za symbolické jedno euro a hradiť bude len prevádzku automobilov. Elektromobily spália 1,5 litra benzínu na 100 km. Cieľom projektu Vibrate je prepojiť Viedeň a Bratislavu sieťou elektrostaníc a dať verejnosti do užívania prvé elektromobily a elektroskútre.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Podľa Mihála si chcú nespokojní umelci chrániť nadštandardné výhody
Podľa Mihála si chcú nespokojní umelci chrániť nadštandardné výhody
20.7.2011
Podľa Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR Jozefa Mihála (SaS) si umelci, ktorí protestujú proti daňovej a odvodovej reforme, chcú chrániť svoje nadštandardné a nespravodlivé výhody. "Systém, ktorý zavádza do odvodov a daní MPSVR, bude oveľa spravodlivejší ako dnešný," tvrdí v tlačovej správe MPSVR. Reaguje tak na stanovisko Grémia Slovenskej koalície pre kultúrnu diverzitu, v ktorom sa uvádza, že pripravovaná reforma drasticky doľahne na niektoré skupiny samostatne zárobkovo činných osôb, živnostníkov a dôchodcov. "Neobstojí ani argument, že umelci obhajujú záujmy nízkopríjmových umelcov. Tým totiž budúcoročná reforma pomôže, kým vysokopríjmoví umelci začnú platiť reálnejšie sumy," uvádza rezort.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Koordinátor pre riešenie situácie na Družstevnej ulici v Malackách odstúpil
Koordinátor pre riešenie situácie na Družstevnej ulici v Malackách odstúpil
20.7.2011
Zamestnanec Úradu splnomocnenca vlády pre rómske komunity (ÚSVRK) Štefan Šarkőzy odstúpil z pozície koordinátora pre riešenie situácie na Družstevnej ulici v Malackách. "Je pre mňa dôležité, aby sa situácia v Malackách riešila bez emócií... Situáciu je treba riešiť racionálne, a nie rozdúchavať problém zverejňovaním skreslených informácií v médiách. Od začiatku mi ide o to, aby sa v Malackách našlo riešenie, ktoré nielenže pomôže všetkým zainteresovaným, ale bude aj akceptovateľné pre všetky strany," zdôvodnil svoj odchod Šarkőzy. Úlohu koordinátora na seba po dohode s ÚSVRK v plnej miere preberá mesto Malacky.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Silné búrky spôsobili škody na celom Slovensku
Silné búrky spôsobili škody na celom Slovensku
20.7.2011
Búrky sprevádzané silným vetrom ničili v priebehu uplynulej noci majetok vo viacerých regiónoch Slovenska. Okresmi Spišská Nová Ves, Gelnica, Košice – mesto a Košice okolie sa prehnala silná búrka aj dnes popoludní. Vietor vyvracal stromy, lámal konáre. Hasiči zasahujú predovšetkým v Hnileckej doline. V Trebišovskom okrese na družstve v obci Svätuša víchor strhol strechy z dvoch objektov a poškodil elektrické vedenie. V obci Dargov vietor strhol strechu z miestneho pohostinstva a polámal konáre stromov. V Košiciach strhla búrková víchrica nadrozmerný bilboard. Je taký veľký, že im ho pôvodne hlásili ako strhnutú strechu. Ďalší bilboard strhol vietor aj na Strojárenskej ulici.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Polícia začala pátrať po Karolovi Mellovi, o pomoc žiada verejnosť
Polícia začala pátrať po Karolovi Mellovi, o pomoc žiada verejnosť
20.7.2011
Polícia začala pátrať po Karolovi Mellovi, o pomoc žiada aj verejnosť. Na 41-ročného Mella z Prievidze vydal nitriansky okresný súd medzinárodný zatykač pre spáchanie závažnej trestnej činnosti. Ako informoval trenčiansky policajný hovorca Pavol Kudlička, hľadaný je asi 180 cm vysoký, má krátke hnedé vlasy. Akékoľvek informácie, ktoré by polícii mohli pomôcť pri pátraní, možno oznámiť na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne na linke 158. Prípad Karola Mella vyvolal rozruch po tom, ako sa napriek zadržaniu po niekoľkoročnom úteku opäť dostal chybným rozhodovaním súdov na slobodu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Spišiak dostane pokutu, Lipšic mu naďalej verí
Spišiak dostane pokutu, Lipšic mu naďalej verí
20.7.2011
Minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) dôveruje policajnému prezidentovi Jaroslavovi Spišiakovi rovnako aj po prekročení rýchlosti pri jazde autom medzi obcami o 33 kilometrov za hodinu. Priestupok podľa neho spácha každý a ide len o to, ako sa k tomu postaví. Zároveň si nevie predstaviť, že by pred rokom alebo dvoma zdokladoval policajt priestupok policajného prezidenta. Spišiak zaň zaplatí peňažnú pokutu ako bežný občan. Prekročenie rýchlosti považuje za svoj najväčší neúspech vo funkcii od vymenovania. Policajti, ktorí ho po zmeraní rýchlosti zastavili, dostanú pochvalu.
Médiá: 7
Komentáre:
3
Belousovová: Za susedský konflikt v Malackách môžu úradníci
Belousovová: Za susedský konflikt  v Malackách môžu úradníci
20.7.2011
Problémy Oskara Dobrovodského a ďalších obyvateľov Malaciek s neprispôsobivou rómskou rodinou chce predsedníčka parlamentného výboru pre menšiny a ľudské práva Anna Belousovová riešiť s policajným prezidentom Jaroslavom Spišiakom a splnomocnencom vlády pre rómske komunity Miroslavom Pollákom. „Bordel v Malackách odmietam považovať za prejav etnicity,“ vyhlásila po tom, čo osobne navštívila problémovú ulicu. Belousovová kritizovala zodpovedné orgány za nečinnosť napriek tomu, že rodina porušuje hneď niekoľko zákonov. Ku konaniu ju vraj podnietil Štefan Šarkőzy z Úradu splnomocnenca vlády pre rómske komunity, podľa ktorého problémy už spôsobuje len Dobrovodský. Jeho prípad sa pohol až po výraznej medializácii.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Ščurka z SDKÚ súťaž na prenájom zrejme vyhrá napriek horšej cene
Ščurka z SDKÚ súťaž na prenájom zrejme vyhrá napriek horšej cene
20.7.2011
Hoci firma okresného šéfa SDKÚ v Nitre Ondreja Ščurku pôvodne ponúkala za prenájom budovy pre košické daňové úrady horšiu cenu ako konkurenčná CTR Business center III, s veľkou pravdepodobnosťou miliónovú zákazku dostane. Daňové riaditeľstvo zrušilo prvú súťaž, v ktorej firma CTR pýtala za prenájom o takmer 230-tisíc eur ročne menej ako Ščurkova Nitra Invest. CTR obvinila hodnotiacu komisiu z marenia tendra. Daniari následne vypísali novú súťaž, do ktorej sa prihlásila už len Ščurkova firma. Tvrdia, že v júni nevedeli objektívne vybrať výhodnejšiu ponuku. Priebeh výberu budovy je podľa šéfa opozičného Smeru Roberta Fica taký prípad straníckeho klientelizmu, aký na Slovensku za posledných 10 až 15 rokov nebol.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Varovanie 2. stupňa pred búrkami platí takmer pre celé Slovensko
Varovanie 2. stupňa pred búrkami platí takmer pre celé Slovensko
20.7.2011
Slovenský hydrometeorologický ústav vydal varovanie takmer pre celé územie Slovenska pred búrkami 2. stupňa, ktoré môžu spolu s krúpami predstavovať zvýšené nebezpečenstvo a napáchať veľké škody. O niečo slabšie búrky by malo mať len Záhorie, juhovýchod a krajný východ. V súvislosti s týmto počasím ohrozujú silné prívalové povodne najmä regióny Oravy, Kysúc, Horného a Dolného Hrona, Horného Považia, Liptova a Ipľa. Počasie narobilo dnes v noci problémy v Hnileckej doline, kde búrka vyvracala stromy a na niektorých miestach poškodila elektrické vedenie. Zničené lampy a polámané stromy museli odpratávať aj obyvatelia Čadce.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Spišiak prekročil rýchlosť, medzi obcami išiel 128 km/h
Spišiak prekročil rýchlosť, medzi obcami išiel 128 km/h
20.7.2011
Prezidentovi Policajného zboru SR Jaroslavovi Spišiakovi namerali v utorok policajti z Komárna prekročenie rýchlosti pri jazde autom medzi obcami Bajč a Pribeta. Spišiakovi namerali rýchlosť 128 kilometrov za hodinu (km/h). Medzi obcami je pritom povolená maximálna rýchlosť 90 km/h. "Áno, samozrejme, šiel som po tej ceste, zastavila ma hliadka polície a namerala mi prekročenie rýchlosti," potvrdil Spišiak v telefonáte pre televíziu TA3. Policajný prezident priznal, že je to podľa neho nefér voči ostatným a je ochotný zodpovedať sa za dopravný priestupok. "Som odhodlaný niesť zodpovednosť, podľa toho ako sa to vyrieši," vyhlásil.
Médiá: 2
Komentáre:
2
Brusel nás upozornil na meškanie s telezákonom
Brusel nás upozornil na meškanie s telezákonom
20.7.2011
Slovensko už takmer dva mesiace mešká s prijatím európskej smernice o telefonovaní. Európska komisia nám preto poslala upozornenie v rámci konania o porušení povinnosti. Hoci sme mali novú smernicu prevziať do 25. mája, urobíme tak až prijatím nového telekomunikačného zákona. Poslanci o ňom budú hlasovať v septembri a platiť začne od budúceho roka. V určenom termíne prijalo smernicu len sedem členských krajín, vo väčšine ešte prebieha legislatívny proces. Za neskoré prijatie smernice u nás môžu podľa ministerstva dopravy spory s rozviedkou či rezortom obrany. Norma prikazuje operátorom ponúkať ročnú viazanosť služieb či rýchlejšie prejsť od jedného operátora k druhému.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hagyarimu zoberú vodičský preukaz, rozhodol Najvyšší súd
Hagyarimu zoberú vodičský preukaz, rozhodol Najvyšší súd
19.7.2011
Prešovský primátor Pavel Hagyari príde za propagačnú jazdu mestským midibusom na rok o vodičský preukaz. Okrem toho bude musieť zaplatiť 300-eurovú pokutu. Rozhodol o tom Najvyšší súd SR, keď zamietol jeho žalobu. Hagyari si za volant midibusu sadol ešte 28. apríla 2009 a na kratšom úseku v mestskej časti Dúbrava - Šidlovec previezol niekoľko cestujúcich napriek tomu, že na vedenie takéhoto typu vozidla nemal oprávnenie. Na incident pred novinármi po prvý raz reagoval 30. júna 2009. Hagyari vtedy verejne vyhlásil, že mu je veľmi ľúto, že ohrozil dobré meno Prešova tým, že sa jeho meno spája s priestupkom. „Nejde o úmyselný priestupok, došlo k omylu medzi minibusom a midibusom,“ vysvetľoval primátor.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Poisťovne míňajú podľa lekárov na vlastnú prevádzku priveľa
Poisťovne míňajú podľa lekárov na vlastnú prevádzku priveľa
19.7.2011
Prezident Slovenskej lekárskej komory Milan Dragula na dnešnej tlačovej besede kritizoval zdravotné poisťovne za to, že na svoju prevádzku dávajú priveľa prostriedkov, ktoré potom chýbajú na poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Poisťovne podľa neho minulý rok zvýšili výdavky na vlastnú správu o takmer 117 percent. Problémom slovenského zdravotníctva vraj nie je neefektivita lekárov či nemocníc, ale poisťovní. „Ak sa takto bude šafáriť s verejnými zdrojmi, nečudujme sa, že je nepokoj na poli poskytovateľov zdravotnej starostlivosti,“ povedal. Dragula spomenul aj dlhodobo podfinancovanú všeobecnú ambulantnú starostlivosť, ktorá by údajne potrebovala minimálne 70 miliónov eur na pokrytie nákladov.
Médiá: 5
Komentáre:
1
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk