AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Šéfa Podtatranskej hydiny uznal súd vinným z korupcie
Šéfa Podtatranskej hydiny uznal súd vinným z korupcie
31.5.2011
Peňažný trest 2500 eur uložil Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici Pavlovi Konkoľovi, generálnemu riaditeľovi spoločnosti Podtatranská hydina. Prokurátor žaloval Konkoľa za dvojnásobný prečin podplácania veterinárky ako verejného činiteľa. Súd uznal vinu v prvom prípade, kde Konkoľ ako šéf akciovej spoločnosti poskytoval od mája 2007 do augusta 2008 veterinárnej lekárke úplatok 265 eur mesačne. Veterinárka v tom čase pôsobila ako vedúca odboru Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Poprade. Z titulu svojej funkcie nemala za úplatok robiť žiadne problémy v súvislosti s výrobnou činnosťou spoločnosti.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Cez internet sa sčítalo pol milióna Slovákov
Cez internet sa sčítalo pol milióna Slovákov
31.5.2011
Štatistický úrad SR (ŠÚ SR) zaevidoval v elektronickom sčítaní obyvateľov, na ktorom sa bolo možné zúčastniť do nedeľňajšej polnoci, celkovo 563 694 formulárov. Možnosť zaslať informácie cez internet mali Slováci tento rok prvýkrát. Formulár na sčítanie obyvateľov vyplnilo elektronicky 398 644 ľudí, domový list 49 657 a bytový list 115 393 ľudí. Tí, ktorí nevyužili elektronické sčítanie, musia odovzdať formulár sčítacím komisárom v tlačenej podobe, a to najneskôr do 6. júna. Možnosť vyplnenia formulárov cez internet tak využilo len sedem percent Slovákov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Tichý chce zastaviť verejnú voľbu generálneho prokurátora
Tichý chce zastaviť verejnú voľbu generálneho prokurátora
31.5.2011
Zastupujúci generálny prokurátor Ladislav Tichý napadol na Ústavnom súde SR verejnú voľbu generálneho prokurátora v NR SR. Požiadal zároveň o to, aby sa verejná voľba nemohla uskutočniť, kým ústavný súd vo veci nerozhodne. Tichý uviedol, že pravidlá by sa nemali meniť tesne pred voľbami a dôvod na zmenu tajnej voľby na verejnú, iba kvôli kontrole hlasovania poslancov, nie je legitímny. V podaní zverejnenom na webovej stránke ústavného súdu napadol viaceré novelizované ustanovenia Zákona o rokovacom poriadku NR SR, ktoré podľa neho nie sú v súlade s ústavou.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Slovenská národná strana si svoj klub udrží
Slovenská národná strana si svoj klub udrží
31.5.2011
Poslanecký klub SNS môže v parlamente ďalej fungovať. Rozhodol tak jeho predseda Richard Sulík po konzultácii s právnikmi s tým, že nemá oprávnenie klub zrušiť alebo inak konať v tejto veci. Otázka budúcnosti národniarov v NR SR sa otvorila minulý týždeň po tom, čo poslanci Anna Belousovová a Rudolf Pučík oznámili svoj odchod z klubu. Za jeho zachovanie sa postavil aj šéf ústavnoprávneho výboru Radoslav Procházka (KDH). Frakcia Jána Slotu má tak celkovo už len sedem členov.
Médiá: 7
Komentáre:
1
Radičová odletela do Slovinska
Radičová odletela do Slovinska
30.5.2011
Premiérka Iveta Radičová dnes odletela na jednodňovú oficiálnu návštevu Ľubľany. Počas cesty sa má stretnúť so slovinským predsedom vlády Borutom Pahorom, s prezidentom Danilom Türkom, s predsedom Štátneho zhromaždenia Pavlom Gantarom. Radičová vystúpi s príhovorom aj na slovensko-slovinskom ekonomickom fóre. Prednášať by mala tiež študentom na Ekonomickej fakulte Ľubľanskej univerzity. Premiérku na ceste sprevádza prevádza minister hospodárstva Juraj Miškov, štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Milan Ježovica a podnikatelia, ktorí budú diskutovať o možnostiach rozvoja ekonomickej spolupráce.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Angličtina nie je povinná pre všetkých tretiakov
Angličtina nie je povinná pre všetkých tretiakov
30.5.2011
Podľa zákona, ktorý poslanci schválili vo februári, sa žiaci musia povinne učiť anglický jazyk. Od nového školského roka tak mala byť angličtina povinná pre všetkých tretiakov. Televízia Markíza však informovala, že tento fakt nie je úplne pravdivý. Po anglicky sa budú učiť iba tí tretiaci, ktorí zatiaľ nemali žiadny cudzí jazyk. Školáci, ktorí sa od prvej triedy učia napríklad nemčinu, alebo španielčinu, si anglický jazyk povinne priberú ako šiestaci. Zavážiť pri tomto rozhodnutí mohla údajne kritika, že na školách sa preferuje iba jeden cudzí jazyk: „Považujeme za mimoriadne dôležité, aby hodnotové postavenie nemeckého jazyka ostalo v slovenskom školstve zachované,“ vyjadril sa napríklad veľvyslanec Nemecka.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Termín odvolávania premiérky Smer tají
Termín odvolávania premiérky Smer tají
30.5.2011
Dôvody na vyslovenie nedôvery premiérke Ivete Radičovej (SDKÚ-DS) sa podľa šéfa poslaneckého klubu Smeru-SD Pavla Pašku ďalej nabaľujú. Smer označil Radičovú len za figúrku vo vlastnej strane, ktorá klame a neplní svoje politické sľuby. „Ukážu sa vo veľmi krátkej budúcnosti ďalšie informácie, ktoré diskreditujú pani premiérku,“ povedal Paška v diskusnej relácii STV. Konkrétny termín podania návrhu na odvolanie neuviedol s tým, že médiá by mali viac zaujímať dôvody tohto kroku. Správne načasovanie však považuje za dôležité.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Rafaj sa zániku klubu SNS neobáva
Rafaj sa zániku klubu SNS neobáva
30.5.2011
Predseda poslaneckého klubu SNS Rafael Rafaj sa neobáva, že by odchodom Anny Belousovovej a Rudolfa Pučíka jeho klub zanikol. Právnu analýzu, ktorú si strana dala vypracovať, si podľa Rafaja osvojil aj predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Radoslav Procházka z KDH. Rozhodnutie o existencii klubu národniarov by mal šéf parlamentu Richard Sulík (SaS) oznámiť do konca týždňa. Rafaj si myslí, že Sulík príde s podobným výkladom zákona. Rozpustenie klubu SNS nepovažuje za správne ani podpredseda OKS Ondrej Dostál, hoci osobne by vraj bol rád, keby strana v parlamente nepôsobila.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Koalícia otvorí Mečiarove amnestie
Koalícia otvorí Mečiarove amnestie
29.5.2011
Jednou z tém pokračujúcej 18. schôdze parlamentu bude zrušenie tzv. Mečiarových amnestií, ktorými v roku 1998 Mečiar ako zastupujúci prezident omilostil aktérov únosu Michala Kováča mladšieho. Návrh ústavného zákona iniciuje koaličné KDH. Na zrušenie amnestií je však potrebných aspoň 90 hlasov poslancov, ktoré ale koalícia nemá. Ján Slota (SNS) koncom apríla povedal, že on osobne je ochotný iniciatívu podporiť. Podľa strany Smer-SD sú síce amnestie amorálne, no z právneho hľadiska nezrušiteľné. Samotná ĽS-HZDS označila návrh za politický nezmysel. Zrušenie amnestií by umožnilo súdiť aktérov zavlečenia Kováča mladšieho do Rakúska v roku 1995, z ktorého bola podozrievaná SIS na čele s Ivanom Lexom.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Slota: Na poslednej stíhačke nech Mikloš odletí na Cyprus
Slota: Na poslednej stíhačke nech Mikloš odletí na Cyprus
29.5.2011
"Ak si pán Mikloš myslí, že kým maďarské letectvo má k dispozícii stíhaco-bombardovacie lietadlá Grippen a my nepotrebujeme nadzvukové letectvo, tak som presvedčený, že Slovensko nepotrebuje ľudí ako pán Mikloš," vyjadril sa predseda Slovenskej národnej strany Ján Slota k úvahám ministra financií Ivana Mikloša, podľa ktorých by Slovensko malo zvážiť, či vôbec potrebuje nadzvukové letectvo. Podľa Slotu by mal minister na poslednej prevádzkyschopnej stíhačke odletieť na Cyprus a "netieniť" na Slovensku. Predseda SNS tak zjavne nesúhlasí s návrhom Mikloša, podľa ktorého by sa slovenská armáda mohla špecializovať radšej na ženijné, protichemické a odmínovacie jednotky.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Najchudobnejšou stranou je SDKÚ, najviac má Smer
Najchudobnejšou stranou je SDKÚ, najviac má Smer
29.5.2011
Televízia Markíza zverejnila informácie o finančných správach parlamentných strán. Povinnosť podať výročnú správu za rok 2010 si splnili všetky významné politické subjekty. Podľa zákona ide úspešným subjektom z rozpočtu príspevok na činnosť za výsledky dosiahnuté vo voľbách. SaS a Most-Híd dostávajú peniaze aj za hlasy pre poslancov, ktorí nie sú ich členmi. Poslanci OKS si ich ani nenárokujú. Najbohatšou stranou je Smer-SD na čele s Robertom Ficom, nasledovaný SMK a SaS. Naopak najmenší majetok vlastnia SDKÚ-DS a KDH Jána Figeľa.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Za problémy v Národnej rade môže podľa Bugára aj Sulík
Za problémy v Národnej rade môže podľa Bugára aj Sulík
29.5.2011
Predseda NR SR Richard Sulík (SaS) podľa šéfa Mostu-Híd Bélu Bugára nevyužíva znalosti podpredsedov a v pléne tak často vznikajú neprehľadné situácie. Kým v minulosti boli rokovania vedenia parlamentu bežné, v súčasnosti sú vraj zriedkavé. „My ho musíme prosiť, aby sme si sadli k určitým problémom,“ tvrdí Bugár. V diskusii Slovenského rozhlasu zároveň prezradil, že novela zákona o fungovaní Úradu pre reguláciu sieťových odvetví bude z prebiehajúcej schôdze vyradená. Na rozdiel od strany Smer-SD si Bugár myslí, že poslanecký klub SNS by mal kvôli poklesu členov zaniknúť.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Uhliarik odvolal riaditeľa najväčšej štátnej nemocnice
Uhliarik odvolal riaditeľa najväčšej štátnej nemocnice
29.5.2011
Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik (KDH) odvolal riaditeľa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Jozefa Sabola, ktorého vlani do funkcie sám vymenoval. Dôvodom má byť bližšie nešpecifikovaná strata dôvery. Najväčšia štátna nemocnica tento rok očakáva 62-miliónový dlh. Podľa jej hovorkyne bolo príčinou riaditeľovho odvolania neinformovanie ministra o začatí výberového konania k pripravovanej zmene na akciovú spoločnosť. Sabol nedávno v rozhovore pre denník Sme kritizoval viaceré Uhliarikove rozhodnutia. Jeho možný nástupca zatiaľ nie je známy.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Šéf SIS Mitrík sa vyhol pokute za majetkové priznanie
Šéf SIS Mitrík sa vyhol pokute za majetkové priznanie
29.5.2011
Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Karol Mitrík pre neúplné majetkové priznanie o šesť mesačných platov nepríde. Rozhodol o tom parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. Šéf SIS údaje do priznania doplnil s vysvetlením, že pôvodne ho nevypísal správne. V pôvodnom oznámení totiž neuviedol žiadny nehnuteľný majetok. „Neviem, či pán Mitrík spáva v stane alebo v automobilovom prívese,“ poznamenal vtedy k údajom v Mitríkovom priznaní člen výboru Alojz Přidal z KDH. Mitrík už po nástupe do funkcie musel zaplatiť pokutu vo výške jedného platu za oneskorené podanie majetkového priznania.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Úrad na ochranu osobných údajov sčítanie mariť nechcel
Úrad na ochranu osobných údajov sčítanie mariť nechcel
28.5.2011
Úrad na ochranu osobných údajov SR považuje sčítanie obyvateľstva za potrebný akt, ktorý je zákonnou povinnosťou každého obyvateľa, a nikdy ho nemal úmysel žiadnym spôsobom mariť. Tvrdí to jeho predseda Gyula Veszelei, ktorý zároveň odmieta pokusy o presúvanie zodpovednosti za nedostatky v príprave a postupe kompetentných štátnych orgánov pri sčítaní na jeho úrad. "Úrad na ochranu osobných údajov nikdy neuvádzal vo svojich stanoviskách odporúčanie občanom, aby počas vypĺňania sčítacích formulárov nenalepovali identifikátor, ale túto možnosť dával na zváženie Štatistickému úradu SR," doplnil Veszelei.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Hnúšťa a Klenovec bojujú po dažďoch s vodou
Hnúšťa a Klenovec bojujú po dažďoch s vodou
28.5.2011
Oddnes je v obci Klenovec a meste Hnúšťa vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity. Voda v pivniciach a kotolniach mnohých rodinných domov dosahuje výšku jedného metra a po prívalových dažďoch ostali zaplavené niektoré ulice a cesty priamo v Klenovci, ako aj v časti obce, kde žije rómska populácia. "Na mieste sú už hasiči. V súčasnosti zisťujeme, kde všade bude potrebné odčerpávať vodu," vyjadrila sa starostka Klenovca Zlata Kaštanová. Pri Hnúšti sa vylial Sinecký potok, z ktorého voda brala so sebou aj betónové kocky.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Syndikát novinárov už vie, ako získa chýbajúce financie
Syndikát novinárov už vie, ako získa chýbajúce financie
28.5.2011
Slovenský syndikát novinárov (SSN) našiel riešenie na zlú ekonomickú situáciu organizácie. Členovia mimoriadneho snemu rozhodli, že syndikát dá bratislavský Dom novinárov do zálohy, aby mohol získať úver v banke. Na sneme sa hovorilo aj o programovej stratégii SSN na roky 2011 až 2013, ktorá by mala podľa jeho predsedu Petra Kubínyiho postaviť syndikát na nohy. Delegáti zároveň otvorili možnosť zvyšovania členského, ktoré v súčasnosti tvorí len asi 11 percent z celkových príjmov. Organizácia má dnes približne 1 600 členov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
SNS: Lipšic zneužíva svoj rezort
SNS: Lipšic zneužíva svoj rezort
27.5.2011
Podľa Slovenskej národnej strany zneužíva minister vnútra Daniel Lipšic svoj rezort a je zrelý na odvolanie. "Je absolútne neprijateľné, aby sa informácie sústreďovali v kancelárii ministra vnútra a ten si z nich zostrihával materiály podľa potreby, napríklad do trestných konaní," reagoval podpredseda SNS Andrej Danko na centralizáciu odpočúvania priamo do kancelárie ministra. Zároveň je presvedčený, že Lipšic takto bude môcť kontrolovať aj MMS správy, dotykové telefóny a komunikáciu prostredníctvom programu Skype. Podľa strany Jána Slotu je táto modernizácia odpočúvacieho systému absolútnym zásahom do súkromia občanov a v budúcnosti vďaka nej narastie počet tajných nahrávok, ktoré budú vyhovovať súčasnej koalícii.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Belousovová predstavila svoju novú stranu: Národ a Spravodlivosť
Belousovová predstavila svoju novú stranu: Národ a Spravodlivosť
27.5.2011
Poslankyňa a bývala podpredsedníčka SNS Anna Belousovová zakladá nový politický subjekt. Ten bude niesť názov Národ a Spravodlivosť (NAS). Oznámila to na dnešnej tlačovej konferencii. V piatok zároveň štartuje petíciu na zozbieranie 10-tisíc podpisov, potrebných na založenie novej strany. Strana má ambíciu dostať sa po najbližších parlamentných voľbách do parlamentu. NAS bude podľa Belousovovej založená na civilizovanom, demokratickom, nekonfrontačnom a nexenofóbnom patriotizme, teda vlastenectve. Rozdiel medzi SNS a NAS je údajne v tom, že kým strana Jána Slotu neustále hľadá nepriateľa, NAS ho hľadať nebude. Naopak, ciele strany majú viesť k pozitívnym métam, a tak sa dajú nájsť aj pozitívni priatelia.
Médiá: 7
Komentáre:
4
Simon nariadil stiahnutie nebezpečných uhoriek zo Španielska
Simon nariadil stiahnutie nebezpečných uhoriek zo Španielska
26.5.2011
Slovenská republika začala prostredníctvom Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) sťahovať z predaja šalátové uhorky pochádzajúce od dvoch španielskych producentov. Nemeckí hygienici totiž na nich identifikovali nebezpečné enterohemoragické črevné baktérie EHEC, ktoré v krajine spôsobili už stovky ochorení a niekoľko úmrtí. Minister pôdohospodárstva Zsolt Simon zároveň nariadil aj zvýšený monitoring na všetku zeleninu, ktorá môže pochádzať od podozrivých výrobcov a distribútora.
Médiá: 5
Komentáre:
2
Prezident je znepokojený z priebehu sčítania ľudu
Prezident je znepokojený z priebehu sčítania ľudu
26.5.2011
Ivan Gašparovič vyzval vo svojom dnešnom stanovisku občanov, aby sa sčítania neobávali a prispeli tak k jeho úspešnému priebehu. Zároveň však vyjadril veľké znepokojenie nad jeho priebehom. "V priebehu sčítania ľudí, domov a bytov, ktoré v súčasnosti prebieha v Slovenskej republike, predstavitelia Ministerstva vnútra SR a Úradu na ochranu osobných údajov nepremyslenými vyjadreniami zneistili občanov a vyvolali pochybnosti o význame sčítania," uviedla hlava štátu.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Trnka chodí do práce po cyklistickom chodníku
Trnka chodí do práce po cyklistickom chodníku
26.5.2011
Denník Sme dnes informoval o netradičných výhodách pre bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Reportéri ho prichytili ako na cestu do práce používa dunajskú hrádzu, kam má prístup len polícia, strážna služba či vodohospodári. Trnka však na jazdu po hrádzi povolenie má. Pred dvoma týždňami mu ho na žiadosť splnomocnenca vlády pre vodné dielo Gabčíkovo vydal štátny Slovenský vodohospodársky podnik. Dostal ho v čase, keď už generálnym prokurátorom nebol. O prípad sa už začal zaujímať aj minister životného prostredia József Nagy.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Maďarská vláda získala vplyv v Slovnafte
Maďarská vláda získala vplyv v Slovnafte
26.5.2011
Maďarská vláda na čele s Viktorom Orbánom spätne odkúpila vyše pätinový podiel v maďarskom koncerne MOL, stala sa tak jeho druhým najdôležitejším akcionárom. Ten ovláda drvivú väčšinu akcií v slovenskom Slovnafte. Vládny podiel však môže byť vzhľadom na podiely iných štátnych inštitúcií, ako aj zoštátnených penzijných fondov, ešte väčší. „Správanie súčasnej vládnej garnitúry je dosť nepredvídateľné, najmä do akej miery sú schopní využiť rafinériu Slovnaft na presadzovanie politických cieľov," vyjadril sa politológ Juraj Marušiak k možnému správaniu maďarskej vlády.
Médiá: 3
Komentáre:
0
V prípade Karola Mella sa chystá dovolanie
V prípade Karola Mella sa chystá dovolanie
26.5.2011
Peter Šufliarsky, riaditeľ odboru osobitného určenia Generálnej prokuratúry, pripravuje v trestnej veci Karola Mella a spol. podnet na podanie dovolania ministerke spravodlivosti. Mella prepustili z väzby pre procesné pochybenia na základe rozhodnutia Krajského súdu v Bratislave. Je podozriví z objednania vraždy expolicajta, pri ktorej namiesto plánovanej obete prišli o život jeho partnerka a dieťa. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská už v stredu negatívne hodnotila Šufliarskeho tlačovú besedu, kde kritizoval chyby súdov, po ktorých sa dostali viacerí obvinení z väzby: "Nepovažujem za šťastné, keď rezorty alebo prokuratúra si odkazujú cez médiá, keď majú na mňa telefónne číslo."
Médiá: 2
Komentáre:
1
SNS a Belousovová si rozdelia súčasných voličov SNS
SNS a Belousovová si rozdelia súčasných voličov SNS
26.5.2011
Sociológ Pavel Haulík si myslí, že Slovenská národná strana (SNS) a nová strana poslankyne Anny Belousovovej si rozdelia súčasných voličov národniarov, prípadne takých, ktorí SNS podporovali v nedávnom čase a dnes sú nerozhodnutí. "Bolo by prekvapivé, keby niektorá z nich začala získavať aj voličov iných strán," dodal Haulík. Značka SNS, ktorá ostane Jánovi Slotovi, by podľa neho mala teraz zohrať významnejšiu úlohu ako v roku 2001, kedy vznikli dva subjekty s podobnými preferenciami.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Dzurinda: Aktivity Maďarska nás ohroziť nemôžu
Dzurinda: Aktivity Maďarska nás ohroziť nemôžu
26.5.2011
Minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda to vyhlásil v úvode rozpravy o vyhláseniach Národnej rady SR k legislatívnym aktom maďarského parlamentu a niektorých maďarských predstaviteľov. Dzurinda svoje tvrdenie vysvetlil pomocou štyroch argumentov. Prvým je podľa neho ten, že občania SR maďarskej národnosti dokazujú svoju lojalitu k Slovensku, druhým sú slovenské pasy s vysokou bonitou, ďalším naša mena euro a za štvrtý argument označil fakt, že SR dokáže politicky aj právne reagovať na akúkoľvek situáciu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Parlament schválil zákon o jazykoch menšín
Parlament schválil zákon o jazykoch menšín
25.5.2011
Poslanci vládnej koalície dnes definitívne 78 hlasmi schválili novelu zákona o používaní jazykov národnostných menšín z dielne vicepremiéra Rudolfa Chmela (Most-Híd). Výsledná podoba právnej normy, ktorá má byť účinná od 1. júla, je však výrazne oklieštená oproti pôvodnému zámeru strany Bélu Bugára. Zmeny spôsobil schválený rozsiahly pozmeňovací návrh nezávislého poslanca Igora Matoviča. Podľa pôvodného zámeru síce klesne súčasná 20-percentná hranica umožňujúca používanie jazykov menšín v obci aj v úradnom styku na 15 percent, ale až o desať rokov.
Médiá: 7
Komentáre:
1
Ministerstvo zruší zákaz latinských názvov tried
Ministerstvo zruší zákaz latinských názvov tried
25.5.2011
Osemročné gymnáziá budú môcť od budúceho školského roka opätovne označovať názvy triedy latinskými názvami. Umožniť by im to mala vyhláška ministra Eugena Jurzycu (SDKÚ-DS) o stredných školách, ktorá je práve v medzirezortnom pripomienkovom konaní. Latinské názvy nahradil rímskymi číslicami bývalý šéf rezortu školstva Ján Mikolaj (SNS). Školy to však kritizovali. Po novom si totiž pri paralelných triedach museli pridávať k čísliciam písmená, čo im spôsobovalo problémy.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Železničiari zastavia v piatok na hodinu vlaky
Železničiari zastavia v piatok na hodinu vlaky
25.5.2011
Federácia strojvodcov vyhlásila na piatok 27.mája jednohodinový výstražný štrajk. Jeho hlavným cieľom je dať najavo nespokojnosť so spôsobom a postupom riešenia revitalizácie železničných spoločností. Mal by byť realizovaný v tej najvyťaženejšej dobe, a to od 14:50 do 15:50. Podľa pokynov štrajkového výboru by sa mal štrajk týkať iba územia Slovenska. Každý vlak vypravený pred 14:50 by mal po rozkaze na odchod odísť a následne po príjazde do najbližšej stanice zastaviť a odísť z nej až po 15:50.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Sčítanie 2011: Komisári ručne dopisujú nenalepené identifikátory
Sčítanie 2011: Komisári ručne dopisujú nenalepené identifikátory
25.5.2011
Sčítací komisári majú pokyny, čo robiť v prípade, že občan nenalepí na tlačivo identifikačný kód. "V pomocnom tlačive D je menný zoznam osôb aj s ich predtlačenými špecifickými identifikátormi. V prípade, že občan z akýchkoľvek dôvodov nenalepí svoj kód do sčítacieho hárka, máme ho jednoducho vypísať rukou. Stotožniť človeka nie je problém," povedal jeden z komisárov. Usmernenie dostali na školení ešte pred sčítaním, v oficiálnych pokynoch sa však ručné dopisovanie kódov nezmieňuje. Šéfka Štatistického úradu Ľudmila Benkovičová o tomto nariadení nechce hovoriť.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk