AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
SaS preložila brožúrku o eurovale do nemčiny
SaS preložila brožúrku o eurovale do nemčiny
22.9.2011
Sporná brožúrka strany SaS o eurovale s názvom "Euroval, cesta k socializmu" sa dočkala aj nemeckého prekladu. Práve zverejnenie tohto dokumentu pritom viedlo k vyostreniu konfliktu liberálov s ostatnými koaličnými partnermi. Podľa informácií TASR v SaS pracujú aj na anglickej a maďarskej verzii. Na rozdiel od prvej slovenskej verzie "Euroval, cesta k socializmu", sa však už nepočíta s jej distribúciou prostredníctvom periodík. Predstavitelia SDKÚ-DS, KDH a Mosta-Híd po vydaní brožúrky hovorili o porušení dohody zo strany SaS, že na téme eurovalu si nebude niekto robiť stranícku kampaň. Liberáli toto obvinenie odmietli, keďže podľa nich žiadna dohoda, ktorá by stranám znemožňovala vyjadrovať sa k eurovalu, nebola.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Odborníci: Bankovú daň pocítia najmä klienti bánk
Odborníci: Bankovú daň pocítia najmä klienti bánk
22.9.2011
Vláda Ivety Radičovej v stredu schválila návrh zákona, na základe ktorého by banky a pobočky zahraničných bánk pôsobiace na Slovensku mali od začiatku budúceho roka platiť štátu osobitný odvod. Niektorí experti sa však domnievajú, že zavedenie bankovej dane zaplatia najmä koneční klienti finančných inštitúcií. "Do istej miery môže zvýšiť poplatky vo vzťahu ku klientom, aj keď nie v plnej miere, pretože medzi bankami prebieha konkurencia," povedal pre agentúru TASR riaditeľ Inštitútu hospodárskej politiky (IHP) František Palko. Podľa analytika Inštitútu ekonomických a sociálnych analýz (INESS) Juraja Karpiša bude mať nový odvod za následok zníženie hospodárskeho rastu.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Spišiak by rád v hliadkach videl len urastených mužov
Spišiak by rád v hliadkach videl len urastených mužov
22.9.2011
Policajný prezident Jaroslav Spišiak na augustovej porade s funkcionármi vyhlásil, že ženy sa do policajných hliadok nehodia a hliadkujúci policajt by mal byť urastený chlap. "Ale preventívne je v hliadkovej službe viac prospešný urastený vyšportovaný chlap, ktorý sa nebojí a z ktorého ide rešpekt. Taký policajt skôr poskytne občanom pocit bezpečia ako možno krásna, ale fyzicky neprimerane vybavená policajtka," vysvetlil Spišiak pre denník SME. S výrokmi policajného prezidenta nesúhlasí šéfka odboru genderovej rovnosti na ministerstve práce Oľga Pietruchová, podľa ktorej nemá polícia budiť rešpekt len po fyzickej stránke.
Médiá: 2
Komentáre:
3
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Súčasný stav v rezorte obrany sa nepáči Galkovi ani Baškovi
Súčasný stav v rezorte obrany sa nepáči Galkovi ani Baškovi
22.9.2011
Podľa ministra obrany Ľubomíra Galka (SaS) sa rezort obrany v súčasnosti nachádza v hlbokej kríze, ktorá mala byť spôsobená dlhodobým poddimenzovaním rozpočtu obrany, častými nesystémovými zmenami, ale aj chybami vo vnútornom riadení. Stav v rezorte obrany na dnešnej tlačovej konferencii kriticky zhodnotil aj poslanec Smeru-SD a exminister obrany Jaroslav Baška. Poukazoval pritom na údajne netransparentné a nehospodárne narábanie narábanie so štátnym majetkom. Toho sa mal dopustiť pri organizácii národných leteckých dní v Sliači. Podľa Bašku Galko neštandardne a priamo ovplyvňoval tender na výber organizátora, pričom mali byť účelovo menené termíny či zloženie komisií.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Školskí odborári pôjdu pýtať peniaze od Radičovej i Mikloša
Školskí odborári pôjdu pýtať peniaze od Radičovej i Mikloša
22.9.2011
Odborári plánujú žiadať viac peňazí pre školstvo u predsedníčky vlády Ivety Radičovej, ako aj u ministra financií Ivana Mikloša (obaja SDKÚ-DS). "Nádej zomiera posledná, argumentmi chceme presvedčiť, že školstvo je finančne trvale poddimenzované a pokiaľ ide o podiel HDP na školstvo, sme na posledných miestach v Európe," uviedol pre agentúru SITA podpredseda školských odborárov Jozef Lužák. Ešte pred prijatím štátneho rozpočtu sa odborári pokúsia stretnúť i s predsedami poslaneckých klubov v Národnej rade SR. Odborári hrozia, že ak kabinet neodobrí ich požiadavky, vstúpia do ostrého štrajku a zatvoria školy.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Rakúsko: Počet pracujúcich Slovákov rekordne stúpol
Rakúsko: Počet pracujúcich Slovákov rekordne stúpol
22.9.2011
Počet Slovákov pracujúcich v Rakúsku medziročne stúpol až o 47 percent. Sociálna agentúra HVB zaznamenala v auguste na tamojšom pracovnom trhu 15 850 zamestnancov zo Slovenska. K výraznému nárastu, ktorý je u Slovákov vôbec najvyšší, prispelo otvorenie rakúskeho pracovného trhu v máji tohto roka. Číslo by mohlo byť ešte vyššie, no veľa našich záujemcov, ktorí sa o prácu v susednej krajine uchádza, nesplní požiadavky zamestnávateľov. "Manažéri hotelov sa sťažujú hlavne na jazykové znalosti," povedal pre Hospodárske noviny Thomas Reisenzahn zo Združenia rakúskych hotelierov. Rakúski zamestnávatelia zaznamenali tiež veľký nárast ukrajinských, rumunských a bulharských uchádzačov.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Slota vysúdil od Plus 7 dní tritisíc eur
Slota vysúdil od Plus 7 dní tritisíc eur
22.9.2011
Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) vyhral súdny spor za nepravdivé výroky so Spoločnosťou 7 Plus. Ako náhradu nemajetkovej ujmy mu preto Okresný súd v Žiline priznal náhradu tritisíc eur. Spoločnosť 7 Plus sa musí šéfovi národniarov ospravedlniť za klamlivé výroky v článku "Bojí sa minulosti?", ktorý bol uverejnený v týždenníku Plus 7 dní 2. mája 2008. Ospravedlnenie sa tiež vzťahuje na článok z 26. marca 2008 s názvom "Aj keď kradol, trest ho minul," ktorý bol uverejnený v denníku Plus jeden deň. Spoločnosť 7 Plus je povinná odstrániť aj elektronickú verziu spomenutých článkov z archívu nachádzajúceho sa na jej internetových stránkach.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Koalícia: Rokovaním môžeme ešte stále presvedčiť Sulíka
Koalícia: Rokovaním môžeme ešte stále presvedčiť Sulíka
22.9.2011
Strany SDKÚ-DS, KDH aj Most-Híd stále veria, že sa im pokračovaním rokovaní o eurovale podarí zmeniť razantne odmietavé stanovisko ich koaličného partnera SaS. "Stále je pre nás otvorenou otázkou rokovanie v rámci koalície," skonštatoval predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský. "Máme istý čas na to, aby sme sa pokúsili o rokovania," reagoval minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS), ktorý v utorok vyhlásil, že po odmietnutí kompromisného riešenia v prípade schvaľovania eurovalu stranou SaS na minulotýždňovom rokovaní Koaličnej rady premiérka Iveta Radičová informovala koaličných partnerov o tom, že spojí hlasovanie o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Bratislavou pochodovali stovky Rómov z osád
Bratislavou pochodovali stovky Rómov z osád
21.9.2011
Protestného pochodu Rómov, ktorý do Bratislavy zvolal podnikateľ a aktivista Alojz Hlina, sa nakoniec zúčastnilo dvesto až tristo ľudí. Hlina však plánoval, že na zhromaždenie môže prísť až 500 ľudí, jeho pôvodný odhad bol pritom 1000 protestujúcich. Rómovia sa najprv zhromaždili na Hodžovom námestí pred Prezidentským palácom, kde predniesli svoje požiadavky a odtiaľ sa presunuli pred budovu Národnej rade SR. "Neviem, či ste tu už boli. Toto je parlament, kde sú tí ľudia, ktorí rozhodujú a môžu vám aj pomôcť," privítal demonštrantov na hradnom kopci Hlina. Akciu s názvom "Ak nie Vy k nám, tak my ku Vám" označil Hlina za potrebnú, pretože upozorňuje na otázku rómskeho problému.
Médiá: 6
Komentáre:
2
Vláda nepadne, koaličná kríza je len hra, tvrdí Fico
Vláda nepadne, koaličná kríza je len hra, tvrdí Fico
21.9.2011
Predseda strany Smer-SD Robert Fico je presvedčený, že vláda Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) kvôli sporom o euroval neskončí. "Keď čítate pozorne vyjadrenia politikov, ktorí sú zainteresovaní, je preukázateľné, že nikto nemá záujem, aby sa dostali do neriešiteľnej situácie. Jedna časť je za euroval, druhá je proti, každý si hľadá svoj priestor medzi voličmi. Vnímam to ako hru, ale je to aj prejav stavu koalície," skonštatoval Fico. Expremiér zopakoval, že hoci je jeho strana za rozšírenie eurovalu, nezahlasuje zaň, pokiaľ ho nebude podporovať celá koalícia. "Ak nie sú schopní prijať takéto rozhodnutie, nie sú schopní prijať nič," dodal.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Vláda schválila zavedenie bankovej dane a zvýšenie dane z cigariet
Vláda schválila zavedenie bankovej dane a zvýšenie dane z cigariet
21.9.2011
Banky a pobočky zahraničných bánk pôsobiace na Slovensku by mali od začiatku budúceho roka platiť štátu osobitný odvod. Vyplýva to z návrhu zákona, ktorý v stredu schválila vláda. Odhadovaný čistý výnos by mal predstavovať viac ako 41 miliónov eur. Vláda zároveň schválila vyššie zdanenie tabakových výrobkov, ktoré by do štátnej kasy malo priniesť 31 miliónov eur. Zvýšenie dane sa rozloží do dvoch krokov, aby nestúpol dovoz lacnejších cigariet z cudziny. Schválená legislatívna úprava zároveň zlučuje pôvodné tri zákony o spotrebnej dani z liehu, tabaku a cigariet a z piva do jedného spoločného zákona.
Médiá: 4
Komentáre:
1
"Neschopnosť" policajtov bude Spišiak vysvetľovať v parlamente
21.9.2011
Nelichotivé výsledky nového hodnotiaceho systému policajtov bude musieť prezident zboru Jaroslav Spišiak vysvetľovať v parlamente pred členmi brannobezpečnostného výboru. Z júlového hodnotenia totiž vyplýva, že až 72 percent policajtov pracuje neuspokojivo. Spišiak však pochybenia v hodnotiacom systéme nepripúšťa a tvrdí, že sú to práve policajti, ktorí majú vo svojich výkonoch čo zlepšovať. Poslanec za stranu Most-Híd Gábor Gál dokonca naznačil, aby Spišiak zvážil svoje pôsobenie vo funkcii policajného prezidenta. "Podľa augustových výsledkov je uspokojivých a viac ako uspokojivých už 40 percent policajtov," argumentoval prezident.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Prezident Obama Slovensku: Sme na vás hrdí
Prezident Obama Slovensku: Sme na vás hrdí
21.9.2011
Slovenská premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) sa v New Yorku stretla s prezidentom USA Barackom Obamom. Obaja sa tu v utorok zúčastnili na diskusiách počas fóra o otvorenom vládnutí - Open Government Partnership. Obama v rozhovore s predsedníčkou vlády vysoko ocenil kroky vlády v oblasti zvyšovania transparentnosti. "Sme na vás hrdí," uviedol Obama počas krátkeho dialógu. "Dôkazom toho, že pre Baracka Obamu je téma transparentnosti vládnutia kľúčovou prioritou, je aj jeho podrobný prehľad o opatreniach, ktoré v tejto súvislosti realizujú zúčastnené krajiny vrátane Slovenska," povedala po stretnutí s prezidentom slovenská premiérka.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Generálny riaditeľ SND rezignoval na svoju funkciu
Generálny riaditeľ SND rezignoval na svoju funkciu
21.9.2011
Generálny riaditeľ Slovenského národného divadla (SND) Ondrej Šoth odchádza zo svojej funkcie. V stredu o tom informoval minister kultúry Daniel Krajcer s tým, že jeho žiadosť o uvoľnenie z funkcie akceptoval. "Dnes poverím štatutára divadla Ľubomíra Vajdičku jeho vedením," uviedol Krajcer. Šoth tento svoj krok odôvodnil tým, že chce prispieť k upokojeniu situácie, ktorá vznikla okolo SND a chce sa plne sústrediť na svoju umeleckú činnosť. Ministerstvo kultúry totiž odhalilo nedostatky v hospodárení SND. Podľa denníka SME zo záverečnej správy o kontrole vyplýva celkové porušenie rozpočtových pravidiel v sume 436-tisíc eur.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Slovenské mestá dnes zaplavia biele pastelky
Slovenské mestá dnes zaplavia biele pastelky
21.9.2011
V stredu 21. septembra sa uskutoční jubilejný 10. ročník verejnej zbierky Biela pastelka, ktorú organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS). Ulice 128 slovenských miest sa tak ako každý rok zaplnia dobrovoľníkmi s pokladničkami, ktorí budú zbierať finančné prostriedky na pomoc zrakovo postihnutým. Dobrovoľníci majú oblečené biele tričká s logom zbierky Biela pastelka. Kartónové pokladničky, ktoré držia v rukách, sú bielej farby a zapečatené. Na každej je logo zbierky a evidenčné číslo. Okrem toho majú so sebou igelitové tašky s nápisom Biela pastelka a na požiadanie ukážu kópiu povolenia z Ministerstva vnútra SR i splnomocnenie pre konkrétneho dobrovoľníka.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Radičová: Je možné, že spojíme hlasovania
Radičová: Je možné, že spojíme hlasovania
21.9.2011
Koalícia Ivety Radičovej sa dostala do najvážnejšej krízy od volieb. Minister financií Ivan Mikloš v utorok uviedol, že premiérka minulý týždeň informovala koaličných partnerov o zámere spojiť hlasovania o eurovale a o vyslovení dôvery vláde. Premiérka Radičová, ktorá je momentálne na pracovnej návšteve v USA, na otázku o spojení hlasovaní pre agentúru Reuters uviedla: "Teoreticky je to možné." Dodala, že Slovensko bude podľa nej posledná krajina, ktorá bude o rozšírení záchranného fondu eurozóny hlasovať. Hlasovanie zároveň podľa nej prichádza do úvahy len vtedy, ak krajiny, ktoré žiadajú pomoc, splnia všetky nevyhnutné podmienky pre nápravu svojich rozpočtových deficitov.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Aktivisti protestujú proti cenzúre on-line hazardu
Aktivisti protestujú proti cenzúre on-line hazardu
21.9.2011
Občianske združenie Spoločnosť pre Otvorené Informačné Technológie (SOIT) odmieta návrh novely zákona o hazardných hrách, ktorej cieľom je zablokovať prístup k zahraničným prevádzkovateľom hazardných hier na webe. Aktivisti preto v rámci pripomienkového konania predložili hromadnú pripomienku, ktorú do súčasnosti podporilo vyše dvetisíc ľudí. Názor občianskeho združenia zdieľa aj poslanec Národnej rady SR Jozef Viskupič. Podľa neho novelou sa otvára pomyselná Pandorina skrinka, ktorou je cenzúra internetu na Slovensku. "Jeden zlý spoločenský jav chceme sanovať iným zlým spoločenským javom," skonštatoval.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Slota: Nový maďarský veľvyslanec prišiel provokovať
Slota: Nový maďarský veľvyslanec prišiel provokovať
21.9.2011
"Je neštandardné, aby nastupujúci veľvyslanec Maďarskej republiky na Slovensku Csaba Balogh hodnotil politickú či spoločenskú situáciu na Slovensku takým spôsobom, ako to urobil on," povedal na adresu nového veľvyslanca predseda SNS Ján Slota. Balogha zároveň označil za "jednoznačného provokatéra". Slota kritizoval aj to, že novovymenovaný veľvyslanec hneď po odovzdaní menovacieho dekrétu Ivanovi Gašparovičovi zavítal na návštevu do centrály mimoparlamentnej SMK. "Oceňujem to len z toho pohľadu, že od začiatku odkrýva karty svojich záujmov a úzkej spolupráce s SMK a jej predsedom Józsefom Berényim," povedal šéf národniarov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Mikloš: Radičová spojí euroval s hlasovaním o dôvere
Mikloš: Radičová spojí euroval s hlasovaním o dôvere
20.9.2011
Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) na zasadnutí v Častej-Papierničke v pondelok 12. septembra informovala koaličných partnerov o svojom zámere spojiť hlasovanie o zmenách v eurovale s hlasovaním o dôvere vláde, a to v prípade, že SaS neprijme kompromisný návrh zvyšku koalície. Vyhlásil to dnes minister financií a podpredseda SDKÚ-DS Ivan Mikloš. Jeho slová však odmietol potvrdiť predseda strany Most-Híd Béla Bugár. "Spojenie hlasovaní bola len jedna z možných alternatív," reagovala osobná tajomníčka Richarda Sulíka Tatiana Tóthová. S týmto názorom súhlasí aj predseda poslaneckého klubu SaS Jozef Kollár, ktorý odmietol "Miklošovu interpretáciu" záverov koaličnej rady.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Sulík o eurovale: Koalícia otvára dvere Ficovi
Sulík o eurovale: Koalícia otvára dvere Ficovi
20.9.2011
Poslanci za stranu SaS euroval nepodporia, a to ani keby to bolo spojené s hlasovaním o dôvere vláde Ivety Radičovej. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil šéf liberálov Richard Sulík. "Keď naši partneri nechcú vládnuť s SaS, v poriadku, ale pýtame sa, akú alternatívu ponúkajú občanom. Pred rokom všetci tvrdili, že sú pripravení prevziať zodpovednosť za túto krajinu a nepripustiť návrat Roberta Fica. Dnes Ficovi otvárajú dvere," povedal Sulík. Líder SaS zopakoval, že postoj jeho strany nie je žiadnou hrou ani zbieraním politických bodov: "Je to pre nás vec presvedčenia a svedomia. Podporovať nezodpovednú politiku niektorých štátov je nezodpovedné a nemysliteľné."
Médiá: 3
Komentáre:
1
Štvrtina Slovákov je digitálne negramotná
Štvrtina Slovákov je digitálne negramotná
20.9.2011
Inštitút pre verejné otázky (IVO) predstavil v utorok výsledky analyticko-monitorovacieho projektu "Digitálna gramotnosť na Slovensku". Podľa autorov štúdie je naša digitálna gramotnosť lepšia ako je európsky priemer, no stále to nie je ideálne. Pracovať s počítačom či mobilným telefónom stále nevie štvrtina populácie Slovenska, čo je približne rovnaká hodnota ako v posledných dvoch rokoch. Digitálne gramotní Slováci zvládajú najmä bežné úlohy ako sú práca s počítačom (vrátane laptopov, tabletov a smartfónov), zasielanie SMS a MMS, e-mailová komunikácia, práca s textovým procesorom či práca s internetovým prehliadačom.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Spišiakov test ukázal, že väčšina policajtov je neschopná
Spišiakov test ukázal, že väčšina policajtov je neschopná
20.9.2011
Až 72 percent príslušníkov Policajného zboru SR pracuje neuspokojivo. Vyplýva to zo záverov prvého mesačného oficiálneho hodnotenia policajtov. Výsledky testu sa podarilo získať denníku Pravda, ktorý sa zároveň pýta, či je väčšina policajtov neschopná alebo je úplne zle nastavený samotný hodnotiaci systém. Policajný prezident Jaroslav Spišiak sa k záverom mesiaca júl zatiaľ nevyjadril. Cez hovorcu iba odkázal, že tak pre pracovnú zaneprázdnenosť urobí v najbližších dňoch. "Vieme o takých výstupoch z hodnotiaceho systému, ale zatiaľ nevieme presnú príčinu," povedal podpredseda policajných odborov Marián Magdoško.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Euroval: Sulík chce referendum, koalícia je proti
Euroval: Sulík chce referendum, koalícia je proti
20.9.2011
Predseda strany SaS Richard Sulík žiada, aby sa o tzv. eurovale 2 konalo referendum. V nedeľu to šéf liberálov naznačil v rakúskej televízii ORF a dnes to potvrdil aj pre denník SME. "Je to tak. Aj som to navrhoval našim koaličným partnerom, ale tí o tom nechceli počuť," povedal Sulík. Dodal, že druhým eurovalom by sa mali parlamenty členských štátov zaoberať až v druhej polovici budúceho roku. "Je to veľmi zlý nápad a my ho nepodporíme. Vyhodíme peniaze a referendum nemusí byť úspešné," reagoval predseda Mostu-Híd Bála Bugár. Za veľmi zlý nápad označil referendum aj predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Jozef Mikuš.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Štefanov odmietol vypovedať v kauze nástenkového tendra
Štefanov odmietol vypovedať v kauze nástenkového tendra
20.9.2011
Poslanec Národnej rady SR za SNS a bývalý minister výstavby a regionálneho rozvoja Igor Štefanov odmietol vypovedať ako svedok v trestnej veci tzv. nástenkového tendra pred vyšetrovateľom Úradu boja proti korupcii. "Má podozrenie, že predmetné trestné konanie je vedené s cieľom kriminalizácie jeho osoby," uviedla hovorkyňa SNS Jana Benková. Dodala, že v kauze bol Štefanov ako svedok vypočutý už dvakrát a povedal všetko čo vedel. "Je zarážajúce, že predvolanie na výsluch svedka bolo pánovi Štefanovovi doručené niekoľko dní po jeho interpelácii na ministra vnútra a premiérku v súvislosti s korupčnou kauzou dofinancovania dostavby biatlonového štadióna v Osrblí," skonštatovala Benková.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Oskar z Malaciek: Alojz Hlina mi rozhodne nepomohol
Oskar z Malaciek: Alojz Hlina mi rozhodne nepomohol
20.9.2011
Oskar Dobrovodský, ktorého rodina už takmer tri roky žije vedľa neprispôsobivých rómskych susedov, tvrdí, že situáciu mu teraz ešte viac skomplikoval podnikateľ a občiansky aktivista Alojz Hlina. "Mne tým rozhodne nepomohol. Mám pocit, že tak chce mesto prinútiť k urýchlenému riešeniu konfliktu, ale ja teraz bývam nielen vedľa, ale aj oproti neprispôsobivým asociálom," povedal Dobrovodský na adresu mobilného kontajnera, ktorý mal podľa Hlinu dočasne slúžiť ako škôlka pre rómske deti. Po zbúraní načierno postaveného domu na Družstevnej ulici, sa totiž Rómovia nasťahovali do objektov za zrútenou budovou a aj do unimobunky na ulici.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Aliancia Fair-play: Súťaž daniarov v Trnave je kabaret
Aliancia Fair-play: Súťaž daniarov v Trnave je kabaret
20.9.2011
Neštandardné podmienky súťaže na prenájom budovy pre trnavský daňový úrad vyvolávajú otázniky. Šéf Daňového riaditeľstva Igor Krnáč totiž do podmienok súťaže zahrnul právo vylúčiť ponuku aj bez uvedenia dôvodu. "Podnikatelia to ťažko môžu vnímať inak než ako otvorené vyhlásenie, že sa nemusia obťažovať s prípravou ponuky, pretože favorit je už daný," povedal pre denník SME Peter Kunder z Aliancie Fair­-play, podľa ktorého si "daniari z výberu urobili kabaret". Na nezrovnalosti pri sťahovaní košických daňových úradov do novej budovy zase upozornili Hospodárske noviny. Tie zistili, že firma 2W vznikla len pred 4 mesiacmi a v obchodnom registri nemá zapísané sťahovacie práce ani logistické služby.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Na zmenu zdravotnej poisťovne ostáva niekoľko dní
Na zmenu zdravotnej poisťovne ostáva niekoľko dní
20.9.2011
Poistenci, ktorí nie sú so svojou súčasnou zdravotnou poisťovňou spokojní, majú možnosť prepoistiť sa do konca septembra. Zmena bude platiť od januára budúceho roka. Pre zmenu zdravotnej poisťovne sa vlani rozhodlo 81 108 poistencov. Najviac prihlášok zaznamenala Union zdravotná poisťovňa, nasledovala Dôvera a štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP). Naopak, najviac poistencov odišlo z Dôvery. Tlačivo prihlášky možno poslať buď poštou, alebo priniesť osobne do pobočky poisťovne. Niektoré ponúkajú svojim budúcim klientom možnosť vyplniť prihlášku prostredníctvom elektronického tlačiva. Poisťovňa následne tlačivo upraví a pošle svojmu budúcemu klientovi na podpis.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Maďarský veľvyslanec odovzdal dekréty, hneď odišiel do centrály SMK
Maďarský veľvyslanec odovzdal dekréty, hneď odišiel do centrály SMK
19.9.2011
Csaba Balogh, nový veľvyslanec Maďarskej republiky na Slovensku, dnes odovzdal svoje poverovacie listiny prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi. Hneď po oficiálnom akte v Grasalkovičovom paláci odišiel ambasádor do centrály mimoparlamentnej Strany maďarskej koalície (SMK), kde sa stretol s jej predsedom Józsefom Berényim. Takto to bolo aj pred štyrmi rokmi. Je to pre nás veľká radosť, aj keď sme mimoparlamentná strana, máme silné európske a regionálne zastúpenie. Je to pre nás významná podpora a povzbudenie," povedal po stretnutí Berényi. Balogh konštatoval, že SMK poskytuje "mimoriadne užitočné" informácie o vnútornej politike na Slovensku.
Médiá: 4
Komentáre:
3
Národná banka upozorňuje na podvodné esemesky
Národná banka upozorňuje na podvodné esemesky
19.9.2011
Národná banka Slovenska (NBS) varuje občanov pred nekalými praktikami tzv. "mishingu". Ide o druh podvodu na finančnom trhu, pri ktorom sú klienti vyzvaní prostredníctvom SMS správy na zaplatenie údajného nedoplatku voči finančnej inštitúcii, ktorej sú klientmi. NBS preto ľuďom odporúča, aby si preverili, či naozaj ide o SMS správu odoslanú ich finančnou inštitúciou. Esemesky zvyčajne obsahujú čísla účtov, ktoré týmto spoločnostiam nepatria. Podľa banky sa v súčasnosti takéto podvody rozmáhajú predovšetkým v Českej republike. Tu dostali klienti určitej poisťovne nasledovný text: "Na vašej poistnej zmluve máte nedoplatok 2 114 Kč. Zaplaťte na účet xxx, poisťovňa yyy."
Médiá: 3
Komentáre:
0
Rektor UK kritizoval pri otvorení nového roka financovanie univerzít
Rektor UK kritizoval pri otvorení nového roka financovanie univerzít
19.9.2011
Rektor Univerzity Komenského (UK) v Bratislave Karol Mičieta kritizoval na slávnostnom otvorení nového akademického roka systém financovania vysokých škôl. "Veríme, že UK nebude v červených číslach," vyhlásil Mičieta, ktorý upozornil, že pre mnohé univerzity bude úspechom udržanie rozpočtu vo výške roka 2011. "V Bratislave sa 20 rokov do budov neinvestovalo. Sme v takej fáze, že máme novú legislatívu v hygiene a bezpečnosti práce, no nemáme na to peniaze, aby sme dokázali saturovať prevádzkyschopnosť laboratórií a pracovísk," dodal rektor. Najhoršia situácia je podľa neho na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky, kde podľa neho reálne hrozí, že niekto príde k úrazu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk