AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Fico: Koalícia nerokuje s opozíciou o predčasných voľbách
Fico: Koalícia nerokuje s opozíciou o predčasných voľbách
19.9.2011
Podľa šéfa Smeru-SD Roberta Fica v súčasnosti neprebiehajú medzi opozíciou a koalíciou rokovania na tému predčasných volieb. "Žiadne rokovania neprebiehajú. My tvrdíme, že nové rozloženie politických síl môže prísť len predčasnými alebo riadnymi parlamentnými voľbami," povedal Fico pre TASR. Dodal, že poslanci Smeru sa v prípade spojenia hlasovaní o eurovale a dôvere vláde na hlasovaní nezúčastnia. Jeho strana nemá záujem o účasť v prípadnom zrekonštruovanom kabinete a bude presadzovať predčasné parlamentné voľby. Predčasné voľby v sobotu uprednostnil pred rekonštrukciou vlády aj predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Galis: Keď som sa vrátil z Írska, tak som cítil hanbu
Galis: Keď som sa vrátil z Írska, tak som cítil hanbu
19.9.2011
Poslanec Národnej rady SR a bývalý splnomocnenec pre šport Dušan Galis (Smer-SD) si myslí, že jedna miliarda vyčlenená na šport zo štátneho rozpočtu je "smiešna". Domnieva sa tiež, že bývalá vláda Roberta Fica urobila pre šport viac. "Postavili sme 630 ihrísk po obciach. Dokázali sme robiť akcie, ktoré ľudí spájali," povedal Galis v rozhovore pre aktuality.sk. Dodal, že v porovnaní s ostatnými krajinami je stav slovenských športovísk a štadiónov hanebný. "Keď sme teraz hrali v Írsku alebo v Ríme, cítil som sa tam veľmi dobre. Keď sa človek vráti domov, je to hanba. Keď máme národné divadlo, veci, ktoré si vieme vážiť, tak si myslím, že by sme mali mať aj národné štadióny, ktoré skutočne budú reprezentovať Slovensko," povedal.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Euroval: Sulík sa v ORF pustil do bánk
Euroval: Sulík sa v ORF pustil do bánk
19.9.2011
Predseda Národnej rady SR a šéf SaS Richard Sulík zopakoval v diskusnej relácii rakúskej štátnej televízie ORF Im Zentrum svoj odmietavý postoj k eurovalu. "Pomoc Grécku nikam nevedie. Je to len drahé kupovanie času, ale nepomáha zlepšovať situáciu. Musí prísť k riadenému bankrotu Grécka." povedal. Podľa Sulíka je nutné požadovať od bánk, aby odpísali časť dlhu, a to vo výške 40 až 50 percent. "Banky tam investovali v očakávaní vyšších úrokových sadzieb a desaťročia ich aj dostávali. Keďže banky z toho profitovali 20 alebo 30 rokov, prečo by sa nemohli vzdať časti investovaných peňazí? Teraz to všetko majú zaplatiť daňoví poplatníci," dodal Sulík.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Poslankyňa nebola v práci 9 mesiacov, plat dostáva
Poslankyňa nebola v práci 9 mesiacov, plat dostáva
19.9.2011
Poslankyňa Nitrianskeho samosprávneho kraja a bývalá primátorka Zlatých Moraviec Serafína Ostrihoňová nebola už deväť mesiacov na rokovaní zastupiteľstva. Poslaneckú odmenu vo výške 444 eur mesačne však i napriek tomu dostáva. Hovorca nitrianskeho župana Stanislav Katrinec pre agentúru SITA povedal, že Ostrihoňová sa ospravedlnila zo zdravotných dôvodov. Poslankyňa sa na zastupiteľstve naposledy zúčastnila 6. decembra 2010. Podľa platného znenia zákona o samosprávnych krajoch však poslancom za dlhodobú neúčasť nehrozia žiadne postihy a nemajú pozastavené ani vyplácanie odmien. Dôvodom je, že právny predpis takúto situáciu vôbec nerieši.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Ministerstvo školstva začína veľký výpredaj budov
Ministerstvo školstva začína veľký výpredaj budov
19.9.2011
Ministerstvo školstva SR zahájilo predaj budov, ktoré sú pre štát stratové. "Ich predajom by sme ušetrili peniaze pre rezort alebo pre celý štát," uviedol minister Eugen Jurzyca (SDKÚ-DS) pre denník Hospodárske noviny. Dodal, že výnos z predaja by mal byť približne desať miliónov eur a proces by nemalo sprevádzať prepúšťanie zamestnancov alebo zoštíhlenie činnosti ministerstva. Vedenie rezortu pre Hospodárske noviny zatiaľ potvrdilo, že na predaj je prízemná budova v Novom Meste na Budyšínskej ulici a jednopodlažná budova na Jozefskej ulici neďaleko Grassalkovičovho paláca. Ministerstvo údajne uvažuje aj o predaji komplexu Iuventa v Karlovej Vsi.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hokejové majstrovstvá sveta boli turistickým prepadákom
Hokejové majstrovstvá sveta boli turistickým prepadákom
19.9.2011
Podľa najnovších údajov Štatistického úradu SR prilákali hokejové majstrovstvá sveta v Bratislave a v Košiciach len 30-tisíc zahraničných turistov. Slovenská agentúra pre cestovný ruch pritom očakávala, že ich bude desaťnásobne viac. Pozitívom však je, že v porovnaní s vlaňajškom by tento rok malo prísť na Slovensko viac návštevníkov. Štatisti zaznamenali v druhom štvrťroku vyše 15-percentné zvýšenie počtu turistov, čo je najväčší nárast za posledné roky. Kým vlani prišlo asi 1,32 milióna zahraničných turistov, tento rok by ich počet mal presiahnuť hranicu 1,4 milióna. Takmer každý tretí turista však prišiel spoza rieky Moravy.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Obyvateľov obce Rybany vystrašil strelec so samopalom
Obyvateľov obce Rybany vystrašil strelec so samopalom
19.9.2011
V Rybanoch v okrese Bánovce nad Bebravou musela v nedeľu večer zasahovať polícia. Ako uviedla televízia Joj vo svojej hlavnej spravodajskej relácii, asi 30-ročný muž chodil centrom dediny a so samopalom strieľal po okolí. Ľudia pred ním v panike utekali. Pri streľbe mal na hlave slúchadlá, čím pripomínal masového vraha Ľubomíra Hramana z Devínskej Novej Vsi, ktorého vyčíňanie si vlani vyžiadalo osem obetí. Muža spacifikovali policajti z obvodného oddelenia v Bánovciach nad Bebravou. Tí boli na mieste do dvoch minút. Podarilo sa im zistiť, že zbraň bola v skutočnosti len cvičným samopalom. Mužovi hrozí až osemročný trest odňatia slobody.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Harabinovi kritici sa vrátili do funkcií
Harabinovi kritici sa vrátili do funkcií
19.9.2011
Predsedovia súdov, ktorých Štefan Harabin v roku 2006 po nástupe do kresla ministra odvolal, sa vrátili na svoje staré miesta. Darina Kuchtová, Milan Růžička a Róbert Urban prešli výberovými konaniami a ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (SDKÚ-DS) ich opätovne vymenovala do funkcií predsedov súdov. Kuchtovú dal Harabin stíhať, pretože v procese za ohováranie s novinárkami sa vraj nepravdivo vyjadrovala o osobe žilinského sudcu Pavla Polku. Predseda Krajského súdu v Žiline Róbert Urban bol stíhaný za údajné falšovanie zápisnice. Noví predsedovia prešli výberovými konaniami na základe nových pravidiel, ktoré presadila Žitňanská.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Vysokoškolákom tento rok zdražie strava
Vysokoškolákom tento rok zdražie strava
18.9.2011
Ministerstvo školstva SR sa v aktuálnom akademickom roku rozhodlo znížiť príspevok na jedlá vydané vo vysokoškolských jedálňach, a to na úroveň 80 centov. V predchádzajúcom roku pritom štát za študentov platil jedno euro. "Ministerstvo školstva pristúpilo k regulácii výšky príspevku vzhľadom na obmedzené rozpočtové zdroje a narastajúce náklady na príspevky na stravovanie v posledných rokoch," uvádza sa vo vyhlásení rezortu školstva. Jedálne s takýmto krokom nesúhlasia a obávajú sa úbytku stravníkov. "Po zvýšení cien už asi do jedálne nebudeme chodiť, pretože ceny v nej budú podobné ktorejkoľvek reštaurácii," povedal pre denník Pravda študent Katolíckej univerzity v Ružomberku.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Figeľ: Euroval môže viesť k rozpadu koalície
Figeľ: Euroval môže viesť k rozpadu koalície
18.9.2011
Predseda KDH Ján Figeľ v nedeľňajšej diskusnej relácii TV Markíza Na telo pripustil, že hlasovanie o eurovale môže znamenať rozpad koalície. Dodal , že KDH v súčasnosti nad predčasnými voľbami neuvažuje. Šéf liberálov Richard Sulík však euroval i naďalej razantne odmieta. Nesúhlasí tiež s medializovanými špekuláciami, podľa ktorých sú niektorí poslanci za SaS naklonení dohode a za euroval by mohli zahlasovať. "V žiadnom prípade sa nepodpíšeme pod také rozhodnutie, ktoré bude ohrozovať stabilitu slovenskej ekonomiky a na ktoré doplatia slovenskí daňovníci," povedal Sulík, ktorý zároveň odmieta Figeľove tvrdenia o tom, že v jeho brožúre o eurovale sú zavádzajúce či nepravdivé informácie.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Matovič: Z politiky sa nechystám zdupkať
Matovič: Z politiky sa nechystám zdupkať
18.9.2011
Poslanec NR SR a líder skupiny Obyčajných ľudí Igor Matovič priznáva, že rozmýšľal nad odchodom z politiky. "Ale potom vo mne vyhrala zodpovednosť. Bolo by veľmi jednoduché zdupkať alebo tváriť sa, že sa ma to netýka, ako sa tvári väčšina ľudí na Slovensku. Tvárime sa, že politika je pánske huncútstvo. Tým si takýmto spôsobom sami ospravedlňujeme nemohúcnosť alebo neschopnosť zodvihnúť hlavu," povedal poslanec pre agentúru SITA. Dodal, že jeho politickým vzorom je muž s roztrhnutou košeľou na známej fotografii Laca Bielika z augusta 1968. "Chlapík na fotke sa postavil pred hlaveň tanku. Nebolo by mi vlastné, aby som teraz zdupkal," povedal.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Slota: Orbán sa začína podobať na Fidela Castra
Slota: Orbán sa začína podobať na Fidela Castra
18.9.2011
Najnovšie výroky maďarského premiéra Viktora Orbána sú podľa predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu úsmevné a svedčia o tom, že Orbán sa svojím správaním už začína podobať na bývalého kubánskeho lídra Fidela Castra. Šéf národniarov tak reagoval na vyjadrenia maďarského premiéra, podľa ktorého je "Európa v obrovských problémoch, Maďari však nie". Orbán zároveň vyhlásil, že nedopustí, aby sa ktokoľvek pokúsil preniesť ťarchu krízy eurozóny na obyvateľov Maďarska. "Ide o smiešne veľkohubé vyjadrenie z úst predsedu vlády Maďarska a jasnú dokumentáciu dôveryhodnosti a úrovne diktátorskej politiky , ktorú vedie Viktor Orbán doma i voči zahraničiu," dodal Slota.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Ministerstvo: Prepustenie 5 000 učiteľov by zvýšilo mzdy o 100 eur
Ministerstvo: Prepustenie 5 000 učiteľov by zvýšilo mzdy o 100 eur
18.9.2011
Ministerstvo financií SR v návrhu štátneho rozpočtu na budúci rok vypočítalo, že ak by rezort školstva prepustil 5-tisíc učiteľov, ostatným by mesačná mzda stúpla v priemere o 103 eur. Podľa ministerstva je v súčasnosti vyšší počet žiakov na jedného pedagóga ako v roku 2009, keď na jedného učiteľa pripadalo 12 detí. Odchod 5-tisíc pedagogických zamestnancov by tak znamenal návrat k takémuto pomeru. Ministerstvo školstva však žiadne hromadné prepúšťanie neplánuje. Mestá a obce, ktoré školy spravujú tvrdia, že v školách je toľko učiteľov, koľko žiaci potrebujú a zákon im to povoľuje. Naopak, vzhľadom na množstvo povinností je ich možno ešte nedostatok.
Médiá: 2
Komentáre:
4
Figeľ: Sulík v brožúre o eurovale zavádza
Figeľ: Sulík v brožúre o eurovale zavádza
18.9.2011
"Hovorí v nej len A, ale nehovorí ho ani úplné, ani presné a nehovorí B. Čo je alternatívou na ich kritický postoj," skonštatoval o brožúre strany SaS predseda KDH Ján Figeľ. V krátkom dokumente liberáli zdôvodňujú svoj odmietavý postoj k eurovalu. Podľa šéfa kresťanských demokratov treba občanom Slovenskej republiky jasne povedať, že otázka eurovalu súvisí s ich príjmami a s úsporami, so stabilitou európskej a teda aj slovenskej meny. "Vláda nemôže mať dve podkoalície, jednu na úrovni vlády a jednu na úrovni parlamentu. Je potrebné, aby sme sa na eurovale dohodli, lebo inak by koalícia fungovala pod akýmsi otáznikom dôveryhodnosti," povedal Figeľ.
Médiá: 4
Komentáre:
1
V nedeľu hrozí na západe Slovenska silný vietor
V nedeľu hrozí na západe Slovenska silný vietor
18.9.2011
V nedeľu 18. septembra meteorológovia varujú pred silným nárazovým vetrom, ktorý by sa mal vyskytnúť na Záhorí a na západe Podunajskej nížiny. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa. Tá bude od 19.00 h do 23.30 h. Výstraha bola vyhlásená pre okresy Bratislava, Pezinok, Trnava, Senec, Dunajská Streda, Galanta, Malacky, Senica a Skalica. Vietor môže miestami dosiahnuť rýchlosť 17 - 25 metrov za sekundu. Meteorológovia upozorňujú, že táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. V danej ročnej dobe a oblasti je bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Federalizácia EÚ by Slovensku prospela, tvrdí Zala
Federalizácia EÚ by Slovensku prospela, tvrdí Zala
18.9.2011
Osamotené Slovensko nie je schopné odolávať turbulenciám svetovej ekonomiky. Premena súčasnej podoby Európskej únie na federálnu či konfederálnu by aj preto mohlo byť pre nás prospešné. Myslí si to europoslanec za Smer-SD Boris Zala. "Z tohto dôvodu podporujem konfederačno federatívny model, ktorý sa pripravuje," povedal Zala pre agentúru SITA. Europoslanec si nemyslí, že by Slovenská republika federalizáciou únie niečo stratilo. Naopak, domnieva sa, že by získalo. "Nikdy sa nám nesnívalo, že taká krajina ako SR bude môcť dnes rozhodovať o tom, kam sa EÚ, najväčší trh na svete bude vyvíjať," povedal Zala s tým, že slovenský hlas má pri eurovale rovnaký hlas ako nemecký alebo španielsky.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Hrušovský podporuje spojenie eurovalu s dôverou vláde
Hrušovský podporuje spojenie eurovalu s dôverou vláde
17.9.2011
Podľa predsedu poslaneckého klubu KDH Pavla Hrušovského je rozhodovanie o eurovale "takou vážnou politikou, ktorá z dlhodobého hľadiska ovplyvňuje nielen vývoj na Slovensku, ale aj v Európe". Myslí si preto, že by ho predsedníčka vlády Iveta Radičová (SDKÚ-DS) mala spojiť s hlasovaním o vyslovení dôvery vláde. "Podľa posledných vyjadrení niektorých predstaviteľov SaS začínam mať nádej, že dochádza k zmene postoja. Minimálne u niektorých poslancov. To je dobrý znak uvedomenia si rizika," povedal bývalý predseda kresťanských demokratov v súvislosti so striktne odmietavým postojom liberálov k podpore eurovalu. "Neexistuje pre nás žiadna iná alternatíva ako táto koalícia," uviedol Hrušovský pre denník SME.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Slovenský dom v Mlynkoch: Maďari nedodržiavajú svoje sľuby
Slovenský dom v Mlynkoch: Maďari nedodržiavajú svoje sľuby
17.9.2011
Slovenská i maďarská strana mala podľa pôvodnej dohody prispieť rovnakým dielom na výstavbu slovenského domu v maďarskej obci Mlynky. Na projekt pôvodne Maďarsko vyčlenilo 80 miliónov forintov (zhruba 300 000 eur), kým Slovensko takmer 340 000 eur. Kvôli nepriaznivému kurzu maďarskej meny však u južného suseda vznikol schodok niekoľko desiatok tisíc eur. "Pôvodné prísľuby, ktoré maďarská strana v rámci tohto projektu dala, sa zatiaľ nenaplnili a v súčasnosti riešime právne a administratívne prekážky, ktoré bránia úspešnému ukončeniu tohto projektu," povedal predseda Úradu Slovákov žijúcich v zahraničí (ÚSŽZ) Milan Vetrák.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Až 23 percent Slovákov nemá peniaze na dovolenku
Až 23 percent Slovákov nemá peniaze na dovolenku
17.9.2011
V druhom štvrťroku vycestovalo na krátkodobý alebo dlhodobý dovolenkový pobyt 1,138 milióna občanov. Toto číslo predstavuje nárast o o 14,5 percenta v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Naopak, dovolenku neuskutočnilo až 75,3 percenta občanov. Vyplýva to zo zverejnených údajov Štatistického úradu SR. Nedostatok financií uviedlo ako dôvod 23,2 percenta Slovákov. Nasledovali zdravotné (11,9) a pracovné dôvody (12,1), pričom 28,5 percenta občanov plánuje ísť na dovolenku v inom období roka. Celkove občania uskutočnili 1 445 949 dlhodobých a krátkodobých dovolenkových pobytov doma i v zahraničí.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Slota: Treba vybudovať iný svetový systém
Slota: Treba vybudovať iný svetový systém
17.9.2011
"Európska únia a jej inštitúcie strácajú opodstatnenie, pretože zatiaľ žiadne komplexné riešenia nepriniesla, nekoná vo vážnej situácii, keď sa Grécko vymklo spod kontroly EÚ, štátny dlh Talianska i Nemecka sa šplhá k dvom biliónom dolárov," vyhlásil predseda SNS Ján Slota. Domnieva sa preto, že treba "vybudovať iný svetový systém, iné pravidlá, iné organizácie a postaviť progresívny ekonomický plán s perspektívou najmenej na 20 rokov vopred". Šéf národniarov tak reagoval na účasť amerického ministra financií Timothyho Geithnera, ktorý sa v Poľsku zúčastnil na rokovaní ministrov financií únie. Ten mal svojim európskym kolegom údajne diktovať, čo a ako majú robiť pre riešenie krízy.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Európski sudcovia majú obavy o nezávislosť slovenských kolegov
Európski sudcovia majú obavy o nezávislosť slovenských kolegov
17.9.2011
Navrhované novely zákonov týkajúce sa právnej úpravy postavenia sudcov v Slovenskej republike vyvolávajú podľa Európskej asociácie sudcov (EAS) obavy zo zvýšenia celkového vplyvu vlády na súdnu moc a ohrozenia nezávislosti sudcov. Asociácia prijala takéto vyhlásenie počas svojho posledného zasadnutia v Istanbule, a to na základe žiadosti Združenia sudcov Slovenska (ZSS). EAS nesúhlasí predovšetkým s novou úpravou výberu, menovania a kariérneho postupu sudcov. "ZSS žiada výkonnú a zákonodarnú moc SR, aby vyvinuli maximálne úsilie na odstránenie nesúladu prijatých noviel s uvedenými medzinárodnými štandardmi a ústavou," prezidentka ZSS Dana Bystrianska.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Ministerstvo: Automatické varovanie viedlo k poklesu falošných hovorov
Ministerstvo: Automatické varovanie viedlo k poklesu falošných hovorov
17.9.2011
Pri volaní na tiesňové číslo 112 si od 7. júla volajúci vypočuje najskôr oznam, ktorý ho upozorní, že ak ide o neoprávnené volanie, je to nežiaduce a môže skončiť s pokutou do 1 659 eur. Hláska trvá osem sekúnd a po nej preberie telefonát operátor. Podľa informácií ministerstva vnútra bolo ich spustenie úspešné. Počet neoprávnených volaní z mobilov bez SIM kariet, ktoré zdržiavali operátorov, za posledné štyri týždne klesol o 61 až 64,5 percenta. "Došlo k celkovému zníženiu počtu volaní na tiesňové linky o 33 až 34 percent a po začiatku školského roka až o 44,5 percenta," uviedol štátny tajomník ministerstva vnútra Maroš Žilinka.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Čaká nás zväčša slnečný a teplý víkend
Čaká nás zväčša slnečný a teplý víkend
16.9.2011
Cez víkend by si Slováci mali užiť príjemné počasie. V sobotu meteorológovia očakávajú denné teploty 21 až 28 stupňov Celzia, najnižšie ranné teploty by sa mali pohybovať v rozpätí 13 až 7 stupňov. Cez deň bude jasno až polojasno. Popoludní časom už oblačno. Podobné počasie by sa malo udržať aj v nedeľu. Nočná teplota dosiahne 17 až 12 stupňov, na severe okolo 10 stupňov. Denná teplota 25 až 30 stupňov, na severe okolo 23 stupňov. "Chladnejšie budú najmä noci, čo je pre toto obdobie prirodzené. Po veľmi teplom lete bude aj september ako celok s najväčšou pravdepodobnosťou tiež teplotne nadnormálny," konštatoval o septembrovom počasí klimatológ Pavel Matejovič.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Obama chce s Radičovou diskutovať o otvorenom vládnutí
Obama chce s Radičovou diskutovať o otvorenom vládnutí
16.9.2011
Americký prezident Barack Obama listom oficiálne pozval slovenskú premiérku Ivetu Radičovú na pracovnú návštevu do New Yorku. Tu sa 20. septembra uskutoční fórum o otvorenom vládnutí - Open Government Partnership, ktorého hlavným cieľom bude diskusia o transparentnosti, zodpovednosti či občianskej angažovanosti pri vládnutí. Obama vyjadril potešenie, že súčasná slovenská vláda sa rozhodla spolupodieľať na vytváraní nového partnerstva v oblasti otvoreného vládnutia a zároveň sa teší na osobné stretnutie s Radičovou. Na úvodnom stretnutí v New Yorku zakladajúci členovia podpíšu deklaráciu o otvorenom vládnutí a predstavia zámery spoločnej iniciatívy.
Médiá: 2
Komentáre:
3
Obyčajní ľudia zatiaľ euroval odmietajú podporiť
Obyčajní ľudia zatiaľ euroval odmietajú podporiť
16.9.2011
Súčasná podoba eurovalu je pre poslancov Národnej rady SR z hnutia Obyčajných ľudí neprijateľná a preto ho nepodporia. "Uvedomujeme si však, že jeho neschválenie môže spôsobiť rozpad koalície. To by v konečnom dôsledku znamenalo, že euroval v tomto neakceptovateľnom a najhoršom variante schváli nová koalícia, ale už na čele s Robertom Ficom," uvádza sa v stanovisku štyroch poslancov. Obyčajní ľudia preto plánujú s koalíciou do poslednej chvíle rokovať a hľadať kompromis. O eurovale by mal parlament hlasovať na svojej októbrovej schôdzi. Niektorí koaliční politici pritom pripúšťajú spojenie hlasovania o eurovale s hlasovaním o vyslovení dôvery vláde.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Polícia je podpaľačom áut na stope, tvrdí Lipšic
Polícia je podpaľačom áut na stope, tvrdí Lipšic
16.9.2011
Podľa ministra vnútra Daniela Lipšica (KDH) je v prípade podpaľačov áut polícia na dobrej stope. Okolnosti priebehu vyšetrovania nechcel konkretizovať, naznačil však, že orgány činné v trestnom konaní poznajú mená konkrétnych osôb. "Zverejníme výsledky vtedy, keď budeme mať osoby obvinené," uviedol minister. K údajnému odhaleniu totožnosti páchateľov mali prispieť aj viaceré bezpečnostné akcie zamerané na záujmové osoby v regiónoch, v ktorých k požiarom došlo. "Celkový počet podpálených vozidiel sa v princípe znižuje celoslovensky, ale v niektorých regiónoch ich je viac. Preto sme nasadili aj špeciálne jednotky do niekoľkých regiónov," vysvetlil šéf rezortu vnútra.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Zahraniční Slováci sú sklamaní, nemôžu voliť cez internet
Zahraniční Slováci sú sklamaní, nemôžu voliť cez internet
16.9.2011
Návrh volebného kódexu, ktorý vypracovalo Ministerstvo vnútra SR, nedovoľuje zahraničným Slovákom voliť prostredníctvom internetu. Na tento nedostatok upozorňuje predseda Svetového združenia Slovákov žijúcich v zahraničí (SZSZ) Vladimír Skalský. Zároveň poukazuje na Programové vyhlásenie vlády SR, ktoré zavedenie tejto zmeny sľubovalo. "Prevážili napríklad aj obavy z kupovania hlasov," vysvetlil Skalský. Dodáva, že obavy z možného kupovania hlasov sa dali prekonať napríklad tak, že by sa voľby cez internet týkali zatiaľ iba Slovákov v zahraničí, "kde tento fenomén hrozbu nepredstavuje". Využitie internetu vo voľbách do budúcnosti však minister Daniel Lipšic (KDH) nevylučuje.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Začal sa proces s bývalými vojakmi, ktorí stáčali tachometre
Začal sa proces s bývalými vojakmi, ktorí stáčali tachometre
16.9.2011
Na Okresnom súde Bratislava I sa v piatok začalo hlavné pojednávanie so šiestimi bývalými vojenskými policajtmi z rezortu obrany, ktorí sú obžalovaní z podvodov s naftou. Tých sa mali dopustiť tak, že upravovali stav na tachometroch služobných áut. Zvyšovaním počtu najazdených kilometrov policajti mohli čerpať finančné prostriedky za fiktívnu spotrebu, prípadne načerpané pohonné hmoty používať na súkromné účely. Na úpravu stavu tachometrov údajne používali takzvané klikátka. Prípad bol odhalený ešte v roku 2007, z pätnástich zadržaných však boli obvinení len šiesti. Na hlavnom pojednávaní prokurátor prečítal obžalobu, proces bude pokračovať až v októbri.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Komisár Rehn: Odkladanie eurovalu škodí ekonomike
Komisár Rehn: Odkladanie eurovalu škodí ekonomike
16.9.2011
"Najväčší problém je, že ratifikácia júlovej dohody o eurovale trvá príliš dlho, čo vyvoláva neistotu a zhoršuje vyhliadky ekonomiky. Je to očividné, keďže hospodársky rast v Európe sa výrazne spomalil a problémy zadlžených krajín sú ešte vážnejšie," povedal eurokomisár pre hospodárske a menové záležitosti Olli Rehn v rozhovore pre fínsku štátnu televíziu YLE. Dodal, že i napriek tomu verí, že "parlamenty v eurozóne sú schopné schváliť dohodu z júlového summitu včas, buď koncom septembra alebo začiatkom októbra". O zložitej situácii v eurozóne budú od piatka do soboty v juhopoľskej Vroclavi rokovať ministri financií Európskej únie, na stretnutie príde aj ich americký kolega Timothy Geithner.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Slota: Cigánom by bolo vhodné vytvoriť samostatný štát
Slota: Cigánom by bolo vhodné vytvoriť samostatný štát
16.9.2011
"Ideálne by bolo, keby sa vytvoril nejaký samostatný štátny útvar, kde by sa toto etnikum (Rómovia) mohlo uplatniť, pretože len oni si najlepšie vzájomne rozumejú. Nikde na svete, kde kočujú, nezapadli do komunít štátotvorných národov," povedal predseda SNS Ján Slota v rozhovore pre októbrové vydanie magazínu Playboy, ktorého krátky úryvok bol 9. septembra zverejnený na internetovej stránke národniarov. Podľa Slotu "nemajú Rómovia s našou slovanskou podstatou a životnou filozofiou v podstate nič spoločné a ani stáročia spolužitia neposunuli tieto dve komunity bližšie k sebe". Právnička z Via Iuris Eva Kováčechová pre denník SME uviedla, že predmetné výroky nie sú trestné.
Médiá: 2
Komentáre:
7
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
145612345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk