AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Rocková skupina R.E.M. sa nečakane rozpadla
22.9.2011
V stredu 21. septembra, po viac ako 30-ročnom pôsobení, ukončila legendárna americká rocková kapela R.E.M. svoje aktívne účinkovanie na hudobnej scéne. Na oficiálnej internetovej stránke www.remhq.com o tom informovali samotní členovia hudobného zoskupenia. "Rozhodli sme sa to ukončiť. Odchádzame s veľkým pocitom vďačnosti, plnosti a úžasu z toho všetkého, čo sme dosiahli," napísali vo vyhlásení. Skupina predala desiatky miliónov nahrávok po celom svete a v roku 1992 získala tri ceny Grammy.
Komentáre:  0
Video: Nové zábery havárie na leteckej šou v Nevade
21.9.2011
V sobotu 16. septembra sa historická stíhačka Mustang z druhej svetovej vojny zrútila na leteckej šou Reno Air Races v Nevade. Oficiálny počet obetí stúpol na jedenásť ľudí. Priamo na mieste zahynulo sedem ľudí, ďalší štyria skonali v nemocnici. Takmer 70 ľudí utrpelo zranenia. Medzi mŕtvymi je aj 74-ročný pilot Jimmy Leeward. K havárii došlo približne o 16.20 miestneho času. Na príčine bola údajne mechanická porucha na stroji, pilot podľa očitých svedkov stratil pri manévri kontrolu nad svojím lietadlom "Galloping Ghost" a zamieril s ním nosom k zemi.
Komentáre:  0
Video: Najmenšia žena na svete meria 69 centimetrov
21.9.2011
Bridgette Jordanová, 22-ročná študentka z mesta Sandoval v americkom štáte Illinois, bola zapísaná do Guinessovej knihy rekordov ako najmenšia žijúca žena na svete. Jordanová však okrem tohto titulu získala od medzinárodnej organizácie aj ďalší - spolu so svojím 20-ročným bratom Bradom sú najmenšími žijúcimi súrodencami na planéte. Podľa vlastných slov im ich trpasličí vzrast nijako neprekáža a vedú úplne bežné životy. Obaja napríklad študujú na vysokej škole. "Cítim sa úžasne, je super byť malým človekom", povedala Jordanová pre Guinessovu knihu. "Dúfam, že tieto rekordy nám trochu pomôžu a ľudia si uvedomia, že odlišnosť je OK," dodal Brad.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Sťahovanie stavebného stroja nedopadlo podľa očakávania
21.9.2011
Klin sa klinom vybíja, hovorí jedno známe príslovie, ktorého obdoba sa však pravdepodobne nevzťahuje na všetky možné situácie. Žeriav sa žeriavom prenáša, povedali si stavbári pri stavbe ruského plynovodu a pokúšali sa presťahovať mobilný žeriav na okraj staveniska. Po asi dvoch minútach, keď všetko vyzeralo byť v poriadku, sa však jedno zo záchytných lán pretrhlo a stavebný stroj sa s veľkým hrmotom prevalil cez kovové rúry a spadol do jamy. O ďalšom osude mobilného žeriava či zamestnancov však nie sú známe žiadne ďalšie podrobnosti.
Komentáre:  0
Video s vodičkou, ktorá (ne)zabila chodca, pobavilo i pobúrilo
19.9.2011
Ak jazdíte rýchlosťou 105 kilometrov za hodinu, potrebuje vaše auto na úplné zastavenie až 111 metrov. Zníženie rýchlosti len o 8 km/h však skráti brzdnú dráhu o viac ako 30 metrov. Uvádza sa vo videu s názvom "Jazdite neopatrne", ktoré si za jeden týždeň pozrelo až jeden a pol milióna ľudí. Hlavná aktérka však po "znížení rýchlosti" začne ľutovať, že tak urobila, keďže jej potenciálnou obeťou by sa bol stal Adolf Hitler. Ten sa v "nacistickom stroji času" vybral do budúcnosti po knihu o spojeneckej taktike počas druhej svetovej vojny. Video vytvorila americká komediálna skupina UCB Comedy pre svoju televíznu šou.
Komentáre:  0
Video: Cesta okolo sveta za 60 sekúnd
19.9.2011
To čo literárnemu hrdinovi, pánovi Phileasovi Foggovi, trvalo 80 dní, môže vám zabrať len jednu jedinú minútu. A to vďaka americkému učiteľovi prírodných vied Jamesovi Drakeovi, ktorý na vytvorenie tohto videa o ceste okolo sveta použil 600 fotografií povrchu Zeme z paluby Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS). Tá sa po zemskej orbite pohybuje rýchlosťou zhruba 350 kilometrov za hodinu, no pre účely tohto videa boli zábery jej cesty zrýchlené. ISS svoju púť začína v noci nad Tichým oceánom, následne preletí nad Severnou a Južnou Amerikou a jej cesta sa tu končí nad Antarktídou.
Komentáre:  0
Legendárny Cirque du Soleil príde prvýkrát na Slovensko
19.9.2011
Od 15. do 19. februára 2012 si diváci na bratislavskom Štadióne Ondreja Nepelu budú môcť pozrieť vystúpenia jednej z najlepších cirkusových zoskupení sveta Cirque du Soleil. Akrobati a umelci z 20 krajín tu ukážu predstavenie s názvom Saltimbanco. Ide o najdlhšiu putujúcu šou zoskupenia, ktoré zhliadlo už viac ako 11,5 miliónov divákov. Saltimbanco, z talianskeho "saltare banco", čo doslova znamená "skákať na lavičke". Vstupenky na zakúpenie budú k dispozícii od 23. Septembra 2011, cena jednej by sa mala pohybovať od 29 do 69 eur. Celkovo sa v Bratislave odohrá sedem predstavení.
Komentáre:  0
Video: V Zürichu vypukli cez víkend výtržnosti
19.9.2011
Cez víkend museli bezpečnostné sily vo švajčiarskom Zürichu zasahovať proti skupinám mladých výtržníkov, ktorí ničili výklady a vozidlá. Napáchané škody sa pritom odhadujú na 100- až 200-tisíc frankov (83- až 166-tisíc eur). Polícia sa násilníkov pokúšala rozohnať pomocou gumových projektilov a slzotvorného plynu. Bezpečnostné sily napokon zadržali okolo 90 osôb. Na základe vyhlásenia polície sa jedná o ľudí mladších ako 25 rokov s bydliskom mimo Zürichu. Predstaviteľ polície sa o nich vyjadril ako o "výtržníckych turistoch". Približne 50 zadržaných ponechali vo vyšetrovacej väzbe a mali by byť predvedení pred prokurátora.
Komentáre:  0
Video: Futbalista David Beckham predával pánske voňavky
18.9.2011
Futbalová ikona David Beckham v súčasnosti pôsobí v americkom tíme LA Galaxy, no odborníci už teraz špekulujú o jeho ďalšom pôsobisku. Ak by sa mu však nepodarilo získať kontrakt so žiadnym klubom, mohol by sa pomerne úspešne živiť aj ako predavač parfumov. Práve takúto úlohu totiž zaujal v zábavnej šou Ellen, keď sa v obchodnej sieti Target pokúšal predať kolínske vody nič netušiacim zákazníkom. Musel pritom počúvať pokyny, ktoré mu cez slúchadlo dávala moderátorka Ellen. Vo všeobecnosti možno konštatovať, že sa Beckhamovi v jeho novej práci darilo, i keď ho jedna staršia pani spoznala.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk