AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Plavec Ryan Lochte dosiahol "prvý svetový rekord novej éry"
28.7.2011
Američan Ryan Lochte v rámci štvrtkového piateho súťažného dňa na MS v plávaní v čínskom Šanghaji prekonal časom 1:54,00 vlastný svetový rekord na 200 m polohové preteky z Ríma 2009, ktorý zlepšil o desať stotín. Lochteho výkon je o to výnimočnejší, že ide o vôbec prvý svetový rekord od zákazu používania celotelových plaviek z konca roka 2009 a je preto označovaný aj za "prvý svetový rekord novej éry". Striebro získal jeho krajan a hlavný konkurent Američan Michael Phelps, bronz Maďar Cseh. "Vedel som, že to bude súboj medzi Michaelom a mnou. Pred šampionátom som naozaj tvrdo trénoval a teraz som sa dočkal odmeny," povedal sa 26-ročný Lochte.
Komentáre:  0
Video: Bejzbalistu napadlo na štadióne zviera
28.7.2011
Logan Morrison​, 23-ročný hráč amerického bejzbalového tímu ​​​Florida Marlins, sa stal počas utorňajšieho zápasu proti mužstvu ​Washington Nationals obeťou zvieracieho útoku. "Útočníkom" bola v tomto prípade modlivka, ktorá odpočívala pri hráčskej lavičke na štadióne v hlavnom meste Spojených štátov. Morrison​ova hysterická obranná reakcia však nebola až taká úspešná, keďže sa mu modlivky podarilo zbaviť až po niekoľkých pokusoch. Krátko po skončení zápasu napísal Morrison na svojom Twitter účte: "LoMo (Logan Morrison) sa nebojí žiadneho človeka, no chrobákov..."
Komentáre:  0
Improvizovaná párty dohodnutá cez Twitter prerástla do nepokojov
28.7.2011
Improvizovaná pouličná hudobná párty v uliciach slávneho Hollywoodu v americkom Los Angeles včera prerástla do násilností. Akciu zorganizoval hudobník DJ Kaskade, ktorý na ňu cez Twitter pozval svojich fanúšikov. Na nepovolenom stretnutí sa eventuálne zhromaždili tisícky ľudí, čím zablokovali premávku na niekoľkých hlavných uliciach. Keď sa mestská polícia pokúšala dav rozohnať, niektorí účastníci začali na policajtov hádzať fľaše od piva. Situáciu sa podarilo upokojiť až okolo deviatej hodiny večer. Organizátori podujatia vyjadrili sklamanie nad "malou skupinkou agresívnych jedincov".
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Za tento zákrok bude brankár stíhaný za pokus o vraždu
28.7.2011
Počas brazílskeho futbalového turnaja hráčov do 19 rokov medzi klubmi Sport Recife a Vasco de Gama sa odohral nepríjemný incident. Tomu predchádzala roztržka, ku ktorej došlo po tom, čo sa hráč tímu Sport Recife pokúsil naznačiť ležiacemu protihráčovi, aby sa postavil z trávnika a pokračoval v hre. Potýčku ukončil gólman Gustavo, ktorý sa náhle vyrútil na svojho protihráča Eliveltona a kung fu kopancom do krku hráča knokautoval k zemi. Rozhodca ihneď zrušil stretnutie. Napadnutý futbalista našťastie neutrpel vážne zranenia. Brazílska polícia uviedla, že 18-ročného útočníka obviní z pokusu o vraždu.
Komentáre:  0
Unikátne zábery: Kamera zachytila okamih výbuchu v Osle
27.7.2011
Pokojný deň v predajni s elektronikou siete Digital Impuls, ktorá sa nachádza v centre metropoly Oslo, sa za pár okamihov premenil na chaos. Výbuch bomby, ktorú atentátnik Anders Breivik odpálil pred budovou nórskeho premiéra, bol taký silný, že tlaková vlna porozbíjala okná stovky metrov od epicentra. Bezpečnostná kamera zachytáva zamestnancov a zákazníkov snažiacich sa opustiť predajňu. Keď si však uvedomili, že k výbuchu došlo vonku, vrátili sa a budovu opustili zadným vchodom. "Najprv som si myslel, že do obchodu narazilo auto alebo to bolo zemetrasenie," uviedol pre nórsku televíziu predavač Nikolai Skoglund.
Komentáre:  0
Video: Žena sa nedala okradnúť, zlodeja šikovne zložila
27.7.2011
Rýchla reakcia mladej Američanky zo San Francisca, ktorá je identifikovaná iba ako Kirsten zo spoločnosti WCG, ju zachránila pred tým, aby sa jej bicykel stal predmetom krádeže. Mladá žena sa zhodou náhod nachádzala vo vestibule budovy, odkiaľ mohla vidieť staršieho muža, ktorý sa pokúšal odcudziť jej majetok. Kirsten sa k nemu ihneď rozbehla a zlodeja šikovne zastavila. Ten sa postavil, zobral si svoj vak a z miesta činu ušiel. Podľa dostupných informácií sa zločinca polícii nepodarilo identifikovať keďže na záberoch bezpečnostnej kamery nie je dobre vidieť jeho tvár.
Komentáre:  0
Slovenská lavína storočia sa roztopila až po dvoch rokoch
27.7.2011
Až po dvoch rokoch sa roztopila lavína, ktorá spadla v Žiarskej doline v Západných Tatrách koncom marca 2009. Podľa Strediska lavínovej prevencie v Jasnej išlo o najväčšiu lavínu v histórii Slovenska. Odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia SR vtedy informoval, že sa nachádzala na 28 hektároch. Na niektorých miestach bola výška snehového nánosu až 20 metrov. Pôvodne sa odhadovalo, že sneh vydrží do začiatku novej zimy 2009/2010. Posledné zvyšky snehu alebo skôr zamrznuté vrstvy ľadu hrubé asi 15 centimetrov boli objavené pod drevom, čečinou a blatom začiatkom júna.
Komentáre:  0
Mladík uviazol v kanáli, chcel vytiahnuť svoj mobil
27.7.2011
Dvadsaťjedenročnému Jaredovi Medeirosovi z kalifornského mesta Ceres museli hasiči pomáhať po tom, ako so svojou hlavou uviazol v kanáli. Kým prišla záchrana, strávil tam zaseknutý až 40 minút. Mladý Američan uviedol, že chcel odtiaľ vytiahnuť svoj mobilný telefón. Ten tam mali hodiť štyria neznámi muži, ktorí Jareda predtým fyzicky napadli. Počas interview pre miestnu televíziu ukázal mladík reportérke zranenia na svojich rukách, chrbte i bruchu. Medeiros tiež uviedol, že je nahnevaný na políciu, keďže tá mala bez dovolenia zverejniť jeho meno.
Komentáre:  0
Izraelský orchester zahral prvýkrát skladbu od Hitlerovho obľúbenca Wagnera
27.7.2011
Počas druhého dňa stého ročníka wagnerovských slávností v nemeckom Bayreuthe si diváci mohli vypočuť aj jednu nezvyčajnú premiéru. V utorok tam totiž zaznelo dielo Richarda Wagnera - symfonická báseň Siegfriedova idyla - v interpretácii Izraelského komorného orchestra pod taktovkou Roberta Paternostra. Skutočnosť, že skladateľa mal vo veľkej obľube Adolf Hitler, ako aj Wagnerove vlasnté antisemitské postoje z neho v Izraeli urobili prakticky nehraného autora. Myšlienku podporili hlavne mladí Izraelčania, dirigent telesa však aj dnes zdôraznil, že plne rešpektuje všetkých, ktorí počas holokaustu "prežili peklo a nechcú mať nič spoločného s Nemeckom alebo jeho kultúrou".
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk