AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Veterinári vymenili korytnačke nohu za koliesko
22.7.2011
Veterinárnym lekárom zo Štátnej univerzitnej veterinárnej nemocnici v americkom meste Pullman sa podaril unikátny zákrok na korytnačke ostrohatej. Veterinári jej totiž museli amputovať nohu a následne pre ňu našli protézu - koliesko. Náhradná končatina však nestála stovky dolárov, ako to často býva pri obdobných operáciách. Za sedem amerických dolárov kúpili v obchode s domácimi potrebami náhradné koliesko na pohyblivú stoličku. Podľa slov veterinárok Nicol Finchovej and Courtney Watkinsovej sa korytnačka s novou protézou naučila okamžite pohybovať bez väčších problémov.
Komentáre:  0
Izrael sa odmieta ospravedlniť za masaker deviatich tureckých aktivistov
21.7.2011
Izrael sa stále odmieta ospravedlniť za smrť deviatich Turkov počas minuloročnej razie voči ich flotile, ktorá napriek izraelskej blokáde viezla humanitárnu pomoc do palestínskeho pásma Gazy. Vo štvrtok to vyhlásil izraelský minister pre strategické záležitosti Moše Jaalon. "Nie sme pripravení ospravedlniť sa, keďže ospravedlnenie by znamenalo priznanie zodpovednosti," povedal člen vlády premiéra Benjamina Netanjahua reportérom v Jeruzaleme. Ako dodal, jeho kabinet je pripravený "oľutovať stratu životov". Ankare to však nestačí.
Komentáre:  0
Video: Éru raketoplánov definitívne ukončil Atlantis
21.7.2011
Raketoplán Atlantis dnes o 5:56 miestneho času EDT (11:56 SELČ) pristál v Kennedyho vesmírnom stredisku na Floride, čím ukončil svoju záverečnú, v poradí 33. misiu. Išlo zároveň o 135. let amerických raketoplánov, ktorý uzavrel 30 rokov trvajúci program raketoplánov NASA. Raketoplán Atlantis zostane aj naďalej v Kennedyho vesmírnom stredisku, kde bude vystavený pre turistov. Atlantis na svojej poslednej 13-dňovej vesmírnej misii priviezol na ISS vyše štyri tony nákladu a náhradných dielov, ktoré by mali orbitálnej stanici vystačiť na rok. Ruské, európske a japonské vesmírne lode môžu priviezť na stanicu menšie náklady.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Opitý ruský policajný plukovník sa vymočil pred svojou kanceláriou
21.7.2011
Vysoko postavený ruský policajt prišiel o prácu po tom, ako sa stal hviezdou internetu pre video, na ktorom priamo na chodbe policajnej stanice močí. Desiatky tisícov ľudí si udalosť pozreli na portáli YouTube. Plukovníka Alexeja Isakova zachytila bezpečnostná kamera, ako oblečený len v slipoch a ponožkách močí na chodbe priamo pred svojou kanceláriou a po vykonaní potreby sa lakonicky vráti späť k práci, akoby sa nič nedialo. Ruské úrady už autenticitu videa potvrdili, pričom informovali, že išlo o policajného šéfa v okrese Lomonosov na okraji Petrohradu.
Komentáre:  0
Video: Nákladiak "stratil" za jazdy svoje kolesá
21.7.2011
Zlý stav motorového vozidla môže spôsobiť najrozličnejšie technické problémy. Málokedy je však situácia až taká zlá, že by počas jazdy začali z vozidla odpadávať jednotlivé časti. Niečo podobné sa nedávno prihodilo aj jednému nákladnému autu na regionálnej ceste v Rusku. Nanešťastie pre vodiča, z nákladiaka odpadlo to najdôležitejšie - kolesá. Nešťastný incident, pri ktorom sa nikomu nič nestalo, sa podarilo na kameru zachytiť vodičovi auta jazdiaceho za dodávkou.
Komentáre:  0
Video: "Putinova armáda" žiada mladé ženy, aby sa vyzliekli ‎
21.7.2011
Internetová kampaň s názvom Putinova armáda povzbudzuje mladé Rusky, aby podporili prezidentskú kandidatúru premiéra Vladimira Putina tým, že si vyzlečú šaty. Na najväčšej ruskej sociálnej sieti Vkontakte.ru sa v krátkom čase prihlásilo k tejto výzve už viac ako 1 200 členov. "Šaliem z človeka, ktorý zmenil život našej krajiny... Je to vážený politik a veľký fešák... Je to Vladimir Putin," nabáda vo videu blondínka Diana prechádzajúca sa po moskovských uliciach. Ak však nie je samotný Putin pre dievčatá dostatočnou motiváciou, video im ponúka ešte jednu možnosť, a to vyhrať nový iPad 2.
Komentáre:  1
Newyorský holub sa už tri roky každý deň naloďuje na ten istý trajekt
21.7.2011
Každý deň už počas obdobia troch rokov cestuje na jednom z newyorských trajektov popri bežných cestujúcich aj divoký holub prezývaný Tony, z ktorého sa medzitým stal miláčik Newyorčanov a na internete už dokonca má aj vlastný fanklub. Na loď prichádza preto, aby si tu našiel potravu. Tú mu v poslednej dobe dávajú najmä spolucestujúci. "Niet pochýb o tom, že je to Newyorčan. V New Jersey nikdy nevystupuje. Je to naozaj múdry holub,“ uviedol 40-ročný Edwin Montoya, ktorý na trajekte Thomas Jefferson pracuje viac ako desať rokov.
Komentáre:  0
Nováčik KHL Lev Poprad vyšiel prvýkrát na ľad
21.7.2011
Hokejisti nováčika Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) HC Lev Poprad včera dopoludnia prvý raz vykorčuľovali na ľad. Trénerská trojica Radim Rulík, Vladimir Kapulovskij a Róbert Pukalovič mali k dispozícii 32 hráčov, medzi ktorými figurovali i mená Slovákov Rudolf Huna, Vladimír Mihálik či Ján Laco. "K dnešnému dňu máme podpísaných dvadsať hráčov, prebieha rekonštrukcia štadióna," uviedol na tlačovej konferencii obchodný riaditeľ Marcel Binek. Počas prípravného kempu bude k dispozícii 32 hráčov, z ktorých si hlavný tréner vyberie tím pre ruskú najvyššiu súťaž. "V tejto chvíli sme pozvali viacero hráčov, z toho 13 máme na skúšku, snažíme sa získať ešte dvoch obrancov a jedného až dvoch útočníkov," povedal tréner Rulík.
Komentáre:  0
Video: Kanál v kanadskom Montreale sa zmenil na vodný gejzír
20.7.2011
V pondelok večer zasiahol centrum kanadského mesta Montreal hustý prívalový dážď. Ohromný tlak vody na niektorých miestach spôsobil, že sa kanály premenili na vodné gejzíry. Nanešťastie stál na ulici Wolf street po jedným z týchto kanálov zaparkovaný Ford Focus. Silný prúd vody odstrelil veko a niekoľkokrát vyzdvihol zadnú časť vozidla do i výšky minimálne jedného metra. Náhodnému okoloidúcemu sa podarilo celý incident natočiť na kameru. Výška škôd spôsobených na automobile nie je známa.
Komentáre:  1
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk