AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Nadľudský výkon iránskeho čašníka, doma radšej neskúšajte
11.9.2011
Pozvali ste niekedy na návštevu veľa hostí, no žiadneho z nich ste nechceli uraziť tým, že bude musieť čakať na svoju šálku čaja alebo kávy dlhšie ako ostatní? Tak potom vám toto video môže poslúžiť ako názorná inštruktáž, ako rýchlo obslúžiť väčšie množstvo ľudí. Neidentifikovaný čašník z Iránu dokáže vo vlastných rukách naraz priniesť až štrnásť pohárov a tácok s horúcim čajom. V ľavej ruke pritom dokáže niesť až dvanásť šálok súčasne. Bohužiaľ, nie je známe, či tento šikovný čašník dokáže podobný trik aj s taniermi, alebo ako dlho mu trvalo, kým sa tento kúsok naučil.
Komentáre:  0
Video: V Ostrave pokrstili historicky prvé "české sloníča"
11.9.2011
V ostravskej zoologickej záhrade v sobotu pokrstili sloníča Rashmi. Ide vôbec o historicky prvého slona, ktorý sa narodil na území bývalého Československa. Zviera sa narodilo 12. apríla tohto roka a odvtedy sa stalo jednou z hlavných atrakcií záhrady. Organizátori pre samičku pripravili v pavilóne krst v nafukovacom bazéne. O mene rozhodli návštevníci zoologickej záhrady hlasovaním na internete. Vyberať mohli z piatich mien. Meno Rashmi vymysleli samotní ošetrovatelia, v indickom jazyku toto slovo znamená lúč.
Komentáre:  0
Video: Hravá mačka uviazla v papuči
11.9.2011
V starom rusko-americkom vtipe, ktorý vymyslel komik Jakov Smirnov, sa hovorí, že v sovietskom Rusku bolo všetko naopak - televízory pozerali ľudí, autá jazdili vodičov a rádiá počúvali poslucháčov. Toto video by však mohlo byť dôkazom toho, že táto komická zásada sa vzťahuje aj na ruské zvieratá. Mačka hrajúca sa s papučou v nej totiž so svojou hlavou uviazla, ale dalo by sa tiež povedať, že si mačku papuča "obula".
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Česko: Na protirómskej akcii polícia zasahovala s vodným delom
11.9.2011
V českom meste Varnsdorf sa včera zišli stovky miestnych občanov na protirómskej protestnej akcii, ktorú organizovala Robotnícka strana sociálnej spravodlivosti (DSSS). Po prejave lídra Martina Vandasa sa asi tisíc účastníkov rozhodlo odísť na neohlásený pochod smerom k ubytovni Rómov. V ceste im zabránilo asi 600 príslušníkov policajného zboru. Na tých začali extrémisti spolu s miestnymi obyvateľmi hádzať kamene, fľaše a delobuchy. Policajti sa preto rozhodli proti nim použiť vodné delo a zadržali niekoľko demonštrantov. Pri kontrolách tu polícia zhabala desiatku sečných zbraní, mačetu, nože, ale aj sekeru.
Komentáre:  0
Video: Bubeník si na svojich bicích poriadne "zajazdil"
10.9.2011
Od vynálezu, ktorý jeho tvorca pomenoval "Boingy Boingy", bežný človek nemôže očakávať nič normálne. A má pravdu. Kanadský bubeník Charlie Rose totiž vytvoril jeden z najzvláštnejších hudobných nástrojov vôbec - skákajúce bicie. I keď na samotných bicích nie je v skutočnosti nič zvláštne, od iných sa odlišujú tým, že sa dokážu pohybovať. Celý bubnový set Kanaďan zavesil na štyri mohutné struny. Rose dostal nápad vytvoriť Boingy Boingy ešte v roku 2000. Zdokonaľovanie nástroja potom trvalo asi desať mesiacov a stálo 4-tisíc kanadských dolárov (zhruba 3-tisíc eur). Kapela má už za sebou niekoľko úspešných turné v Severnej Amerike.
Komentáre:  0
Video: Policajti sa aktívne zúčastnili na festivale v Londýne
10.9.2011
Príslušníci londýnskej metropolitnej polície nedávno čelili kritike za to, že nedostatočne zvládli augustové niekoľkodňové nepokoje v britskej metropole. Možno aj to prispelo k rozhodnutiu dvoch strážcov zákona, že obyvateľom ukážu ako sa vedia uvoľniť. Účastníkovi jedného z najznámejších londýnskych festivalov - Notting Hill Carnival - sa podarilo natočiť tanečné kreácie týchto dvoch policajtov, ktorí si zjavne atmosféru karnevalu veľmi užívali. Počas posledného augustového víkendu bolo v uliciach metropoly až 6 500 príslušníkov polície, no celá akcia sa zaobišla bez väčších incidentov.
Komentáre:  0
Koniec dlhého čakania: Windows 8 sa naštartuje za pár sekúnd
9.9.2011
Spoločnosť Microsoft zverejnila krátke ukážkové video, v ktorom predstavila urýchlený štart pripravovaného operačného systému Windows 8. Jeho zapnutie by tak nemalo trvať dlhšie ako desať sekúnd. Základný princíp tzv. "fast startup mode" spočíva v inovatívnej kombinácii hibernácie a úplného vypnutia počítača. Pri vypnutí sa tak ukončia všetky užívateľské služby a aplikácie, no základné nastavenia systému sa uložia na disk, podobne ako pri hibernácii. Súčasťou osmičky však ostane aj možnosť úplného vypnutia prístroja, ktorú bude možné aktivovať príkazom mimo grafického rozhrania.
Komentáre:  4
Video: Britský premiér hral tenis na Trafalgarskom námestí
9.9.2011
Dvaja z najprominentnejších britských politikov, premiér David Cameron a primátor Londýna Boris Johnson, si zmerali sily priamo v centre hlavného mesta. Nešlo však o diskusiu v priestoroch Westminsterského paláca alebo londýnskej radnice, ale o krátke exhibičné tenisové stretnutie. Politici takto chceli propagovať budúcoročné Paralympijské hry, ktoré sa v britskej metropole uskutočnia hneď po skončení letných olympijských hier. Cameron a Johnson si zahrali štvorhru s dvomi hendikepovanými športovcami. Tamojšie média si všimli, že v krátkom dueli sa viac darilo britskému premiérovi.
Komentáre:  0
Tragédia v Rusku: Lietadlo malo poškodený motor
9.9.2011
Zrútenie lietadla Jak-42 s hráčmi ruského tímu Lokomotiv Jaroslavľ pravdepodobne spôsobila porucha motora. Vyplýva to z údajov získaných z čiernych skriniek, ktoré analyzoval ruský Medzištátny letecký výbor (MAK). Príčina poruchy zatiaľ nie je známa, podľa MAK však všetky motory pracovali až do samotného pádu. Teóriu o technických problémoch motora potvrdzujú aj zábery bezpečnostnej kamery na letisku v Jaroslavli, ktoré zverejnil ruský spravodajský server lifenews.ru. Zábery potvrdzujú, že sa lietadlo neodlepilo včas od štartovacej dráhy a nebolo schopné nabrať potrebnú výšku.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk