AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Ruskí miliardári sa pobili v televíznej diskusii
18.9.2011
Diskusia o svetovej hospodárskej kríze v ruskej televízii NTV sa skončila násilím. Miliardár Alexander Lebedev, ktorý zbohatol v bankovníctve, fyzicky napadol stavbárskeho magnáta Sergeja Polonského. Bývalý agent KGB Lebedev tvrdí, že ho Polonskij provokoval a začal sa mu vyhrážať. Podľa tamojších médií sa pritom obaja podnikatelia nikdy predtým do konfliktu nedostali. Polonskij uvažuje, že na útočníka podá trestné oznámenie. "V kritickej situácii nemáte na výber. Nevidím dôvod, prečo by som ja mal dostať prvý úder. Neutralizoval som ho," povedal Lebedev.
Komentáre:  0
Video: Holandský cyklista prekonal rekord. Dosiahol rýchlosť 130 km/h
17.9.2011
Sebastiaan Bowier, študent univerzity v holandskom Delfte, prekonal európsky rýchlostný rekord v cyklistike. V prostredí Nevadskej púšte v Spojených štátoch sa mu so svojím špeciálnym aerodynamickým bicyklom podarilo dosiahnuť rýchlosť 129,61 kilometra za hodinu. Špeciálny bicykel váži iba dvadsať kilogramov a s pomocou počítačovej simulácie ho vytvorili holandskí študenti. Najrýchlejším cyklistom na svete však ostáva Kanaďan Sam Whittingham, ktorému sa v septembri 2009 podarilo na svojom bicykli dosiahnuť rýchlosť 133,27 kilometra za hodinu.
Komentáre:  0
Video: Zákazníci v obchode len o vlások unikli smrti
17.9.2011
V utorok došlo v kalifornskom meste Mission Viejo k hrozivo vyzerajúcej nehode. Osemdesiatpäťročná vodička červeného cadillacu sa snažila zaparkovať na mieste pre invalidov, omylom však šliapla na plyn a auto cez výklad vletelo priamo do cyklistickej predajne. Dvaja ľudia sa len o vlások vyhli vozidlu, ktoré nakoniec narazilo do steny. Starenke a ani jej vnučke, ktorá sedela na sedadle spolujazdca, sa nič nestalo. Vážne neutrpeli ani tri ďalšie osoby, ktoré vidieť na záberoch z bezpečnostnej kamery. Škodu v obchode predbežne vyčíslili na 20 až 30-tisíc amerických dolárov (zhruba 21-tisíc eur).
Komentáre:  1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Letecká šou v Nevade sa skončila tragédiou
17.9.2011
Tragédiou sa v piatok skončil každoročný letecký deň v meste Reno v americkom štáte Nevada. Najmenej deväť ľudí zahynulo a 54 utrpelo zranenia po tom, ako sa priamo na divákov zrútilo lietadla P-51 Mustang z obdobia druhej svetovej vojny. Medzi obeťami je aj 74-ročný pilot Jimmy Leeward, ktorý bol údajne skúseným akrobatickým pilotom. Príčiny nehody zatiaľ nie sú známe. Riaditeľ leteckej šou Mike Houghton však pre tamojšie médiá uviedol, že lietadlo malo pravdepodobne technické problémy. "Videla som na mieste ležať časti tiel - nohy, ruky. I tí, čo prežili, nemali niektoré končatiny," uviedla očitá svedkyňa nehody.
Komentáre:  0
Video: Motorkár len o vlások unikol nebezpečnej zrážke
16.9.2011
Motocyklistické preteky na okruhu v nemeckom meste Hockenheim museli 10. septembra po hrozivo vyzerajúcej nehode prerušiť. K incidentu došlo len asi jednu minútu po štarte, jeden z pretekárov spadol a jeho motorka sa po trati začala nekontrolovateľne rútiť v protismere. Chýbalo len pár centimetrov a motocykel by narazil do ďalšieho pretekára. Tomu sa celú nehodu podarilo zachytiť na kameru, ktorú mal pripevnené na prilbe. Žiaden z účastníkov kolízie však neutrpel vážne zranenia. Pretekára, ktorý len o vlások unikol vážnej nehode, zasiahol do pravého ramena menší úlomok z havarovanej motorky.
Komentáre:  0
Video: Paródia na prezidenta Medvedeva neprešla ruskou cezúrou
16.9.2011
Pred niekoľkými mesiacmi sa na internete objavilo video, na ktorom ruský prezident Dmitrij Medvedev tancuje počas stretnutia so svojimi bývalými spolužiakmi z univerzity. Internetový svet vtedy nadchli predovšetkým prezidentove netradičné tanečné kreácie. Jeho "robotické" pohyby sa podľa BBC dokonca stali tanečnou senzáciou roka. Scénku parodujúcu Medvedevove pohyby, ktorá sa mala objaviť v zábavno-súťažnom programe KVN, však prvý kanál ruskej štátnej televízie nakoniec neodvysielal. Cenzúrou zostal zaskočený aj samotný prezident, ktorý v reakcii zverejnil odkaz na video na svojom Twitter účte.
Komentáre:  0
Video: Túto loď nič nezastaví, ani nízky most
16.9.2011
Najvyšší stožiar morskej plachetnice Alden 58 Aratinga je vysoký 25 metrov. Dokáže takáto loď podplávať most, ktorého vozovka je vo výške 20 metrov? Drvivá väčšina ľudí by na otázku odpovedala jednoznačne nesúhlasne, no toto video dokazuje, že nič nie je nemožné. Americký kapitán David Parrott predvádza špecifický manéver, pri ktorom nakloní svoju loď na pravú stranu, tak aby celková výška plavidla bola nižšia ako 20 metrov. Používa pritom dve jednotonové závažia, ktoré sú lanom pripevnené práve práve o vrchol najvyššieho stožiara.
Komentáre:  0
Video: Le Pen označil Európsky parlament za spolok boľševikov
15.9.2011
Pokojná diskusia v Európskom parlamente (EP) v Štrasburgu sa zmenila na hádku po tom, ako líder európskych zelených Daniel Cohn-Bendit kritizoval krajne pravicového francúzskeho politika Jean-Marie Le Pena za jeho letné vyhlásenia na adresu "naivnej nórskej vlády" v súvislosti s bombovým útokom a streľbou na ostrove Utöya. Le Pen sa následne snažil o vysvetlenie svojich názorov. Po tom, ako zopakoval, že nórska vláda bola naivná, lebo neprijala potrebné bezpečnostné opatrenia, dal predseda EP Jerzy Buzek vypnúť jeho mikrofón. "Myslím si, že sme tu medzi boľševikmi!" snažil sa protestovať Le Pen potom ako mu znemožnili hovoriť.
Komentáre:  1
Metlobal na ulici? Nie, to je len čínska upratovacia čata
15.9.2011
Náhodnému okoloidúcemu sa podarilo na kameru zachytiť netradičnú pouličnú bitku, ku ktorej došlo na upršanej ulici vo východočínskom veľkomeste Handan. Jej hlavnými aktérmi boli členovia mestskej upratovacej čaty, ktorí fyzicky útočili na neidentifikovaného muža. Ten na nich predtým údajne slovne zaútočil. Ženy sa na provokatéra rozhodli použiť svoj pracovný nástroj - metly. Jedna z nich ho do hlavy udierala s takou silou, že metlu zlomila. Do útoku sa postupne zapojili takmer všetky pracovníčky. Presný dôvod, prečo k tejto potýčke došlo, však nie je známy.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk