AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Varovanie: Toto video neukazujte vašim deťom
15.8.2011
Deti, ktoré veľmi túžia po nejakej hračke, no rodičia im ju nechcú kúpiť, sú často schopné trvať na svojich požiadavkách tak dlho a dôrazne, až nakoniec úspešne dosiahnu svoj cieľ. Rodičia takýchto detí by im preto nemali ukazovať toto video, ktoré predstavuje unikátny produkt s názvom Air Swimmers. Ako už možno samotný názov napovedá, ide v skutočnosti o diaľkovo ovládané balóny v tvare rýb, ktoré sa plachtia vzduchom s rovnakou eleganciou ako plávajú v mori, rieke či akváriu. Plávajúce balóny si je možné kúpiť aj cez internet, jeden kus stojí takmer 40 dolárov (zhruba 28 eur).
Komentáre:  0
Breivika prvýkrát natočili na kameru. Pri rekonštrukcii neprejavil ľútosť
15.8.2011
Nór Anders Breivik, ktorého dva útoky z 22. júla si vyžiadali 77 obetí, sa cez víkend za účelom policajnej rekonštrukcie vrátil na miesto činu - ostrov Utöya. Práve tu sa nórskym médiám podarilo natočiť prvé videozábery 32-ročného útočníka. "Nebol bez emócií, ale neprejavil ľútosť nad svojimi činmi," informoval o priebehu rekonštrukcie policajný prokurátor Paal-Fredrik Hjort Kraby. Breivika zobrali na ostrov tou istou loďou, akou prišiel v deň útoku. Rekonštrukcia sa konala za prísnych bezpečnostných opatrení. Breivik bol v putách sprevádzaný skupinou policajtov, nad nimi neustále krúžili policajné helikoptéry.
Komentáre:  0
Video: Rusi majú nový rekord. Vo formácii bolo až 186 parašutistov
14.8.2011
Skupina ruských parašutistov sa vo štvrtok 11. augusta pokúsila prekonať národný rekord v počte parašutistov zapojených do formácie počas voľného pádu. Skokanom sa to nakoniec podarilo, keďže v jednom okamihu bolo do vzdušnej formácie zapojených celkovo 186 z nich. K pokusu o prekonanie rekordu došlo nad mestom Kolomna, asi sto kilometrov juhovýchodne od Moskvy. Tím tamojšieho školiaceho strediska pre parašutistov vyskákal z desiatich lietadiel vo výške 6 500 metrov nad zemou. Počas voľného pádu sa postupne desiatky parašutistov zapájali do obrieho obrazca, ktorý na konci pripomínal veľký pestrofarebný kvet.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Čo všetko sa dokáže naučiť váš pes?
14.8.2011
Pri výcviku vášho štvornohého miláčika sa nemusíte obmedzovať len na tie najzákladnejšie povely - sadni, prines či zostaň. Hlavný hrdina tohto videa, šikovný teriér Jacka Russella s menou Jesse, dokazuje, že po hodinách dôkladného cvičenia sa pes dokáže naučiť povely, ktorými uľahčí život aj svojmu majiteľovi. Jesse napríklad dokáže otvárať a zatvárať dvere, vyhadzovať odpadky do koša, poskladať uteráky či priniesť zvoniaci telefón. V obchode mu nerobí problém nahádzať do nákupného vozíka tovar z regálov, pričom vozík dokáže sám potlačiť. Poradí si však aj s elektrickými spotrebičmi, ako napríklad s kávovarom, hriankovačom či mikrovlnnou rúrou.
Komentáre:  0
Video: Nové zábery zrútenia pódia na koncerte v Indianapolise
14.8.2011
"Zdvihol sa vietor a stage i jeho zastrešenie sa naklonili a spadli dopredu na ľudí zhromaždených pod pódiom. Ľudia zostali uväznení pod konštrukciou, utekali a kričali," opísal jeden z divákov tragický incident v americkom meste Indianapolis, pri ktorom zahynuli štyri osoby a desiatky ďalších sa zranili. Tragická udalosť sa stala na tradičnom hudobnom podujatí Indiana State Fair, krátko pred vystúpením country formácie Sugarland. Po páde pódia zavládla na priľahlom priestranstve a tribúne panika. I napriek tomu začali diváci takmer ihneď vyslobodzovať ľudí, ktorých zrútená konštrukcia privalila.
Komentáre:  1
Video: V Číne odpálili 210 metrov vysoký komín
14.8.2011
V čínskom meste Čcheng-tu, hlavnom meste juhozápadnej provincie Sičuan, odpálili v stredu 10. augusta niekoľko stavieb v komplexe bývalej elektrárne Jialing. Medzi zničenými objektmi bol aj najvyšší komín v meste a jeden z najvyšších komínov v krajine, ktorý dosahoval výšku 210 metrov. Kvôli pripravovanej riadenej explózii museli úrady evakuovať z okolia elektrárne približne 10-tisíc obyvateľov. Výbuch, pri ktorom sa použila asi jedna tona výbušnín, bol taký silný, že nasledovná tlaková vlna porozbíjala okná na neďalekých obytných objektoch.
Komentáre:  0
Video: Na country koncerte došlo k tragédii. Silný vietor zhodil javisko
14.8.2011
Štyria ľudia zahynuli a desiatky ďalších utrpeli zranenia po tom, ako sa na podujatí Indiana State Fair v americkom meste Indianapolis zrútilo pod vplyvom silného vetra hlavné pódium. Na mieste pritom mala o malú chvíľu vystúpiť populárna country skupina Sugarland. K incidentu došlo v sobotu pred deviatou hodinou večer miestneho času. Úrady potvrdili, že medzi zranenými je aj minimálne jedno dieťa. Podľa svedkov len niekoľko minút pred tragédiou oznámil hlásateľ na štadióne, že program bude i napriek zlému počasiu pokračovať. "Modlíme sa za našich fanúšikov. Pripojte sa prosím aj vy. Potrebujú vašu silu," napísala na svojom Twitter účte skupina Sugarland.
Komentáre:  0
Video: Optickú ilúziu si môžete vytvoriť aj v obývačke
13.8.2011
"Ktorý štvorec je svetlejší? Ktorá čiarka je dlhšia?" Každý, kto sa niekedy aspoň zbežne stretol s nejakou optickou ilúziou, vie, že ide o chyták. Oba štvorce sú totiž úplne rovnakého sfarbenia, obe čiary sú rovnako dlhé. Naše oči a mozog však tomu aj tak odmietajú uveriť. Možno aj to vedie niektorých zvedavcov, aby sa o pravdivosti optických ilúzií presvedčili doslova priamo vo svojej obývačke. Američan s pseudonymom "brusspup", ktorý je podľa vlastných slov fascinovaný optickými ilúziami, zverejnil na svojom YouTube kanáli reálnu interpretáciu známeho klamu zatienenej šachovnice. Valec vrhá tieň na políčka šachovnice, pričom oba štvorčeky označené červenými šípkami majú úplne rovnakú farbu.
Komentáre:  0
Video: Rapper Kanye West nespieva na plejbek
13.8.2011
Rapperi takmer nikdy nespievajú na plejbek. Ak však náhodou existoval niekto, kto pochyboval o tom, že známy americký spevák Kanye West nespieva naživo, toto video podobné domnienky definitívne vyvráti. Kanye totiž zažil počas nedávneho vystúpenia v Nórsku trápnu situáciu, keď sa priamo na pódiu pošmykol a spadol. Incident sa odohral v utorok počas skladby All Of The Lights na festivale Bergen Calling. Rapper sa po páde postavil a pokračoval vo vystúpení. Video zachytávajúce pád, ktoré nakrútil jeden z divákov, sa na internete objavilo vo štvrtok v noci.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk