AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Nórsky futbalista skolaboval na ihrisku, museli ho oživovať
26.9.2011
Carl-Erik Torp, 27-ročný stredopoliar nórskeho prvoligového klubu Brann Bergen, skolaboval počas nedeľného zápasu na ihrisku v meste Sogndal. Záchranári previezli futbalistu vrtuľníkom do nemocnice s podozrením na infarkt. "Utrpel srdcovú zástavu. Viac nevieme povedať, v súčasnosti je však pri vedomí a v stabilizovanom stave. Pri jeho oživovaní sme použili defibrilátor," uviedol tímový lekár Asla Kjeldsen. Torp pritom skolaboval len po pár minútach hrania, keďže na ihrisko prišiel ako striedajúci hráč až v 79. minúte.
Komentáre:  0
V Barcelone sa v nedeľu konali posledné býčie zápasy
25.9.2011
Tisíce fanúšikov si v nedeľu prišlo na barcelonský štadión La Monumental naposledy pozrieť tradičnú koridu. Býčie zápasy sú totiž v celom Katalánsku od pondelka zakázané, čo ešte vlani odsúhlasil tamojší parlament na základe petície 180 000 ľudí. "Dnes sa radujeme, pretože to je koniec býčích zápasov v Katalánsku. Ale sme oblečení v čiernom, pretože dnes večer šesť býkov zomrie v aréne La Monumental a ďalších šesť bolo zabitých včera," povedala pre španielske médiá aktivistka Aida Gasconová, ktorá spolu s ďalšími ochrancami zvierat usporiadala symbolickú "rozlúčku s koridou" pred štadiónom.
Komentáre:  0
Video: Na maratóne v Berlíne padol nový svetový rekord
25.9.2011
Dvadsaťšesťročný kenský bežec Patrick Makau vytvoril v nedeľu na Berlínskom maratóne časom 2:03:38 h nový svetový rekord. Doterajšie maximum krajana Haileho Gebrselassieho z rovnakého podujatia z roku 2008 prekonal o 21 sekúnd. "Na rozdiel od minulého roka som teraz nemal na trati nijaké problémy. Všetko išlo, ako malo. Mojím snom je zvíťaziť budúci rok na olympijských hrách v Londýne," povedal pre televíziu Eurosport víťazný Makau. Súťaž žien vyhrala maratónska debutantka Florence Kiplagatová z Kene vo svetovom výkone roka 2:19:44 h.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Vtáčí muž preletel skalným otvorom
25.9.2011
Tridsaťpäťročný vtáčí muž Jeb Corliss zo Spojených štátov dokázal vo svojej špeciálnej netopierej kombinéze preletieť úzky skalný otvor v čínskych horách Tchien-men. Išiel pritom rýchlosťou až 120 kilometrov za hodinu. Adrenalínový kúsok mu vyšiel až na druhý pokus, keďže prvýkrát dieru minul. "Bol to jeden z mojich najlepších letov v živote. Ďakujem, Čína, bolo to úžasné," uviedol po zoskoku Corliss, ktorý už má za sebou podobné skoky z parížskej Eiffelovej veže, z mrakodrapov Petronas Twin Towers v Malajzii alebo zo Space Needle v americkom Seattli.
Komentáre:  0
Nefunkčný satelit nakoniec skončil v Tichom oceáne
25.9.2011
Neovládateľný americký vedecký satelit Upper Atmosphere Research Satellite (UARS) sa v sobotu v skorých ranných hodinách zrútil do vôd Tichého oceánu medzi Havajom a americkým štátom Oregon. Informácia, že zvyšky vedeckej družice zasiahli neobývanú časť kanadskej provincie Alberta, sa nakoniec ukázala ako nepravdivá. Nepotvrdili sa ani prvotné obavy, že satelit zasiahne husto obývané severné územie Talianska. Hoci väčšina zo 6-tonovej družice zhorela v atmosfére, prelet atmosférou "prežilo" asi 26 väčších kusov.
Komentáre:  0
Ford chce skoncovať so škrabancami na dverách
25.9.2011
Automobilka Ford predstavila inovatívne riešenie, ako predísť neželaným škrabancom z rohov dverí. Následkom takejto nehody je nezriedka aj poškodený lak, prípadne malá preliačina na jednom alebo oboch autách. Technici z európskeho vývojového centra značky Ford v Kolíne nad Rýnom preto prišli so zabudovaným chráničom, ktorý sa pri otváraní automaticky vysúva z útrob dverí a prekrýva nebezpečné hrany. "Door Edge Protector je systém, pri ktorom sa naši zákazníci budú čudovať, prečo ho nevynašiel už niekto predtým," povedal Matthias Tensing, produktový inžinier spoločnosti.
Komentáre:  0
Video: Stanica metra v New Yorku sa zmenila na sprchu
24.9.2011
Silné nárazové dažde v New Yorku viedli v piatok k zaplaveniu niektorých ulíc. Americká Národná meteorologická služba vydala varovanie pred záplavami pre celé veľkomesto, pretože silný dážď sa očakáva počas celého nasledujúceho týždňa. Lejaky spôsobili výrazné problémy aj pre mestský systém hromadnej dopravy. Viaceré linky autobusov museli byť zrušené. S návalom vody sa muselo vysporiadať aj tamojšie metro. Silné dažde dokonca vytvorili na niektorých zastávkach "vodopády". Podobná situácia bola aj na stanici linky E na 34. ulici, kde sa "vodné steny" podarilo natočiť jednému z cestujúcich.
Komentáre:  0
Na svadbe pomáhala celá obec, nevesta mala 3-kilometrový závoj
24.9.2011
Elena De Angelis z talianskej obce Casal di Principe na svoj svadobný deň nikdy nezabudne. Určite však nebude jediná. Aby sa svadba vôbec mohla uskutočniť museli neveste pomáhať desiatky hostí a miestnych obyvateľov. De Angelis sa totiž podarilo prekonať svetový rekord, keď si na svoj veľký deň obliekla najdlhší svadobný závoj na svete. Ten meral 3 kilometre, svadobná procesia preto nevyhnutne zablokovala premávku na hlavnej ulici Casal di Principe. Nevestine šaty navrhol návrhár Gianni Molaro Campania, ktorý teraz spolu s mladomanželmi čaká na potvrdenie zápisu svojho výtvoru do Guinessovej knihy rekordov.
Komentáre:  0
Video: Belgické páry bez predsudkov dostanú pivo
24.9.2011
Dánsky výrobca piva Carlsberg nedávno zverejnil nové reklamné video, v ktorom vystavil nič netušiace páry hraničnej situácii. Hľadisko v jednej z premietacích sál Kinepolis Cinema v belgickom Bruseli nechali filmári zaplniť 148 nebezpečne vyzerajúcimi chlapmi. Priamo uprostred ostali voľné len dve voľné miesta. Tie boli určené práve pre "obete", z ktorých sa viaceré pri pohľade na divákov v hľadisku otočili a odišli. I napriek tomu sa našli štyri dvojice, ktoré prekonali svoje predsudky, resp. strach a na svoje miesta si sadli. Muži ich za to odmenili búrlivým potleskom a niekoľkými fľaškami piva.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk