AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Dramatické zábery z Osla pár minút po výbuchu
27.7.2011
Nórske hlavné mesto zachvátil v piatok chaos. Centrom Osla otriasla o 15.30 h silná explózia, ktorú spôsobila bomba uložená v aute. Zasiahla predovšetkým vládne budovy, vrátane úradu nórskeho sociálnodemokratického premiéra Jensa Stoltenberga. Okná vyleteli do vzduchu aj na blízkych ministerstvách, medzi nimi na ministerstve ropného priemyslu a financií. Ulice v centre mesta ostali po explózii posiate črepinami a troskami, nad mestom sa vznášal oblak dymu. Pri explózii zomrelo 8 ľudí. Predseda nórskej vlády bol v čase incidentu v budove nenachádzal.
Komentáre:  0
Video: Môžete si so sebou do predajne Apple zobrať kozu?
27.7.2011
Obchody Apple sú medzi zákazníkmi známe svojím otvoreným a priateľským prístupom. Nedávno sa dokonca na verejnosť dostali informácie z utajovaného tréningového manuálu pre obsluhujúci personál. Zamestnanci podľa neho majú špeciálny tréning, ako sa správať k zákazníkom, nesmú napríklad opravovať ich chyby alebo zlú výslovnosť týkajúcu sa predávaných produktov. že sa na nich predavači povyšujú. Newyorský komik Mark Malkoff sa rozhodol vyskúšať si, čo všetko si môže v predajni dovoliť. Nechal si do obchodu doručiť pizzu, zorganizoval tu rande so živou hudbou, prišiel v kostýme Darth Vadera a nakoniec si so sebou priviedol živú kozu. Žiadna z týchto aktivít pritom nevyvolala námietky zo strany zamestnancov.
Komentáre:  0
Video: Breivik si môže trest odpykávať v luxuse
27.7.2011
Nór Anders Breivik, ktorý v piatok zmasakroval 76 ľudí, si zrejme svoj 21-ročný trest odsedí v najhumánnejšej väznici sveta. Bežnou súčasťou väznice Halden Fengsel pri Osle sú cely so štýlovým dizajnovým nábytkom a modernou technikou. Strážiť ho budú neozbrojené dozorkyne, s ktorými bude spoločne jesť aj športovať. Ich prítomnosť má vniesť medzi väzňov menej agresívnu náladu. Väznicu pritom otvorili len minulý rok ako súčasť experimentu. V súčasnosti v nej sedí viac ako 250 najťažších zločincov Nórska vrátane vrahov, sexuálnych násilníkov či drogových dílerov. Správy o tom, že Breivik by si trest mal odsedieť vo väznici Halden Fengsel, vyvolali v Nórsku veľké pobúrenie.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
V Japonsku si môžete kúpiť klimatizované oblečenie
27.7.2011
S nápadom vyrábať oblečenie so zabudovanými ventilátormi prišla japonská firma Kuchofuku ešte v roku 2004, no masovú obľubu aj medzi bežnými obyvateľmi si vynález začal získavať až v súčasnosti. Odevy zahŕňajú dva elektrické ventilátory poháňané lítiovo-iónovými batériami, ktoré na jedno nabitie vydržia až 11 hodín. Za jednu sekundu vtiahne až 20 litrov vzduchu, ktorý potom cirkuluje cez oblečenie, vysúša pot a chladí telo, kým neunikne cez rukávy a golier. "Kým pred niekoľkými rokmi oblečenie pútalo len pozornosť stavbárov a zamestnancov tovární, dnes si ho objednávajú i úradníci a ženy v domácnosti," tvrdí riaditeľ spoločnosti Hiroshi Ichigaya.
Komentáre:  0
Breivik mal počas vraždenia počúvať na iPode hudbu z Pána prsteňov
26.7.2011
Svedkovia krvavej masakry v mládežníckom tábore sociálnodemokratickej strany na nórskom ostrove Utöya opisujú, že útočník Anders Breivik mal počas streľby na ušiach slúchadlá. Zo svojho iPodu údajne počúval skladbu od anglického skladateľa Clinta Mansella s názvom Lux Aeterna, ktorá sa okrem iného objavila aj v soundtracku k filmovej trilógii Pán prsteňov. "Dám si iPod na maximum, aby som v prípade potreby potlačil strach. Len dám opakovať Lux Aeterna od Clinta Mansella, pretože je to úžasne silná pieseň," píše 32-ročný Nór vo svojom viac ako 1 500-stranovom manifeste. Podľa svojho obhajcu Geira Lippestada užil Breivik pred spáchaním zločinu "nejaké lieky" na posilnenie pozornosti a povzbudenie. Údajne išlo o zmes efedrínu, kofeínu a aspirínu.
Komentáre:  0
Video: S touto počítačovou hrou trénoval Breivik svoj masaker
26.7.2011
Páchateľ piatkových útokov v Nórsku Anders Breivik si v roku 2009 kúpil akčnú počítačovú hru Call of Duty: Modern Warfare 2 (MW2). "Je to pravdepodobne ten najlepší vojenský simulátor a je to najlepšia hra tohto roku. Pre mňa je MW2 súčasťou simulovaného tréningu viac ako čokoľvek iné." píše masový vrah vo svojom viac ako 1 500-stranovom manifeste. Okrem MW2 bol Breivik veľkým fanúšikom on-line hry World of Warcraft. Súperil napríklad aj s holandským hráčom Jeroenom Rinkom, ktorý si získal jeho veľké sympatie, pretože volil holandskú ultrapravicovú Stranu slobody.
Komentáre:  0
Video: Kamera zachytila dopad meteoritu vo Francúzsku
26.7.2011
Viacerí svedkovia vo francúzskom Bretónsku zahliadlo na oblohe ohnivú guľu, ktorá padala k zemi. Ich výpovede potvrdzuje aj videozáznam kamery umiestnenej na kultúrnom centre v meste Rennes, ktorá zachytáva dopad žiarivého objektu 19. júla pár sekúnd pred 05.21 h ráno. Podľa vyjadrení astronómov sa v tomto prípade jedná o meteorit. I napriek tomu, že vesmírne teleso dopadlo do obývanej oblasti, neboli hlásené žiadne škody či zranenia. Ročne na Zem dopadá niekoľko sto meteoritov, ale vedeckého výskumu sa dostáva len nepatrnému množstvu, približne jednému percentu.
Komentáre:  0
Video: Interiér falošnej predajne Apple, ktorú cez víkend zatvorili
26.7.2011
Po tom, čo sa na internete objavili fotografie a videá falošných predajní Apple v juhočínskom meste Kchun-ming, pristúpili čínske úrady k zatvoreniu dvoch z piatich obchodov. Neurobili tak však z dôvodu porušovania autorských práv, ako by sa očakávalo, ale len preto, lebo obchody nemali potrebné povolenie na podnikanie. Na celý prípad pred týždňom upozornila americká blogerka, ktorá v meste pracuje. Všetky priestory boli upravené tak, aby vyvolávali dojem, že sa zákazník pohybuje v autorizovanej predajni Apple.
Komentáre:  0
Video: Tréner Manchester City odvolal hráča pre zbabranú "fintičku"
26.7.2011
Taliansky futbalista Mario Balotelli v službách tímu Manchester City sa na vlastnej koži presvedčil, že snaha o predvádzanie sa nemusí vždy priniesť pobavenie publika či spokojnosť trénera. V 31. minúte prípravného duelu proti americkému mužstvu Los Angeles Galaxy mal totiž na kopačke druhý gól, nerozumne sa však pokúsil o efektné zakončenie s otočkou pätičkou. Tréner Robert Mancini ho vzápätí vystriedal. "Myslím si, že my potrebujeme vždy hrať profesionálne a seriózne. Mario sa tak v tomto prípade nesprával, a tak som ho stiahol z hry. V silnom tíme sa toto stať jednoducho nemôže," vysvetlil kouč klubu Mancini.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk