AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Povrazolezec chcel prejsť z balóna do balóna. Pošmykol sa
8.8.2011
Dvadsaťsedemročný čínsky akrobat Saimaiti Aishan prekonal v sobotu národný rekord, keď sa mu bez problémov podarilo prejsť lano medzi dvoma balónmi natiahnuté vo výške 30 metrov. Následne sa pokúsil rovnaký kúsok zopakovať vo výške 100 metrov. To sa mu ale už nepodarilo, keďže tesne pred cieľom stratil rovnováhu a spadol. Aishanovi však nič nehrozilo, po celý čas bol pripútaný, navyše sa sám pri páde lana chytil rukami a nohami. V oboch prípadoch to bola pre Číňana príprava na chystaný pokus o prekonanie Guinessovho svetového rekordu - prechod medzi balónmi vo výške 200 metrov.
Komentáre:  0
Video: Počas zápasu vypukla hromadná bitka
7.8.2011
Americký bejzbal nepatrí k športom, ktoré sú známe častými pästnými súbojmi medzi hráčmi súperiacich tímov. Piatkový zápas mužstva Philadelphia Phillies proti San Francisco Giants však ukázal, že aj bejzbalisti si to môžu podobne ako hokejisti NHL. K incidentu došlo po tom, čo Ramon Ramirez (Giants) hodil pri nadhode loptičku priamo do pálkara Shanea Victorina, ktorý sa nato nahnevane rozbehol k nahadzovačovi. V tomu mu ale zabránil chytač Eli Whiteside. Ten sa následne dostal ako prvý do potýčky so súperiacim hráčom z tímu Phillies. Do vzniknutého zmätku sa postupne zapojili takmer všetci bejzbalisti na ihrisku, ale aj jeden z trénerov, rozhodcovia a hráči z lavičiek.
Komentáre:  0
Video: Na tento pokrm by sa vegetariáni nemali ani len pozerať
7.8.2011
Každý z nás už iste počul o ázijských špecialitách, ktorých hlavnou ingredienciou je živý hmyz, chrobáky či slimáky. Avšak, pri sledovaní tohto videa napadnú i mnohých nevegetariánov myšlienky o týraní zvierat. Tých však môžeme čiastočne upokojiť. Zákazníci jednej z japonských reštaurácií v meste Hakodate si síce môžu objednať jedlo s názvom "Odori don", čo sa dá do slovenčiny preložiť aj ako "Tancujúca chobotnica s ryžou", zviera na tanieri je už ale mŕtve. Pohyb chápadiel v miske je vyvolaný reakciou soli v sójovej omáčke s iónmi v bunkách chobotnice, ktorá bola usmrtená len pred pár minútami.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Kto vyhrá? Stodeväť školákov alebo jedenásť hviezd Realu Madrid?
7.8.2011
Počas svojho ázijského turné si španielsky veľkoklub Real Madrid pripomenul svoje 109. výročie mimoriadnym exhibičným zápasom. V juhočínskom meste Kanton (Kuang-čou) sa však nepostavili proti tamojšiemu futbalovému mužstvu či najlepšiemu výberu z regiónu alebo celej krajiny. Stodeviate narodeniny sa totiž rozhodol osláviť stretnutím proti rovnakému počtu malých školákov. Zápas to bol rozhodne ťažký pre obe strany, no hoci boli futbalisti Realu v početnom oslabení, podarilo sa im viac ako stovkou chlapcov zvíťaziť 2:1.
Komentáre:  1
Video: Padol rekord, Číňan zaparkoval do najmenšej medzery
6.8.2011
Číňan Čang Chua sa stal držiteľom nového svetového rekordu v pomerne netradičnej disciplíne. Reč je o tzv. paralelnom parkovaní, čiže parkovaní do čo najmenšej medzery medzi dvoma ďalšími autami. V čínskej televíznej šou sa mu totiž podarilo auto zaparkovať do priestoru len o 24 centimetrov dlhšieho ako samotné vozidlo. Hoci video z akcie malo byť zverejnené až na jeseň, vďaka amatérskym záberom sa na nový Guinessov rekord môžete pozrieť už teraz. O titul tak prišiel nemecký vodič Ronny Wechselberger, ktorý podobný kúsok dokázal v apríli tohto roka. On svoj Volkswagen zaparkoval do medzery dlhšej o 26 centimetrov.
Komentáre:  0
Video: Mačka prešla evolúciou v priebehu niekoľkých sekúnd
6.8.2011
Proces ľudskej antropogenézy, čiže postupného poľudšťovania našich predkov, trval milióny rokov. Chôdza na dvoch končatinách bola pritom jedna z jej najdôležitejších znakov. Chôdza uvoľnila predné končatiny, ktoré mohli vykonávať inú činnosť. Predkovia človeka chytili do rúk prvé predmety a neskôr začali sami vyrábať najstaršie nástroje. Humorne by sa teda dalo povedať, že mačka - hlavná hrdinka tohto videa - prekonala podobnú evolúciu v priebehu niekoľkých sekúnd. Zviera sa totiž tak vyľakalo, že ušlo "chôdzou" na zadných končatinách.
Komentáre:  0
Video: Žiadosť o ruku v priamom prenose. Reportérka nič netušila
6.8.2011
Živé vstupy televíznych reportérov sa niekedy vymknú spod kontroly. Najčastejšie ide o negatívne prejavy, ako napríklad predvádzanie sa pred kamerou, prerušovanie prenosu krikom či dokonca napadnutie televízneho štábu. Reportérka Brenda Washingtonová z Kansas City však zažila presný opak. Počas svojej reportáže na miestnom letisku sa za ňou odohrával romantický moment - Josh Mullin, ktorý práve priletel zo štátu Colorado, požiadal o ruku svoju priateľku Ashley Baldwinovú. Na šťastnú dvojicu upozornil Washingtonovú jej kameraman. Tá pohotovo zahrnula snúbencov do vstupu.
Komentáre:  0
Video: Prvé zábery interiérov z vraku potopenej Bulgarie
6.8.2011
Ruský portál lifenew.ru zverejnil exkluzívne zábery z interiéru vraku výletnej lode Bulgaria, ktorá sa 10. júla potopila na rieke Volga. Pri tragédii vtedy zahynulo 122 ľudí. Technicky zastaraná loď s približne 200 cestujúcimi, ktorú vyrobili v roku 1955 v Komárne, sa prevrátila v zlom počasí. Išlo o najhoršiu riečnu nehodu v Rusku za uplynulé tri desaťročia. Za porušenie bezpečnostných predpisov obžalovali riaditeľku prevádzkovej firmy, ako aj jedného pracovníka miestneho lodného úradu v Tatárskej republike, kde k nehode došlo. Ruské ministerstvo uvažuje o zákaze používania typu lodí, do ktorého patrí aj Bulgaria.
Komentáre:  0
Video: Geneticky modifikovaný pes svieti v tme
6.8.2011
Juhokórejskí vedci naklonovali bígla, ktorý žiari pod ultrafialovým svetlom. Šteniatko s menom Tegon má expertom pomôcť identifikovať možné vedľajšie efekty nových liečebných postupov pre choroby ako je Parkinsonova či Alzheimerova choroba. Podľa ByeongChuna Leeho, jedného z členov vedeckého tímu, však možno jemné žltkasté svetlo vidieť aj bez ultrafialového svetelného zdroja. "Podstatou celého projektu je to, že gény spôsobujúce žiarenie môžu byť nahradené génmi smrteľných chorôb. To nám umožňuje oveľa lepšie sledovať priebeh choroby a reakcie na liečbu," dodal ByeongChun.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk