AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Polárny medveď v Rusku surovo zaútočil na ženu
7.9.2011
Na polostrove Čukotka, ktorý sa nachádza v najvýchodnejšej časti Ruska, došlo za bieleho dňa k útoku ľadového medveďa na človeka. Celý incident sa podarilo zachytiť na video. Zo záberov vidieť, že žena sa najprv pred zvieraťom schovávala. Keď však vystrčila hlavu, medveď na ňu skočil a zaútočil so svojimi labami i papuľou. Svedkovia incidentu na zviera kričali, jeden z nich hodil po ňom fľašku, čím ho odradil od ďalšieho útočenia. Nie je známe, či žena utrpela vážnejšie zranenia, na videu je však vidieť, že bola schopná odísť na vlastných nohách.
Komentáre:  0
Koniec konšpiračným teóriám? NASA ukázala stopy ľudí na Mesiaci
7.9.2011
Už niekoľko desaťročí sa medzi americkou i svetovou verejnosťou šíri konšpiračná teória, podľa ktorej boli niektoré alebo všetky aspekty mesačného programu Apollo sfalšované NASA a americkou vládou. Posledným klincom do rakvy pre takéto tvrdenia by mali byť zatiaľ najostrejšie fotografie ľudských stôp na Mesiaci, ktoré nedávno urobila sonda Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO). Na snímkach tak napríklad vidieť pristávacie moduly kozmických misií, ale aj stopy po lunárnom vozidle, ktoré si astronauti na Mesiac priviezli.
Komentáre:  0
Caroline Wozniacki: Nechcela som sa nikoho dotknúť
7.9.2011
Španielsky tenista Rafael Nadal v nedeľu nečakane skolaboval na pozápasovej tlačovej konferencii, ktorá sa konala po jeho víťaznom zápase 3. kola US Open s Argentínčanom Davidom Nalbandianom. Dôvodom kolapsu boli silné kŕče v pravej nohe. Dánska tenistka Caroline Wozniacki so smiechom napodobnila tento incident pred tlačovkou po víťazstve nad Ruskou Svetlanou Kuznecovovou. "Pred tlačovou besedou som si trochu zažartovala. Dúfam, že sa to nikoho nedotklo. Rafa (Rafaela Nadala) si veľmi vážim!" napísala Dánka na svojom Twitter účte.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Obžalovaný si pomýlil súdnu sieň s toaletou
7.9.2011
Sedemnásťročný Američan Corey Webb sa rozhodol, že slovnému spojeniu "pohŕdanie súdom" dá úplne nový rozmer. Počas vlastného súdneho procesu sa totiž v súdnej sieni vymočil do koša na odpadky. "Neviem, ako vás vychovali, ale ísť na malú potrebu v štátnej súdnej sieni je nevhodné správanie," týmito slovami reagoval na incident zjavne nahnevaný sudca Kerry Russell. Webb bol obžalovaný zo streľby na zamestnanca nápravného ústavu pre mladistvých, z ktorého sa pokúšal utiecť. Mladý zločinec sa následne k spáchaniu tohto činu priznal.
Komentáre:  0
Video: Pes s najdlhšími ušami na svete
7.9.2011
Guinnesova kniha rekordov má nový prírastok. Zapísal sa do nej pes Harbor z amerického štátu Colorado, a to vďaka svojím veľkým ušiam, ktoré sú údajne najdlhšie na svete. Ľavé je dlhé približne 31 centimetrov, pravé asi 34 centimetrov. Keď bol rekordný pes ešte malým šteniatkom, často o svoje veľké uši zakopol alebo sa do nich zamotal. Harborova majiteľka si podľa vlastných slov na jeho dlhé uši už zvykla, no priznala sa, že z času na čas sa s nimi zvykne "hrať". "Keď ho venčím, tak sa ma ľudia stále vypytujú na jeho uši, mnohí si ho chcú vyfotiť," uviedla jeho majiteľka.
Komentáre:  0
Ruská televízna súťaž: Študentka zodpovedala za 2 minúty na 49 otázok
6.9.2011
Zdala sa vám niekedy slovenská verzia súťaže Milionár s Martinom Nikodýmom príliš pomalá? Ak viete po rusky, odporúčame vám pozrieť si ruskú televíznu šou "Najmúdrejší kadet". O tom, že tempo súťaže je extrémne rýchle svedčí aj toto video zo začiatku septembra, v ktorom sa žiačke dievčenskej internátnej školy pri ruskom ministerstve obrany Anastazii Varlamovej podarilo prekonať absolútny rekord tejto vedomostnej súťaže. Za neuveriteľných 120 sekúnd tak dosiahla najlepší výsledok v osemročnej histórii relácie, keď správne odpovedala až na 49 otázok.
Komentáre:  0
Video: Na Filipínach chytili živé monštrum - viac ako 6-metrového krokodíla
6.9.2011
Vo filipínskej provincii Agusan del Sur sa dedinčanom podarilo chytiť obrovského krokodíla morského s hmotnosťou 1 075 kilogramov a dĺžkou 6,4 metra. Ide vôbec o jedného z najväčších krokodílov, akého v uplynulých rokoch zajali. Zviera má údajne na svedomí jedného miestneho rybára. Krokodíla chytili živého, na súš ho pomáhalo vyťahovať až 100 mužov. Teraz sa krokodíl, ktorému dali meno Lolong, stane hlavnou atrakciou neďalekého prírodného parku. Doteraz najväčším krokodílom bol Cassius z Austrálie, ktorý meria 548 centimetrov.
Komentáre:  0
Večerníčku na Jednotke odzvonilo, nahradia ho nemecké telenovely
6.9.2011
V rámci zmien v novej jesennej programovej štruktúre STV sa detský Večerníček presúva z Jednotky na Dvojku. Vysielací čas však ostáva nezmenený, diváci si ho budú môcť pozrieť o 18:30. V tomto čase sa po novom budú na Jednotke vysielať romantické seriály Doktor z hôr (Nemecko, 1993) a Sila lásky (Nemecko, 2005). Výrazných zmien sa dočkala aj hlavná spravodajská relácia STV, ktorá bola od septembra skrátená z 25 minút na 15. Dôvodom pre zmenu bola nízka sledovanosť. Podľa serveru Mediálne.sk však táto zmena veľký prísun divákov zatiaľ nepriniesla, pozrelo si ich asi 125-tisíc divákov.
Komentáre:  2
Video: Takto vyzerala gladiátorská škola, ktorú objavili pri Bratislave
6.9.2011
Medzinárodný tím archeológov koncom augusta oznámil unikátny nález pozostatkov antickej gladiátorskej školy. K objavu došlo pri rakúskej obci Petronell-Carnuntum, ktorá sa nachádza len niekoľko kilometrov od Bratislavy. Na pondelkovej tlačovej konferencii experti predstavili podrobnú počítačovú rekonštrukciu výcvikového tábora. Hoci sa väčšina komplexu stále nachádza pod zemou, vedci predpokladajú, že táto škola bola najväčšia svojho druhu v celom antickom svete. Dokonca prekonáva i známu Ludus Magnus v Ríme. Výcvikový tábor bol podľa archeológov projektovaný pre 40 až 60 gladiátorov.
Komentáre:  2
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk