AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Spoločnosť LG predstaví prvý "myšoskener"
28.8.2011
Počas nadchádzajúceho veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA, ktorý sa bude konať začiatkom septembra v nemeckom Berlíne, chce juhokórejská spoločnosť LG predstaviť hybridnú kombináciu myšky a skenera. O novom zariadení s modelovým označením LSM-100 je zatiaľ známych len veľmi málo informácií. Skenovanie by malo byť oproti iným ručným skenerom nadštandardne rýchle, jednoduché a myš zvládne dokumenty až do formátu A3. Navyše dokáže konvertovať skenovaný text priamo do formátu DOC (Microsoft Word), v ktorom je ďalej editovateľný.
Komentáre:  1
Video: Ženil sa prapravnuk posledného nemeckého cisára
28.8.2011
Záujem o bývalú cisársku rodinu oživila v Nemecku sobotňajšia svadba Georga Friedricha Pruského, ktorý je prapravnukom posledného nemeckého cisára Wilhelma II. Ten sa oženil so šľachtičnou Sophie Isenburskou. Na svadbe priamo v kostole zámku Sanssouci v Postupime sa zúčastnilo približne 650 hostí. Sobáš protestantsko-katolíckeho páru sa rozhodla naživo prenášať aj verejnoprávna televízia rbb (Rundfunk Berlin-Brandenburg), čo vyvolalo protesty niektorých najmä ľavicových skupín. Georg Friedrich je v súčasnosti hlavou dynastie Hohenzollernovcov, z ktorej pochádzali pruskí králi a teda aj nemeckí cisári do zrušenia monarchie v roku 1918.
Komentáre:  0
Video: Kyborg má namiesto oka malú videokameru
27.8.2011
Pojem kyborg preslávil americký film z roku 1989 v hlavnej úlohe so Jean Claude Van Dammeom. Ide o skratku, ktorá vznikla spojením slov kybernetický organizmus a vo svojej podstate je to hybrid človeka a počítača, resp. človek doplnený umelými súčasťami. Presne tieto predpoklady spĺňa kanadský tvorca dokumentárnych filmov Rob Spence, ktorý má namiesto pravého oka malú videokameru. Tá však nie je žiadnym spôsobom napojená na jeho mozog a preto mu neumožňuje znova vidieť. Kameru chce využiť aj pri tvorbe nového dokumentu, v ktorom chce filmovať rozhovory s nič netušiacimi ľudmi.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Čilská polícia napadla hudobníka s vodným delom
27.8.2011
Už viac ako tri mesiace prežíva Čile najväčšiu vlnu demonštrácií od konca vojenskej diktatúry v tejto juhoamerickej krajine v roku 1990. Desaťtisíce študentov požadujú reformu verejného školského vzdelávania. Mladí ľudia sú nahnevaní, že vzdelávanie nie je pre všetkých. Školy v Čile sú väčšinou súkromné a platia sa za ne značné sumy. Viaceré protesty prerástli do potýčok s bezpečnostnými zložkami. Tak tomu bolo aj pri demonštrácii z polovice augusta, ktorú zachytáva toto video. Polícia použila proti študentom vodné delá, ktorých "obeťou" sa stal aj demonštrant hrajúci na gitare. Mladý muž sa hraním na gitare snažil blokovať konvoj bezpečnostných jednotiek.
Komentáre:  0
Video: Rugbyoví hráči predviedli svoje boxerské schopnosti
27.8.2011
Hráči rugby zvyknú svoj šport označovať ako "šport džentlmenov". Hoci sa samotná hra môže niekomu zdať príliš násilná, po jej skončení si hráči zvyčajne zájdu na pivo, kde okrem iného rozoberú aj to, čo sa dialo na ihrisku. Džentlmensky však určite neskončil nedávny zápas austrálskej Národnej rugbyovej ligy medzi mužstvami Melbourne a Manly. Stretnutie bolo pomerne napäté už od prvých momentov, no nikto z divákov asi neočakával takú ukážkovú "boxerskú" bitku, akú predviedli rugbisti Glenn Stewart a Adam Blair. Rozhodcovia nakoniec poslali z ihriska Blaira, hoci to nebol on, ktorý súperovi uštedril prvú ranu.
Komentáre:  0
Video: Zájazd do Ríma Vás už nemusí vyjsť ani euro
27.8.2011
V novej verzii aplikácie Google Earth si môžete "zalietať" už aj ponad trojrozmerný model hlavného mesta Talianska. Rím sa tak pridal k mestám ako napríklad Paríž, Madrid či New York, ktorých najnavštevovanejšie turistické časti sú plne digitalizované. Užívateľ tak môže virtuálne navštíviť Koloseum, Fontánu di Trevi, Španielske schody, Pantheon či vatikánske Námestie svätého Petra. Aplikáciu Google Earth si je možné zo stránky spoločnosti stiahnuť zadarmo. V tomto prípade však nejde o prvú 3D verziu Ríma, ktorú Google vytvoril. V roku 2008 predstavil trojrozmerný model antického Ríma.
Komentáre:  0
Video: Putin sa pred kamerami nehanbí
26.8.2011
Zdá sa, že televízne kamery sledujú takmer každý krok ruského premiéra Vladimira Putina. Len prednedávnom sa napríklad potápal vo vodách Čierneho mora, kde sa mu podarilo nájsť dve antické grécke amfory zo 6. storočia pred Kristom. Jeho "náhodný" objav, samozrejme, zachytili aj videokamery. Ruskej i svetovej verejnosti sa Putin najnovšie ukázal bez košele. Počas jeho návštevy nemocnice v meste Smolensk sa totiž na video podarilo zaznamenať lekárske vyšetrenie premiérovho boľavého ramena. Takéto verejné "vystúpenia" zvyšujú podľa analytikov predpoklady, že sa bude Putin opätovne uchádzať o prezidentské kreslo v blížiacich sa voľbách.
Komentáre:  0
Verný až do konca, Pes strážil rakvu svojho pána - padlého vojaka
25.8.2011
Jedným z 31 amerických vojakov, ktorí začiatkom augusta zahynuli pri zrútení helikoptéry v Afganistane, bol aj 35-ročný príslušník špeciálnej jednotky námorníctva "Navy SEAL" Jon Tumilson. Jeho pohrebu sa v piatok 19. augusta zúčastnilo takmer 1 500 ľudí. Na obrade v mieste jeho bydliska Rockford v štáte Iowa sa zúčastnil aj jeho pes - labradorský retríver s menom Hawkeye. Ten dojemným spôsobom prejavil svojmu pánovi úctu aj na jeho poslednej ceste, Hawkeye počas obradu prišiel k Tumilsonovej truhle, ľahol si a niekoľkokrát žalostne zavýjal.
Komentáre:  0
Video: Padali ako hrušky. Hinduistický festival si vyžiadal 205 zranených
25.8.2011
Počas tohtoročných hinduistických osláv sviatku Krišna Džanmaštami v indickom meste Bombaj utrpelo zranenia až 205 osôb. Ide vôbec o najvyšší počet v histórii, no v porovnaní napríklad s vlaňajškom tentokrát nikto neprišiel o život. Účastníci festivalu, ktorým sa pripomína narodenia boha Krišnu, sa totiž už tradične pokúšali vytvoriť ľudskú pyramídu. Najvyššie položená osoba potom musela rozbiť hlinenú nádobu, ktorá bola naplnená cmarom. Ak sa im toto podarilo, na celú skupina sa vylial cmar, čo má symbolizovať dosiahnutie spoločného úspechu.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk