AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Spopolniť telo alebo ho skvapalniť? Američania už majú na výber
1.9.2011
Nadvláda krematórií sa možno čoskoro skončí. Pohrebná služba v meste St. Petersburg na americkej Floride totiž zavádza prevratnú novinku v spôsobe nakladania s telami nebožtíkov. Prístroj škótskej firmy Resomation dokáže rozpustiť mäkké ľudské tkanivá vo vriacom alkalickom roztoku. V porovnaní s kremáciou je veľkou výhodou tejto metódy až o tretinu nižšia emisia skleníkových plynov a sedemkrát menšia spotreba energie. Zostávajúce kosti sa potom spracovávajú v tzv kremulátore. Ide pritom o proces, ktorý sa používa aj pri klasickej kremácii.
Komentáre:  0
Nový rekord: Brit preplával La Manche vo veku 70 rokov
1.9.2011
Sedemdesiatročný Roger Allsopp sa pred pár dňami zapísal do Guinnessovej knihy rekordov. Je totiž najstarším človekom, aký kedy preplával kanál La Manche. Vzdialenosť medzi Veľkou Britániou a Francúzskom sa mu podarilo prekonať za 17 hodín a 51 minút. "Svetový rekord stimuluje fantáziu ľudí. Teraz chcem navštíviť priateľa a dať si kolu, možno skúsim pivo, ale na to bude asi priskoro. Tuším, že od plávania si teraz na pár dní oddýchnem," povedal po výkone bývalý chirurg. Allsopp je o štyri mesiace starší ako doterajší držiteľ tohto rekordu - americký pilot George Brustand, ktorý kanál La Manche preplával v auguste 2004, keď mal 70 rokov a štyri dni.
Komentáre:  0
Vdova konzumuje popol svojho manžela. Pomáha jej to vyrovnať sa so stratou
11.8.2011
Američanka Casie sa v nedávno odvysielanom programe stanice TLC s názvom My Strange Addiction (Zvláštne závislosti) priznala, že jediné, čo jej pomáha zmierniť bolesť zo straty manžela, je jeho popol. Ten nielenže nosí so sebou všade, kam sa pohne – nedávno ho začala i jesť. Žena berie urnu spopolneného manžela na nákupy, do reštaurácie či do kina, varí pre neho jedlá, ktoré potom sama nezje, a dokonca s ním aj spáva v jednej posteli. "Raz sa mi do dlane rozsypalo trochu popola. Nechcela som ho len tak odprášiť, veď je to môj manžel. A tak som ho olízala," prezradila Casie ako začala konzumovať jeho popol. Doteraz z urny zjedla už takmer pol kilogramu. Napriek tomu, že pozostatky podľa jej slov chutia ako "pokazené vajcia, piesok a papier", stala sa na nich závislá.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Sto rokov londýnskej módy za sto sekúnd
1.9.2011
História módy je pravdepodobne taká stará ako história odevu, pričom postupom času sa tempo príchodu a odchodu trendov čoraz zrýchľovalo. Tiež sa zvykne hovoriť, že dnešná móda je iba recykláciou všetkého, čo tu už raz bolo. Obe tieto tvrdenia si môžete overiť v tomto 100-sekundovom klipe, ktorý bol pripravený pri príležitosti otvorenia obchodného centra Westfield Stratford City Shopping Center v britskej metropole. S predajnou plochou 177-tisíc metrov štvorcových má ísť o najväčší mestský obchodný dom v Európe. Značnú časť budú tvoriť predajne odevov, aj preto sa v rámci kampane rozhodli natočiť video, ktoré zachytáva sto rokov londýnskej módy - od roku 1911 do roku 2011.
Komentáre:  0
Video: Mladí Indovia predviedli "vlakovú akrobaciu"
1.9.2011
V druhej najľudnatejšej krajine sveta sú vlaky najrozšírenejším spôsobom hromadnej dopravy. Bezpečnostné opatrenia sú však stále na relatívne nízkej úrovni, čoho dôkazom je aj toto video, ktoré zachytáva nebezpečné "akrobatické" kúsky dvoch mladých Indov na trati v Bombaji. Tínedžeri naskočili na idúci vlak, šmýkali sa po nástupišti, tesne sa vyhýbali traťovým stĺpom, či dokonca "bežali" na nízkom múriku. Miestne úrady po zhliadnutí videa vyzvali mladíkov, aby so svojimi kaskadérskymi kúskami prestali ešte predtým, než si niekto ublíži alebo sa dokonca zabije.
Komentáre:  0
Umelkyňa transformuje ľudí na
22.8.2011
Dvadsaťštyriročná americká umelkyňa Alexa Meadeová maľuje doslova na "živé plátno". Farby nanáša priamo na kožu svojich modelov s cieľom vytvoriť kompozíciu, ktorá bude na nerozoznanie od tradičného obrazu. Dotvára ju preto vhodne zvolenými kusmi nábytku, oblečením a inými predmetmi. Ak sa celá scéna vyfotografuje, len málokto by dokázal odhadnúť, že v skutočnosti nejde o reálnu olejomaľbu. Umelkyňa svoj štýl charakterizuje ako spojenie fotografovania, maľby a inštalácie. Meadeová sa dokonca podieľala na prezidentskej kampani Baracka Obamu v roku 2008, a ako sama tvrdí, práca s politikmi jej dala do života veľmi veľa.
Komentáre:  0
Video: Ľudia si nedali povedať ani v auguste
31.8.2011
Múdry sa učí z chýb cudzích a len hlupák z vlastných, hovorí známe príslovie, ktoré pravdepodobne inšpirovalo užívateľa s pseudonymom twisternederland7, aby na svojom YouTube kanáli opäť pripravil kompiláciu tých škodoradostných i bolestivých videí, ktoré boli zverejnené na portáli YouTube. V tomto videu si tak môžete pozrieť "tie najlepšie" pády, nehody či havárie, ktoré sa udiali za mesiac august. Niektoré kúsky sú dôsledkom nešťastnej náhody, iné sú naozajstnou prezentáciou ľudskej nerozvážnosti či hlúposti.
Komentáre:  0
Video: Aj tento rok vypukla v Španielsku paradajková vojna
31.8.2011
Pouličnej bitky Tomatina sa dnes v španielskom mestečku Buňol zúčastnilo asi 40-tisíc ľudí. Účastníci akcie sa ohadzovali zrelými paradajkami, ktorými ich zásobovalo päť plne naložených nákladných áut. Mesto preto zriadilo dočasné sprchy a otvorilo požiarne hydranty, aby sa účastníci po skončení mohli osprchovať. Ulice mestečka a zasiahnuté múry spláchli hadicami ihneď po skončení bitky. Akcia má svoje korene v boji o jedlo medzi deťmi v roku 1945. Za Francovej diktatúry bola do roku 1959 zakázaná. Podujatie bolo opätovne obnovené až v roku 1980, keď nad ním prevzalo záštitu samotné mesto.
Komentáre:  0
Video: Bulhar chcel do mužského tenisu zaviesť novú tradíciu
31.8.2011
Víťazom zápasu na grandslamovom turnaji US Open v New Yorku medzi Bulharom Grigorim Dimitrovom a Francúzom Gaëlom Monfilsom sa po trojsetovej výhre stal hráč krajiny "galského kohúta". Porazený Dimitrov však počas záverečnej gratulácie neprejavil ani len najmenší náznak nespokojnosti s výsledkom stretnutia. Francúzskemu súperovi totiž dal priateľský bozk, ktorý je dlhodobou tradíciou v ženskom tenise. Zmätený Monfils Bulharov zámer spočiatku pravdepodobne nepochopil a prvému bozku sa vyhol, potom však už začal spolupracovať.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk