AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Španielsko: Tisíce ľudí demonštrovali proti návšteva pápeža
18.8.2011
Tisíce Španielov v stredu protestovali v Madride proti vynakladaniu verejných peňazí na návštevu pápeža Benedikta XVI. Zároveň žiadali úplnú odluku cirkvi od štátu. Hlava katolíckej cirkvi príde dnes do Madridu na štvordňovú návštevu, pričom sa zúčastní na oslavách Svetového dňa mládeže, ktoré pritiahnu státisíce pútnikov. Oslavy sa konajú v čase, keď krajinu trápia ekonomické problémy a vysoká nezamestnanosť. Na proteste sa podieľali sekularistické, feministické, homosexuálne, alternativne kresťanské a ľavicové organizácie. Protestné zhromaždenie sa konalo za prísnych bezpečnostných opatrení. Polícia zabránila zrážkam demonštrantov s katolíckymi veriacimi.
Komentáre:  0
Austrálčan jazdil opitý na chladiacom boxe, prišiel o vodičák
18.8.2011
Austrálčan Chris Petrie z mestečka Noosa si cez eBay objednal pojazdný chladiaci vozík. Ten si 23-ročný mladík zložil dohromady a posilnený alkoholom sa vydal do svojho okolia na skúšobnú jazdu. Testovaciu jazdu však prerušili policajti, ktorí Petrieho na jeho špecifickom vozidle zastavili. V dychovom teste mu namerali trojnásobok povoleného limitu a navyše nemal so sebou vodičský preukaz. Súd prikázal Austrálčanovi zaplatiť pokutu vo výške 500 austrálskych dolárov (zhruba 360 eur) a udelil mu zákaz riadenia motorových vozidiel na desať mesiacov. Motorizovaný chladiaci box, v Austrálii tiež známy ako "esky", môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 20 kilometrov za hodinu.
Komentáre:  0
Video: Hadí muž z Etiópie prekonal svetový rekord
17.8.2011
Profesionálny hadí muž 24-ročný Kiros Hadgu pôvodom z Etiópie sa svojím najnovším výkonom pravdepodobne zapíše do Guinessovej knihy rekordov. Svoje telo totiž dokázal prepchať cez tenisovú raketu štyrikrát za 47 sekúnd. Svoje číslo predviedol v škótskom Edinburgu počas predstavenia zábavnej skupiny The LadyBoys Of Bangkok. Hadgu teraz čaká na oficiálne potvrdenie svojho svetového rekordu z komisie Guinessovej knihy. V televíznom interview mladý akrobat prezradil, že má v pláne ďalšie pokusy o prekonanie rekordov. Pokúsi sa napríklad o čo najväčší počet preskokov cez reťaz len s jednou nohou, pričom druhú plánuje mať za hlavou.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Ukrajinské "femenistky" opäť protestovali nahotou
17.8.2011
Príslušníčky ukrajinskej aktivistickej skupiny Femen v utorok v Kyjeve protestovali proti prebiehajúcemu súdnemu procesu s bývalou premiérkou Juliou Tymošenkovou. Ako zvyčajne, aj teraz vyjadrovali svoje názory nahotou. Dvadsaťjedenročná Inna Ševčenková a o dva roky staršia Oksana Sačková totiž vyšplhali na strechu policajného auta, ktoré bolo pripravené na zásah v prípade výtržností na neďalekej demonštrácie na podporu Tymošenkovej. Dievčatá si vyzliekli košele a začali na mužov zákona pokrikovať: "Tento automobil je rezervovaný pre banditov, ďalší prosím." Po takmer dvoch minútach za nimi policajti vyliezli a mladé ženy odviedli.
Komentáre:  0
Video: Čo urobí hlasná hudba s vlasmi dievčaťa?
17.8.2011
Ak sa bude najbližšie vaša rodina či susedia sťažovať, že máte hudbu pustenú príliš hlasno, tak im ukážte toto video. Skutočný hluk sa totiž podľa niektorých prejavuje až vtedy, keď sa dajú do pohybu nejaké predmety v blízkosti reproduktorov. Aký účinok má nadmerná hlučnosť na ľudské telo, ukazuje toto video z Turecka. Dievčina si totiž sadla do špeciálne upravené vozidla, v ktorom sa nachádzali reproduktory s príkonom niekoľko desaťtisíc wattov. A hoci mladá žena vyzerala, akoby ju zasiahol elektrický prúd, zdvíhanie jej vlasov mal na svedomí výlučne zvuk. Žiadne ďalšie informácie o udalosti nie sú známe, ostáva nám tak len dúfať, že sa jej sluch natrvalo nepoškodil.
Komentáre:  0
Video: Najväčší záujem je o "listovú" Monu Lisu a Ježiša Krista
17.8.2011
Vyrezávanie obrazcov do lístia je relatívne novým žánrom výtvarného umenia. "Pokiaľ ja viem, tak prvé kusy začali vznikať v roku 1994, ich autorom bol Huang Tai Shang," tvrdí Dean Prator, ktoré takého umelecké listy predáva v Spojených štátoch. A ako prebieha samotný proces tvorby? Podľa rezbára Victora Liua sa vhodne vybraté listy najprv sušia po dobu desať mesiacov, následne sú päť hodín umiestnené v nádobe s vriacou vodou, aby došlo k likvidácii všetkých baktérií. List sa potom rozdelí na dve polovice a začne sa proces vyrezávania s pomocou špeciálnych nástrojov. Hotové diela stoja v prepočte od zhruba 70 eur do 150 eur. Podľa Pratora je najväčší záujem o "listovú" Monu Lisu a Ježiša Krista.
Komentáre:  0
Video: Vtáči muž sa vznášal len centimetre nad vrcholcami stromov
16.8.2011
Dvadsaťpäťročný adrenalínový športovec Joakim "Jokke" Sommer, prezývaný aj "nórsky batman", má za sebou ďalší úspešný prelet vo svojom "krídlovom úbore" (wingsuit). Nejde pritom len o obyčajné plachtenie vzduchom, ale o prelety v extrémnej blízkosti nad zemou, skalami či vrcholcami stromov. Najnovšie Sommer zostupoval z jedného z kopcov v nórskom pohorí Stryn. Ako vždy nedošlo počas adrenalínovej akcie k žiadnej kolízii a nakoniec sa mu podarilo bezpečne pristáť. Po celý čas mal na prilbe umiestnenú kameru, na ktorú si zoskok natáčal.
Komentáre:  0
Video: V Belgicku namiešali najväčšie mojito na svete
16.8.2011
Belgicko si pripísalo ďalší zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Tímu čašníkov z turistického mesta Knokke sa totiž podarilo pripraviť najväčšie mojito na svete. Obrovský koktejl z bieleho rumu, limetky, mäty, sódy a ľadu pripravili v dva metre vysokej nádobe z plexiskla. Zmestilo sa tam presne 2 011 litrov nápoja. Prekonali tak pôvodný rekord zo 14. júla tohto roka, ktorí si za 1 300-litrové mojito vyslúžili Taliani. Po dokončený sa čašníci s nápojom podelili, preliali ho do menších pohárov a naservírovali ho prizerajúcim sa divákom.
Komentáre:  0
Video: Lucky Chance prežil len vďaka šťastnej náhode
16.8.2011
Dvadsaťšesťročný Austrálčan, ktorý si hovorí Lucky Chance (Šťastná náhoda), sa postaral o basejumperskú senzáciu. Mladík skočil zo skaly v Národnom parku Blue Mountains, urobil trojitý back flip, no pritom sa mu padák zamotal o nohu a on sa začal nekontrolovane rútiť na zem. Tesne pred dopadom sa mu však padák akoby zázrakom otvoril a mladík vyviazol bez zranenia. "Sám neviem, ako sa mi podarilo prežiť," konštatoval base jumper s tým, že ho tento nepríjemný zážitok od ďalších skokov rozhodne neodradí. Už teraz sa teší na ďalšiu akciu, pri ktorej chce skúsiť štvoritý back flip.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk