AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Nad Holandskom sa zjavil "nukleárny" mrak
19.8.2011
V utorok 16. augusta sa nad holandským mestom Haarlem vznášal zvláštny úkaz v tvare "nukleárneho hríba". Nemusíte však mať strach, Holanďanov nikto nezbombardoval, ide len o zriedkakedy sa vyskytujúci prírodný úkaz. Podobný mrak môže vzniknúť, keď teplý vzduch stúpa nahor a dosiahne ešte teplejšie vrstvy. Potom prestane stúpať a začne sa namiesto toho rozširovať do strán a vytvárať mrak v tvare huby. Bežne je však vzduch postupom do výšky chladnejší, počas inverzie však môže k podobnému javu dôjsť.
Komentáre:  0
Správa o Depardieuovi vyvolala u moderátora záchvat smiechu
19.8.2011
Správa o nedávnom škandále známeho francúzskeho herca Gérarda Depardieuho, ktorý sa opitý vymočil v uličke lietadla francúzsko-holandskej spoločnosti Air France-KLM, vyvolala takmer nekontrolovateľný záchvat smiechu u moderátora spravodajskej televízie CNN Andersona Coopera. K incidentu došlo v utorok 16. augusta. Herec krátko po štarte vstal a vyhlásil, že chce ísť na malú potrebu. Letuška požiadala prominentného cestujúceho, aby počkal štvrť hodinu, kým bude lietadlo vo vzduchu. "Ja nemôžem čakať," odpovedal očividne opitý Dépardieu podľa slov jednej pasažierky. "Potom vstal a vymočil sa na zem."
Komentáre:  0
Video: Festival v Belgicku zasiahla búrka, päť ľudí zahynulo
19.8.2011
Najmenej piatich mŕtvych a viac ako 40 ranených si vyžiadala prudká búrka, ktorá zasiahla účastníkov festivalu Pukkelpop pod šírym nebom v blízkosti belgického mesta Hasselte. Zranenia jedenástich ľudí sú vážne. Náhla búrka trvala asi desať minút. Strhla dve pódia, niekoľko kovových konštrukcií veľkých obrazoviek a stanov. Jedno z pódií sa pritom zrútilo priamo na divákov. Na festivale sa zišlo okolo 60 000 ľudí. Mali na ňom vystúpiť okrem iných Eminem, Foo Fighters a The Offspring. "Nebo úplne sčernelo. Padali viac než centimetrové krúpy, všade mám modriny," uviedol jeden z divákov.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Výtržníci v Londýne napadli muža s hasiacim prístrojom
19.8.2011
Niekoľko dní trvajúce nepokoje v Londýne a v ďalších anglických mestách šokovali verejnosť aj násilím voči bežným obyvateľom. Celý svet napríklad obleteli zábery okradnutia krvácajúceho 20-ročného študenta z Malajzie, ktorého len krátko predtým zbili iní výtržníci. Na YouTube bol najnovšie zverejnený aj tento záznam bezpečnostnej kamery zobrazujúci zákerný útok na náhodného okoloidúceho, ktorý sa asi desiatich mladíkov pokúšal odhovoriť od ich snahy rozbiť výklad obchodu a vyrabovať ho. Tí mu však do tváre nastriekali penu z hasiaceho prístroja. Následne sa výtržníkom podarilo dostať do predajne.
Komentáre:  0
Video: Americkí a čínski basketbalisti sa pobili počas exhibičného zápasu
19.8.2011
Pri príležitosti návštevy amerického viceprezidenta Joea Bidena v Číne sa odohral exhibičný basketbalový zápas medzi americkým tímom Georgetown Univerzity a čínskym mužstvom Bayi Rockets. Deväť minút pred koncom štvrtej štvrtiny však bitka medzi dvomi hráčmi prerástla do hromadnej potýčky. "Dve skvelé tímy odohrali výborný zápas. Ten sa však nanešťastie skončil fyzickým napádaním sa z oboch strán. Je nám veľmi ľúto, že k takému niečomu došlo," uviedol vo svojom vyhlásení tréner Georgetownu John Thompson. Obe mužstvá sa však proti sebe postavia ešte raz, a to už túto nedeľu v Šanghaji.
Komentáre:  0
Video: Vodič smetiarskeho auta spôsobil kurióznu dopravnú nehodu
18.8.2011
V stredu došlo v americkom New Yorku ku kurióznej dopravnej nehode. Vodič smetiarskeho auta nezvládol riadenie a prerazil autom stenu nadzemných garáží. Auto sa zaseklo v rozbitej stene, kde zostalo visieť. Vodič, ktorý uviazol v kabíne vozidla, sa pri nehode zranil a musel bez pohnutia čakať, kým sa k nemu dostanú záchranári. Tí na miesto dorazili takmer okamžite a začali vozidlo zaisťovať. Medzitým dorazili aj hasiči, ktorí sa pustili do vyslobodzovania zraneného vodiča. Vodič bol následne prevezený do nemocnice s poranením krku a chrbta, jeho zranenia však nie sú vážne.
Komentáre:  0
Počuli ste už niekedy meteory?
18.8.2011
Radaru amerického letectva v Texase sa podarilo zachytiť zvukové ozveny perzeidov pri ich vstupe do atmosféry. Perzeidy sú kometárny meteorický roj súvisiaci s kométou Swift-Tuttle. Sú viditeľné každý rok od polovice júla, maximum majú 12. augusta a ich najväčšia aktivita je od 8. augusta do 14. augusta. Počas maxima je bežné vidieť za hodinu sto aj viac meteorov, ich frekvencia je však variabilná. Patrí medzi najobľúbenejšie roje jednak pre svoju výdatnosť (až 95 meteorov za hodinu) a jednak preto, že maximum má okolo 12. až 13. augusta, preto ich vďaka príjemnej teplote možno ľahko sledovať celú noc
Komentáre:  0
Mopslík Otis má za sebou už 64 parašutistických zoskokov
18.8.2011
Desaťročný mops s menom Otis nedávno absolvoval už svoj 64. tandemový zoskok z lietadla. Urobil tak so svojím pánom, milovníkom adrenalínových športov Willom DaSilvom. Otis je tak pravdepodobne najskúsenejším psím a vôbec zvieracím parašutistom na svete. Pes podľa svojho majiteľa už vyrastal v parašutistickej kempe, kde sa neustále motal okolo inštruktorov, ktorí ho nakoniec začali brať do vzduchu. Začínal vraj len s krátkym 5-sekundovým zoskokom z výšky jedného kilometra, aby inštruktori zistili, či sa mu tento zážitok vôbec páči. "Prvý zoskok bol úžasný. Nebolo to o tom, či sa mu to páči - on to priamo zbožňoval," povedal DaSilva.
Komentáre:  0
Video: Nebezpečná naháňačka v Anglicku trvala 40 minút
18.8.2011
Súd v anglickom grófstve South Yorkshire odsúdil 28-ročného Marka Jonesa z Birminghamu za nebezpečnú jazdu na 18 mesiacov väzenia, zakázal mu tiež viesť motorové vozidlo po dobu piatich rokov. Incident, ktorý britská polícia označila za vôbec jeden z najhorších vo svojej histórii, sa odohral ešte 18. marca tohto roka. No až teraz boli úradmi zverejnené zábery naháňačky, ktorú po celú dobu sledoval policajný vrtuľník. Jonesova divoká jazda trvala až 40 minút, určitú dobu išiel dokonca na diaľnici v plnej rýchlosti v protismere. Čierny Vauxhall Insignia sa nakoniec podarilo zastaviť až vtedy, keď vozidlo uviazlo v dopravnej zápche.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk