AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Túto reklamu v televízii neuvidíte
21.8.2011
Najzaujímavejším dizajnovým prvkom nového modelu Hyundai Veloster je nepochybne asymetrické riešenie dverí. Na vodičovej (ľavej) strane sú totiž výlučne predné bočné dvere, zatiaľ čo na strane spolujazdca sú predné aj zadné bočné dvere. Práve na tento aspekt sa v 1-minútovom klipe rozhodla poukázať marketingová firma, ktorá pre Hyundai pôsobí v Holandsku. Reklama sa však do vysielania tamojších televízií nedostala. Nezakázala ju ale holandská vysielacia rada, za nevhodnú ju označila samotná spoločnosť. Spot v celej dĺžke zverejnila na svojom YouTube kanále amsterdamská agentúra Fitzroy.
Komentáre:  0
Video: Výtržníci vo Veľkej Británii strieľali i na policajnú helikoptéru
21.8.2011
Britská polícia zverejnila videozáznamy jedných z najnásilnejších momentov nedávnych nepokojov v Londýne i ďalších anglických mestách. Vidieť na nich ako zahalený výtržník vypálil niekoľko striel na policajnú helikoptéru, ktorá sledovala nepokojnú situáciu v uliciach mesta Birmingham. Ďalší útok sa odohral v štvrti Newton pred barom Barton Arms, ktorý sa pokúšala vyrabovať asi štyridsiatka útočníkov. Na záberoch vidieť ako jeden z nich začal strieľať na privolaných policajtov. Pri oboch incidentoch však žiaden strážca zákona neutrpel zranenia, oba prípady vyšetruje polícia ako pokus o vraždu.
Komentáre:  0
Video: Orangutan sa ochladzuje "ľudským spôsobom"
21.8.2011
Videli tieto orangutany nový film Zrodenie planéty opíc (angl. Rise of the Planet of the Apes) a inšpirovali sa ním? Návštevníkov zoologickej záhrady Tama v japonskej metropole prekvapila opica, ktorá sa ochladzovala veľmi "ľudským spôsobom". Uterák si namáčala do studenej vody v nádrži, vyžmýkala ho a potom si ním poutierala tvár a hornú časť tela. Ďalšiemu orangutanovi však už na ochladenie stačili vlastné ruky, do ktorých si nabral vodu a pokropil si ňou tvár. Orangutany sú známe tým, že zvyknú používať nástroje - jednak tie, ktoré nájdu v divočine, ale sú však schopné využívať aj predmety vyrobené ľuďmi.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Benediktovi XVI. odfúklo jeho pápežskú čiapočku
21.8.2011
Pápež Benedikt XVI. musel na určitú dobu kvôli silnej búrke prerušiť sobotnú vigíliu na letisku Cuatro Vientos pri Madride, ktorá sa konala pri príležitosti Svetových dní mládeže v Španielsku. Silný vietor narobil problémy aj samotnému pápežovi, ktorému odfúkol jeho pápežskú čiapočku (pileolus). Napriek nepohodliu bola atmosfére na letisku Cuatro Vientos slávnostná a živá. Pútnici v dúhových slnečných klobúkoch mávali národnými vlajkami a mnohí sa pripravovali na prenocovanie priamo na mieste, kde sa v nedeľu uskutoční hlavná omša Svetových dní mládeže.
Komentáre:  0
Počas leteckej šou v Anglicku sa zrútilo lietadlo, pilot zahynul
21.8.2011
Lietadlo patriace k akrobatickej letke vzdušných síl Spojeného kráľovstva (RAF) Red Arrows spadlo krátko po úspešnom absolvovaní svojho predstavenia. To sa konalo na leteckom festivale pri meste Bournemouth v južnom Anglicku. Podľa očitých svedkov lietadlo kleslo k zemi a dopadlo na pole neďaleko rieky. Pri páde sa stroj rozlomil na kusy a explodoval. Pilota vymrštilo z kabíny, bol na mieste mŕtvy. Letecký festival potvrdil, že podujatie pokračuje podľa plánu. Ide o prvého pilota Červených šípov, ktorý od roku 1971 zahynul v službe. Akrobatická letka kráľovského letectva sa preslávila svojimi nebezpečnými prvkami leteckej akrobacie i povestnou diamantovou zostavou.
Komentáre:  0
Video: Novodobý Fred Flinstone sa pokúšal vozidlo zastaviť nohami
20.8.2011
Každý z nás si určite pamätá animovaný seriál Flinstonovci, ktorého hlavný hrdina Fred zvykol namiesto bŕzd zastavovať svoje vozidlo vlastnými nohami. O niečo podobné sa nedávno pokúsil aj 24-ročný mladík z Detroitu, ktorému na rušnej ceste v meste Roseville prestali fungovať brzdy. V panike muž otvoril dvere a snažil sa vozidlo zastaviť nohami. Američan narazil do dvoch áut po tom, ako nedokázal zastaviť na červenej a pokračoval v ceste. Policajt, ktorý sa v aute priblížil k šoférovi, mladíkovi prikázal, aby zabočil k parku. Muž však narazil do ďalších dvoch áut pred tým, než konečne zastal. Vodiča na mieste zatkli za šoférovanie s neplatným vodičským preukazom.
Komentáre:  0
Video: Blonďavý Novak Djokovič sa na kurte cíti ako nádherná žena
20.8.2011
Svetová tenisová jednotka Novak Djokovič je známa pre svoj zmysel pre humor, zvykne napríklad imitovať charakteristické maniere najznámejších tenistov sveta. Najnovšie sa jeho "obeťou" stala Maria Šarapovová. Djokovič totiž natočil video parodujúce reklamný spot, v ktorom ruská tenistka propagovala výrobky spoločnosti Head. Blonďavý srbský tenista sa vo videu napríklad priznáva k tomuto: "S raketou od Head som veľmi spokojná. Pri hre totiž v rukách treba mať niečo, čomu môžem dôverovať. Na kurte sa kvôli tomu cítim byť nádherná. Cítim sa preto ako žena."
Komentáre:  0
Video: Robot MABEL beží skoro tak rýchlo ako človek
20.8.2011
Humanoidný robot MABEL, ktorého vytvoril tím vedcov z Michiganskej univerzity, je najrýchlejšie bežiacim strojom na svete. Dokáže dosiahnuť rýchlosť až 10,9 kilometra za hodinu, čo je už tempo, ktorým bežne behávajú aj ľudskí rekreační bežci. MABEL tak prekonal doterajšieho rekordmana - japonského robota Asima od spoločnosti Honda. Otázkou však ostáva, načo by mal robot slúžiť. Podľa jeho tvorcov by po zdokonalení technológií, slúžiacich na jeho pohyb aj na nerovnom teréne, mohol nahradiť ľudí na nebezpečných miestach, kam sa automatické pásové roboty nedostanú.
Komentáre:  0
Video: Čínsky moderátor chcel chrániť mikrofón, naviekol si naň kondóm
20.8.2011
Moderátor čínskej štátnej televízie CCTV Shi Jinbin sa rozhodol chrániť techniku svojho vysielateľa netradičným spôsobom. V živom vstupe lokálneho vysielania hovoril Shi o tropickej búrke, ktorá sa prehnala severočínskou provinciou Shandong. Diváci si však všimli, že moderátor držal v ruke mikrofón, ktorý sa zdal byť niečím pokrytý. Podľa britského portálu metro.co.uk išlo o prezervatív, ktorým sa s najväčšou pravdepodobnosťou snažil chrániť mikrofón pred kvapkami vody a nadmernou vlhkosťou. Televízna stanica odmietla celú záležitosť komentovať.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk