AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Hráč NBA napadol fanúšika
6.8.2011
Basketbalový hráč Michael Beasley pôsobiaci v americkej NBA za mužstvo Minnesota Timberwolves stratil počas exhibičného predstavenia v New Yorku chladnú hlavu. Jedného z fanúšikov sotil do hlavy po tom, ako viac nezniesol posmešky a provokáciu zo strany viacerých divákov. Ochrankár a spoluhráči následne odviedli Beasleyho od fanúšika, eventuálne sa však basketbalová hviezda vrátila a podala si s ním ruku. "Jednoducho mi tresol, tresol mi po tvári," opísal incident napadnutý divák Garland Quince. Dvadsaťdvaročný hráč NBA mal problémy aj v minulosti, medializované bolo najmä jeho užívanie marihuany.
Komentáre:  0
Video: Ako dlho trvalo natočenie tohto jednominútového klipu?
5.8.2011
Správna odpoveď znie 44 dní. Nezávislý austrálsky filmár Rick Mereki precestoval za jeden a pol mesiaca so svojimi dvomi priateľmi 11 krajín, aby mohol pripraviť tento parádny jednominútový klip s názvom Pohyb (angl. Move). Video zachytáva jednoduchý lineárny pohyb smerom ku kamere, ktorý sa však odohráva na desiatkach rôznych lokalít. V klipe účinkuje jeden z trojice dobrodruhov, herec Andrew Lees, ktorý napríklad hral aj vo vojnovej sérii televízie HBO The Pacific. Mereki vystihol svoje unikátne dielo v krátkom popise: "3 chlapíci, 44 dní, 11 krajín, 18 letov, 38-tisíc míľ, vybuchujúca sopka, 2 videokamery a takmer terabajt záznamu."
Komentáre:  0
Video: Hrali ste už niekedy šachobox?
5.8.2011
Najtvrdší šport pre intelektuálov alebo naintelektuálnejší šport pre tvrdých chlapov. Aj takto by sa dala opísať netradičná športová disciplína známa ako šachobox (z angl. Chessboxing). Ako už zo samotného názvu vyplýva, ide o kombináciu klasického boxu a šachu. Hoci tento šport existuje už takmer 20 rokov, výraznú popularitu si začal získavať až v posledných troch rokoch. V Londýne sa dokonca pravidelne organizujú medzinárodné turnaje. Jedno stretnutie pozostáva z jedenástich kôl, pričom 4-minútové šachové partie sa striedajú s 3-minútovými pästiarskymi duelmi. Zápas môže skončiť knokautom, matom, vzdaním sa, rozhodnutím rozhodcu alebo uplynutím časového limitu pre šachovú partiu.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Zákroky islandskej brankárky obleteli celý svet
5.8.2011
Zákroky brankárky Islandu Arny Kristinsdóttirovej počas ženského európskeho šampionátu futbalistiek do 17 rokov si vyslúžili značnú pozornosť na celom svete. Bohužiaľ, nebolo to pre jej nadpriemernú šikovnosť. Hráčke sa totiž v nedávnom zápase proti Španielsku podarilo pustiť hneď štyri góly, každý z nich pomerne zahanbujúcim spôsobom. Blonďatá Islanďanka na tento zápas asi nikdy nezabudne. Povolanie však s najväčšou pravdepodobnosťou meniť nemusí, keďže v predchádzajúcich dueloch inkasovala len dva góly. Najskôr tak mala Kristinsdóttirová len zlý deň.
Komentáre:  0
Video: V búrkovom oblaku sa objavila ľudská tvár
5.8.2011
Kanadským mestom Grand Falls sa začiatkom tohto týždňa preháňali nízko položené búrkové mraky doprevádzané silným hrmením. Jednému z obyvateľov, amatérskemu kameramanovi Denisovi Farmerovi, sa podarilo natočiť, ako sa z tmavých mrakov vynorila "ľudská tvár". Na záberoch totiž možno pomerne jasne identifikovať nos, ústa i oko. Svoje video zverejnil Kanaďan na portáli YouTube a v krátkom čase si ho pozreli státisíce ľudí. "Tvár! Preboha, to je predsa tvár!" počuť na videu prekvapený Farmerov hlas.
Komentáre:  0
Video: Chlapca zasypal na pláži piesok. V jame strávil 30 minút
4.8.2011
Na pláži Newport Beach v americkej Kalifornii došlo včera ku kurióznemu incidentu. Tínedžer tam spolu s kamarátmi kopal asi jeden a pol metrov hlboké jamy. Tie potom chceli prepojiť tunelom. Na jedného z nich sa však masa piesku zrútila. Desiatky návštevníkov pláže sa ihneď pokúšali chlapca vyslobodiť, s pomocou záchranárov sa im to však podarilo až po 30 minútach. Následne tínedžera previezli do nemocnice. Podľa lekárov je v dobrom zdravotnom stave a nemal by mať žiadne trvalé následky. "Každý si myslel, že vytiahnu už len mŕtve telo," povedal Skip Snead, jeden zo svedkov nehody.
Komentáre:  0
Video: Najzákernejší gól v histórii?
4.8.2011
V zápase japonskej futbalovej J-League viedol tím Kashima Antlers počas úvodného polčasu nad Cerezo Osaka 1:0, keď si hráč Yuzo Tashiro po priamom kope na bránu Cereza dovolil niečo bezprecedentné. Gólman tímu Jin-Hyeon Kim najprv loptu bezpečne chytil do rukavíc a následne sa pokúsil rozohrať. Kim hodil loptu na zem a sledoval svojich spoluhráčov ako sa posúvajú vpred. Nevšimol si však, že po jeho pravej strane na príležitosť číha hráč súpera Yuzo Tashiro. Tashiro sa lopty zmocnil a skóroval do prázdnej brány. Futbalisti Osaky zápas prehrali s konečným skóre 1:3.
Komentáre:  0
Video: Vo výške 356 metrov sa zaobídete aj bez zábradlia
4.8.2011
V pondelok bola na jednej z najvyšších stavieb sveta - CN Tower v kanadskom Toronte - otvorená nová atrakcia s názvom EdgeWalk (ang. Chôdza na hrane). Záujemcovia z celého sveta si tu môžu vyskúšať chôdzu po úzkej rímse bez zábradlia vo výške 356 metrov nad zemou. Výpravy pozostávajú zo 6-členných skupín, pričom návštevníci sú po celý čas pripútaní bezpečnostnými lanami, ktoré znemožňujú ich pád. Istenie je pred samotným výstupom skontrolované aspoň štyrikrát. Cena jednej vstupenky sa pohybuje okolo sumy 175 kanadských dolárov (zhruba 130 eur).
Komentáre:  1
Video: Muž preliezol plot pred Bielym domom
3.8.2011
Ochranka Bieleho domu musela v utorok popoludní zasiahnuť proti 41-ročnému Jamesovi Crudupovi, ktorý preliezol plot pred sídlom amerického prezidenta. Ozbrojení príslušníci Tajnej služby (Secret Service) muža ihneď zadržali a vypočuli. Z bezpečnostných dôvodov polícia následne uzatvorila verejné priestranstvo pred budovou a počas tejto doby nikto nesmel Biely dom opustiť. Mužovi hrozí obvinenie za neoprávnený vstup na vládny pozemok, dôvody jeho konania zatiaľ nie sú známe. Prezident Barack Obama sa v čase incidentu nachádzal v Bielom dome.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk