AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Primátor Vilniusu rieši zlé parkovanie obrneným vozidlom
3.8.2011
Primátor litovského hlavného mesta Vilnius Arturas Zuokas začal bojovať proti nedodržiavaniu dopravných predpisov radikálnym spôsobom. Pomocou obrneného vozidla zdemoloval Mercedes, ktorý stál v pruhu určenom pre autobusy. Zuokas tak reagoval na množstvo sťažností obyvateľov mesta na arogantné parkovanie vodičov áut luxusných značiek, proti ktorému polícia vedie dlhodobo neúspešný boj. "Chcem vyslať signál. Chcem poukázať na to, že ak máte drahé auto a viac peňazí, neznamená to, že môžete parkovať kdekoľvek," uviedol po tom, čo si jeho úrad celú demoláciu natočil na kameru. Po zlikvidovaní vozidla vzal Zoukas do rúk metlu a nečistoty zmietol z vozovky.
Komentáre:  1
Video: Skončia takto aj bytovky na Slovensku?
3.8.2011
V škótskom meste Dundee odpálili v nedeľu štyri zastaralé panelové domy zo 60. rokov minulého storočia. V štyroch vežiakoch, ktoré miestni obyvatelia nazývali Maxwelltown, Carnegie, Jamaica a Wellington, sa celkovo nachádzalo 600 bytov a 50 obchodných prevádzok. Pri riadenej demolácii sa použilo 135 kilogramov výbušnín a 4 500 detonátorov. Mestská radnica musela pred explóziou na niekoľko hodín evakuovať stovky domov a obchodov. Zastavená musela tiež byť premávka v priľahlých uliciach. Celej udalosti sa prizerali stovky zvedavých obyvateľov mesta, hlavne z neďalekého kopca Dundee Law, odkiaľ bolo natočené aj toto video.
Komentáre:  0
Putinovu armádu chcú poraziť Medvedevove dievčatá
3.8.2011
Vladimira Putina a Dmitrija Medvedeva, dvoch hlavných kandidátov na prezidenta v roku 2012, sa v predvolebnom súboji rozhodli podporiť aj mladé Rusky. Najprv nastúpila tzv. "Putinova armáda". Prívrženkyne ruského premiéra dali o sebe vedieť už minulý mesiac verejným strhávaním tričiek z tiel i bezplatným umývaním áut ruskej výroby. Medvedevove obdivovateľky zatiaľ len ohlásili prvú akciu. Vo štvrtok majú v centre Moskvy podporiť prezidentovo ťaženie proti prílišnému holdovaniu alkoholu. "Nedávno sme počuli o Putinovej armáde a rozhodli sme sa vytvoriť ženskú jednotku na podporu Medvedeva. Hovorte nám Medvedev Girls," hovoria vo videoklipe dve dievčatá.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Nórske obchody sťahujú "násilné hry" World of Warcraft a Call of Duty
2.8.2011
Počítačové hry s bojovou tematikou či hračky napodobňujúce zbrane si už Nóri v maloobchodnej sieti Coop nekúpia. Vedenie spoločnosti tak zareagovalo na krvavé útoky, ktoré spáchal 32-ročný Anders Breivik. Sieť dohromady stiahla 51 druhov tovaru. Sú medzi nimi aj populárne hry ako séria Call of Duty či World of Warcraft. "Keď masový vrah prizná, že pri nácviku svojho teroristického činu využíval videohry, musíme si položiť otázku, či nie sú tieto násilné hry až príliš ľahko dostupné," uviedol riaditeľ predaja Geir Inge Stokke, ktorý však zároveň pripustil, že stiahnuté tituly sa v budúcnosti môžu do regálov vrátiť.
Komentáre:  0
V Saudskej Arábii postavia 1 kilometer vysoký mrakodrap
2.8.2011
V saudskoarabskom meste Džidda postavia mrakodrap vysoký jeden kilometer, ktorý sa po dokončení stane najvyššou budovou sveta. Oznámila to spoločnosť Kingdom Holding, ktorú vlastní princ Al-Walíd bin Talal. V mrakodrape sa bude nachádzať hotel, luxusné apartmány a kancelárske priestory. V najvyšších poschodiach sa budú nachádzať veterné turbíny na výrobu elektrickej energie. Projekt s názvom Kingdom Tower bude súčasťou rozsiahleho developerského komplexu Kingdom City. Výška investície sa odhaduje na približne 830 miliónov eur. V súčasnosti je najvyššou budovou sveta 828 metrov vysoký mrakodrap Burdž Chalífa v Dubaji v Spojených arabských emirátoch.
Komentáre:  0
Video: Trénoval Peter Wisgerhof skoky do vody?
2.8.2011
Profesionálni futbalisti sú niekedy kritizovaní pre svoje zjavné simulovanie. Tejto reputácii určite nepomohol obranca holandského tímu FC Twente Peter Wisgerhof. Ten počas sobotňajšieho stretnutia proti Ajaxu filmoval tak očividne, až si niektorí fanúšikovia mohli pomyslieť, že si pomýlil športovú disciplínu. Hráči Ajaxu ihneď protestovali, no hlavný rozhodca neudelil simulantovi žiadne trest. Tridsaťjedenročný Wisgerhof pôsobí v mužstve FC Twente od roku 2009. O rok neskôr sa v zápase proti Turecku prvýkrát predstavil aj drese holandskej futbalovej reprezentácie.
Komentáre:  0
Video: Chorý Chávez prvýkrát ukázal svoj "nový look"
2.8.2011
Venezuelský prezident Hugo Chávez sa v pondelok prvý raz ukázal s takmer holou hlavou. Chávez pri uvedení nových ministrov do úradu, ktoré vysielala venezuelská televízia, žartoval o svojom vzhľade. Pritom nakrátko prešiel do angličtiny a povedal, že to jeho nový "look". Vlasy mu začali vypadávať v dôsledku chemoterapie, pomocou ktorej bojuje proti rakovinovému nádoru v oblasti panvy. Chávez bol na stretnutí s ministrami čulý, kritizoval opozíciu, hovoril o nemeckom filozofovi Friedrichovi Nietzschem a časopise, ktorý mal rád ako dieťa. Mal so sebou fotografiu z dojčenského obdobia, na ktorej bol s bratom Adanom a žartoval, že má ten istý účes.
Komentáre:  0
Kongresmanka postrelená do hlavy sa vrátila. Prívítali ju so standing ovation
2.8.2011
Snemovňa reprezentantov v noci na utorok schválila zvýšenie stropu pre štátny dlh Spojených štátov zo súčasných 14,29 bilióna dolárov. Hlasovania sa zúčastnila aj demokratka Gabrielle Giffordsová, prvýkrát od okamihu, keď ju v januári počas mítingu postrelil do hlavy atentátnik. Páchateľ vtedy v arizonskom meste Tuscon zabil šesť ľudí a 13 zranil. Giffordsovú prepustili z nemocnice v Houstone 15. júna. Snemovňa reprezentantov ju privítala mohutným potleskom. "Musela som sa tohto hlasovania zúčastniť. Nemohla som riskovať, že moja neprítomnosť spôsobí krach našej ekonomiky," povedala Giffordsová.
Komentáre:  0
Maratón v blate si získava čoraz viac fanúšikov. Plánuje sa expanzia do ďalších krajín
1.8.2011
Podujatie s názvom Tough Mudder patrí podľa organizátor k najťažším športovým disciplínam vôbec. Šestnásť až devätnásť kilometrov dlhú trasu, ktorá zo značnej časti pozostáva z brodenia bahnom, navrhli bývalí členovia britských špeciálnych jednotiek. Jednodňová udalosť sa zatiaľ koná len na rôznych miestach Ameriky, no od roku 2012 by sa mala rozšíriť aj do Kanady, Veľkej Británie, Japonska a Austrálie. "Tough Mudder nie je o súperení. Naopak, zdôrazňuje spolupráca účastníkov," uviedol jeden z organizátorov podujatia. Cieľovou rovinkou priemerne prejde 78 percent účastníkov.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk