AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Na Ukrajine sa narodil dvojhlavý had, hlavy navzájom bojujú o potravu
15.7.2011
Vyhľadávanou raritou zoologickej záhrady v ukrajinskom meste Jalta je od stredy albinotická dvojhlavá užovka druhu Lampropeltis getula californiae. Predstavitelia zoo v čiernomorskom letovisku na krymskom polostrove potvrdili, že jedna z hláv je aktívnejšia a kontroluje telo, kým druhá je pasívnejšia. Nič to však nemení na tom, že obe myslia samostatne a dokonca občas bojujú o potravu. Albinotickému hadovi preto dávajú pri kŕmení bariéru medzi obe hlavy, aby sa predišlo podobným incidentom. Zoológia tvrdia, že takýto žijúci exemplár je extrémne zriedkavý, objavuje sa vraj raz za 50 rokov. Výnimočný had bude v ukrajinskej zoo vystavený do polovice septembra.
Komentáre:  0
Video: Reportérku zasiahla v živom vstupe voda z požiarneho vrtuľníka
14.7.2011
Americká reportérka Suzi Theodoryová v živom vstupe informovala o lesných požiaroch v južnej Kalifornii, keď záchranárska helikoptéra vyliala na ňu a jej štáb celý obsah špeciálneho vodného mecha. Vo videu možno Theodoryovú počuť, ako sa po plnom zásahu hystericky smeje. Reportérka si však zachovala chladnú hlavu a vzápätí sa vrátila pred televíznu kameru. “Ako ste mohli vidieť, helikoptéra práve na nás vyliala vodu. To preto lebo sme veľmi blízko plameňov. Nie je to vtipné, ale vôbec sme to neočakávali," povedala Theodoryová divákom.
Komentáre:  0
Video: Nová generácia telefónov?
14.7.2011
Čím väčší telefón, tým lepšie? Došlo k zvráteniu súčasného vývoja moderných technológii a trend miniaturizácie nahradil opačný trend maximalizácia? Našťastie nie, to len staršia účastníčka protestného zhromaždenia v juhošpanielskom meste El Puerto de Santa María neďaleko Sevilly prvýkrát v živote používala megafón. Jeho obsluhu si očividne splietla práve s telefonickým zariadením. Strémovanej žene nakoniec pomohol ďalší protestujúci a nakoniec sa jej pred zhromaždenými podarilo úspešne predniesť svoj prejav.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Prvé zábery oceľovej rakvy: Potápači nafilmovali vrak potopenej výletnej lode
14.7.2011
Viac ako sto mŕtvych už vyslobodili ruskí potápači z vraku výletnej lode Bulgarija, ktorá sa v nedeľu potopila v rieke Volge. "Potápači našli vnútri potopenej lodi ďalšie telá žien a detí, a tak počet oficiálne potvrdených úmrtí stúpol na 104 ľudí," uviedol hovorca ministerstva pre mimoriadne situácie. Bilancia nešťastia stále nie je konečná a záchranári pokračujú v pátraní po nezvestných. Výletná loď, postavená v Československu v roku 1955, sa v nedeľu potopila neďaleko Kazane. Nešťastie, najväčšie svojho druhu za posledného štvrťstoročia, prežilo len 79 ľudí. Údaje o počte osôb na palube sa stále rozchádzajú a siahajú od 192 po 208.
Komentáre:  0
Video: V stredu zobudil astronautov na ISS Elton John
14.7.2011
Pesnička Rocket Man od 64-ročného britského hudobníka Eltona Johna v stredu ráno zobudila posádku Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS), ku ktorej je teraz v rámci svojej poslednej misie pripojený raketoplán Atlantis. Pieseň z roku 1972 opisuje pocity astronautov na ich fiktívnej misii na planétu Mars. Elton John sa astronautom na ISS prihovoril aj prostredníctvom vopred nahratého odkazu. "Dobré ráno Atlantis, tu je Elton John. Ďakujem všetkým mužom i ženám v NASA, ktorí sa podieľali na programe raketoplánov v posledných troch dekádach," povedal spevák po pesničke.
Komentáre:  0
Video: Brankár dal gól spred vlastnej bránky
14.7.2011
Ojedinelý futbalový kúsok sa podaril v utorkovom prípravnom zápase brankárovi Davidovi Binghamovi z tímu San Jose Earthquakes, ktorý pôsobí v najvyššej americkej klubovej súťaži. Stretnutie s anglickým West Bromwich Albion nakoniec Earthquakes vyhrali 2:1. "Trochu som to prepálil, niekedy je však šťastie aj na mojej strane. Naposledy sa mi niečo také podarilo, keď som ešte hrával na strednej škole," uviedol Bingham, ktorý sa po tom, čo odpálil loptu príliš ďaleko od nej odvrátil, lebo bol na seba nahnevaný, a nádherný gól tak vlastne nevidel. Dvadsaťročný Bingham je pritom len náhradník a tento zápas pre neho znamenal profesionálny debut.
Komentáre:  0
Video: Mohutné dažde premenili ulice Kazane na rieky
14.7.2011
Uplynulú sobotu boli dažde v ruskej Kazani také intenzívne, že sa ulice naplnili vodou a autá mohli cez ne prechádzať len s veľkými ťažkosťami. Minulú stredu zase zasiahli prudké lejaky mesto Pjatigorsk na severu Kaukazu, kde spôsobili nemalé škody na infraštruktúre, ako aj na osobnom majetku. „Voda začala prudko stúpať, ponáhľali sme sa, aby sme zachránili svoj majetok a premiestnili ho čo najvyššie. Hladina vody sa ale zvyšovala veľmi rýchlo, za 15 až 20 minút stúpla na 40 až 50 centimetrov,“ uviedol Sergej Serdjukov z Pjatigorska.
Komentáre:  0
Video: Syn ukrajinského prezidenta sa za bieleho dňa spil na mol
14.7.2011
Syn ukrajinského prezidenta, Viktor Janukovyč ml., sa za bieleho dňa poriadne potúžil alkoholom. Potomok hlavy štátu sa bezprízorne s priateľmi potácal v samotnom centre Kyjeva, na ulici Kropivncskogo, kde býva. Amatérske zábery vznikli v utorok 12. júla. Ukazujú, ako syn hlavy štátu skúša vojsť do viacerých dverí, kým nájde tie správne. Keď sa ho priatelia snažia naviesť správny smerom, ich pomoc odmieta a je k nim dokonca hrubý a vulgárny. Ukrajinský spravodajský portál kp.ua pritom uvádza, že prezident Viktor Janukovyč iba nedávno pred novinármi svojich potomkov chválil a vyhlasoval, že je na svoje deti aj vnúčatá nesmierne hrdý.
Komentáre:  1
Rakúske feministky uspeli. V hymne už nebudú len "slávni synovia"
13.7.2011
Rakúske parlamentné strany - sociálni demokrati (SPÖ), ľudovci (ÖVP) a zelení (Grüne) - sa dnes dohodli na tom, že krajina bude mať od 1. januára 2012 nový text štátnej hymny. Dôvodom je snaha o politickú korektnosť, keďže v súčasnom texte sa spieva len o "slávnych synoch". Z tohto dôvodu bude táto pasáž rozšírená aj o "slávne dcéry". Nemecké slová "Heimat bist du großer Söhne" tak nahradia "Heimat großer Töchter, Söhne". Nacionalistická Slobodná strana Rakúska (FPÖ), ktorú vedie Heinz-Christian Strache, je razantne proti zmene. Vo svojom vyhlásení označila iniciatívu za "genderovú frašku".
Komentáre:  3
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk