AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Česi remizovali v Škótsku, pomohla im darovaná penalta
4.9.2011
V sobotňajšom zápase kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2012 sa v škótskom Glasgowe podarilo hosťujúcim Čechom získať dôležitý jeden bod za remízu 2:2. Vyrovnávajúci gól sa v 90. minúte podarilo z penalty streliť Michalovi Kadlecovi. Búrku nevôle však vyvolalo kontroverzné posúdenie situácie od holandského rozhodcu Kevina Bloma, ktoré viedlo k penalte. Čech Rezek totiž spadol v škótskej šestnástke po minimálnom kontakte s Wilsonom a holandský rozhodca Blom ukázal na biely bod. Nahnevaný domáci tréner Craig Levein vinil zo straty bodov práve rozhodcu Kevina Bloma.
Komentáre:  0
Video: Dali by ste prednosť takejto žiarovke?
3.9.2011
Nízkoenergetické žiarovky majú nesporne viac výhod ako klasické žiarovky. Okrem nižších nákladov na energiu pre spotrebiteľov, má ich používanie výrazne menšie negatívne dopady na životné prostredie. Práve tento aspekt sa rozhodla vo svojej novej reklamnej kampani zdôrazniť britská spoločnosť Megaman, ktorá začala produkovať prvé nízkoenergetické žiarovky už v roku 1994. "Bez nechutných emisií," hovorí sa na konci 44-sekundovej reklamy, v ktorej firma odrádza divákov, aby nekupovali "prdiace" svetelné zdroje. Za povšimnutie stojí, že tvorcovia primerane prispôsobili nepríjemné zvuky veľkosti jednotlivých lámp.
Komentáre:  1
V kríkoch našli 3-tisíc kusov dámskych nohavičiek
3.9.2011
V stredu ráno bolo neďaleko mestečka Lancester v americkom štáte Ohio objavených asi 3-tisíc kusov dámskych nohavičiek. Podľa miestnej polície väčšina z nich vyzerala, že ešte neboli použité. Miestni obyvatelia i úrady sú týmto nezvyčajným nálezom zmätené a nevedia si ho vysvetliť. Médiá však uviedli, že spodné prádlo bolo zabalené v nákupných taškách, ktoré pochádzajú z miestneho obchodu. To by mohlo nasvedčovať tomu, že celý prípad má na svedomí niekto z tamojších obyvateľov. Polícia celý prípad vyšetruje.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Gruzínci sa inšpirovali Saakašvilim, vynašli jedlé kravaty
3.9.2011
Počas vojnového konfliktu medzi Ruskom a Gruzínskom v lete 2008 obleteli celý svet zábery nervózneho prezidenta Michaila Saakašviliho, ktoré odvysielala britská televízia BBC. Na nich si hlava štátu "pochutnáva" na svojej červenej kravate. Gruzínska firma sa týmto Saakašviliho zvykom nechala inšpirovať a patentovala si "žuvateľné" kravaty. "Produkt pomáha zlepšiť životné podmienky kupujúcich, stimuluje chuť na demokraciu a slobodu," uvádza sa v popise k výrobku, ktorý nepochybne odkazuje aj na pätnásť dní trvajúcu vojnu v gruzínskej provincii Južné Osetsko.
Komentáre:  0
Video: Ako v skutočnosti prebiehal nedávny škandál Gerarda Depardieua
2.9.2011
"Toto video bolo získané zo záznamov čiernej skrinky lietadla," uvádza sa na konci komického videa, ktoré paroduje incident slávneho francúzskeho herca Gerarda Depardieua. Ten sa v podguráženom stave vymočil v uličke lietadla, a to pred zrakmi desiatok cestujúcich. Depardieu sa však rozhodol, že svetu ukáže, ako k udalosti naozaj došlo. Depardieu si scénu zopakoval so svojím kolegom Edouardom Baerom ako herecké postavy Asterix a Obelix. Podobne ako v skutočnosti, sa aj tu pýtal na záchod tesne pred štartom, no letuška mu to nechcela dovoliť.
Komentáre:  0
Video: Rodičia dovolili 4-ročnej dcére šoférovať na rušnej ceste
2.9.2011
Rozruch na čínskom internete vyvolalo toto video, ktoré bolo zverejnené pred niekoľkými dňami. Vidieť na ňom 4-ročné dievčatko, ktoré šoféruje auto na rušnej ceste v niekoľkomiliónovom meste Jinan v provincii Šan-tung. Pri tejto "dospeláckej" činnosti si však dievča počína prekvapivo dobre, a dokonca aj predbieha iné autá. Po dvoch minútach je v klipe možné počuť mužský hlas, ktorý dieťaťu povedal, aby zastavilo. "Čeng Ťia, zastav auto. Nechaj otecka riadiť," povedal muž po čínsky, vystúpil z auta a presadol si na miesto vodiča.
Komentáre:  0
Šejk nechal svoje meno napísať do púšte, vidieť ho i z vesmíru
21.7.2011
Šesťdesiattriročný dubajský šejk Hamád bin Hamdán an-Nahaján z Abú Zabí si nechal do púštneho piesku na svojom ostrove zapísať svoje meno. Obrovský nápis "Hamad" pozostáva z piatich písmen. Každé z nich je vysoké až jeden kilometer. Celková šírka je viac ako 3 kilometre. Aby tento gigantický podpis nezmizol, písmená formujú vodný kanál, ktorý absorbuje prichádzajúci príliv. V tomto prípade nejde o prvý výstrelok rozprávkovo bohatého šejka, ktorý patrí k členom kráľovskej rodiny v Spojených arabských emirátoch. Dohromady má asi 200 športových automobilov, z toho sedem Mercedesov 500 SEL - každý v inej farbe dúhy.
Komentáre:  1
Záhadná ľadová guľa v Česku poodhalila svoje tajomstvo
24.7.2011
Pred pár dňami sa v bývalom vojenskom priestore pri obci Milovice v stredných Čechách objavila záhadná ľadová guľa s priemerom asi 2 metrov. Cez ľad bolo vidieť, že sa vnútri nachádzajú určité farebné predmety. Keďže sa ľad topil príliš pomaly, rozhodli sa príslušníci miestneho streleckého klubu guľu s pomocou pyrotechniky rozbiť. Následne tak neznámy objekt vydal svoj "farebný obsah". "Vnútri bol jeden paroh a prázdna alkoholová fľaška značky Jägermaister s nejakým kódovaným textom," uviedol Marek Píša, ktorý guľu objavil ako prvý. Nikde nebola ani zmienka o účele alebo pôvode predmetu. Podľa niektorých by však mohlo ísť o recesiu alebo netradičnú marketingovú kampaň.
Komentáre:  0
Video: Firma z Texasu si stojí za svojím produktom
2.9.2011
Americkú spoločnosť Texas Armoring Corporation (TAC) už omrzeli neustále pochybovačné otázky potenciálnych zákazníkov o tom, či ich nepriestrelné sklo naozaj dokáže ochrániť automobil i pred tými najničivejšími strelnými zbraňami. Generálny riaditeľ firmy z Texasu sa preto rozhodol ukázať, že si za svojím výrobkom stojí. A to doslova. Jeden zo zamestnancov totiž dostal možnosť strieľať s kalašnikovom AK-47 na svojho šéfa, ktorého chránilo nepriestrelné sklo. Riaditeľovi sa pri demonštrácii produktu nič nestalo a po skončení streľby nadšene zvolal, že cez sklo neprenikla ani jedna guľka.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk