AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Chlapcovi kvôli rakovine amputovali časť nohy. Zvyšok mu prišili naopak
13.8.2011
Trinásťročnému Duganovi Smithovi zo štátu Ohio diagnostikovali pred tromi rokmi rakovinu v jeho pravej nohe. Nádor veľkosti tenisovej loptičky v stehennej kosti sa postupne rozširoval, preto musela byť postihnutá časť amputovaná. Lekári sa nakoniec rozhodli, že uskutočnia ojedinelú procedúru (angl. Van Nes rotationplasty), pri ktorej bola postihnutá časť nohy amputovaná a zvyšok prišitý naspäť. Zostávajúca nezasiahnutá časť končatiny však bola prišitá otočená o 180 stupňov, aby päta chodidla mohla nahradiť funkciu kolena. Na chodidlo sa následne pripevní protéza, vďaka ktorej je Dugan plne mobilný. Výhodou procedúry je aj to, že chlapec pri chôdzi vynaloží len o 30 percent viac energie, kým pri amputácii celej nohy by s protézou musel vynaložiť až o 75 percent viac energie.
Komentáre:  0
Video: Maďari nepotrebujú akvaparky, vystačia si s bagrom
12.8.2011
V slovenských médiách sa pred pár dňami objavila správa o tom, že jeden z najväčších plánovaných akvaparkov v Maďarsku sa pre problémy s lokalitou možno presunie na Slovensko. Park to pritom mal byť unikátny, mal zahŕňať výstavbu umelej pláže pri jazere a štvorhviezdičkového hotela v tvare lode Titanic. No zdá sa, že Maďari nepotrebujú žiadne exkluzívne zariadenia na to, aby si vo vode užili kopec zábavy. Dokazuje to aj toto video s pôvodným titulom "igazi élményfürdő" (maď. skutočné dobrodružstvo), ktoré bolo natočené len vo štvrtok. Skupine mužov, žien a detí tu v malom bazéne zabezpečuje adrenalínovú zábavu obyčajný bager.
Komentáre:  0
Náhoda? Putin sa potápal pred kamerami a objavil antický poklad
12.8.2011
Ruský premiér Vladimir Putin má za sebou ďalší zo svojich dobrodružných kúskov. Najnovší počin však u mnohých vyvoláva skôr posmešky ako obdiv. Bývalý ruský prezident sa totiž potápal vo vodách Čierneho mora v okolí starogréckej osady Fanagoria. Tam sa mu v hĺbke dvoch metrov podarilo nájsť dve antické amfory, ktoré by mali pochádzať zo 6. storočia pred Kristom. Podľa ruského blogera Arkadija Babčenka išlo o divadlo. "Na Tamanský polostrov som roky jazdil s archeologickými expedíciami. Všetko je tam už preskúmané. Amfor je tam skutočne plný vagón, ale pod pieskom. Za 1 500 rokov ich piesok nemôže nezaniesť," píše Babčenko.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Svet pobláznil nový trend - horsemaning
12.8.2011
Svetu vtipných fotografických autoportrétov vládne nový trend s názvom horsemaning. Nie je to pritom tak dávno, čo bola táto skupina ľudí pobláznená iným výstrelkom - plankingom. Podstatou tejto aktivity je vyfotiť seba alebo niekoho iného ležiac nehybne tvárou dole ako plochá doska. Na druhej strane, horsemaning je o niečo zložitejší. Na "správnu" fotografiu budete potrebovať dvoch ľudí - jedného človeka, ktorého hlavu nevidieť a druhého, ktorému vidno výlučne hlavu. Horsemaning však nie je úplne nová záležitosť. Takéto fotky totiž vznikali a boli populárne už v dvadsiatych rokoch minulého storočia.
Komentáre:  0
Video: Zábery výtržníka v Manchestri sa stali internetovým hitom
12.8.2011
Vlna výtržností, podpaľačských útokov a rabovania v britských mestách sa začala v sobotu v Londýne a preniesla sa aj do iných oblastí Anglicka vrátane miest ako Manchester, Liverpool či Birmingham. Nepokoje v týchto mestách kulminovali v utorok večer, kedy na uliciach Manchestra údajne došlo aj k tejto vtipnej "výtržnosti". Video natočené z recesie si na YouTube za jeden deň pozrel viac ako jeden milión ľudí. Mestá zasiahnuté v uplynulých dňoch výtržnosťami a rabovaním však boli v noci nadnes relatívne pokojné, k čomu prispeli tisícky policajtov v uliciach, ale aj silný dážď.
Komentáre:  0
Video: V Pekingu sa konajú majstrovstvá v "blatofutbale"
12.8.2011
V hlavnom meste Číny sa od 9. do 20. augusta koná prvý turnaj v najšpinavšom športe na svete - bahennom futbale. Zápasy sa odohrávajú v pekinskom olympijskom parku, celkovo sa na nich zúčastní 32 tímov a víťaz bude môcť reprezentovať Čínu na budúcoročných majstrovstvách sveta v bahennom futbale, ktoré sa majú konať vo Veľkej Británii. Blatofutbal vznikol koncom deväťdesiatych rokov vo Fínsku. Odvtedy sa rozšíril do viacerých krajín vrátane Ruska, Švajčiarska, Islandu či Brazílie. Stretnutie zvyčajne pozostáva z dvoch 12-minútových polčasov.
Komentáre:  0
Video: Kuriózna dopravná nehoda na diaľnici v Texase
11.8.2011
Na diaľnici v americkom Texase sa v utorok odohrala bizarné nehoda. Príves nákladného vozidla sa zdvihol do vzduchu a zakliesnil sa do informačnej tabule nad cestou. Následne tam zostal takto visieť a daný úsek diaľnice musel byť uzavretý po celú noc. Ťahač sa od prívesu oddelil a zastavil sa až o asi 100 metrov ďalej. Polícia príčiny nehody, pri ktorej nikto neutrpel zranenia, vyšetruje. Vodič podľa nej nebol pod vplyvom alkoholu ani inej omamnej látky. "Zatiaľ nevieme, či došlo k technickej poruche, alebo k ľudskému zlyhaniu," uviedol pre denník Houston Chronicle Charles Vasquez z oddelenia houstonskej polície.
Komentáre:  0
Video: Unikátne zábery kolapsu vulkanického krátera
11.8.2011
Vulkán s názvom Pu`u `O`o na americkom ostrovnom štáte Havaj sa v priebehu posledných niekoľkých týždňov prejavuje zvýšenou aktivitou. V stredu 3. augusta zaznamenalo Havajské vulkanologické observatórium výrazný prepad sopečného krátera. Viac ako dve hodiny trvajúci kolaps sa podarilo zachytiť aj na kameru. Pod kráterom sa nachádzalo veľké množstvo tekutej lávy, ktorá následne začala prenikať na povrch. Podľa vedcov nebol prepad až taký neočakávaný, keďže sa v priebehu posledného mesiaca úroveň lávy zvyšovala a tým aj výška krátera. "Čakali sme, že sa niečo stane," uviedla geologička Janet Babbová z tamojšieho observatória.
Komentáre:  0
Video: Stres v šanghajskom metre majú znížiť boxerské vrecia
11.8.2011
Dochádzanie do práce alebo školy vo veľkomestách možno málokedy označiť za príjemnú činnosť. Predstavte si však, aké je to používať verejnú hromadnú dopravu v metropole s 23 miliónmi obyvateľov. Niečo podobné si asi myslela spoločnosť Adidas, ktorá v šanghajskom metre nainštalovala niekoľko boxerských vriec. Cestujúci sa tak môžu "násilím" zbaviť frustrácie a stresu priamo na nástupištiach. Na vrecia umiestnil Adidas nasledovný nápis: "Každý rok na nástupišti čakáte asi 1 824 minút. Nemrhajte už svojím časom. Poďte a udrite si!"
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk