AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Najmenšie akvárium na svete sa vám vopchá do vrecka
23.9.2011
Tridsať milimetrov na dĺžku, 14 milimetrov na šírku a 24 milimetrov na výšku. Toto nie sú rozmery zápalkovej škatuľky, ale najmenšieho funkčného akvária na svete. Vody sa doň zmestí len toľko, čo do dvoch čajových lyžičiek. Tekutina sa do nádrže musí nalievať s pomocou kvapkadla. Miniakvárium vytvoril 57-ročný Rus Anatolij Konenko zo sibírskeho mesta Omsk. Tomu sa v roku 1996 podarilo zapísať sa do Guinnessovej knihy rekordov, keď vytvoril najmenší knihu na svete. Tá merala 0,9 milimetra na 0,9 milimetra a mala 29 stránok.
Komentáre:  0
Stratili ste na bicykli predné koleso? Žiaden problém
23.9.2011
Používanie slovného spojenia "Krajina neobmedzených možností", ktorým sa zvyčajne označujú Spojené štáty americké, by sa malo jednoznačne rozšíriť aj na Čínu. Práve v tejto krajine sa náhodnému okoloidúcemu podarilo natočiť netradičný dopravný prostriedok - improvizovanú jednokolku. Nie je známe, čo viedlo neidentifikovaného Číňana k tomu, aby si z normálneho bicykla urobil unicykel, či to bol úmysel alebo stratil predné koleso pri nehode, každopádne postupoval premyslene. Na zostávajúce zadné koleso totiž pripevnil závažie, ktoré posunulo ťažisko jednokolky dozadu.
Komentáre:  0
Video: Štyritisíc rokov vlasovej módy v štyroch minútach
23.9.2011
Ukrajinskej modelke Oľge Sacharovej sa vo videu s názvom "Vývoj ženského obrazu v priebehu storočí" podarilo za štyri minúty precestovať v čase až štyritisíc rokov. Zámerom režisérky Leny Nosenkovej bolo v takej krátkej dobe zhrnúť vývoj západných módnych trendov v ženských účesoch. V priebehu pár sekúnd sa tak z antickej Oľgy stane renesančná dáma a krátko nato sa pretransformuje na dievča kvetov zo sedemdesiatych rokov. Hoci bolo video vytvorené už pred rokom, na portáli YouTube sa objavilo len pred týždňom. Od tej doby si ho stihlo pozrieť viac ako 300-tisíc ľudí.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Uruguajskí fanúšikovia zložili jedného z rozhodcov
23.9.2011
Stredajšie stretnutie juhoamerickej klubovej súťaži Copa Sudamericana, ktoré sa odohralo v uruguajskej metropole Montevideo, muselo byť predčasne ukončené. Dôvodom bol incident zo 47. minúty, keď jedného z postranných rozhodcov zasiahol predmet z hľadiska. Zo zverejnených záberov vidieť, že išlo o papierový zvitok. Rozhodca po zásahu spadol na trávnik, kde ho niekoľko minút ošetrovali. Hlavný arbiter následne duel medzi Nacional Montevideo s Universidad de Chile predčasne ukončil. O výsledku zápasu rozhodne Juhoamerická futbalová konfederácia (CSF).
Komentáre:  0
Pápež Benedikt XVI. prehovoril v budove Ríšskeho snemu
22.9.2011
Benedikt XVI., ktorý je na štvordňovej oficiálnej návšteve rodného Nemecka, sa vo štvrtok stretol s kancelárkou Angelou Merkelovou a debatoval s ňou aj na tému ekonomických problémov v krajinách Európskej únie. Následne Svätý otec vystúpil v budove Ríšskeho snemu, kde pred poslancami Bundestagu predniesol asi 20-minútový prejav. Ešte pred začiatkom sa však omylom vybral k nesprávnemu rečníckemu pultu. V príhovore varoval pred vedou bez morálky a ocenil ekologické hnutie. Niekoľko desiatok poslancov ľavicovej opozície jeho vystúpenie bojkotovalo a ďalší prišli s červenými stužkami symbolizujúcimi kampaň proti AIDS.
Komentáre:  0
Video: Britániu znepokojujú zápasy v klietke medzi malými deťmi
22.9.2011
Zápasy v klietke sú zvyčajne jednou z podôb bojového športu s názvom Mixed martial arts (MMA). V niektorých krajinách patria dokonca k najpopulárnejším diváckym športom. Rozruch vo Veľkej Británii však nedávno vyvolalo zverejnené video, v ktorom proti sebe zápasia len 8-roční chlapci. Na zázname jeden z chlapcov utrpel zranenie nohy a začne plakať, prítomný zdravotník mu však okamžite poskytne pomoc. Organizátori zápasu, ktorý sa odohral v anglickom meste Preston, však kritiku odmietajú a bránia sa tým, že boj s upravenými pravidlami je bezpečný a v súlade so zákonom.
Komentáre:  0
Video: Premávku na ceste zastavili zápasiace medvieďatá
22.9.2011
Popri obrích sekvojach patria k najväčším lákadlám Yosemitského národného parku v Kalifornii medvede grizly. Práve takéto mláďatá sa podarilo natočiť náhodným turistom v nezvyčajnej situácii. Zápasiace medvieďatá zablokovali cestu a autá museli počkať, kým sa "súboj" neskončí. Dospelé jedince druhu grizly dosahujú hmostnoť od 180 do 680 kilogramov a výšku 2,44 metra v stoji. V minulosti žil medveď grizly v celej Severnej Amerike až po Texas, no v dôsledku lovu a ničenia životného prostredia z väčšiny tohto územia vymizol. Preto je zákonom chránený. V súčasnosti žije v Severnej Amerike približne 60 000 medveďov grizly.
Komentáre:  0
Video: Na Zem sa rúti neovládateľný satelit, Francúz ho natočil
22.9.2011
V piatok by mali na Zem padnúť trosky amerického výskumného satelitu UARS, ktorý váži šesť ton a na orbite je od roku 1991. Vedci z NASA vypočítali, že akonáhle začne satelit vstupovať do atmosféry, rozpadne sa na 26 väčších kusov, zvyšok zhorí v atmosfére. Najväčší úlomok, ktorý dopadne na povrch by mal vážiť až 150 kilogramov. Francúzskemu fotografovi a astronómovi Thierrymu Legaultovi sa približovanie družice k Zemi podarilo natočiť na kameru. "Zdá sa, že satelit rotuje, možno v dôsledku zrážky s pozostatkami po inej družicu," uviedol Legault pre server www.spaceweather.com.
Komentáre:  0
Video: Čínsky akrobat vyšiel po schodoch na svojej hlave
22.9.2011
Meno čínskeho akrobata Sun Ší Čonga bolo zapísané do Guinessovej knihy rekordov. Mladíkovi, ktorý pochádza z východočínskej provincie Če-ťiang, sa podarilo vyjsť hore schodmi na vlastnej hlave bez akejkoľvek podpory. Konkrétne sa mu podarilo zdolať až pätnásť schodov, z ktorých každý mal mäkký povrch, aby si Čong neprivodil otras mozgu. K prekonaniu nového svetového rekordu došlo počas natáčania japonskej televíznej šou Bikkuri Chojin Special. A hoci Čong za svoj kúsok dostal uznanie zástupcov Guinessovej knihy už v roku 2010, predstavitelia organizácie toto video zverejnili len včera.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk