AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Otec so synom išli na ryby, ulovili žraloka
25.8.2011
Kevin Stevens a jeho 9-ročný syn Hunter sa túto nedeľu vydali na svojom kajaku chytať ryby na more. Rybárčili len pár kilometrov od pobrežia Texasu, keď za vlasec zabralo niečo veľké. Ukázalo sa, že to bol asi dvojmetrový žralok, Stevensovi pritom trvalo takmer jednu hodinu, kým sa mu ho podarilo dostať nad hladinu. Nebolo to prvýkrát, čo sa otcovi a synovi podarilo chytiť žraloka, no vždy predtým to boli pomerne malí jedinci. Hunter úlovok natočil na kameru, na videu vidieť aj to ako sa so žralokom "rozlúčil", keďže ten opäť skončil v mori.
Komentáre:  0
Video: Ako cestovať vlakom a nezaplatiť ani cent
25.8.2011
Hoci cestovanie vo veľkom kufri pravdepodobne nepredstavuje pre čiernych pasažierov úplnú novinku, holandský mladík Daniel sa túto formu "bezplatnej" dopravy rozhodol posunúť na novú úroveň. Doma si upravil cestovný kufor tak, že sa dokázal rozdeliť na dve polovice. Vo vlaku potom Daniel vyliezol na batožinový držiak, ľahol si a svoje telo zakryl týmto špeciálnym kufrom. Všetko natáčala na kameru jeho priateľka Irina, ktorej sa podarilo zachytiť aj nič netušiaceho vlakového sprievodcu i reakcie spolucestujúcich. Ako však Daniel píše v popise k videu, lístok si v skutočnosti kúpil a celé to bolo mienené len ako vtip.
Komentáre:  0
Video: Družičku nahradil na svadbe iPad
25.8.2011
Renee Armstrongová už dávno sľúbila svojej najlepšej kamarátke Jamie Wilbornovej, že jej na svadbe pôjde za družičku. V deň sobáša, ktorý sa konal v Denvere, sa ale nachádzala v 2 500-kilometrov vzdialenom meste Richmond v štáte Virginia. Na obrade sa však predsa len zúčastnila, a to vďaka iPadu. Jeden zo svadobčanov niesol tablet uličkou smerom k oltáru a Armstrongová tak mohla sledovať všetko dianie na svadbe. "Bolo to úžasné. Počas obradu som mala slzy v očiach," povedala družička. Armstrongová, resp. jej podobizeň, sa dokonca objavila aj na svadobných fotografiách.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Tymošenkovej stúpenci sa v Kyjeve dostali do zrážok s políciou
24.8.2011
V centre Kyjeva dnes protestovalo vyše 5 000 ľudí. Požadovali prepustenie zatknutej líderky opozície Julie Tymošenkovej a vypísanie predčasných volieb. Demonštrácia sa však nezaobišla bez zrážok s políciou, ku ktorým došlo, keď sa protestujúci snažili prelomiť kordón blokujúci vstup na centrálnu ulicu Chreščatyk. Zhromaždení začali na mužov zákona hádzať kamene a fľaše. Protestný pochod pri príležitosti 20. výročia ukrajinskej nezávislosti od Sovietskeho zväzu viedol Tymošenkovej poradca Olexander Turčinov. Tymošenková sa v súčasnosti nachádza vo väzbe, čelí obvineniam zo zneužitia právomocí a poškodzovania národných záujmov, čoho sa mala dopustiť ako premiérka.
Komentáre:  0
Video: Hlúpa hra tínedžera sa takmer skončila tragédiou
24.8.2011
Austrálska železničná spoločnosť zverejnila videozáznam mladíka, ktorý si na zastávke Mawson Lakes v meste Adelaide krátil čas veľmi nebezpečnou "hrou". Zábery bezpečnostnej kamery zo stanice a priamo z vlaku ukazujú, ako sa sedemnásťročný tínedžer snaží tesne prebehnúť pred rušňom, ktorý sa rútil rýchlosťou 90 kilometrov za hodinu. Austrálčan si pri nebezpečnej zábavke poranil členok. Incident sa odohral ešte v apríli, no len minulý týždeň rozhodol tamojší súd o chlapcovom treste za "bezdôvodné zastavenie vlaku". Sudca prikázal mladíkovi verejnoprospešné práce a musí tiež rušňovodičovi napísať ospravedlňujúci list.
Komentáre:  1
Zemetrasenie zasiahlo i Biely dom, poškodilo Washingtonov pamätník
24.8.2011
Americká Správa národných parkov oznámila, že zemetrasenie s magnitúdou 5,9, ktoré v utorok zasiahlo východné pobrežie USA, pravdepodobne poškodilo Washingtonov pamätník v hlavnom meste. Hovorca správy Bill Line uviedol, že pri vrchole obelisku vysokého 169 metrov objavili trhlinu, pamätník preto z bezpečnostných dôvodov až do odvolania uzavrú pre verejnosť. Vo Washingtone tiež otrasy poškodili Národnú katedrálu. Po otrasoch sa automaticky vypli dva jadrové reaktory elektrárne North Anna Power Station v okrese Louisa. Elektráreň sa nachádza v blízkosti epicentra, zemetrasenie tam však škody nespôsobilo.
Komentáre:  0
Matka týrala syna, ktorého adoptovala z Ruska. Chcela byť v televíznej šou
24.8.2011
Tridsaťšesťročnú Jessicu Beagleyovú z Aljašky v utorok uznal súd vinnou z týrania jej 7-ročného syna, ktorého adoptovala z Ruska. Chlapca okrem iného trestala tak, že mu do úst striekala pikantnú omáčku a nútila ho sprchovať sa v studenej vode. Cieľom Američanky mala údajne byť jej snaha dostať sa do šou televízneho psychológa Dr. Phila. Beagleyovej dcéra týrania zachytila na kameru, pričom videozáznam matka ukázala v televízii s tým, aby jej psychológ pomohol. K neprimeraným spôsobom trestania sa mala podľa obhajoby Beagleyová uchýliť po tom, čo "tradičné" metódy zlyhali. Odsúdenej hrozí najviac jednoročný trest odňatia slobody.
Komentáre:  0
Video: Staré pánske košele nemusíte vždy vyhadzovať
23.8.2011
Dámy, ak sa vám páči vzor na pánskej košeli a podobný nemôžete nájsť na žiadnych šatách alebo látke, existuje ešte jedno riešenie - môžete si z takejto košele urobiť plnohodnotný dámsky kus oblečenia. Nebudete však k tomu potrebovať ihlu, niť ani nožnice. Primerane veľkú košeľu totiž stačí na ženskom tele vhodným spôsobom poskladať a uviazať. Návod ako postupovať ukazuje v tomto klipe ruská modelka Ira Zvidrinová. Tej sa okrem šiat podarilo vytvoriť aj sukňu a niekoľko štýlových topov.
Komentáre:  0
Video: Vo Švajčiarsku sa konalo najväčšie európske stretnutie "obojživelníkov"
23.8.2011
Obojživelné vozidlá možno bez nadsádzky označiť ako skutočné off-roady - okrem pohybu na súší totiž dokážu bez problémov manévrovať aj vo vode. Vo švajčiarskej obci St. Blaise v kantóne Neuchatel sa uplynulý týždeň konal 26. ročník stretnutia fanúšikov takýchto vozidiel. Zúčastnilo sa na ňom až 55 "obojživelníkov", ktoré preplávali tamojšie jazero Neuchatel. Možno preto hovoriť o najväčšej akcii podobného druhu v Európe. Od roku 1987 sa skupina nadšencov stretla vo viacerých európskych krajinách vrátane Švédska, Talianska a Nemecka. Budúci ročník tohto podujatia sa bude konať v Nórsku.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk