AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Najstaršia vnučka kráľovnej Alžbety II. si zobrala ragbistu
31.7.2011
Svoje "áno" si v škótskej metropole v sobotu povedali Zara Phillips, najstaršia vnučka britskej kráľovnej, a známy ragbista Michael Tindall. Do kostola v Canongate Kirk v centre Edinburghu prišla kráľovná Alžbeta II. s manželom princom Philipom, princ Charles a jeho manželka Camilla, ako aj princ Harry. Nechýbali ani princ William a jeho manželka Kate. Nevesta si ponechá svoje dievčenské meno. Vnučka britskej kráľovnej je profesionálnou jazdkyňou na koni, ktorá v roku 2006 zvíťazila v individuálnych pretekoch všestrannej spôsobilosti na Svetových hrách medzinárodnej jazdeckej federácie (FEI) v Nemecku.
Komentáre:  0
Video: Vo švédskom Štokholme sa surfuje i na vlakoch
30.7.2011
Hoci je pobrežie Švédska jedno z najdlhších v Európe, táto krajina nie je známa ako ideálna destinácia pre plážové vodné športy vrátane windsurfingu. Možno práve to sa rozhodol zmeniť neznámy muž, ktorý sa v hlavnom meste Štokholme rozhodol "surfovať na vlaku". Tradičnú dosku pre surferov tak vymenil za strechu prímestského vlaku. Počkal si na vhodnú chvíľu, a keď vlak v plnej rýchlosti prechádzal ponad jazero Mälaren, skočil do jeho studenej vody. Muž našťastie prežil kaskadérsky kúsok bez zranení, čo dosvedčuje aj tento videozáznam, ktorý natočil jeho kamarát.
Komentáre:  0
Mačka prežila hodinový prací cyklus
30.7.2011
Majiteľka osemtýždňového mačiatka Susan Gordonová si pri plnení práčky nevšimla, že do bubna sa okrem špinavej bielizne dostalo aj ich domáce zvieratko. Keď je manžel po hodinovom cykle otvoril dvierka práčky, našiel Princess ako sa zúfalo drží opratých džínsov. Mačiatko okamžite previezli k veterinárovi. "Princess sme zabezpečili pohotovostnú starostlivosť, ktorá zahŕňala kyslík a lieky proti bolesti pre jej otlčené telo. Pobudla aj na ohrevnej podložke, ktorá pomohla vrátiť jej teplotu do normálneho stavu," uviedla veterinárka. Po troch nociach strávených na klinike je mačka opäť v poriadku.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Dramatická záchrana mladíka, ktorý sa pokúsil o samovraždu
30.7.2011
Vo štvrtok podvečer sa mladý Američan pokúsil o samovraždu skokom z výškovej budovy v centre Los Angeles. Jeho zámer sa našťastie nakoniec neuskutočnil, k čomu výraznou mierou prispel profesionálny zásah tamojšieho vrátnika a losangeleskej policajnej jednotky. Ochrankár sa s mladíkom rozprával tak dlho, dokiaľ neprišli policajti. Tí mu následne nasadili na jednu ruku putá a snažili sa ho vytiahnuť, určitý čas ho ťahali dokonca len za jeho spodné prádlo. Mladíka, ktorého následne previezli do nemocnice na pozorovanie, údajne ranil rozchod s jeho priateľkou.
Komentáre:  0
Video: Slon, ktorého pytliaci pripravili o nohu, dostal protézu
30.7.2011
Sloníča s menom Chhouk našli v roku 2007 uväznené v pasci, ktorú pytliaci nastražili v kambodžskej džungli. V snahe vyslobodiť sa prišlo zviera o svoju ľavú prednú končatinu. Tamojšia vláda preto požiadala zverolekára Nicka Marxa z organizácie Wildlife Alliance, aby sa mu pokúsil zachrániť život, ktorý ohrozovala šíriaca sa infekcia. To sa Marxovi podarilo, no Chhouk ostal bez časti jednej končatiny imobilný. Situácia sa však zmenila v roku 2009, keď Marx spolu s odborníkmi z Kambodžskej školy protetiky vyvinuli pre slona protézu. Vďaka nej sa teraz môže bez väčších problémov pohybovať, i keď podľa zverolekárov už nebude nikdy pripravený na návrat do divočiny.
Komentáre:  0
Video: Zábery z osudného čínskeho rýchlovlaku päť minút pred tragédiou
30.7.2011
Číňan Wang Hairu natočil asi päť minút pred minulotýždňovou vlakovou tragédiou krátke video. K nešťastiu došlo 23. júla na moste neďaleko mesta Wen-čou v provincii Če-ťiang po tom, ako sa jeden rýchlovlak zastavil a druhý rýchlovlak do neho vrazil. Šesť vozňov sa vykoľajilo a štyri vozne padali z viaduktu približne 20-30 metrov. Pri nešťastí zahynulo najmenej 39 ľudí. Video zachytáva šestnásty a posledný vozeň prvého vlaku. Práve doň o niekoľko minút neskôr vrazil druhý rýchlovlak. Desiatky cestujúcich v tomto vagóne prišli o život. Podľa čínskych médií dievčatko, ktoré na záberoch počuť, je 2-ročná Wej-i Siang. Tú záchranári našli až po viac ako 24 hodinách od nehody. Obaja jej rodičia však pri nehode zahynuli.
Komentáre:  0
Video: Toľko teplého vzduchu ste pokope ešte nevideli
29.7.2011
Toľko teplého vzduchu na jednom mieste ešte nikto nikdy nevidel. Reč je o novom svetovom rekorde, ktorý sa podarilo dosiahnuť uplynulú stredu na dvanástom ročníku svetového festivalu teplovzdušných balónov vo francúzskom Lorraine. Z priestranstva Chambley-Bussieres Aerodrome, ktoré bolo v minulosti využívané ako letecká základňa NATO, naraz odštartovalo až 343 balónov. Podarilo sa tak prekonať predchádzajúci zápis do Guinessovej knihy rekordov z roku 2009, keď sa na rovnakom mieste vznieslo k oblakom "len" 329 balónov.
Komentáre:  1
Video: Muž so skrutkovačom v ruke chcel uniesť newyorské metro
29.7.2011
V piatok 22. júla sa Richard Arrocho pokúsil so skrutkovačom v ruke zmocniť riadenia v jednej zo súprav newyorského metra. Jeho zámer mu však prekazili pohotoví cestujúci, ktorí dramatické okamihy zachytili aj na kameru. Podľa polície trpí 42-ročný muž duševnou poruchou a v minulosti bol súdne trestaný viac ako 40-krát. Arrocho sa vodičovi Darrylovi Georgeovi vyhrážal, že ak sa s metrom nepohne, zabije ho. George súpravu uviedol do chodu, no ešte predtým sa mu podarilo spustiť poplach, na ktorí zareagovalo niekoľko cestujúcich. Tým sa nakoniec podarilo útočníka spacifikovať.
Komentáre:  0
Slobode zvierat sa nepáči nová reality show Markízy
29.7.2011
Sympatizanti a členovia občianskeho združenia Sloboda zvierat poslali Rade pre vysielanie a retransmisiu (RVR) takmer 500 individuálnych sťažností na novú reality show Farma, ktorú TV Markíza začala vysielať v nedeľu 24. júla. "Sťažovatelia poukazujú na nezákonné zaobchádzanie so zvieratami, ktoré boli podľa nich vystavené extrémnym podmienkam, strachu a neprofesionálnej manipulácii," vysvetlila Martina Kertészová z komunikačného odboru RVR. Doplnila, že nezákonné zaobchádzanie so zvieratami ako také nie je predmetom regulácie RVR.
Komentáre:  2
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk