AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Malá čivava odplašila ozbrojených lupičov
19.7.2011
Polícia v americkom Los Angeles zverejnila videozáznam bezpečnostnej kamery z miestneho obchodu s tabakovými výrobkami, ktorý za za svoj cieľ zvolili dvaja lupiči. Siedmeho júla vtrhli do predajne dvaja maskovaní muži a pod hrozbou použitia zbrane žiadali od majiteľa Erica Knighta, aby im do ich ruksaku dal hotovosť. Vtom však na lupičov zaútočila malá čivava Paco, ktorá po nich skákala a neustále štekala. Zločincom sa síce podarilo ujsť so sumou asi 200 dolárov, polícia ale verí, že pohotový "zásah" malého psa vystrašil lupičov a tí sa museli uspokojiť s takým malým úlovkom. Pri incidente nebol nikto zranený. Paco, ktorý sa za mužmi rozbehol, sa po chvíľke vrátil k svojmu pánovi.
Komentáre:  0
Skladbu od Slováka B-Complexa už videlo na YouTube 10 miliónov ľudí
19.7.2011
Dvadsaťsedemročnému dídžejovi B-Complexovi s občianskym menom Matúš Lenický sa ako prvému slovenskému interpretovi v histórii podarilo prekonať hranicu 10 miliónov pozretí na YouTube s jedinou skladbou. Hudobník dosiahol míľnik so singlom Beautiful Lies, ktorý v roku 2009 zaradilo na kompiláciu Sick Music britské vydavateľstvo Hospital Records. Skladba nemá oficiálny videoklip a jednotliví užívatelia ho na YouTube zaradili s vlastným pozadím či videom. K dispozícii sú dve verzie skladby - okrem tej základnej aj tzv. VIP. Desať miliónov pozretí skladba zaznamenala za obdobie dvoch rokov pri súčte prvých 14 videí na YouTube a to oboch verziách. Informoval o tom portál webnoviny.sk.
Komentáre:  0
Video: Číňan núti svoje deti, aby sa v rámci "výchovy" brutálne bili
19.7.2011
Pred týždňom sa na čínskom internete objavilo šokujúce video s názvom "najsenzačnejšia bitka detí v histórii", za pár dní si ho odvtedy stihli pozrieť milióny ľudí. Dve deti, dievča a jej 7-ročný bratranec, sa v ňom nemilosrdne mlátia, kopú a preťahujú. Počas toho ich nadšene povzbudzuje otec dievčaťa, ktorý súboj zároveň natáčal na kameru. Incident sa odohral v mesta Cchang-čou v provincii Che-pej. "Obe deti utrpeli zranenia, to je v poriadku. Otecka vychovávali úplne rovnako. Nesmiete sa vzdávať bez boja, musíte vždy bojovať," povedal muž neznámej žene, ktorá sa deti pokúšala utešiť.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Najlepší pokutový kop v histórii?
19.7.2011
Zatiaľčo v nedeľu boli pokutové kopy nočnou morou pre futbalistov Brazílie na turnaji Copa América, ako aj pre hráčky USA vo finále svetového šampionátu, futbalistovi reprezentačného tímu Spojených arabským emirátov (SAE) Awanovi Diabovi sa zo značky pokutového kopu podarilo streliť naozaj unikátny gól. Počas priateľského duelu SAE - Libanon odpískal rozhodca v 78. minúte penaltu. Zodpovednosť na seba vzal práve Diab. Hráč sa rozbehol, avšak tesne pred loptou spomalil, otočil sa o 180 stupňov a loptu poslal pätičkou za chrbát prekvapeného gólmana. Zápas sa skončil víťazstvom pre SAE 6:2.
Komentáre:  0
Video: Polonahé Ukrajinky napadli pred gruzínskym veľvyslanectvom
19.7.2011
Pondelkový protest polonahých aktivistiek z ukrajinského hnutia FEMEN sa pred gruzínskym veľvyslanectvom v Kyjeve skončil ich násilným vyhnaním spred budovy. Skupina mladých dievčat bez tričiek a podprseniek protestovala proti zatknutiu prominentných fotografov v Gruzínsku. Pokojnú demonštráciu prerušil zamestnanec gruzínskeho veľvyslanectva. Ten najskôr zaútočil na mladé Ukrajinky a následne sa pustil i do fotografa z miestnych novín. "Zamestnanci veľvyslanectva preukázali nedostatok rešpektu pre hlavné hodnoty demokracie: slobodu prejavu a slobodu zhromažďovania sa. Preto sa ešte viac bojíme o zatknutých novinárov v Gruzínsku," uviedli aktivistky po skončení protestu.
Komentáre:  0
India: Náhla povodňová vlna strhla turistov z vodopádu
19.7.2011
Prázdninový pobyt skupinky turistov pri vodopáde Patalpani v severozápadnej Indii zmenila v priebehu niekoľkých sekúnd prudká búrka na tragédiu. Počas chvíľky sa totiž pokojná riečka premenila v rozbúrenú rieku. Skupinka ľudí sa kochala pohľadom z prepadu 45 metrov vysokého vodopádu, keď náhle zahliadli povodňovú vlnu, ktorá sa k nim valila korytom rieky. Turisti rýchlo utekali k brehu rieky, no piatich najpomalších zovrel pár metrov od pevniny prúd vody. Po chvíli zápasenia s vodným živlom sa jeden z nich pošmykol a prúd ich všetkých strhol so sebou. Podľa agentúr dvaja turisti prežili, zvyšní traja, údajne z jednej rodiny, také šťastie nemali. Jedno telo našli osem kilometrov ďalej po prúde, ďalšie dve zatiaľ rieka nevydala.
Komentáre:  0
Video: "Ľudská streľa z kanóna" takmer prišla o život
18.7.2011
Jednou z populárnych atrakcií kanadského letného festivalu Stampade, ktorý sa každoročne koná v meste Calgary, je kaskadér David Smith jr., prezývaný aj "ľudská delová guľa". Počas svojho vystúpenia je Smith vystrelený zo špeciálneho kanóna a v rýchlosti 130 kilometrov za hodinu následne dopadá do pripravenej siete. Túto sobotu však nebezpečný kúsok neprebehol úplne podľa plánu. Záchytná konštrukcia sa totiž po jeho dopade zrútila a Kanaďan dopadol na zem. Hovorca festivalu Stampade Doug Fraser potvrdil, že se nehoda stala okolo jednej hodiny popoludní. Podľa neho však išlo len o menší incident, počas ktorého sa Smithovi nič vážne nestalo.
Komentáre:  0
Vedecký míľnik: Sonda NASA sa usadila na orbite asteroidu
18.7.2011
Sonda Amerického úradu pre letectvo a vesmír (NASA) s názvom Dawn (Úsvit) sa úspešne dostala na orbitu asteroidu Vesta. Prvé dáta sonda zaslala v nedeľu ráno a potvrdila tak, že sa dostala do blízkosti 530 kilometrov širokého vesmírneho telesa. Dawn trvalo štyri roky, kým sa dostala k asteroidu. "Dnes oslavujeme neuveriteľný míľnik výskumu, keď sa sonda dostala na orbitu vesmírnej skaly v hlavnom pásme asteroidov," uviedol šéf NASA Charles Bolden. Dawn bude na orbite Vesty jeden rok, potom sa vyberie na cestu k "trpasličej planéte" Ceres.
Komentáre:  0
Video: Najužitočnejší pes na svete?
18.7.2011
Necvičený pes môže pre domácnosť, v ktorej žije, znamenať katastrofu. Väčšina majiteľov preto svojich domácich miláčikov trénuje v získavaní základných návykov. Niektorí chcú však zájsť ešte ďalej a učia svojich psích priateľov rôzne triky. Čo sa týka užitočnosti týchto trikov, tak americký pes Murdock, ktorý je hviezdou tohto videa, je pravdepodobne ten najužitočnejší na svete. Reaguje totiž na slovo "beer" (angl. pivo), načo svojmu pánovi sám donesie z chladničky plechovku tohto nápoja. Po tom, ako dostane svoju odmenu, sa na ďalší príkaz vráti ku chladničke a zatvorí dvere.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk