AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Internetová pomsta: Majiteľ nezniesol, že jeho ulica sa používa ako verejná toaleta
12.7.2011
Štyridsaťšesťročný Brit Harry Monk sa rozhodol, že už nebude viac znášať opitých mladíkov, ktorí sa rozhodli využívať ulicu pred jeho domom v londýnskej štvrti Hoxton ako verejné záchody. Na internetovej stránke YouTube zverejňuje ním natočené videá úľavujúcich si mužov. Monk sa pre takýto spôsob verejného poníženia rozhodol po tom, ako mu miestna radnica oznámila, že nemá prostriedky, ktorými by tento problém mohla riešiť. Na zverejnených klipoch je vidieť, že Brit svoje obete konfrontuje - slovne či dokonca použitím striekacej pištole. Monkovi sa už podarilo okrem mužov natočiť aj jednu ženu.
Komentáre:  0
Video: Pozrite si celú Harry Potter ságu v 5 minútach
12.7.2011
V pondelok mal v Londýne premiéru posledný film z populárnej série o čarodejníkovi Harrym Potterovi "Harry a Dary Smrti 2". Pri tejto príležitosti pripravilo filmové štúdio Warner Bros. Pictures, ktoré snímky produkovalo, 5-minútový "supertrailer". Ten v krátkosti zachytáva udalosti všetkých predošlých 7 filmov, ako aj sľubované veľkolepé vyvrcholenie - finálny súboj s Lordom Voldemortom. Poslednú filmovú kapitolu o okuliarnatom čarodejníkovi si slovenskí diváci budú môcť v kinách pozrieť už od tohto štvrtka (14. júla). V klasických aj IMAX kinách sa posledná časť filmovej série bude vysielať v 2D aj 3D formátoch.
Komentáre:  0
Video: Na koncerte speváčky Rihanny vypukol požiar
12.7.2011
V piatok 8. júla vystúpila populárna speváčka Rihanna v americkom Dallase. Jej let z New Yorku mal kvôli zlému počasiu meškanie. Preto začal koncert, ktorý je súčasťou turné s názvom Loud, takmer o hodinu neskôr. Po tom, ako speváčka dokončila pred 12 500 divákmi pieseň California King Bed, objavili sa nad pódiom plamene. Požiar zrejme spôsobila vadná pyrotechnika. Nikto z divákov ani organizátorov nebol zranení a koncertná aréna American Airlines Center bola bez problémov evakuovaná. Podľa internetového serveru DFW.com však zatiaľ nie je jasné, či sa bude koncert opakovať, alebo dostanú diváci nejakú formu finančnej náhrady.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Sci-fi sa stáva realitou. Vedci vynašli "replikátor"
11.7.2011
Fanúšikovia sci-fi literatúry i filmov si iste spomínajú na tzv. replikátor, ktorý dokáže vytvoriť presné kópie trojrozmerných predmetov. Americká spoločnosť Z Corporation sa už niekoľko rokov snaží o to isté. Podarilo sa jej vynájsť trojrozmerný kopírovací stroj, ktorý si v súčasnosti môže zakúpiť každý bežný záujemca. Vo videoklipe z dokumentárnej relácie televízie National Geographic možno vidieť, ako bol na ukážku replikovaný francúzsky kľúč. "Na vytvorenie týchto objektov používame špeciálny kompozitný materiál, ktorý má najprv práškovú podobu. Následne je pridaná spojovacia látka, ktorá dá objektu požadovaný tvar," opisuje viceprezident spoločnosti Joe Titlow.
Komentáre:  1
Video: Letová ukážka historických letúnov sa zmenila na boj o život
11.7.2011
Na nedeľnej leteckej šou v anglickom mestečku Duxford došlo ku kolízii. Dve z troch historických lietadiel, ktoré tvorili formáciu, sa vo vzduchu zrazili. Jeden z letúnov sa zrútil k zemi, jeho pilotovi Robovi Daviesovi sa však predtým podarilo katapultovať. Druhé lietadlo i napriek poškodeniu bezpečne pristálo. Zrážku stíhačky Mustang P-51 z druhej svetovej vojny s ľahkým americkým bombardérom z 50. rokov Douglas A-1 Skyraider sledovali na vlastné oči tisícky divákov. Príčiny kolízie zatiaľ nie sú známe, podľa člena organizačného týmu budú predmetom vyšetrovania.
Komentáre:  0
Video: Piaty deň behu pred býkmi v Pamplone si vyžiadal jedno vážne zranenie
11.7.2011
Počas piateho tradičného behu pred býkmi na festivale San Fermín v španielskom meste Pamplona utrpel zranenia jeden človek. Hovorca španielskeho Červeného kríža uviedol, že jedného bežca hospitalizovali so zranením pravej nohy, ktoré utrpel pri páde. Ešte ostávajú tri behy pre býkmi, ktoré sa konajú každý deň ráno počas najslávnejšieho španielskeho letného festivalu. Životu nebezpečné divadlo potrvá do 14. júla. Nemocnica Navarra oznámila, že z predchádzajúcich behov sú stále hospitalizovaní dvaja ľudia, ako aj mladý muž, ktorý spadol z pamätníka počas párty v úvodný deň svetoznámeho festivalu.
Komentáre:  0
Video: Počas jazdy v holandskej MHD je záchranná vesta povinná
11.7.2011
Hlavné mesto Holandska Amsterdam môžu návštevníci najnovšie obdivovať aj z obojživelného autobusu, ktorý nesie príznačný názov Plávajúci Holanďan. Prvá úspešná jazda sa uskutočnila 25. júna 2011. Slúžiť má predovšetkým turistom holandskej metropoly. Tí sa tak po veľkomeste, ktoré je známe stovkami vodných kanálov, môžu pohybovať výrazne rýchlejšie. Východzia zastávka Plávajúceho Holanďana je amsterdamské letisko, odtiaľ sa turisti dostanú do najväčších múzeí, galérií, ako aj architektonických pamiatok. Následne sa autobus vracia naspäť na letisko.
Komentáre:  0
Video: Treba na cyklistických pretekoch toľko áut?
11.7.2011
V nedeľňajšej 9. etape cyklistických pretekov okolo Francúzska Tour de France z Issoire do Saint Flour došlo k nepochopiteľnému incidentu. Vozidlo francúzskeho televízneho štábu počas pretekov spôsobilo pád dvoch cyklistov. Necelých 36 km pred cieľom vodič zostrelil na zem Španiela Juana Antonia Flechu, cez ktorého letel aj Holanďan Johnny Hoogerland. Zatiaľ čo cyklista tímu Sky zostal ležať doudieraný na zemi, Holanďan v službách Vacansoleil-DCM preletel vzduchom do priekopy k plotu z ostnatého drôtu. Obaja v pretekoch napokon pokračovali. Po etape však museli vyhľadať lekárske ošetrenie.
Komentáre:  0
Video: Obrovská piesková búrka v Arizone
9.7.2011
Mestom Phoenix (Arizona, Spojené štáty americké) sa v utorok (5.7.2011) prehnala piesková búrka, ktorá na niekoľko hodín paralizovala život v tomto meste. Desiatky letov tamojšieho letiska muselo byť odložených a v niektorých častiach mesta došlo v dôsledku búrky k výpadkom elektrickej energie. Pieskový mrak mal podľa údajov meterológov výšku viac ako 3000 metrov a dosahoval šírku až 80 kilometrov.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk