AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Iluzionista Dynamo zverejnil celé video svojej "prechádzky" po Temži
20.7.2011
Britský iluzionista Steve Frayne, známy pod umeleckým menom Dynamo, ktorý sa koncom júna "prechádzal" po rieke Temža v Londýne, zverejnil celé video tejto udalosti. Jeho "božský" počin bol súčasťou natáčania pilotného dielu novej televíznej šou, v ktorej sa bude 28-ročný rodák z Bradfordu snažiť svojimi trikmi ohúriť známe tváre šoubiznisu. Pri svojom triku pred Westminsterským palácom prešiel s rozpaženými rukami po rieke niekoľko metrov, až kým nenastúpil do člna riečnej polície. Z mosta ho pritom sledovalo mnoho šokovaných okoloidúcich.
Komentáre:  0
Video: Číňan si "obliekol" 27 kilogramov včiel
20.7.2011
V Číne sa uskutočnil ďalší ročník súťaže, v ktorej išlo o to, kto na svoje holé telo priláka viac včiel. V meste Shaoyang v provincii Hunan sa proti sebe postavili v tejto netradičnej a nebezpečnej disciplíne dvaja súťažiaci. 42-ročný včelár Wang Dalin suverénne zvíťazil nad mladším 20-ročným Lu Kongjiangom. Na svoje telo totiž za pomoci včelích kráľovien prilákal 26,86 kg včiel. Obaja finalisti len v spodnej bielizni mali v priebehu 60-tich minút na seba prilákať čo najviac včiel. Mladšiemu Lu Kongjiangovi sa podarilo zlákať „len“ 22,9 kg včiel.
Komentáre:  0
Video: "Nevesta" v svadobných šatách prerušila bejzbalový zápas
20.7.2011
Prerušovanie športových podujatí zo strany bláznivých fanúšikov sa v posledných rokoch stalo pomerne častým javom. Zdá sa však, že tradičných "naháčov" sa snažia vytlačiť muži v najrozličnejších kostýmoch. Tak tomu bolo aj v americkej Atlante, kde počas sobotňajšieho bejzbalového stretnutia medi mužstvami Braves z Atlanty a Nationals z Washingtonu videlo 42-tisíc divákov na štadióne Turner Field okrem hráčov aj fanúšika oblečeného v dámskych svadobných šatách. "Nič podobné som nikdy predtým nezažil. Trochu ma to zaskočilo a vyviedlo z rovnováhy," uviedol po zápase jeden z hráčov.
Komentáre:  1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Cesty v estónskom meste Tartu používajú aj pštrosy
20.7.2011
Situácia, ktorú zachytáva toto video, by sa asi len veľmi ťažko opisovala cez telefón polícii. Vodiči v centre estónskeho mesta Tartu boli totiž svedkami toho, ako z jednej dodávky unikli pštrosy, ktoré sa následne rozutekali po vozovke rýchlosťou až okolo 50 kilometrov za hodinu. Incident sa odohral v pondelok v skorých ranných hodinách. Niekoľkým mužom sa po chvíli podarilo všetky tri zvieratá chytiť a opätovne umiestniť do nákladného vozidla. Zatiaľ však nie je známe, komu pštrosy patrili a kam boli prevážané.
Komentáre:  0
Video: Trápna zámena hosťov v BBC baví internet
20.7.2011
Britská televízna spoločnosť BBC sa dopustila pomerne netradičného faux pas, pri ktorom sa moderátorovi podarilo predstaviť zlého hosťa. Pôvodný hosť Ben Walker sa mal vyjadriť k súdnemu procesu s bývalým americkým bejzbalovým hráčom Rogerem Clemensem, ktorý čelí obvineniam z dopingu a krivej výpovede. Moderátor v živom vstupe chybne predstavil hosťa z New Yorku, o ktorom si myslel, že je to práve Ben Walker z agentúry AP. "Situácia je v skutočnosti ešte oveľa horšia, lebo ja nie som Ben Walker. A neviem vôbec nič o bejzbale," povedal muž, ktorý sa v skutočnosti volá Michael Wolff a myslel si, že bude hovoriť o afére okolo magnáta Ruperta Murdocha.
Komentáre:  0
O čo ide dnes Googlu?
20.7.2011
Aj internetový vyhľadávač Google si dnes pripomína 189. výročie narodenia moravsko-nemeckého kňaza, prírodovedca a biológa Gregora Johanna Mendela, ktorý je vo všeobecnosti považovaný za zakladateľa genetiky. Mendel začal experimentovať s krížením hrachu. Konkrétne krížil hrach s guľatými semenami s odrodami s hranatými semenami. Podarilo sa mu tak objaviť základné zákony dedičnosti. V nich naplno rozvinul pojmy ako dominantný a recesívny znak či faktory dedičnosti (gény). Mendela pri výskumoch údajne sčasti motivovalo úsilie nájsť argumenty proti vtedy uverejnenej teórii evolúcie Charlesa Darwina.
Komentáre:  0
Briti, ktorí vyhrali 161 miliónov, ušli z domu. Ľudia od nich pýtali peniaze
20.7.2011
Manželia Christine a Colin Weirovci vyhrali minulý týždeň rekordných 161 miliónov libier (184 miliónov eur). Pred novinármi vtedy uviedli, že neplánujú opustiť svoj skromný dom v škótskom mestečku Largs. Svoje rozhodnutie však náhle zmenili. Denne dostáva desiatky listov od ľudí, ktorí od neho pýtajú peniaze. Colin so svojou ženou a deťmi preto dočasne odišiel do Španielska. "Každý deň im chodia desiatky listov a na pošte na nich čakajú ďalšie. Náš manažér sa rozhoduje, či ich vôbec máme doručiť," uviedol miestny poštár.
Komentáre:  0
Ruperta Murdocha počas výsluchu v parlamente napadli
19.7.2011
Utorkové parlamentné vypočúvanie mediálneho magnáta Ruperta Murdocha muselo byť prerušené po tom, ako majiteľa dnes už neexistujúceho periodika News of the World napadol muž, ktorý sa mu do tváre snažil hodiť koláč z "peny na holenie". Zaútočiť na vypočúvaného sa mu však nepodarilo, keďže pohotovo zareagovali prítomní v sále a mužovi trafiť Murdocha nedovolili. Samotný magnát reagoval pokojne a vypočúvanie mohlo po 15 minútach pokračovať. Incident ťažšie niesol jeho syn James, ktorý bol poriadne nahnevaný na prítomnú ochranku.
Komentáre:  1
Video: Los zaútočil na cyklistov
19.7.2011
Deň, ktorý sa trojica Američanov rozhodla stráviť relaxačnou horskou cyklistikou v národnom parku Kincaid Park na Aljaške, sa skončil neočakávaným stretnutím. Ako to zachytáva tento videozáznam, na mužov sa zrazu vyrútil los americký, a to práve vtedy keď sa všetci traja v plnej rýchlosti spúšťali z mierneho kopca a odbočovali doľava. Pri incidente sa našťastie nikomu nič nestalo, i keď prvý cyklista pred útočiacim zvieraťom spadol na zem. Američania sa však nedali na útek, skrývajúc sa za stromami zachytili na kameru mláďa, ktoré pravdepodobne los chránil.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk