AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Posledný Potter prekonal miliardu dolárov. Stal sa ôsmym najziskovejším filmom v dejinách
1.8.2011
Posledný diel filmovej ságy Harry Potter má za sebou ďalší významný míľnik. Jeho tržby prekročili miliardu amerických dolárov (v prepočte približne 701,262 milióna eur) a momentálne je tak ôsmym najziskovejším filmom v dejinách. Snímka Harry Potter a Dary smrti 2. zlomila od premiéry hneď niekoľko rekordov. Najskôr prekonala snímku Temný rytier (2008), ktorá sa doteraz pýšila najvyššími tržbami počas otváracieho víkendu v severoamerických kinách. Okrem toho ide o film, ktorému sa podarilo vyšplhať k miliarde dolárov za rekordne krátky čas - len 17 dní. Zároveň je to finančne najúspešnejšia snímka v histórii filmových štúdií Warner Bros.
Komentáre:  0
V poľskom Lubline vyhodili do vzduchu 60-metrový komín
1.8.2011
Vo východopoľskom meste Lublin došlo v sobotu k riadenému odstrelu 60 metrov vysokého komína, ktorý sa nachádzal v bývalej továrni na výrobu nákladných automobilov. Dôvodom na likvidáciu komína bola skutočnosť, že podľa statikov hrozil nepoužívanej chladiarenskej veži kolaps. Pyrotechnici pripevnili na spodnú časť stavby 200 kilogramov výbušnín v podobe viac ako 2 200 tyčiniek, ktoré boli v pásoch rozmiestnené len na jednej strane. Tým umožnili, aby sa veža po výbuchu zrútila na požadované miesto. Deštrukcii komína pochádzajúceho z 50. rokov minulého storočia sa prizerali stovky zvedavých obyvateľov mesta.
Komentáre:  0
Video: Zmestí sa všetok nábytok zo spálne do jednej krabice?
1.8.2011
Dvojica nemeckých dizajnérov Marcel Krings a Sebastian Mühlhäuser vytvorila ešte v roku 2007 koncept "ľahko prenosného nábytku" s názvom Casulo. Obaja vtedy študovali na Medzinárodnej škole dizajnu v Kolíne, a práve Casulo bol výsledkom ich spoločnej dizertačnej práce. Inovatívnosť tohto konceptu spočíva v tom, že v jednej jedinej krabici je možné preniesť všetok nábytok, ktorý je typický pre spálňu - posteľ, stoličky, skriňu, pracovný stôl či regál. Pri jeho zostavovaní pritom nie je potrebné žiadne náradie a celý proces sa dá zvládnuť za menej ako sedem minút. Casulo zatiaľ nie je možné voľne kúpiť, no dizajnérska dvojica už rokuje s potenciálnymi výrobcami i predajcami.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Rusko zasiahlo silné tornádo, vyžiadalo si jednu obeť
1.8.2011
Jedna osoba zahynula a 28 utrpelo zranenia, keď sa v nedeľu mestom Blagoveščensk na ruskom ďalekom východe prehnalo silné tornádo. Štyria ľudia museli byť hospitalizovaní. Tornádo bolo také silné, že strhávalo strechy domov, rozbíjalo okná, lámalo stromy a prevracalo autá vrátane niekoľkých nákladných. Vyčíňanie prírodného živlu trvalo približne 13 minút. Niektoré časti mesta ostali bez elektriny. Miestne úrady vyhlásili v Blagoveščensku stav núdze. Na odstraňovaní následkov katastrofy sa zúčastňujú desiatky ľudí a mechanizmov vrátane príslušníkov ruskej armády.
Komentáre:  0
Video: Etna opäť ožila. Chrlila lávu do výšky 500 metrov
1.8.2011
Sicílska sopka Etna sa počas víkendu opäť prebrala k životu. V sobotu okolo 23:30 začala chrliť popol a fontány lávy až do výšky 450-500 metrov. Tá následne stekala po východnom úbočí sopky do neobývaného údolia Valle del Bove. Vďaka tomu, že vietor odniesol popol východným smerom nad obce Milo, Zafferana Etnea, Giarre a Ripon, mohlo ostať letisko v neďalekej Catanii v prevádzke. Viac ako 3-tisíc metrov vysoká Etna patrí k najvyšším aktívnym sopkám v Európe. Nočný výbuch bol jej ôsmym v tomto roku a tretím svojho druhu za posledné tri týždne.
Komentáre:  0
Video: Vodič autobusu vyplňoval počas jazdy formuláre
31.7.2011
Vodič autobusu v kanadskom meste Gatineau nezmysleným spôsobom riskoval životy cestujúcich, keď sa priamo počas jazdy rozhodol na volante vypisovať formuláre. Situáciu sa podarilo zachytiť na kameru jednému z cestujúcich, ktorý zároveň tvrdí, že ešte pred týmto incidentom vodič za jazdy telefonoval. Hovorca autobusovej spoločnosti STO v reakcii uviedol, že nezodpovedné správanie prešetrujú a vodič bude disciplinárne potrestaný. Zatiaľ však nie je známe ako. Podľa kanadských zákonov mužovi nehrozí ani trestné stíhanie, keďže počas jazdy nepoužíval elektronické zariadenia, ale si "len" čítal a písal.
Komentáre:  0
Zohavená Iránka na poslednú chvíľu odpustila svojmu útočníkovi. Zachránila mu tým zrak
31.7.2011
Iránka Amené Bahrámíová na poslednú chvíľu odpustila mužovi, ktorý jej po odmietnutí jeho ponuky na sobáš kyselinou spôsobil oslepnutie a zohavenie. Ušetrila ho tak straty zraku, ku ktorej bol odsúdený podľa islamského práva šaría v duchu zásady "oko za oko, zub za zub". Informovala o tom iránska televízia, ktorá o príbehu informovala vo svojej reportáži. Na jej začiatku vidieť 30-ročného Madžída Movahedího, ako kľačiac na kolenách prosí Amené o odpustenie. Mužovi mal nakvapkať kyselinu do očí lekár. "Urobila som to aj pre pokoj svojej rodiny a tiež pre svoju krajinu, pretože sa zdá, že ostatné krajiny sledujú, čo urobíme," povedala Bahrámíová.
Komentáre:  0
Bulharské modelky objavili vo svojom americkom byte skryté kamery
31.7.2011
Dvadsaťdvaročná Vanja Samokovarevá a jej o rok staršia spolubývajúca Ralitsa Dzhambazová zistili, že vo všetkých miestnostiach ich apartmánu v Tampe sú vnútri požiarnych hlásičov nainštalované skryté kamery. Mladé ženy, ktoré nedávno prišli na Floridu z Bulharka, sa pritom živia ako modelky. Dievčatá ihneď po nepríjemnom objave kontaktovali políciu. Nakoniec sa im podarilo zistiť, že kamery sú napojené na wi-fi router, ktorý našli v uzamknutej špajze. "Je to strašné. Nikdy som nečakala, že by sa nám mohlo niečo také stať," povedala pre televíziu Bay News 9 Samokovarevá.
Komentáre:  0
Video: Explózia v poľskej bytovke spôsobila jej čiastočný kolaps
31.7.2011
V piatok 29. júla došlo v panelovom dome v meste Pruszkow neďaleko Varšavy k silnému výbuchu, v dôsledku ktorého sa časť budovy zrútila. Záchranári našli v troskách dve mŕtve telá. Malo by ísť o majiteľa bytu, v ktorej došlo k explózii. Druhou obeťou je pravdepodobne obyvateľ susediaceho bytu. Príčiny výbuchu zatiaľ nie sú známe. Špekuluje sa hlavne o výbuchu plynu, polícia to však nepotvrdila a nevylúčila aj iné možné dôvody. Poškodená budova bude predmetom skúmania statikov, ktorí majú rozhodnúť o tom, či sa ostatní obyvatelia môžu vrátiť do svojich domov.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk