AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Na ceste v Kalifornii sa odohrala scéna ako z akčného filmu
10.8.2011
Televíznemu štábu z kalifornského mesta Stockton sa náhodou podarilo zachytiť neobvyklú dramatickú situáciu. Natočili totiž muža, ktorý sa držal za otvorené bočné okno rýchlo jazdiaceho auta. Ako sa neskôr ukázalo, muž sa na auto vrhol preto, lebo si myslel, že sa v ňom nachádza ukradnutá kabelka jeho známej. Po chvíli sa mu dokonca podarilo dostať sa okienkom dovnútra. Vozidlo zastavila až policajná hliadka, ktorú privolal ďalší náhodný svedok. Podľa informácií amerických médií sa však odcudzená kabelka v aute nenašla a údajne malo ísť "len o nedorozumenie". Pri bizarnom incidente nikto neutrpel zranenia.
Komentáre:  0
Vedci objasnili záhadu záhadnej oranžovej hmoty na Aljaške
10.8.2011
Americkí experti zistili, že mastná oranžová hmota v mori pri Aljaške bola vlastne zhlukom miliónov mikroskopických vajíčok. Predstavitelia amerického Národného úradu pre oceány a atmosféru (NOAA) však stále nevedia s určitosťou povedať o vajíčka akého druhu živočíchov ide. Nevie sa ani, či sú jedovaté. To vzbudzuje obavy mnohých obyvateľov neďalekej inuitskej osady Kivalina, v ktorej žije 374 ľudí. Oranžová hmota sa objavila pri brehoch minulý týždeň, tamojší obyvatelia sa s takým fenoménom ešte nestretli. Oranžová hmota už medzitým nie je viditeľná, nedá sa však s určitosťou povedať, či mikroskopické vajíčka nie sú ešte vo vode.
Komentáre:  0
Video. Padajúci ľadovec na Aljaške vydesil turistov
9.8.2011
Kým skupinka turistov na výletnej lodi v piatok obdivovala ľadovec vo fjorde Tracy Arm na Aljaške, oddelil sa z neho asi 60-metrový kus ľadu. Ten spadol do vody a vyvolal vlnu, ktorá plavidlo nebezpečne rozhýbala. Medzi turistami spočiatku nastalo pri sledovaní nadšenie, ktoré sa však zakrátko zmenilo na zmätok. Podľa britského denníka Telegraph si jedna žena dokonca v panike zlomila nohu. Ďalší turista dramatické odlomenie kryhy nakrúcal na videokameru. Vo chvíli, keď sa veľká vlna blížila k lodi, už ale kameru radšej vypol.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Takmer storočná starenka hraje každý deň tú istú hru už 26 rokov
9.8.2011
Japonka Umeji Narisawová určite nespĺňa profil bežného hráča počítačových hier. Starenka má totiž 99 rokov a počítačové hry sú na jej voľnočasovom programe takmer každý deň už počas 26 rokov. Narisawová navyše stále hraje tú istú hru - Bomberman. Babička začala s hraním vo veku 73 rokov, na začiatku jej vtedy pomáhali vnúčence. Podľa vlastných slov jej táto aktivita pomáha udržať jasnú myseľ a stláčanie gombíkov na konzole považuje za "určitú formu cvičenia". Narisawová prešla všetkých 50 úrovní už nespočetne veľakrát. Niekedy je dokonca schopná prejsť celú hru dva razy za jeden deň.
Komentáre:  1
Video: Už ste sa niekedy pobili so sovou?
9.8.2011
Ak by sa vám niekedy podarilo znepriateliť si sovu, v prípade jej útoku by sa vám naskytol asi takýto pohľad. Nebezpečne vyzerajúceho zvieraťa v tomto videu, ktoré na kameru vytasí svoje ostré pazúry, sa však nemusíte báť. Unikátne spomalené zábery totiž zachytávajú pristátie sovy, nie jej útok na kameramana či kohokoľvek iného. Video bolo natočené kamerou Photron SA2 pri tisíc snímkach za sekundu a v skutočnosti zachytáva výra skalného (Bubo bubo). Ide o najväčší druh sovy v Európe, ktorý sa vyskytuje aj na území Slovenska.
Komentáre:  0
Video: Staršia žena vynadala výtržníkom v Londýne
9.8.2011
Státisíce ľudí si doteraz pozreli video, ktoré zachytáva statočnú ženu počas nepokojov v londýnskej mestskej časti Hackney. Staršia pani podopierajúca sa palicou totiž vynadala skupinke mladých zamaskovaných výtržníkov, ktorí práve rabovali jednu z budov. "Prestaňte podpaľovať obchody ľudí, s ktorými sa chcú ľudia uživiť. Ona ťažko pracuje a vy jej to chcete spáliť. Prečo?" Kričí žena na mladíkov. "Toto je o mužovi, ktorého zastrelili v Tottenhame. Černosi, buďte realistickí. Ak bojujeme za určitý cieľ, robme to pre tento cieľ," dodala.
Komentáre:  0
Video: Bezprávie v Londýne sa prejavuje aj za bieleho dňa
9.8.2011
Britská metropola zažila tri noci plné nepokojov. Násilie a bezprávie sa však neobmedzuje len na nočné hodiny. Tamojšie médiá informujú o nedávno zverejnenom amatérskom videu, ktoré bolo natočené ešte pred zotmením. Vidieť na ňom tínedžera s krvácajúcou tvárou, zranenia mal utŕžiť po tom, ako ho napadli výtržníci. Chlapcovi sediacemu na zemi pomáha vstať jeden z okolostojacich mužov, hneď nato mu však spolu s ďalším mužom prehľadajú jeho ruksak s cieľom okradnúť ho. Tínedžer si to všimol, no i napriek tomu sa zločincovi podarilo ujsť s odcudzeným predmetom.
Komentáre:  0
Video: Dážď premenil schodiská v Paríži na vodopády
9.8.2011
Mohutný prívalový dážď, ktorý postihol francúzsku metropolu koncom minulého týždňa, premenil ulice a schodiská v kopcovitej mestskej časti Montmartre na nepoznanie. Video zachytáva ako sa schody nad vchodom do stanice metra Lamarck-Caulaincourt doslova zmenili na vodopád. Podľa Parížana Thomasa, ktorý "vodnú spúšť" v centre hlavného mesta natočil, siahala voda až po členky. Na svojej internetovej stránke sa tiež zdôveril, že niečo podobné v Paríži ešte nikdy predtým nevidel.
Komentáre:  0
Video: Čilský prezident Piňera lezie na nervy už aj batoľatám
8.8.2011
Reformy čílskeho prezidenta Sebastiána Piňeru sa nepáčia už ani malým deťom. Takto humorne komentujú miestne médiá "incident", pri ktorom nahnevané batoľa udrelo hlavu štátu do tváre. Udalosť sa stala počas nedávnej spomienkovej slávnosti pri príležitosti prvého výročia od banského nešťastia, pri ktorom uviazlo v podzemí 33 baníkov a podarilo sa ich vyslobodiť až po 69 dňoch. Ani tá sa však nezaobišla bez protestov. Protivládni demonštranti dokonca hádzali na zachránených baníkov jablká a pomaranče. Desaťtisícové protesty zachvátili krajinu už v júli a v júni. Demonštranti - študenti, učitelia, rodičia a deti - vtedy protestovali hlavne proti škrtom v školstve.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk