AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
V Pekingu otvorili vzdelávací kurz pre "zlatokopky"
16.7.2011
Ako si naniesť čo najzvodnejší make-up či ako rozpoznať z výrazu tváre klamára, to sa môžu ženy naučiť vo vzdelávacom centre v čínskej metropole Pekingu. Škola, v ktorej 30 vyučovacích hodín stojí zhruba 3 000 dolárov (2 120 eur), je zameraná pre lovkyne milionárov. Zakladateľka centra s názvom "Pekinské stredisko pre morálne vzdelávanie žien" Šao Tchung v škole tiež vyučuje, prednáša svojim žiačkam o tom, ako odhadnúť povahu a osobnosť potenciálneho nápadníka. Podľa Šao vzdelávacie stredisko rozvíja kvality žien a pomáha im pri dosahovaní životných cieľov, za ktorými mnohé roky túžia.
Komentáre:  0
Video: Futbalisti Realu Madrid zrazili študentku
16.7.2011
Hviezdy španielskeho futbalového veľkoklubu Realu Madrid zostali na chvíľu v šoku po tom, čo so svojím golfovým vozíkom zrazili študentku na kampuse Kalifornskej univerzity v Los Angeles (UCLA). K incidentu došlo vinou dievčiny, ktorá nečakane vbehla do kolóny športových automobilov. Študentke sa našťastie nič nestalo, no na hráčov Realu sa na sociálnych sieťach zniesla mierna vlna kritiky kvôli ich zjavnému "nezáujmu" o zdravie dievčaťa. Futbalisti "bieleho baletu" sú v Spojených štátoch na predsezónnej príprave, počas ktorej odohrajú aj priateľský zápas proti tímu Davida Beckhama LA Galaxy.
Komentáre:  0
Šokujúce video: V Holandsku sa zrútila časť televíznej veže
16.7.2011
Vrchná časť rozhlasovej a televíznej veže v holandskom meste Hoogersmilde v piatok skolabovala po tom, čo 300 metrov vysokú stavbu zachvátil požiar. Záchranári dorazili na miesto nešťastia ešte pred zrútením, no požiar sa im nepodarilo uhasiť ani s pomocou špeciálnej techniky a vrtuľníkov. Incident spôsobil výpadky rozhlasového a televízneho vysielania v okolí, ako aj dočasnú nedostupnosť mobilných telefónnych služieb. Požiar ani samotný kolaps si nevyžiadal žiadne zranenia či obete na životoch. Príčiny nehody zatiaľ nie sú známe, vyšetrujú ich miestne úrady.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Slovenský robot Pinkie vytancoval pre Prešovčanov dva tituly majstra sveta
16.7.2011
Tím študentov Strednej školy elektrotechnickej v Prešove priviezol z tureckého Istanbulu dva tituly majstrov sveta z 15. ročníka prestížnej a najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže RoboCup 2011. Najvyššie ocenenia získali prešovskí elektrikári v juniorskej skupine do 18 rokov v kategórii Dance (roboty tancujú podľa hudby) a to v súťaži samostatných tímov aj v súťaži supertímov (spoločná choreografia s Fínskom a Čínou). Prešovskí stredoškoláci súťaži v tíme Pinkies, ktorý pomenovali podľa svojho robota, pri jeho konštrukcii sa nechali inšpirovať vystúpeniami skupiny Pink Floyd.
Komentáre:  0
Video: Rus natočil, ako mu do čelného skla vletel los
16.7.2011
Šiesteho júla tohto roku došlo v Rusku k tragickej zrážke dvoch áut so zvieraťom, ktorú sa jednému vodičovi podarilo natočiť na videokameru. Los bol v krátkom čase zrazený hneď dvomi vozidlami. Po tom, čo ho v plnej rýchlosti nabralo protiidúce strieborné auto, narazilo zviera do čelného skla druhého automobilu. Los nemal ani najmenšiu šancu takúto zrážku prežiť. Naopak, pre vodičov sa incident tiež mohol skončiť veľmi tragicky. Našťastie však neutrpeli žiadne zranenia, keďže zviera neprerazilo dovnútra. Na vozidlách sa odhadujú škody vo výške niekoľkých tisícok eur.
Komentáre:  0
Žena odrezala manželovi genitálie a hodila ho do drviča na odpadky
15.7.2011
Štyridsaťosemročná Catherine Beckerová z Kalifornie dala svojmu o štyri roky staršiemu manželovi počas večere vo svojom dome do jedla drogu. Keď muž omdlel, priviazala ho k posteli. Bez milosti schytila nôž, odsekla mužovi penis a hodila ho do drviča na odpadky. Žena sama privolala rýchlu pomoc a políciu. Po prevoze do nemocnice muža operovali a stále je v kritickom stave. Polícia, ktorá informovala, že manželia boli v rozvodovom konaní, pri prehliadke domu našla nôž aj lano. Catherine, ktorú polícia zatkla, povedala, že jej muž si to zaslúžil. Nespresnila však, prečo.
Komentáre:  0
Video: Aj automobily možno použiť ako štetce
15.7.2011
Vo video, ktoré zachytáva premávku na rušnej berlínskej križovatke, vystupujú v úlohe maliarskych štetcov obyčajné autá, autobusy či motorky. Skupinka cyklistov z umeleckej skupiny vyliala totiž viac ako 500 litrov zmývateľnej environmentálnej farby rôznych odtieňov na cestný asfalt. Takmer 2 000 vozidiel sa následne nevedomky zúčastnilo na tvorbe najväčšieho umeleckého diela v hlavnom meste Nemecka. Šedé námestie Rosenthaler Platz sa tak dočasne prefarbilo do dúhových farieb - modrej, fialovej, žltej a červenej. Organická chemikália sa z pneumatík dala zotrieť prúdom čistej vody.
Komentáre:  0
Video: Najlepšia urobená fotografia v histórii ľudstva?
15.7.2011
Ako to dopadne, keď má kreatívny človek príliš veľa voľného času? Ak je tou osobou fotograf, môže to skončiť aj natočením takéhoto neuveriteľného videa. Skupina kanadských umelcov sa rozhodla, že bežné fotografovanie je príliš nudné. Pripravili preto špeciálny "stroj", ktorý dokáže vytvoriť či dokonca vyvolať hneď niekoľko fotografií. V štyri minúty trvajúcom procese sú okrem fotografického vybavenia zahrnuté aj rôzne druhy lôpt, iPad, cestovné vaky, ventilátor či tlačiareň. Tvorba komplikovaného stroja s názvom "Rube Goldberg machine" trvala celých šesť mesiacov a zabrala plochu celého skladu fotografického náradia.
Komentáre:  0
Video ako z hororu: Vodič natočil prejazd piesočnou búrkou
15.7.2011
Neobvykle silná piesočná búrka zasiahla minulý týždeň mnohé mestá v americkom štáte Arizona. Medzi nimi bola dokonca aj jeden a pol miliónová metropola Phoenix. Ani hrozba úplnej tmy však niektorých vodičov neodradila a tí si to namierili priamo cez rozbúrený pieskový mrak. Americký vodič, ktorý v tomto videu prechádzal údolím okolo Phoenixu, na svoju GoPro kameru natočil, ako to uprostred takého mraku vyzerá. Denné svetlo sa na chvíľu zmenilo na čiernu tmu a smer cesty bolo možné rozpoznať len vďaka reflektorom protiidúcich áut.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk