AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Španielsko: V Palma de Mallorca vypukli rasové nepokoje
30.8.2011
V štvrti Son Gotleu španielskeho mesta Palma de Mallorca panuje aj v utorok napätá situácia. V noci nadnes tam totiž vypukli násilné zrážky medzi miestnymi Rómami a prisťahovalcami z Nigérie. Tí Rómov vinia zo zodpovednosti za smrť 32-ročného Afričana, ktorý zahynul po páde z balkóna. Podľa informácií španielskych médií zaútočili prisťahovalci kameňmi na policajtov, podpaľovali automobily a kontajnery s komunálnym odpadom. V uliciach štvrte hliadkujú dnes desiatky policajtov. Ich prítomnosť má zabrániť ďalšej eskalácii napätia. Španielske úrady považujú tragickú smrť Nigérijčana za nehodu.
Komentáre:  0
Video: V takejto zápche by chcel "uviaznuť" asi každý vodič
30.8.2011
O netradičnú zápchu sa v pondelok postaral holandský vodič dodávky, ktorému sa počas jazdy otvorili zadné dvere a na vozovku z nich vyletelo množstvo eurobankoviek. K incidentu došlo na diaľnici A2, blízko mesta Elsloo v juhoholandskej provincii Limburg. Holandská televízia NOS odvysielala zábery mnohých vodičov a spolujazdcov, ktorí sa snažili bankovky v hodnote 10, 20 a 50 eur pozbierať. Niektorí ľudia neskôr peniaze vrátili do rúk polície, iní radšej rýchlo odišli z miesta incidentu. Privolanej policajnej hliadke trvalo vyše hodinu, než situáciu upokojila a prinútila zvedavcov nasadnúť do svojich áut. Polícia odmietla zverejniť presnú sumu zmiznutých peňazí.
Komentáre:  0
Video: Vladimir Putin riadi len veľké veci
30.8.2011
Ruský premiér Vladimir Putin opäť nezostal nič dlžný svojmu imidžu "silného muža". Na pondelkové stretnutie motorkárov v ruskom prístavnom meste Novorosijsk totiž prišiel na mohutnej trojkolke Harley Davidson. Cieľom tohtoročného podujatia bolo tiež pripomenutie si výročia oslobodenia mesta počas druhej svetovej vojny. "História je zaujímavo prepletená, pretože práve s motorkami boli mnohé deti z vášho mesta odvezené do bezpečia pred nacistami," vyhlásil Putin počas svojho krátkeho príhovoru. Na novinársku otázku, či Putin má oprávnenie šoférovať motocykle, hovorca Kremľa odpovedal, že "z času na čas premiér jazdí na motocykloch i trojkolkách".
Komentáre:  1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Čechovi sa na majstrovstvách sveta zlomila žrď
30.8.2011
Český atlét Jan Kudlička skončil vo finále súťaže skoku o žrdi na svetovom šampionáte v Južnej Kórei deviaty, keď prekonal výšku 565 centimetrov. V lepšom výkone mu zabránili zranenia, ktoré spôsobila zlomená tyč pri pokuse o zdolanie 575 centimetrov. Kudlička však mal šťastie, že nekontrolovaný pád skončil na doskočisku, a že ho tyč udrela "len" do rebier. Čech je jedným z mála žrdkárov, ktorý používajú karbónové žrde. Tie sú síce ľahšie ako tradičné sklolaminátové, ale zato krehkejšie. Podobnú karbónovú žrď zlomil v tých istých pretekoch i Rus Dmitrij Starodubcev.
Komentáre:  0
Dvoch mladíkov zatkli pre "nedostatok zdravého rozumu"
30.8.2011
Dvaja muži z amerického mesta Filadelfia boli v nedeľu dopoludnia zatknutí za "nedostatok zdravého rozumu". Tohto skutku sa mali dopustiť tým, že v štvrti Manayunk splavovali zatopené ulice na nafukovacom člne. Polícia mladíkov zadržala krátko po tom, čo ich v priamom prenose vyspovedal reportér lokálnej televízie, ktorý nakrúcal reportáž o následkoch hurikánu Irene. "Mysleli sme, že to bude zábava," povedal jeden z nich. Proti mužom však nakoniec nebolo vznesené žiadne obvinenie, nedostali ani pokutu. Krátke zadržanie má podľa úradov slúžiť ako varovanie pre miestnych obyvateľov, že situácia je vážna.
Komentáre:  1
Tučniak, ktorý omylom doplával na Nový Zéland, sa vracia domov
29.8.2011
Tučniak obrovský, ktorý nechtiac doplával na novozélandskú pláž 3 200 kilometrov od jeho domova vo vodách Antarktídy, sa dnes na palube lode Tangaroa vydal na cestu domov. Cestuje v špeciálne navrhnutej debne, ktorá mu má počas plavby zaistiť potrebný chlad. Do mora ho plánujú vypustiť asi o štyri dni, približne 630 kilometrov od Nového Zélandu. V zoologickej záhrade muselo zviera podstúpiť operáciu žalúdka, ktorý bol plný piesku, keďže si ho zviera pomýlilo so snehom. Veterinárka priznala, že budúcnosť mladého tučniaka je neistá, môže ho zjesť veľryba alebo hladný tuleň. Pripustila tiež, že tučniak sa môže opäť pomýliť a znova zamieriť na sever k Novému Zélandu.
Komentáre:  0
Video: Číňan vyšľachtil najmenšiu žabu na svete, chce z nej urobiť domáce zvieratko
29.8.2011
Na svete je viacero druhov veľmi malých žiab, no čínsky vedec Hu Gansheng z Vedecko-technologickej univerzity v meste Nan-čchang tvrdí, že sa mu podarilo vyšľachtiť vôbec najmenší druh. Ten v priemere meria len asi 5 milimetrov, Hu preto skrížil niekoľko lokálnych druho miniatúrnych žiab. Napriek svojmu malému vzrastu dokáže tento druh doskočiť až do vzdialenosti 10 centimetrov. "Sú veľmi malé, no zato veľmi aktívne," vysvetlil Hu, ktorý chce v šľachtení pokračovať aj naďalej. Dúfa totiž, že by malé žaby mohol predávať aj ako domáce zvieratká.
Komentáre:  0
Video: Sudkyňa sa stala obeťou "ruksakového útoku"
29.8.2011
Sudkyňa mestského súdu v americkom Clevelande Marilyn Cassidyová rozhodovala v utorok relatívne banálny prípad obvineného 24-ročného June Carsona. Počas pojednávania však musela nečakane zaliezť pod stôl. Obžalovaný totiž po nej celou silou hodil svoj ​​batoh, ktorý narazil do prednej dosky jej stola. Hneď potom mladík zaútočil na obhajcu Davida Eidenmillera, ktorý nemal s prejednávaným prípadom nič spoločného, keďže sa v súdnej sieni pripravoval na iný prípad. Útočníka následne zneškodnila ochranka. Za pohŕdanie súdom strávi Carson tridsať dní vo väzení.
Komentáre:  0
Video: Atlét s amputovanými nohami postúpil do semifinále štyristovky
28.8.2011
Juhoafričan Oscar Pistorius, ktorý má namiesto oboch amputovaných nôh protézy z karbónových vláken, postúpil na atletických majstrovstvách sveta v kórejskom Dägu do semifinále behu na 400 m. Prvý zdravotne postihnutý športovec, ktorý bežal v konkurencii zdravých súperov, si v rozbehu pripísal čas 45,39 s. "Bol to veľký tlak a som rád, že to mám za sebou. Potešil ma aj čas, ale zajtra to bude ešte raz tvrdý deň. Neviem, či ten čas bude stačiť na finále," uviedol po dobrom výkone Pistorius.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
82012345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk