PR  hnonline
AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.

Spiegel: Vyvinieme na Slovensko tlak, aby schválilo reformu eurovalu


Foto: TASR/AP
3.10.2011
Nemecký týždenník Der Spiegel uvažoval o tom, čo môže eurozóna urobiť na zmenu postoja Slovenska a čo sa môže stať, ak parlament na Slovensku odmietne zvýšenie eurovalu. Podľa portálu budú krajiny eurozóny Slovensko masívne „spracovávať“ a v krajom prípade vyvinú tlak, aby zvýšenie eurovalu odsúhlasilo. Podľa týždenníka je tiež možné, že Slovensko sa oficiálne pripojí, a v krajnom prípade nebude musieť nič zaplatiť. Prípadné neschválenie Slovenskom však nebude pre eurozónu údajne žiadnou katastrofou. Horšie by podľa týždenníka bolo, ak by reformu neodsúhlasili v Holandsku, ktorého podiel predstavuje takmer 6 percent (44,5 miliardy eur).
« späť
Súvisiace články v iných médiách
  hnonline :   Spiegel: Slovákov čaká tlak  PR :   Založenie a.s.
Neobmedzený hosting od WebSupport.sk


Text:
Meno:  
Antispam:   ( napíšte sk1 )

Komentáre
  10.10.2011 | 21:38emigrantka
http://www.spiegel.de/politik/ausland/0,1518,791025,00.html,ale tie komentare nemeckych citatelov rozpravaju sami pre seba,slovensko nie je same s jeho mienkou a postojom ku grecku :)
  3.10.2011 | 19:25spravodlivosť
Grécko mi pripomína tsunami v Thajsku.Vtedy Nemecko malo snahu pre finančnú medzinárodnú pomoc, avšak na zmiernenie strár takisto Nemeckých bánk,nemeckých firiem a podnikateľov. Títo všetci investovali do cudzineckého ruchu-teda do bár,bordelov,nevestincov,turistického sexu,... Avšak ostatná Európa s týmto nesúhlasila,investovala budovaním domov. Grécko je to teraz to isté. Nemci financovali do Grécka a pritom vedeli,že tie peniaze nikdy späť nedostanú, ale dostanú jedine z podpôr EU-eurovalu,na ktoré sa zložia štáty eurozóny. Čo si Nemci neopovážili zrealizovať pri Thajsku, teraz legálne sa dožadujú v Grécku. Ku-va,že im to niekto nevmietne do tváre.A na dôvažok by predsa Nemci mali povedať grékom to ich obligátne-arbeit macht frei-pracovať,pracovať,pracovať,nie kávičkovať,siest-ovať,ku-va ten národ sa má fajn ako prasa v žite a ja mám problémy s účtami.
  3.10.2011 | 19:20síso
Čo môže špígel, doteraz sa o Slovensko nestaral jak je polstoročie dlhé. Produkcia a charakter tohto týždenníka nie sú ani pozitívne ani objektívne.

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk