AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Japonsko zasiahlo ďalšie silné zemetrasenie
Japonsko zasiahlo ďalšie silné zemetrasenie
10.7.2011
Severovýchodnú časť Japonska dnes opäť zasiahlo ďalšie zemetrasenie o sile 7,3 stupňa Richterovej stupnice. Táto oblasť sa zároveň ešte stále spamätáva z marcových otrasov, pri ktorých bola poškodená jadrová elektráreň Fukušima. Obyvateľov pobrežných oblastí varovali, aby ich evakuovali na približne dve hodiny po zemetrasení. Epicentrum otrasov sa nachádzalo v Tichom oceáne, v blízkosti hlavného japonského ostrova Honšu. Japonskí vedci predpokladali, že otrasy vyvolajú cunami do výšky až 50 centimetrov, ale vlny dorazili len do výšky 10 centimetrov. Japonské úrady zároveň uvideli, že zatiaľ nič nenaznačuje tomu, že by otrasy spôsobili ďalšie výrazné škody.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Porážka al-Kájdy je vraj na dosah
Porážka al-Kájdy je vraj na dosah
10.7.2011
Nový americký minister obrany Leon Panetta verí, že strategická porážka teroristickej siete al-Káida je na dosah. Spojené štáty už identifikovali skoro 20 kľúčových predstaviteľov siete v Pakistane, Jemene, Somálsku a Severnej Afrike a ich zajatie alebo smrť bude podľa Panettu znamenať koniec al-Kájdy. Minister je momentálne na svojej prvej ceste od prevzatia funkcie a v Afganistane sa má stretnúť s americkými vojakmi, s afganským prezidentom Hámidom Karzajom a predstaviteľmi tamojšej vlády. Už pred príchodom do Kábulu prehlásil, že v súčasnosti, po májovom zabití šéfa al-Káidy Usámu bin Ládina, je ten pravý čas na zintenzívnenie úsilia s cieľom zasiahnuť vedenie medzinárodnej teroristickej siete.
Médiá: 3
Komentáre:
1
V Maďarsku padol teplotný rekord
V Maďarsku padol teplotný rekord
10.7.2011
Maďarsko včera zažilo najteplejší 9. júl od roku 1927. V meste Pécs na juhu krajiny namerali 37,9 stupňa Celzia. Doterajší rekord v tento deň držalo mesto Segedín s teplotou 37,8 stupňa. Najhorúcejší deň za posledných 84 rokov namerali aj v Budapešti, kde namerali 36,7 stupňa Celzia. Dnes sa u našich južných susedov očakávajú teploty nad 38 stupňa Celzia, vďaka čomu by mohol padnúť popri miestnych denných rekordoch aj celoštátny. Historicky najvyššia teplota v Maďarsku bola nameraná 20. júla 2007 v Kiskunhalasi a dosiahla 41,9 stupňa Celzia.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Izrael vyhostí európskych propalestínskych aktivistov
Izrael vyhostí  európskych propalestínskych aktivistov
9.7.2011
Izrael plánuje vyhostiť 124 väčšinou európskych aktivistov, ktorí prileteli do krajiny v rámci propalestínskeho protestu. Aktivistov zadržiavajú v dvoch väzniciach a vyhostia ich čo najskôr. "Izrael zabránil vstupu 124 propalestínskych militantov z Európy na svoje územie," uviedla hovorkyňa imigračného úradu Sabine Hadadová. Občania Francúzska, Belgicka, Bulharska, Španielska, Holandska a USA sa chceli zapojiť do kampane Vitajte v Palestíne, v rámci ktorej malo do oblasti priletieť asi 800 ľudí, aby navštívili palestínske rodiny. Mali tak upozorniť na okupáciu Západného brehu Jordánu. Izraelu sa už podarilo zabrániť stovkám ďalších aktivistov v prílete do krajiny.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Irán skúšobne odpálil rakety do Indického oceánu
Irán skúšobne odpálil rakety do Indického oceánu
9.7.2011
Irán po prvý raz skúšobne odpálil svoje rakety do Indického oceánu. Podľa štátnej televízie tak urobil v období od 21. januára do 19. februára, v iránskom mesiaci bahmán, a dve rakety mali dolet 1900 km. O testoch televíziu informoval hlavný veliteľ letectva iránskych Revolučných gárd Amír Alí Hadžizáde, ktorý ako miesto odpalu uviedol severnú provinciu Semmán. Skúšobné odpálenie do Indického oceánu je neobvyklý krok, keďže Irán zvyčajne testuje svoje rakety v rozsiahlych púšťach v strede krajiny.
Médiá: 3
Komentáre:
0
V USA zomrela bývalá prvá dáma Betty Fordová
V USA zomrela bývalá prvá dáma Betty Fordová
9.7.2011
Manželka bývalého amerického prezidenta Geralda Forda zomrela dnes vo veku 93 rokov. Gerald Ford, ktorý bol prezidentom Spojených štátov v rokoch 1974 - 1977, zomrel 26. decembra 2006. Správu o jej úmrtí oznámil priateľ rodiny a potvrdila to ďalšia bývalá prvá dáma USA Nancy Reagová. Fordová bola známa svojou angažovanosťou za práva žien, ako aj bojom proti drogovým a alkoholovým závislostiam. V roku 1982 zároveň založila v Kalifornii Centrum Bety Fordovej na liečenie závislostí. Prekonala rakovinu prsníka, pričom sa následne snažila šíriť osvetu o tejto chorobe medzi ženami.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Južný Sudán sa stal najnovším štátom sveta
Južný Sudán sa stal najnovším štátom sveta
9.7.2011
Južný Sudán dnes oficiálne vyhlási svoju nezávislosť, pričom sa od zvyšku Sudánu odtrhol už o polnoci miestneho času. Za samostatnosť sa v referende vyslovilo až 99 percent obyvateľov. Vznik nového štátu slávnostne vyhlásia dopoludnia v Džube, kde prezident Salva Kiir zloží sľub ako prvý prezident novej krajiny a súčasne prečíta nahlas deklaráciu nezávislosti. Presný názov štátu bude znieť Juhosudánska republika, pričom sa stane 193. krajinou sveta, keď ho, ako sa očakáva, prijmú do OSN. Na bezpečnosť a pokoj bude teraz pravdepodobne dozerať sedemtisíc vojakov a 900 policajtov, ktorých do Južného Sudánu vyšle OSN.
Médiá: 4
Komentáre:
0
V Kongu havarovalo lietadlo. Zahynulo 127 ľudí
V Kongu havarovalo lietadlo. Zahynulo 127 ľudí
9.7.2011
Až 127 ľudí zahynulo po tom, ako sa včera zrútilo lietadlo počas pristávania v meste Kisangani na severovýchode Konžskej demokratickej republiky (KDR). Haváriu lietadla prežilo podľa ministerstva dopravy 51 cestujúcich. Zástupca aerolínií predtým pre tlačovú agentúru Reuters nesprávne uviedol, že v lietadle bolo 110 ľudí, z ktorých 53 prišlo o život a ďalších 57 sa zachránilo. Lietadlo Boeing 727 sa zrútilo počas pristávania v hustom daždi na zem, približne 200 metrov od medzinárodného letiska. Letecká spoločnosť Hewa Bora - rovnako ako všetky aerolínie z KDR - sa vzhľadom na bezpečnostné obavy nachádza na čiernej listine Európskej únie.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Kaddáfí opäť pohrozil útokmi na Európu
Kaddáfí opäť pohrozil útokmi na Európu
9.7.2011
Líbyjský vodca Muammar Kaddáfí v televíznom prejave opäť pohrozil vyslaním stoviek Líbyjčanov na útoky do Európy. Tie by boli odplatou za Severoatlantickou alianciou vedenú vojenskú operáciu v Líbyi. "Stovky Líbyjčanov zomrú ako mučeníci v Európe. Povedal som vám, je to oko za oko a zub za zub. Dáme im však šancu, aby znova prišli k rozumu," vyhlásil Kaddáfí. Na hlavné námestie v Tripolise vyšli zároveň tisíce Líbyjčanov na hromadné modlitby a podporu Kaddáfího. Demonštrácie zároveň ukázali,že Kaddáfí stále dokáže zhromaždiť značnú podporu v líbyjskej metropole.
Médiá: 3
Komentáre:
0
USA: Kongres schválil 649 miliárd dolárov pre armádu
USA: Kongres schválil 649 miliárd dolárov pre armádu
9.7.2011
Americká Snemovňa reprezentantov prijala rozpočet rezortu obrany na budúci rok vo výške 649 miliárd dolárov (456 mld. eur). Oproti tohtoročnému rozpočtu ho zvyšuje o približne 17 miliárd dolárov (12 mld. eur) a to i napriek intenzívnemu tlaku na zníženie veľkého rozpočtového deficitu USA. Snemovňa zároveň zamietla snahy niektorých kongresmanov obmedziť operácie USA v Afganistane a Líbyi. V prijatom návrhu tak figuruje okrem iného 119 miliárd dolárov (83,6 mld. eur) na operácie v Afganistane a v Iraku. Schválený návrh neobsahuje ďalšie financie na jadrové zbrojné programy či armádnu výstavbu. Tie budú začlenené do iných zákonov a vojenské výdavky zvýšia o približne 33 miliárd dolárov (23 mld. eur).
Médiá: 2
Komentáre:
1
V Británii zatkli exšéfredaktora týždenníka News of the World
V Británii zatkli exšéfredaktora týždenníka News of the World
8.7.2011
Polícia oznámila, že zatkli bývalého hovorcu britského premiéra Davida Camerona a šéfredaktora týždenníka News of the World v rokoch 2003 až 2007, Andyho Coulsona. Dôvodom jeho zatknutia je podozrenie, že vedel o škandále s odpočúvaním celebrít a obyčajných ľudí, ktorých postihlo nešťastie. Zároveň bol údajne zaangažovaný v ponúkaní úplatkov policajtom za informácie. Coulson pracoval aj pre premiéra Davida Camerona najprv ako hlavný mediálny poradca a po vyhratých voľbách v máji minulého roka ako riaditeľ komunikácie na Downing Street. Pod tlakom udalostí však v januári z tejto funkcii odstúpil. "Druhá šanca nefungovala a Andy Coulson musel znovu rezignovať," povedal Cameron.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Parížska prokuratúra začala vyšetrovanie Straussa-Kahna
Parížska prokuratúra začala vyšetrovanie Straussa-Kahna
8.7.2011
Prokuratúra v Paríži dnes začala predbežné vyšetrovanie obvinení z pokusu o znásilnenie, ktoré voči bývalému šéfovi Medzinárodného menového fondu (MMF) vzniesla francúzska spisovateľka a novinárka Tristane Banonová. Strauss-Kahn sa ju údajne pokúsil znásilniť počas rozhovoru v prázdnom parížskom apartmáne v roku 2003. Obvinenie je tak ďalšou prekážkou pre politický návrat Straussa-Kahna, ktorý bol považovaný za hlavného favorita budúcoročných prezidentských volieb vo Francúzsku. Podľa posledných uskutočnených prieskumov si však väčšina Francúzov neželá, aby sa na prezidentských voľbách v roku 2012 zúčastnil.
Médiá: 5
Komentáre:
0
USA: Muž zastrelil 7 ľudí a potom spáchal samovraždu
USA: Muž zastrelil 7 ľudí a potom spáchal samovraždu
8.7.2011
Tridsaťštyriročný Rodrick Dantzler zastrelil v západomichiganskom meste Grand Rapids v Spojených štátoch sedem ľudí vrátane dvoch detí. Polícia objavila v jednom byte štyri telá a na druhom konci mesta zvyšné tri. Dantzler sa pri úteku zmocnil trojice rukojemníkov, s ktorými sa ukryl v ich dome. Polícia preto oblasť uzavrela a s mužom vyjednávala. Po automobilovej naháňačke s políciou a niekoľkohodinovom zadržiavaní rukojemníkov spáchal samovraždu. Úrady sa zatiaľ nevyjadrili k motívu činu a ani k tomu, či bol podozrivý so zabitými v príbuzenskom zväzku. Polícia sa však domnieva, že s najmenej jednou osobou z oboch zavraždených skupín ho spájal vzťah.
Médiá: 6
Komentáre:
1
Belgickej kráľovnej hrozia smrťou, má vraj čítať korán
Belgickej kráľovnej hrozia smrťou, má vraj čítať korán
8.7.2011
Vo štvrtok večer prišiel do redakcie súkromnej flámskej televíznej stanice VTM výhražný list adresovaný belgickej kráľovnej Fabiole. "Čítaj korán, aby si pochopila, že boj proti moslimským krajinám nemôže zostať nepotrestaný," píše sa v odkaze, v ktorom neznámy atentátnik manželke kráľa Alberta II. hrozí smrťou. Možným terčom útoku je podľa neho aj belgický minister obrany Pieter De Crem. Autor odkazu totiž odsudzuje účasť belgických vojakov na niektorých vojnových konfliktoch vo svete, predovšetkým v Líbyi. Kráľová Fabiola má s výhražnými listami už skúsenosti - pred dvoma rokmi jej anonym hrozil, že ju zabije kušou počas osláv štátneho sviatku pre jej "nedisciplinované správanie sa v minulosti".
Médiá: 5
Komentáre:
1
Prepustili bývalého dôstojníka juhoslovanskej armády
Prepustili bývalého dôstojníka juhoslovanskej armády
8.7.2011
Bývalého príslušníka juhoslovanskej armády Veselina Šljivančanina vo štvrtok prepustil Medzinárodný trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu na slobodu po tom, čo si odslúžil dve tretiny trestu. Šljivančanin bol odsúdený za vojnové zločiny za svoj podiel na masakre na poľnohospodárskej usadlosti Ovčara blízko chorvátskeho mesta Vukovar, ku ktorej došlo v novembri 1991. Bývalého dôstojníka zadržali v júni 2003 v Belehrade a vydali do Haagu. Tribunál ho v decembri 2007 v prvej inštancii odsúdil na päť rokov väzenia. Neskôr v máji 2009 mu zvýšil trest na 17 rokov a v decembri 2010 napokon znížil na desať. Šljivančanin sa medzičasom už vrátil do Belehradu.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Egypťania chystajú nové protesty
Egypťania chystajú nové protesty
8.7.2011
Egyptské Moslimské bratstvo na dnešný deň zvolalo nové masové demonštrácie. Nimi chcú zúčastnení vyjadriť nespokojnosť s nedostatočným pokrokom pri stíhaní predstaviteľov bezpečnostných síl a expolitikov, pričom súdne procesy s vedúcimi funkcionármi bývalého režimu patrili k hlavným požiadavkám protivládnych demonštrantov. Rozhorčenie medzi predstaviteľmi i podporovateľmi opozície vyvolalo zbavenie obvinení troch bývalých ministrov podozrivých z korupcie a tiež prepustenie policajtov, ktorí sa podieľali na krvavých zásahov proti demonštrantom počas povstania proti prezidentovi Husnímu Mubarakovi. Moslimské bratstvo požaduje, aby armáda okamžite odovzdala moc civilnej rade.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Vo Francúzsku sa objavilo nové podozrenie na E.coli kvôli biftekom
Vo Francúzsku sa objavilo nové podozrenie na E.coli kvôli biftekom
8.7.2011
Na severe Francúzska v meste Lille hospitalizovali štyri osoby, ktoré vykazovali rovnaké symptómy postihnutia ako ostatní pacienti z minulých troch týždňov. Lekári sa totiž priklonili k názoru, že sa pravdepodobne jedná o nákazu baktériou typu E. coli. Medzi štyrmi novými pacientmi je aj sedemmesačné dieťa, ktoré ihneď po príchode odviezli na resuscitačné oddelenie a napojili na umelé dýchanie. Rodina konzumovala bifteky značky Country z mletého mäsa, pričom išlo o tovar rovnakej značky ako ten, po ktorého konzumácii museli v polovici júna hospitalizovať 9 maloletých chlapcov. Najhoršie je na tom dvojročný chlapec, ktorý je ešte stále v umelom stave kómy.
Médiá: 4
Komentáre:
0
V Holandsku sa zrútila strecha na štadióne, 1 mŕtvy a 13 zranených
V Holandsku sa zrútila strecha na štadióne, 1 mŕtvy a 13 zranených
8.7.2011
V holandskom meste Enschede sa počas stavebných prác prepadla strecha nad tribúnou futbalového štadióna FC Twente. Pri páde strechy v južnej časti štadióna sa zranilo celkom 13 ľudí, pričom tri osoby ošetrili priamo na mieste. Nehoda si vyžiadala jeden život. Podľa prvých správ o tragédii zostalo pod troskami uväznených niekoľko robotníkov, ktorí vykonávali rekonštrukčné práce. Policajti spolu so zdravotníkmi začali ihneď po príchode vyslobodzovať zasypaných robotníkov. Na miesto nešťastia priletel aj záchranný vrtuľník. V čase havárie mužstvo FC Twente na štadióne netrénovalo.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Česko: Klaus odmietol podpísať zákon o dôchodkovej reforme
Česko: Klaus odmietol podpísať zákon o dôchodkovej reforme
8.7.2011
Český prezident Václav Klaus sa nepodpíše pod zákon o malej dôchodkovej reforme. Tá má zaisťovať, že ľudia s vyššou mzdou, ktorí platia vyššie sociálne poistenie, by mali v starobe dostávať i vyšší dôchodok. "Princíp zásluhovosti má asi takú logiku, ako keby človek platiaci výrazne nadpriemerné dane požadoval, aby na neho viac svietilo verejné osvetlenie," uviedol Klaus. Prezidentovi tak prekáža samotný princíp a podpis odmieta s tým, že si koalícia splietla štát s poisťovňou. Prezident však neuviedol, že by zákon vetoval, znamená to teda, že bude platiť.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Líder opozície Boris Nemcov má zakázané opustiť Rusko
Líder opozície Boris Nemcov má zakázané opustiť Rusko
7.7.2011
Bývalý minister a jeden z najväčších kritikov Kremľa Boris Nemcov oznámil na ľudskoprávnom stretnutí v Štrasburgu, že na základe súdneho rozhodnutia nebude môcť po svojom návrate opustiť Rusko na šesť mesiacov. Rozhodnutie údajne vydali ruské orgány pre jeho kritické vyjadrenia o úzkom kruhu premiéra Vladimíra Putina. "Je to prvýkrát v histórii postsovietskeho Ruska, keď z politických dôvodov zakázali nejakej osobe cestovať," uviedol Nemcov. Ten správu oznámil tesne predtým ako sa Európsky parlament pripravoval na hlasovanie o rezolúcii odsudzujúcej Rusko za rozhodnutie zakázať stranu Parnas. Ruské súdne orgány tvrdia, že zákaz pre lídra opozície neexistuje. Nemcovov advokát však trvá na tom, že zákaz je skutočný a rozhodnutie, na ktorom je známka drží v rukách.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Kanada sa dnes sťahuje z bojových operácií v Afganistane
Kanada sa dnes sťahuje z bojových operácií v Afganistane
7.7.2011
Dnes je posledným dňom pôsobenia kanadských vojsk v operácii proti al-Kájde a Talibanu v Afganistane. Kanada bola považovaná za jednu z krajín s najpočetnejším vojenským kontingentom. Do Afganistanu vyslala vojakov už na začiatku roku 2002, pričom 157 z nich prišlo v krajine o život. Dnes sa zároveň koná aj ceremónia pri príležitosti ukončenia kanadskej účasti na operácii, ktorá sa uskutoční na letisku v Kandaháre. Jedná sa však o symbolickú oslavu, pretože väčšina vojakov je už doma v Kanade. V Afganistane naďalej zostávajú stovky kanadských vojakov, ktorí sa nebudú zúčastňovať na bojových operáciách, ale budú len cvičiť príslušníkov afganskej armády.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Malajzia: Ozbrojený muž zadržiaval v škôlke asi 30 detí
Malajzia: Ozbrojený muž zadržiaval v škôlke asi 30 detí
7.7.2011
Muža, ktorý zadržiaval v škôlke na juhu Malajzie asi 30 detí a troch učiteľov, charakterizovali ako mentálne narušeného. Do škôlky vnikol dnes ráno a podľa polície bol vyzbrojený mačetou a kladivom. Podľa správ miestnej tlače hrozil zabitím detí v prípade, ak nedostane strelnú zbraň. Sedemhodinovú drámu nakoniec prerušilo malajzijské policajné komando, ktoré vstúpilo do materskej škôlky a muža spacifikovalo. Všetci zadržiavaní prežili rukojemnícku drámu bez ujmy na zdraví. Predpokladá sa, že išlo o duševne narušeného muža. Polícia s ním zvonku vyjednávala prostredníctvom psychiatra.
Médiá: 6
Komentáre:
0
V detskom tábore pri Balatone hospitalizovali 37 detí
V detskom tábore pri Balatone hospitalizovali 37 detí
7.7.2011
Z dvoch detských táborov v maďarskom Káptalanfürede bolo včera hospitalizovaných 37 detí, ktoré trpeli hnačkami, zvracaním a nevoľnosťou. Zatiaľ nie je možné vylúčiť, že problémy boli spôsobené potravinami, zástupca šéfa úradu hygieny v Balatonfürede László Bujdosó uviedol, že príčinou môže byť aj vírus calici alebo iný druh infekcie. Stav pacientov je uspokojivý. Tábor so 123 deťmi je naďalej v prevádzke, no kuchyňu museli zatvoriť a všetko sa dezinfikuje. Deti, ktoré si rodičia nevzali domov, sú pod lekárskym dohľadom a v pohotovosti je tam jedna sanitka.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Severná Kórea mala s Pakistanom tajnú dohodu o nukleárnej technológii
Severná Kórea mala s Pakistanom tajnú dohodu o nukleárnej technológii
7.7.2011
Severokórejská vláda podplácala koncom 90. rokov predstaviteľov pakistanskej armády, aby získala prístup k citlivej nukleárnej technológii. Tvrdí to zakladateľ jadrového zbrojného programu Pakistanu Abdul Kadír Chán, ktorý údajne vysokým dôstojníkom previedol viac ako tri milióny dolárov od Pchjongjangu. Pakistanská armáda mu neskôr schválila výmenu technických informácií a zariadení so severokórejskými vedcami. Chán poskytol aj kópiu oficiálneho listu Severnej Kórey z roku 1998, ktorý opisuje tajnú dohodu. Podľa západných spravodajských služieb a expertov by mohol byť pravý, Pakistan to však odmieta. Tvrdí, že Chán sa v rámci obhajoby proti obvineniam zo šírenia jadrových zbraní snaží preniesť vinu na iných.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Deväť Nemcov dostalo doživotie za nacistické masakre
Deväť Nemcov dostalo doživotie za nacistické masakre
7.7.2011
Taliansky vojenský súd v meste Verona odsúdil na doživotie 9 bývalých nacistických vojakov za zabitie najmenej 140 civilistov počas nacistického režimu v roku 1944. Odsúdení Nemci patrili do divízie Hermana Göringa, ktorá sa snažila rozbiť taliansky odboj v severnej časti krajiny. Dnes majú 86 až 93 rokov a všetci boli odsúdení v neprítomnosti. Ich proces sa začal v novembri 2010 po päťročnom vyšetrovaní. Troch ďalších Nemcov, ktorí už zomreli, súd zbavil obvinení.
Médiá: 4
Komentáre:
0
USA: Straussa-Kahna nezbavili obvinení, vyšetrovanie pokračuje
USA: Straussa-Kahna nezbavili obvinení, vyšetrovanie pokračuje
7.7.2011
Prokuratúra v New Yorku po stretnutí s obhajcami Dominiquea Straussa-Kahna oznámila, že vyšetrovanie obvinení zo sexuálneho útoku, ktoré proti nemu vzniesla chyžná z manhattanského hotela, pokračuje. Očakávalo sa pritom, že toto stretnutie môže viesť k úplnému zbaveniu obvinení voči Francúzovi. Vyšetrovatelia nedávno spochybnili vierohodnosť chyžnej, na základe čoho Straussa-Kahna minulý týždeň prepustili z domáceho väzenia. Trestné oznámenie pre pokus o znásilnenie podala na Strauss-Kahna aj francúzska novinárka Tristane Banonová. To bolo včera doručené parížskej prokuratúre, ktorá ho buď zamietne alebo rozhodne o začatí predbežného vyšetrovania.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Ukrajina: Tymošenkovú vykázali zo súdnej siene
Ukrajina: Tymošenkovú vykázali zo súdnej siene
7.7.2011
Proces s bývalou ukrajinskou premiérkou Juliou Tymošenkovou, ktorá čelí obvineniam zo zneužitia právomocí verejného činiteľa, sprevádzala mimoriadne ostrá slovná výmena so sudcom. Po tom, ako sudcu označila za "monštrum" ju zo súdnej siene vykázal. Proces musela pre pohŕdanie súdom opustiť aj časť jej stúpencov, keďže pravidelne narušovali pojednávanie. Tymošenková odmieta rešpektovať súd a nepostavila sa ani pri príchode sudcu. Podľa prozápadnej expremiérky zosnoval proces súčasný prezident Viktor Janukovyč, aby jej znemožnil ďalšie politické pôsobenie. Proces s Tymošenkovou kritizovali aj Spojené štáty a Európska únia, pričom ho označili za politické prenasledovanie.
Médiá: 3
Komentáre:
0
NATO zničilo vyše 600 líbyjských tankov, tvrdí Rasmussen
NATO zničilo vyše 600 líbyjských tankov, tvrdí Rasmussen
7.7.2011
Generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen oznámil, že odkedy velenie líbyjskej operácie prevzala aliancia, vojenské lietadlá NATO zasiahli vyše 600 líbyjských tankov a delostreleckých ťažkých zbraní, ako aj takmer 800 muničných skladov a bunkrov. Podľa Rasmussena prinieslo 100 dní trvajúce bombardovanie významné výsledky. "Vývoj udalostí je proti Kaddáfímu - jeho hospodárska sila udržať vojnu sa zmenšuje, jeho generáli a ministri dezertujú, medzinárodné spoločenstvo sa obracia proti nemu... Pre Kaddáfího sa hra skončila," povedal Rasmussen. NATO podľa neho zaznamenalo výrazný úspech, no zdôraznil, že nie je jasné ako ďaleko budú môcť postúpiť.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Izrael varoval Palestínčanov pred vyhlásenám nezávislosti
Izrael varoval Palestínčanov pred vyhlásenám nezávislosti
6.7.2011
V prípade, že Palestínčania neupustia od svojho plánu vyhlásiť v jeseni nezávislosť, Izrael bude tvrdo reagovať. Vyhlásil to dnes izraelský minister zahraničných vecí Avigdor Lieberman, podľa ktorého krajina zvažuje rozličné možnosti. Už predtým naznačil, že Izrael by mohol anulovať v minulosti uzavreté mierové dohody, alebo anektovať časti západného brehu Jordánu. "Jednostranné kroky nás prinútia k tomu, aby sme pristúpili k jednostranným opatreniam," uviedol. Požiadanie OSN o uznanie nezávislého štátu, ktoré je naplánované na september, má z veľkej časti symbolický význam. Palestínčania však dúfajú, že vyvinie nátlak na Izrael, aby sa stiahol z okupovaných území. Rokovania medzi oboma krajinami sú zablokované už viac ako dva roky.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Rodina bin Ládina nesmie opustiť krajinu
Rodina bin Ládina nesmie opustiť krajinu
6.7.2011
Vdovy a deti po zabitom teroristickom lídrovi Usámovi bin Ládinovi musia zostať v Pakistane. Rozhodla o tom pakistanská zvláštna komisia poverená vyšetrovaním pobytu šéfa teroristickej siete al-Kájda. Jednu jemenskú a dve saudskoarabské manželky spolu s deťmi polícia zadržala okamžite po tom, čo 2. mája zabilo americké komando hľadaného teroristu. Vláda vtedy tvrdila, že bin Ládinovu rodinu pošle do ich domovských krajín. Nedávno sa dokonca objavili informácie, že najmladšia žena, Jemenčanka Amal Abdulfatáhová by mohla odísť domov o niekoľko dní. Podľa najnovšieho rozhodnutia však bez súhlasu komisie nesmie nikto z členov rodiny opustiť krajinu.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
141912345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk