AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Španieli pešo pochodujú do Madridu, protestujú proti nezamestnanosti
Španieli pešo pochodujú do Madridu, protestujú proti nezamestnanosti
26.6.2011
Niekoľko stoviek mladých Španielov sa v sobotu vydalo v protestných pochodoch z viacerých miest krajiny pešo do Madridu. Prejavovali tak svoj hnev z vysokej nezamestnanosti a zlých ekonomických vyhliadok. Protestné pochody vyšli z Barcelony, z Bilbaa v severnom Španielsku, z Valencie na východe a z Cádizu na juhozápade. Z ďalších miest sa protestujúci vydajú v nasledujúcich dňoch. Protestujúci z Barcelony uviedli, že sa 620-kilometrovým pochodom do Madridu snažia získať ďalších sympatizantov. Krajina má v súčasnosti nezamestnanosť 21,3 percenta, najvyššiu zo 17 krajín eurozóny. Vo vekovej kategórii 16 až 29 rokov je nezamestnanosť dokonca až 35-percentná.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Homosexuáli vyšli do ulíc Berlína, Paríža i Petrohradu
Homosexuáli vyšli do ulíc Berlína, Paríža i Petrohradu
26.6.2011
Za práva sexuálnych menšín demonštrovali v nemeckej metropole tisícky účastníkov 33. ročníka Christopher Street Day. V čele sprievodu sa ukázali aj viacerí špičkoví politici, napríklad primátor Berlína Klaus Wowereit. Akcia skončila mítingom pri Brandenburskej bráne. Pochod v Paríži sa konal aj s cieľom dosihnuť povolenie manželstiev medzi partnermi rovnakého pohlavia. Tohtororčná akcia Gay Pride prilákala pri jubilejnom desiatom ročníku do hlavného mesta Francúzska tisícky ľudí. Naopak, v Rusku zasiahli proti účastníkom nepovolenej demonštrácie za práva homosexuálov policajti. Ruské úrady pravidelne nepovoľujú aktivistom podobné zhromaždenia uskutočniť z dôvodu, že "pohoršujú ostatných obyvateľov".
Médiá: 5
Komentáre:
0
Francúzov nakazili semienka klíčkov z Veľkej Británie
Francúzov nakazili semienka klíčkov z Veľkej Británie
25.6.2011
V uplynulých dňoch sa v okolí juhofrancúzskeho Bordeaux prejavili najmenej u desiatich pacientov zdravotné ťažkosti, ktoré silne pripomínajú nebezpečnú črevnú nákazu z Nemecka. Všetci nakazení konzumovali klíčky horčice, rukoly a senovky belasej. Dodávateľom podozrivých semienok je britská firma Thompson & Morgan, ktorá zásobuje francúzsku sieť Jardilland. Štátny tajomník rezortu pre ochranu spotrebiteľov Frédéric Lefebvre už požiadal o okamžitý zákaz predaja týchto produktov. Klíčky sa potvrdili ako zdroj infekcie aj v Nemecku, medzi najpodozrivejšie patrili brokolicové, cesnakové a klíčky senovky gréckej.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Samovražedný útok v Afganistane si vyžiadal desiatky obetí
Samovražedný útok v Afganistane si vyžiadal desiatky obetí
25.6.2011
Pri dnešnom samovražednom útoku na nemocnicu v afganskej provincii Lógar južne od Kábulu prišlo o život najmenej 60 ľudí. Minimálne 120 ďalších utrpelo zranenia. Podľa afganského ministerstva zdravotníctva sú medzi obeťami pacienti, ich návštevy a príbuzní vrátane detí a nemocničný personál. "Nie je jasné, čo bolo cieľom, no je jednoznačné, že atentátnik zaútočil na nemocnicu a obeťami sa stali civilisti," vyhlásil hovorca guvernéra Din Muhammad Darwaíš. Útočník sa odpálil v automobile naloženom výbušninami pred nemocnicou, jeho identita ani prípadná príslušnosť k teroristickej skupine nie je známa. Hnutie Taliban však poprelo, že by bolo za útok zodpovedné.
Médiá: 4
Komentáre:
0
V Rakúsku havaroval český autobus, 15 ľudí sa zranilo
V Rakúsku havaroval český autobus, 15 ľudí sa zranilo
25.6.2011
K havárii autobusu smerujúceho s turistami do Chorvátska došlo v noci na juhu Rakúska, neďaleko rakúsko-slovinských hraníc. Ide tak už o tretiu nehodu českého autobusu za uplynulý týždeň. Príčinou nehody bol pravdepodobne mikrospánok vodiča. Autobus zišiel z cesty a narazil do protiľahlého svahu. Nehoda si vyžiadala 15 zranených, pričom 4 z nich sú zranení ťažko. Zranených na mieste ošetrili zdravotníci a lekári záchrannej služby, ktorých sanitky sa k nehode zišli z okolia. Pre ostatných turistov poslali náhradný autobus.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Čile: Vulkán chrliaci popol opäť komplikuje leteckú dopravu
Čile: Vulkán chrliaci popol opäť komplikuje leteckú dopravu
25.6.2011
Erupcia čilskej sopky Puyehue-Cordón Caulle začala znovu komplikovať leteckú dopravu v argentínskom hlavnom meste Buenos Aires. Dve najväčšie letiská zrušili všetky lety pre zníženú viditeľnosť v širokej oblasti nad letiskami. Sopka začala chrliť popol 4. júna, čím prerušila leteckú dopravu od Uruguaja po Austráliu a Nový Zéland. K erupciám došlo niekoľko dní po silnom zemetrasení. Sopka chrlí popol do výšky 10 000 kilometrov. Odborníci varujú, že erupcia môže trvať aj niekoľko mesiacov.
Médiá: 5
Komentáre:
0
New York schválil manželstvá homosexuálov
New York schválil manželstvá homosexuálov
25.6.2011
V americkom štáte New York zákonodarcovia schválili návrh zákona o manželstve osôb rovnakého pohlavia. Homosexuáli budú môcť začať uzatvárať manželstvá 30 dní po podpise zákona demokratickým guvernérom Adrew Cuomom, ktorý tak urobil krátko pred piatkovou polnocou. V americkom štáte sa teraz očakáva obrovský nával v sobášnych sieňach. New York sa tak stáva šiestym a doposiaľ najväčším štátom, kde sa môžu sobášiť homosexuálne dvojice. Po hlasovaní zákonodarcov začala v uliciach obrovská pouličná párty, kde oslavujúci ľudia mávali dúhovými vlajkami a tancovali.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Americká snemovňa odmietla intervenciu do Líbye
Americká snemovňa odmietla intervenciu do Líbye
25.6.2011
Americká Snemovňa reprezentantov formálne odmietla udeliť súhlas na vojenskú intervenciu armády USA v Líbyi. Poslanci tak 295 hlasmi proti 123 zamietli návrh, v ktorom by dali prezidentovi Barackovi Obamovi právomoc pokračovať v americkej podpore operácii v Líbyi. Ide tak o prvý prípad od roku 1999, kedy ktorákoľvek z komôr Kongresu USA hlasovala proti americkej vojenskej operácii. Obama však tvrdí, že súhlas amerického zákonodarného zboru nie je potrebný, keďže USA len podporujú NATO. Neskôr však poslanci odmietli zablokovať finančné prostriedky na priame vojenské operácie v Líbyi, čo agentúra označila za víťazstvo prezidenta Baracka Obamu.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Európska únia zavedie nové pravidlá schengenského systému
Európska únia zavedie nové pravidlá schengenského systému
25.6.2011
Lídri krajín Európskej únie sa na summite v Bruseli dohodli na nových pravidlách schengenského systému. Tie majú umožniť na obmedzený čas zavádzanie hraničných kontrol na vnútorných hraniciach. V budúcnosti by sa mali kontroly zavádzať koordinovane, čím sa zabráni jednostrannému konaniu zo strany členských štátov. Európska komisia tak má do septembra vypracovať návrh reformy schengenského systému. Lídri však zdôraznili, že hraničné kontroly by mali byť zavádzané ako úplne posledné riešenie v skutočne kritickej situácii. Schengenský systém je predmetom debát po spore medzi Parížom a Rímom, ktorý vyvolal nápor migrantov zo severnej Afriky.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Líbya: Povstalci tajne rokujú s protivládnou opozíciou
Líbya: Povstalci tajne rokujú s protivládnou opozíciou
25.6.2011
Člen povstaleckej Prechodnej národnej rady v Benghází prezradil, že povstalci na východe krajiny sú v úzkom kontakte s tajnou sieťou odporcov vodcu Muammara Kaddáfího. Medzi skupinami údajne prebiehajú tajné rokovania o príprave pádu Kaddáfího režimu. Obe strany sa dohovárajú satelitnými telefónmi a cez Skype. Povstalci chcú okrem iného zapojiť tajnú opozíciu v hlavnom meste do svojej širšej stratégie na zvrhnutie Kaddáfího. "Hovoríme každú noc zhruba jednu hodinu. Sieť pokrýva všetky sektory spoločnosti. Hovoria nám, čo si myslia ich priatelia, alebo čo sa hovorí v mešitách a na uliciach," povedal člen národnej rady Alamin Belhaj.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Chorvátsko dostalo zelenú pre vstup do Európskej únie
Chorvátsko dostalo zelenú pre vstup do Európskej únie
24.6.2011
Lídri EÚ dali zelenú vstupu Chorvátska do únie v roku 2013. Chorvátsko by sa tak malo pripojiť k Európskej únii 1. júla 2013. Krajina získala súhlas pripojiť sa k EÚ už začiatkom júna od Európskej komisie. Odporúčanie však ešte museli schváliť všetky členské štáty. Chorvátska premiérka Jadranka Kosorová už vo štvrtok potvrdila očakávania Záhrebu, že summit EÚ v Bruseli definitívne potvrdí ukončenie prístupových rokovaní. Po Slovinsku, ktoré sa pripojilo k EÚ v roku 2004, bude Chorvátsko druhou členskou krajinou únie zo štátov bývalej Juhoslávie.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Česko: Polícia požiada o vydanie poslanca Bártu na trestné stíhanie
Česko: Polícia požiada o vydanie poslanca Bártu na trestné stíhanie
24.6.2011
Česká polícia chce oficiálne požiadať Poslaneckú snemovňu o vydanie bývalého ministra dopravy Víta Bártu (VV) na trestné stíhanie v kauze údajných úplatkov. Bárta si chcel údajne kúpiť lojalitu členov vlastného klubu. Vyšetrovanie trvá už niekoľko mesiacov, pričom Bárta obvinenia odmieta a tvrdí, že peniaze, ktoré poslancom dával v Poslaneckej snemovni v hotovosti, boli pôžičkami. Rozhodnutie Poslaneckej snemovne o vydaní či nevydaní Bártu na trestné stíhanie bude zásadné. Ak poslanci rozhodnú, že žiadosti polície nevyhovejú, nebude môcť polícia Bártu v tejto veci už nikdy vyšetrovať a trestne stíhať.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Európska únia spochybňuje legitimitu sýrskej vlády
Európska únia spochybňuje legitimitu sýrskej vlády
24.6.2011
V záverečnom dokumente zo summitu lídrov EÚ v Bruseli sa uvádza, že EÚ spochybňuje legitimitu sýrskej vlády prezidenta Baššára al-Asada a ostro odsudzuje násilie, ktoré používa proti demonštrantom. Pokračujúce represálie, neprípustné a šokujúce násilie proti vlastným občanom je podľa EÚ konanie, ktoré spochybňuje legitimitu sýrskej vlády. Lídri majú okrem tohto textu tiež odsúhlasiť rozšírenie sankcií voči režimu. Siedmim spoločnostiam a štyrom osobám zmrazia účty a majetok a zakážu im cestovať do EÚ. Protesty proti vládnemu režimu vypukli v Sýrii v polovici marca, pričom si vyžiadali už viac ako 1400 obetí. Viac než desaťtisíc Sýrčanov utieklo pred násilnosťami do susedného Turecka.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Čína nemá v úmysle vpadnúť na Filipíny
Čína nemá v úmysle vpadnúť na Filipíny
24.6.2011
Šéf čínskeho inštitútu pre medzinárodné štúdie Čchü Sing oznámil, že Čína nemá zámer vpadnúť na Filipíny. Podľa Singa je prepodklad, že by Čína vtrhla na Filipíny absolútne neopodstatnený. Čchü Sing tak reagoval na vyhlásenie americkej ministerky zahraničných vecí Hillary Clintonovej, ktorá uviedla, že Washington je odhodlaný pomôcť Filipínam po sérii čínskych vniknutí do filipínskych výsostných vôd. Spojené štáty tak majú záujem brániť krajinu v čase rastúceho napätia v juhočínskom mori.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Aljašku zasiahlo silné zemetrasenie
Aljašku zasiahlo silné zemetrasenie
24.6.2011
Včera o 18:09 miestneho času (5:09 SELČ) zasiahlo súostrovie Aleuty pri Aljaške zemetrasenie s magnitúdou 7,4. O pol minúty neskôr došlo v tej istej oblasti k druhému, rovnako silnému, zemetraseniu. Miestne úrady okamžite vydali varovanie pred príbojovou vlnou cunami, ktoré už medzičasom odvolali. Epicentrum zemetrasenia bolo 172 kilometrov východne od aljašského mesta Atka a v hĺbke 40 kilometrov. Zatiaľ nie sú známe informácie o zraneniach alebo materiálnych škodách.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Európa dá Grécku ďalších 110 miliárd
Európa dá Grécku ďalších 110 miliárd
24.6.2011
"Na žiadosť gréckej vlády sa rozhodlo, že sa budú hľadať parametre novej finančnej pomoci, ktorú bude zabezpečovať EÚ a MMF," vyhlásili po stretnutí lídri členských krajín Európskej únie. EÚ už poskytla Grécku pomoc vo výške 110 miliárd eur v roku 2010. Rovnakú výšku by mal mať aj druhý záchranný balík, ktorý by sa mohol časovo realizovať do konca roku 2014. Pôžička je podmienená prísnymi úspornými opatreniami a Grécko musí v nasledujúcich piatich rokoch ušetriť 28 miliárd eur.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Tymošenková dnes predstúpi pred súd
Tymošenková dnes predstúpi pred súd
24.6.2011
Bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková dnes predstúpi pred súd v Kyjeve. Čeliť bude obvineniam zo zneužitia právomocí a mrhania verejnými financiami za zmluvu o dovoze plynu z Ruska, ktorú podpísala v januári 2009 a údajne nemala súhlas vlády na jej uzavretie. Podľa vyšetrovateľov tým poškodila ukrajinskú ekonomiku, pričom mala krajinu pripraviť o 310 miliónov eur. Tymošenková obvinenia odmieta a verí, že súd ich označí za "politické prenasledovanie". Expremiérka v stredu podala sťažnosť aj na Európsky súd pre ľudské práva, pretože je presvedčená, že za vyšetrovaním stojí prezident Viktor Janukovyč.
Médiá: 4
Komentáre:
0
USA: Polícia zadržala jedného z najhľadanejších mafiánov
USA: Polícia zadržala jedného z najhľadanejších mafiánov
24.6.2011
Americkým úradom sa podarilo v kalifornskom meste Santa Monice chytiť 81-ročného šéfa írsko-amerického mafiánskeho gangu Jamesa "Whitey" Bulgera. Podľa FBI patril medzi desať najhľadanejších kriminálnikov v USA, pred úradmi sa mu darilo unikať až šestnásť rokov. Okrem 19 vrážd sa bude zodpovedať tiež z obchodovania s drogami, vydierania či prania špinavých peňazí. Za informácie vedúce k jeho zadržaniu vypísala FBI odmenu 2 milióny dolárov. Bulgerom sa tiež inšpiroval hollywoodsky film Skrytá identita (The Departed) s Jackom Nicholsonom a Leonardom DiCapriom v hlavných úlohách, ktorý získal štyroch Oscarov.
Médiá: 6
Komentáre:
0
So sťahovaním vojakov z Afganistanu začne aj Francúzsko
So sťahovaním vojakov z Afganistanu začne aj Francúzsko
24.6.2011
Francúzsky prezident Nicolas Sarkozy vo štvrtok oznámil, že bude nasledovať Spojené štáty americké a začne postupne sťahovať vojakov z Afganistanu. Vojaci sa podľa prezidenta začnú vracať v časovom rámci, ktorý je podobný sťahovaniu amerických jednotiek. Francúzsko má v Afganistane asi 4 000 vojakov, zabitých bolo dosiaľ 62 jeho príslušníkov. Tento krok by mohol údajne pomôcť jeho popularite pred prezidentskými voľbami v roku 2012. Lídri NATO sa vlani v novembri dohodli, že ukončia bojové operácie a do konca roka 2014 odovzdajú afganským silám zodpovednosť za bezpečnosť. Prezident USA v stredu oznámil, že Spojené štáty stiahnu do konca roka 2012 celkovo 33 000 vojakov.
Médiá: 3
Komentáre:
1
V maďarskom Györi odsúdili za lúpež štyroch Slovákov
V maďarskom Györi odsúdili za lúpež štyroch Slovákov
24.6.2011
Prvostupňový súd v severomaďarskom meste Györ včera vyriekol rozsudok nad štyrmi občanmi Slovenskej republiky, ktorí v novembri minulého roku napadli a okradli na tamojšej ulici chlapca a dve dievčatá. Dvaja mladíci boli odsúdení na odňatie slobody na sedem a pol roka a dvaja na päť a pol roka. Sudkyňa uviedla, že páchatelia, z ktorých jeden je mladistvý, získali lúpežou 15 000 forintov (zhruba 56 eur). Podľa obžaloby sa štvorica prišla do mesta zabávať a keď sa im minuli peniaze vyhliadli si obete a zaútočili na nich. Dievčatám zobrali kabelky, pričom im spôsobili ľahšie poranenia.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Maďarská vláda preskúma sťažnosť ich menšiny v Rakúsku
Maďarská vláda preskúma sťažnosť ich menšiny v Rakúsku
23.6.2011
Podpredseda maďarskej vlády Zsolt Semjén vyhlásil, že Maďarsko sa bude zaoberať sťažnosťou zástupcov maďarskej menšiny v Rakúsku na novoprijatý zákon. Ten má podľa nich obmedziť používanie menšinových jazykov na úradoch. Predstavitelia maďarskej menšiny v Rakúsku upozorňujú, že zmeny boli naplánované bez konzultácií s nimi. Maďarská vláda už skôr oznámila, že pripravuje projekt registra Maďarov žijúcich za hranicami materskej krajiny. Ten bude prepojený s internetovou stránkou, na ktorej sa budú môcť registrovať. Budapešť tak plánuje osloviť Maďarov rozptýlených po celom svete.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Korupcia vyjde Česko na miliardy eur ročne
Korupcia vyjde Česko na miliardy eur ročne
23.6.2011
Českí ekonómovia odhadujú dopady korupcie na štátnu pokladňu na 40 až 100 miliárd českých korún ročne (1,63 až 4,08 miliardy eur). Ďalší odhad hovorí o 64 miliardách korún ročne, ktoré končia vo vreckách úradníkov, politikov a zadávateľov verejných zákaziek. S týmto odhadom operuje tiež Národná ekonomická rada vlády v materiáli Boj proti korupcii. Odborníci sa prikláňajú k tomu, že kvôli korupcii prichádzajú daňoví poplatníci ročne až o 100 miliárd korún. Pre korupciou predražené zákazky platia podľa nich občania vysoké dane, majú nižšie sociálne dávky a jazdia po rozbitých cestách. Riaditeľ českej pobočky Transparency International David Ondráčka však uviedol, že korupcia v ČR je fakticky beztrestná, pretože jej vyšetrovanie je neefektívne.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Francúzsko predĺži životnosť najstaršej jadrovej elektrárne
Francúzsko predĺži životnosť najstaršej jadrovej elektrárne
23.6.2011
Francúzsky denník Le Figaro informoval, že francúzska agentúra pre jadrovú bezpečnosť pravdepodobne schváli predĺženie životnosti najstaršej jadrovej elektrárne Fessenheim o ďalších 10 rokov. Prevádzkovateľ elektrárne by však mal pristúpiť k určitým technickým a bezpečnostným opatreniam. Rozhodnutie predĺžiť životnosť jadrovej elektrárne prijala agentúra po ukončení rutinných bezpečnostných previerok. Eletráreň je v prevádzke 30 rokov a do centra sporov medzi prívržencami a odporcami jadrovej energie sa dostala po marcovom zemetrasení a cunami v Japonsku. Francúzska vláda opakovane potvrdila, že krajina aj po kríze v japonskej Fukušime zotrvá pri nukleárnej energii.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Českom sa tento mesiac prehnalo už druhé tornádo
Českom sa tento mesiac prehnalo už druhé tornádo
23.6.2011
V Českej republike sa včera objavilo už druhé tornádo počas tohto roka, tentokrát sa prehnalo centrom obce Staré Čívice pri Pardubiciach. Živel bol údajne vysoký asi 200 m a strhával strechy domov. "Tornádo malo priemer asi desať metrov, roztrhalo továrenskú halu," opísal úkaz jeden zo svedkov. Českí meteorológovia včera oznámili, že tornád bolo zrejme viac. Ľudia zároveň hlásili poškodené strechy v okolí Nymburku či Chrudima. Podobný úkaz sa objavil v utorok aj nad Prievidzou, stĺpec sa však nedotkol zeme, a preto ho nebolo možné zaradiť medzi tornáda.
Médiá: 4
Komentáre:
0
USA do roka stiahnu z Afganistanu 33-tisíc vojakov
USA do roka stiahnu z Afganistanu 33-tisíc vojakov
23.6.2011
Americký prezident Barack Obama v stredu večer oznámil, že z Afganistanu stiahne 10 000 vojakov do konca toho roku a 23 000 ďalších do leta 2012. Zároveň uviedol, že je to "začiatok, nie koniec nášho úsilia postupne túto vojnu ukončiť". Podľa jeho plánov by mali Afgánci prevziať kontrolu nad vlastnou krajinou v roku 2014. Stratégovia americkej armády si však myslia, že Obama sťahuje vojakov príliš rýchlo a navrhovali mu počkať do roku 2013. V Afganistane zostáva aj naďalej 68 000 amerických vojakov.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Ratko Mladič stále nemá obhajcov
Ratko Mladič stále nemá obhajcov
23.6.2011
Bývalý bosnianskosrbský generál Ratko Mladič stále nemá obhajcov, ktorí ho budú zastupovať v procese pred Medzinárodným trestným tribunálom pre bývalú Juhosláviu v Haagu. Mladič si zástupcov dosiaľ údajne nevybral a tribunál nedostal ani žiadosť o preplatenie právnikov. Po druhý raz sa generál postaví pred súd 4. júla, aby sa vyjadril k 11 bodom obžaloby. Ak by tak neurobil, sudca do spisu na základe pravidiel ICTY uvedie, že obžalovaný sa necíti vinným.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Rasmussen: NATO útoky v Líbyi nezastaví
Rasmussen: NATO útoky v Líbyi nezastaví
23.6.2011
"NATO bude pokračovať vo svojej misii, pretože ak by sme prestali, nespočetní ďalší civilisti by mohli prísť o život," vyhlásil šéf NATO Anders Fogh Rasmussen. Reagoval tak na výzvy talianskeho ministra zahraničných vecí Franca Frattiniho, ktorý NATO vyzval na okamžité zastavenie vojenských akcií v Líbyi, vytvorenie efektívnych humanitárnych koridorov a zahájenie mierových rokovaní. Frattiniho slová obratom odmietlo aj Francúzsko podľa ktorého sa koalícia zhodla na stratégii zvyšovania tlaku na diktátora Muammara Kaddáfího.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Rusko zatiaľ nezruší zákaz dovozu zeleniny z Európskej únie
Rusko zatiaľ nezruší zákaz dovozu zeleniny z Európskej únie
23.6.2011
Rusko sa ohradilo voči tvrdeniam eurokomisára pre zdravotníctvo Johna Dalliho, ktorý po rokavaní v Moskve oznámil, že krajina ruší embargo na dovoz európskej zeleniny. Šéf ruskej Agentúry na ochranu spotrebiteľa Gennadij Oniščenko vzápätí vyhlásil, že Rusko povolí dovoz európskej zeleniny až po tom, čo únia predloží zoznam dôveryhodných laboratórií na kontrolu potravín. "Čo sa týka tvrdenia, že sa to stane hneď, to je zbytočne prehnané. Zavádzame nový režim. Žiadne embargo zrušené nebolo," vyhlásil Oniščenko. Krajina zaviedla embargo na dovoz zeleniny v obave zo šírenia nebezpečnej črevnej nákazy E. coli, ktorá prepukla v Nemecku začiatkom mája.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Grécka vláda schválila nové škrty vo výdavkoch
Grécka vláda schválila nové škrty vo výdavkoch
23.6.2011
Kabinet schválil plán zníženia výdavkov pre roky 2012-2015 ako aj zákony, ktoré umožnia jeho implementáciu. Úsporný plán má posilniť grécky rozpočet o 28,5 miliardy eur. Schváliť ho musí ešte parlament. Oznámenie prichádza po tom, čo grécki poslanci vyslovili dôveru novej, pozmenenej vláde premiéra Georgíosa Papandréoua. Zoškrtanie výdavkov bolo pritom hlavnou podmienkou pre ďalšiu pomoc vo výške 12 miliárd eur v rámci núdzových úverov. Ministri eurozóny dali Aténam ultimátum do 3. júla. Dovtedy má grécka vláda a parlament čas na schválenie nových úsporných opatrení.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Šéf sýrskej diplomacie chce zabudnúť, že EÚ je na mape
Šéf sýrskej diplomacie chce zabudnúť, že EÚ je na mape
22.6.2011
"Jednoducho zabudneme, že nejaká Európa je na mape," odkázal dnes sýrsky minister zahraničných vecí Walíd Muallím Európskej únii (EÚ) ako reakciu na prípadné sprísnenie sankcií proti režimu prezidenta Baššára al-Asada. Tie by podľa neho Damasku vôbec neublížili. Zároveň rezolútne odmietol obvinenia Západu, že sýrskemu režimu pomáha v boji proti domácej opozícii Irán a militantné hnutie Hizballáh. Prezident al-Asad včera opäť prisľúbil, že reformuje politický systém v krajine, nie je to však podľa neho možné urobiť, kým neskončia protivládne protesty. Opozícia tieto vyhlásenia odmietla a požaduje jeho okamžitý odchod.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
141912345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk