AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Grécko môže čerpať ďalšiu časť záchranného úveru
Grécko môže čerpať ďalšiu časť záchranného úveru
3.7.2011
Ministri financií členských štátov Európskej menovej únie (EMÚ) schválili uvoľnenie ďalšej časti záchrannej pôžičky Grécku. Šéfovia rezortov sa na uvoľnení pôžičky v hodnote 12 miliárd eur dohodli na sobotňajšej telekonferencii koordinovanej z Bruselu. Atény by peniaze mali dostať už 15. júla. Euroskupina zároveň súhlasila, že podrobnosti druhého núdzového úveru pre Grécko dohodnú v nasledujúcich týždňoch. Nevyhnutným krokom pre získanie mimoriadnych prostriedkov od Európskej únie (EÚ) a (MMF) bolo schválenie úsporných opatrení. Tie grécky parlament prijal vo štvrtok pomerom hlasov 155 k 136.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Srbsko a Kosovo sa prvýkrát dohodli
Srbsko a Kosovo sa prvýkrát dohodli
3.7.2011
Zástupcovia oboch krajín dospeli na sobotňajších rokovaniach v Bruseli k dohode prvýkrát, odkedy sa Kosovo pred viac ako troma rokmi jednostranne odtrhlo od zvyšku srbského územia. Predstavitelia štátov sa dohovorili na zjednodušení pohybu osôb cez spornú vzájomnú hranicu, o vzájomnom poskytovaní registrov obyvateľstva a tiež o uznávaní univerzitných diplomov. Bližšie podrobnosti dohody však zatiaľ nie sú známe. Zástupcovia únie dúfajú, že v najbližších mesiacoch sa im podarí sprostredkovať viac dohôd. Nezávislosť Kosova, vyhlásenú v roku 2008, uznalo zatiaľ 76 krajín.
Médiá: 4
Komentáre:
0
V Grécku zatkli kapitána lode, ktorá viezla humanitárnu pomoc
V Grécku zatkli kapitána lode, ktorá viezla humanitárnu pomoc
3.7.2011
Grécke úrady oznámili, že zatkli kapitána lode s názvom Audacity of Hope a zadržiavajú ho na hlavnom štábe polície v meste Pireus. Tam zostane až do súdneho pojednávania, na ktorom bude čeliť obvineniam z pokusu o opustenie prístavu bez povolenia a z ohrozovania životov pasažierov lode. Posádka Audacity of Hope totiž chcela vyplávať z prístavu do palestínskeho pásma Gazy s humanitárnou pomocou i napriek zákazu vlády. Tá zákaz odôvodnila tým, že Izrael, ktorý pásmo blokuje, vopred varoval, že príchod žiadnych lodí nepripustí. Hovorca aktivistov postup Grécka kritizoval a označil ho za porušenie námorného práva.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Medvedev obnovil dodávky elektriny do Bieloruska
Medvedev obnovil dodávky elektriny do Bieloruska
2.7.2011
Ruský prezident Dmitrij Medvedev rozhodol o obnovení dodávok elektriny po tom, ako Rusko dostalo oneskorené platby za elektrinu zo strany Bieloruska. "Keďže Minsk si splnil svoje finančné záväzky, prezident nariadil obnoviť dodávky elektriny pre Bielorusko v súlade s dohodou," potvrdila Medvedevova hovorkyňa. Energetická skupina InterRAO prerušila dodávky elektrickej energie do Bieloruska v noci z utorka na stredu. Tie predstavujú približne 12 percent celkovej spotreby elektrickej energie Bieloruska. Dôvodom nedoplatkov zo strany Bieloruska je aktuálny boj s hospodárskou a finančnou krízou, ktorá zasiahla krajinu.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Africká únia: Zatykačom na Kaddáfího sa riadiť nebudeme
Africká únia: Zatykačom na Kaddáfího sa riadiť nebudeme
2.7.2011
Členské štáty Africkej únie (AÚ) sa počas summitu v Rovníkovej Guinei dohodli, že sa nebudú riadiť zatykačom na Muammara Kaddáfího, ktorý na neho vydal Medzinárodný trestný súd (ICC) 27. júna. Podľa AÚ zatykač vážne komplikuje snahy o nájdenie mierového riešenia konfliktu medzi líbyjským vodcom a povstalcami. ICC vydal zatykač na Kaddáfího, jeho syna Sajfa al-Isláma a šéfa spravodajskej služby as-Sanúsího za zločiny proti ľudskosti spáchané na oponentoch Kaddáfího režimu. Spolok 53 štátov sa chce zároveň zhostiť úlohy mediátora, pričom prišiel s ponukou sprostredkovania rozhovorov medzi znepriatelenými stranami.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Maročania v referende schválili obmedzenie kráľovej moci
Maročania v referende schválili obmedzenie kráľovej moci
2.7.2011
Za návrh novej ústavy, ktorá má nahradiť v súčasnosti platnú verziu z roku 1996 sa vyslovilo 98,5 percenta zúčastnených voličov. Účasť dosiahla takmer 73 percent a to i napriek hlasným výzvam na bojkot referenda. Veľká časť februárového protestného hnutia totiž považuje zmeny len za minimálne, keďže prezidentovi ostáva väčšina jeho právomocí i právo veta. Ústavná reforma prichádza ako reakcia na vlny nepokojov, ktoré zasiahli tento rok arabský svet. Návrh predložil kráľ Muhammada VI. a kampaň v prospech schválenia návrhu viedli všetky parlamentné strany. Nová ústava má zabezpečiť väčšie právomoci pre premiéra a parlament, justícia má byť nezávislejšia a ľudské práva zaručené.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Eurozóna dnes schváli ďalšie peniaze pre Grécko
Eurozóna dnes schváli ďalšie peniaze pre Grécko
2.7.2011
Ministri financií členských štátov Európskej menovej únie na dnešnej telefonickej konferencii rozhodnú o uvoľnení ďalšej časti pôžičky pre Grécko. Podľa všeobecnej mienky by mali odsúhlasiť čerpanie piatej tranže vo výške 12 miliárd eur z celkového balíka 110-miliardového úveru, ktorý krajine vlani schválila Európska únia (EÚ) a Medzinárodný menový fond (MMF). Uvoľnenie ďalších financií je reakciou na novú vlnu úsporných opatrení prijatých gréckym parlamentom vo štvrtok. Bez úverov od EÚ a MMF by krajina nebola schopná plniť svoje záväzky už v júli.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Sýria: Bezpečnostné sily zabili minimálne 24 demonštrantov
Sýria: Bezpečnostné sily zabili minimálne 24 demonštrantov
2.7.2011
Dnešný zákrok sýrskych bezpečnostných síl proti protestujúcim po celej krajine si vyžiadal minimálne 24 civilných obetí. Medzi nimi by malo byť i 14 dedinčanov z provincie Idlib na severozápade krajiny, kde bezpečnostné sily v posledných dňoch operujú pomocou tankov a vrtuľníkov. Demonštranti aj naďalej požadujú odchod autokratického prezidenta Bašára Asada. Prodemokratické hnutie v Sýrii už trvá viac než 100 dní a od jeho začiatku pri ňom podľa opozície zahynulo najmenej 1 400 ľudí.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Straussa-Kahna prepustili z domáceho väzenia
Straussa-Kahna prepustili z domáceho väzenia
2.7.2011
Bývalého šéfa Medzinárodného menového fondu (MMF) Dominiqua Straussa-Kahna včera prepustili z domáceho väzenia. Na slobodu sa dostal "na čestné slovo" a úrady mu vrátia aj kauciu 6 milión dolárov (4,1 milióna eur), ktorú zložil súčasne s vzatím do domáceho väzenia. Francúzsky politik sa však musí hlásiť na súde a nesmie opustiť USA, keďže jeho cestovné doklady zostávajú v rukách úradov. Obvinenia proti nemu neboli stiahnuté, aj napriek vážnym trhlinám v obžalobe. Vyšetrovatelia totiž začali pochybovať o vierohodnosti poškodenej, 32-ročnej Ophelie Diallovej z Guiney.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Kaddáfí hrozí útokmi na Európu
Kaddáfí hrozí útokmi na Európu
2.7.2011
Líbyjský vodca Muammar Kaddáfí sa vo vopred nahratom televíznom príhovore vyhrážal útokmi na Európu v prípade, že NATO nezastaví letecké útoky na jeho krajinu. "Keď budeme chcieť, pohneme sa na Európu ako kobylky a včely. Radíme vám, aby ste sa stiahli skôr, ako budete čeliť katastrofe," vyhlásil Kaddáfí. Podľa jeho slov by v prípade takéhoto útoku boli legitímnymi cieľmi rodinné domy a úradné budovy rovnako, ako to robí NATO v Líbyi. Kaddáfí tiež odsúdil rozhodnutie Medzinárodného trestného súdu (ICC), ktorý v pondelok vydal zatykače na neho a jeho syna Sajfa Isláma. Prejav si vypočuli tisícky priaznivcov na hlavnom námestí v Tripolise.
Médiá: 3
Komentáre:
0
EÚ plánuje zrušiť víza s Ruskom
EÚ plánuje zrušiť víza s Ruskom
2.7.2011
Francúzsky minister zahraničných vecí Alain Juppé počas piatkovej návštevy Moskvy vyhlásil, že členské štáty Európskej únie (EÚ) uvažujú o zrušení víz pre občanov Ruskej federácie. K rozhodnutiu by podľa neho mohlo dôjsť ešte tento rok: "Už len zopár krokov na oboch stranách a budú existovať dôvody na to, aby sme tento cieľ dosiahli ešte do konca roka." Najväčšou prekážkou pre zrušenie vízového režimu pre Rusov je však Estónsko, Lotyšsko a Litva. Moskva o zrušení víz medzitým rokuje aj so Spojenými štátmi, dohoda s Washingtonom v tejto veci je však s najväčšou pravdepodobnosťou ešte stále v nedohľadne.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Severná Kórea zatvorila univerzity, študentov potrebuje vo výrobe
Severná Kórea zatvorila univerzity, študentov potrebuje vo výrobe
1.7.2011
Britský veľvyslanec v Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR) Peter Hughes informoval, že univerzitná webová stránka vyzvala študentov, aby na rok odložili svoje štúdium. Veľvyslanec zdôraznil, že na internátoch vysokých škôl zostali už len vyučujúci, postgraduálni a zahraniční študenti. Prerušenie štúdia má urýchliť stavbu bytových jednotiek a pomôcť stagnujúcej národnej ekonomike pred budúcoročnými oslavami 100. výročia narodenia zakladateľa štátu Kim Ir-sena. Podľa webovej stránky zostanú univerzity zatvorené desať mesiacov od 27. júna, študenti pôjdu pomôcť v poľnohospodárstve, vo výrobe a na stavbách.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Obžaloba proti Strauss-Kahnovi sa rúca, chyžná údajne klamala
Obžaloba proti Strauss-Kahnovi sa rúca, chyžná údajne klamala
1.7.2011
Obžaloba proti bývalému šéfovi Medzinárodného menového fondu (MMF) Dominiqueovi Strauss-Kahnovi sa podľa denníka The New York Times (NYT) rúca. Prokuratúra údajne objavila pochybnosti o hodnovernosti chyžnej. Tá vraj v priebehu vyšetrovania niekoľkokrát klamala. Objavil sa tiež záznam jej telefonátu so zločincom usvedčeným za obchod s drogami, s ktorým hovorila o možnosti, ako na prípade zarobiť. Súd vyzval Straussa-Kahna, aby sa dnes dostavil na rokovanie s prokuratúrou. Výzva bola prekvapivá, pretože ďalšie vypočúvanie bolo stanovené až na 18. júla. Obhajca uviedol, že Francúz má prísť na súd kvôli zmene podmienok jeho prepustenia na kauciu. Podľa NYT je však možné, že bude Strauss-Kahn úplne prepustený z domáceho väzenia, pretože sa ukáže, že obžaloba zo závažných trestných činov nie je udržateľná.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Dánsko: Parlament hlasuje o obnovení hraničných kontrol
Dánsko: Parlament hlasuje o obnovení hraničných kontrol
1.7.2011
Dánsky parlament dnes rozhodne o plánoch vlády obnoviť kontroly na vnútorných hraniciach s Európskou úniou. Rozhodnutie o obnovení hraničných kontrol oznámilo Dánsko už v máji. Krajina pôvodne tvrdila, že kontroly budú prebiehať na náhodnej báze, v súlade so Schengenskou zmluvou. Dánska ministerka zahraničných vecí Lene Espersenová však neskôr vyhlásila, že kontroly budú stále. Vláda sa tak údajne rozhodla pod tlakom krajne pravicovej Dánskej ľudovej strany. Odporcovia plán považujú za porušenie Schengenskej zmluvy, ktorá zaručuje voľný pohyb osôb a tovaru v rámci členských krajín.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Chávez v televíznom príhovore potvrdil, že mu vyoperovali nádor
Chávez v televíznom príhovore potvrdil, že mu vyoperovali nádor
1.7.2011
Venezuelský prezident Hugo Chávez vystúpil v televízii s príhovorom k národu, v ktorom potvrdil, že sa na Kube lieči z rakoviny a podstúpil tam dve operácie. Jeho zdravotný stav a s ním súvisiaci pobyt na ostrove bol pritom už dlhší čas témou špekulácií. V prejave Chávez uviedol, že nádor mu vyoperovali kubánski lekári pri druhej operácii. Prezident tiež vyhlásil, že je odhodlaný zvíťaziť v boji za svoje zdravie a svoj prejav ukončil revolučným sloganom "Až do večného víťazstva". V reakcii na Chávezov príhovor viceprezident Elías Jaua oznámil, že vláda je jednotná a Chávezove socialistické reformy budú prehĺbené i napriek prezidentovej chorobe.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Kaddáfího dcéra: Líbyjskí povstalci rokujú s vládou
Kaddáfího dcéra: Líbyjskí povstalci rokujú s vládou
1.7.2011
Dcéra líbyjského lídra Aíša Kaddáfíová v rozhovore pre francúzsku televíziu France 2 uviedla, že medzi vládou a líbyjskými povstalcami prebiehajú priame aj nepriame rokovania. V rozhovore, ktorý bol nakrútený v tripoliskom hoteli Kaddáfíová vyhlásila, že jej otec je naďalej "silný" a nemôže odisť z krajiny, kde predstavuje "symbolickú postavu". Zároveň dodala, že pre ukončenie prelievania líbyjskej krvi sú ochotní spojiť sa s "diablom - povstaleckou armádou". Kaddáfíová tiež uviedla, že pri náletoch Severoatlantickej aliancie zahynuli jej dcéra i brat.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Poľsko dnes preberá predsedníctvo Európskej únie
Poľsko dnes preberá predsedníctvo Európskej únie
1.7.2011
Polročné predsedníctvo Európskej únie preberie Poľsko od Maďarska. Krajina bude únii predsedať prvýkrát od jej vstupu do spoločenstva v roku 2004. Hlavným cieľom poľského vedenia bude stimulácia ekonomického rastu, prijímanie rozpočtových zmien a ďalšie rozširovanie 27-členného bloku. Poľsko sa chce zároveň sústrediť na opätovné obnovenie dôvery v rámci EÚ. Tá je oslabená finančnou krízou niektorých členských štátov. "Základy Európy sú ohrozené, potrebujeme silné vedenie," vyhlásil nedávno poľský premiér Donald Tusk.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Grécko splnilo podmienky eurozóny, zavŕšilo tým proces svojej záchrany
Grécko splnilo podmienky eurozóny, zavŕšilo tým proces svojej záchrany
1.7.2011
Grécky parlament schválil detaily implementácie päťročného plánu úsporných opatrení pomerom hlasov 155 k 136. Ide o nevyhnutný krok na získanie mimoriadnych prostriedkov od Európskej únie (EÚ) a Medzinárodného menového fondu (MMF). Atény tak môžu dostať ďalšiu tranžu v sume 12 mld. eur. Po výsledkoch hlasovania gréckeho parlamentu stály predseda Európskej rady Herman van Rompuy a predseda Európskej komisie José Manuel Barroso uviedli v spoločnom vyhlásení, že Grécko splnilo podmienky stanovené eurozónou. "Toto bol druhý, rozhodujúci krok, ktorý Grécko potrebovalo na to, aby sa vrátilo na udržateľnú cestu," konštatovali Barroso a Van Rompuy.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Chorvátsko uzavrelo všetky prístupové kapitoly EÚ
Chorvátsko uzavrelo všetky prístupové kapitoly EÚ
1.7.2011
Po šesť rokov trvajúcich rokovaniach s Európskou úniou (EÚ) uzavrelo Chorvátsko posledné 4 z 35 prístupových kapitol. Tie sa týkajú sfér politiky, ekonomiky, súdnictva a sociálnych vecí. Uzavretie všetkých kapitol je nevyhnutným predpokladom pre prijatie nového štátu do momentálne 27-člennej EÚ. Európska komisia už skôr potvrdila, že Chorvátsko môže vstúpiť do EÚ 1. júla 2013. Prístupové rozhovory predĺžil najmä územný spor so Slovinskom, ktorý obe krajiny už vyriešili. Dohodu o vstupe by malo Chorvátsko podpísať v decembri tohto roku, kedy by sa malo v krajine o tom konať aj referendum. Prieskumy hovoria, že za členstvo v únii je 52 percent Chorvátov, proti je asi 42 percent.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Francúzskych novinárov vymenili za veliteľov Talibanu
Francúzskych novinárov vymenili za veliteľov Talibanu
1.7.2011
Militantná afgánska skupina Taliban oznámila, že výmenou za prepustenie dvoch francúzskych rukojemníkov sa na slobodu dostali niektorí velitelia tohto hnutia. Taliban považuje výmenu za veľký úspech a zagratuloval svojim bojovníkom k jej uskutočneniu. Dvaja prepustení novinári Stéphane Taponier a Hervé Ghesquiere prileteli vo štvrtok na vojenskú základňu neďaleko Paríža. Tých spolu s tlmočníkom a ďalšími dvoma Afgáncami uniesli militanti ešte 30. decembra 2009 v blízkosti hlavného mesta Kábulu. Francúzsko sa odvtedy snažilo dosiahnuť ich prepustenie. Francúzske úrady tvrdia, že za oslobodenie novinárov nevyplatili militantom žiadne finančné prostriedky.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho napadli
30.6.2011
Neidentifikovaný muž dnes v juhofrancúzskom meste Brax zaútočil na francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho, keď si podával ruky s okolostojacimi ľuďmi. Na televíznych záberoch je vidieť, ako mužova ruka chytí Sarkozyho za sako na ramene a prudko ho strháva k davu. Sarkozy stratil rovnováhu a takmer spadol, ale vzápätí sa zase postavil a na útočníka sa vrhli jeho ochrankári. Muža zatkli a vzali do väzby v meste Agen. Prezidentská kancelária zatiaľ incident nekomentovala. Sarkozy prišiel do Braxu na zhromaždenie starostov oblasti.
Komentáre:  0
Česká koalícia sa dohodla, Veci verejné zostávajú vo vláde
Česká koalícia sa dohodla, Veci verejné zostávajú vo vláde
30.6.2011
Strany českej vládnej koalície dospeli k dohode o obsahu dodatku ku koaličnému programu, ktorým najmenšia koaličná strana Veci verejné (VV) podmieňovala svoje zotrvanie v koalícii. Podľa predsedu VV Radka Johna dodatok ku koaličnej zmluve strany podpíšu popoludní, čím sa potvrdí, že strana VV má vo vláde štyroch zástupcov. Vicepremiérkou a šéfkou legislatívnej rady vlády sa podľa neho stane Karolína Peake. Nestraníka Radka Šmerdu vo funkcii ministra dopravy pravdepodobne nahradí pražský tajomník VV Pavel Dobeš. John však uviedol, že oficiálne rokovanie vládnych strán ešte neprebehlo a definitívnu dohodu či krach rokovania bude možné potvrdiť až dnes večer.
Médiá: 4
Komentáre:
0
V Británii dnes štrajkujú učitelia a štátni zamestnanci
V Británii dnes štrajkujú učitelia a štátni zamestnanci
30.6.2011
Britskí učitelia a zamestnanci verejného sektora dnes vstúpili do 24-hodinového štrajku. Vyjadrujú tak nesúhlas s plánovanou dôchodkovou reformou, ktorej súčasťou je zvýšenie veku odchodu do dôchodku zo 60 na 66 rokov, ako aj navýšenie príspevkov do penzijného systému. Pre štrajk dnes ostalo zatvorených množstvo škôl, v niektorých zasa vyučovanie prerušili. K učiteľom sa pripojili tiež zamestnanci daňových úradov, súdov, imigračných a colných úradov, čím pravdepodobne dôjde k obmedzeniu činnosti letísk, železníc a prístavov. Štrajk môže celkovo zahŕňať približne 750 000 zamestnancov.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Viedeň: Na výročnú konferenciu OBSE prišiel aj Rasmussen
Viedeň: Na výročnú konferenciu OBSE prišiel aj Rasmussen
30.6.2011
Na výročnej konferencii Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), ktorá sa koná vo Viedni sa zúčastní aj generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Anders Fogh Rasmussen. Na konferencii chce 56 členských krajín OBSE uzavrieť spoluprácu s NATO pri riešení konfliktov v eurázijskom priestore. OBSE sa tak snaží posilniť svoju úlohu v medzinárodných krízových oblastiach. Rasmussen sa vo Viedni stretne aj s rakúskym prezidentom Heinzom Fischerom, rokovať bude tiež s rakúskym ministrom zahraničia Michaelom Spindeleggerom a ministrom obrany Norbertom Darabosom.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Webové fórum al-Káidy napadli hackeri
Webové fórum al-Káidy napadli hackeri
30.6.2011
Kľúčové fórum teroristickej siete al-Káida na šírenie propagandy s názvom aš-Šamúch prestalo po pravdepodobnom útoku hackerov fungovať. Ten mal zasiahnuť nielen webovú stránku, ale aj hlavný počítač, ktorý umožňuje ľuďom prístup na samotnú stránku. Džihádistické internetové fórum sa každých niekoľko mesiacov presúva na iný server, funguje však údajne s tichým súhlasom úradov, aby ho západné vlády mohli využívať ako zdroj informácií.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Čína tlačí na právnikov obhajujúcich aktivistov
Čína tlačí na právnikov obhajujúcich aktivistov
30.6.2011
Amnesty International (AI) vo svojej správe tvrdí, že čínske orgány stupňujú útoky na právnikov obhajujúcich dodržiavanie ľudských práv v krajine, aby tak zabránili rastu protestného hnutia v štýle arabskej jari. Čínska vláda údajne využíva možnosti pozastaviť alebo zrušiť platnosť licencie právnikov, aby im zabránila prevziať takéto citlivé prípady prodemokratických aktivistov, členov zakázaných náboženských hnutí alebo vládnych kritikov. Medzi vládne praktiky má podľa AI patriť i tajné zadržiavanie a stabilný psychologický nátlak.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Japonsko postihlo ďalšie zemetrasenie
Japonsko postihlo ďalšie zemetrasenie
30.6.2011
Strednú časť Japonska dnes zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 5,4 stupňa Richterovej škály. Otrasy začali o 8:16 h miestneho času (1:16 h SELČ) na území vnútrozemskej prefektúry Nagano, približne 180 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Tokia. Podľa dostupných informácií zemetrasenie zranilo 9 ľudí a poškodilo aj známy samurajský hrad zo 16. storočia Macumoto, ktorý je zaradený do zoznamu najvýznamnejších národných pamiatok.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Prepašované video: V Severnej Kórei hladujú deti i vojaci
30.6.2011
Video prepašované zo Severnej Kórey (KĽDR) odhalilo chronickú chudobu krajiny, kde ľudia trpia podvýživou, vojaci žiadajú úplatky a siroty sú odkázané na žobranie. Autorom záberov je novinár z KĽDR. Zábery, ktoré získaval niekoľko mesiacov, poskytol americkej televíznej stanici ABC. Video zobrazuje okrem špinavých a žobrajúcich detí aj zhoršujúcu sa situáciu v severokórejskej armáde. „Všetci sú slabí, v mojej stočlennej jednotke je polovica súdruhov podvyživená,“ opísal pre novinára situáciu jeden mladý vojak.
Komentáre:  0
Francúzsko poskytlo zbrane líbyjským povstalcom
Francúzsko poskytlo zbrane líbyjským povstalcom
30.6.2011
Francúzsko tento mesiac poslalo zbrane líbyjským civilistom, ktorých v pohorí Nafusa obliehali sily Muammara Kaddáfího. Francúzsko zhodilo obkľúčeným civilistom zásoby potravín, vody a liekov. Po zhoršení situácie poslali padákom aj dodávky pušiek, granátov s raketovým pohonom a munície. Od začiatku náletov v tejto severoafrickej krajine neposkytol líbyjským vzbúrencom zbrane údajne žiaden člen NATO. Taliansky minister zahraničných vecí Franco Frattini tvrdí, že rezolúcie OSN o Líbyi nezakazujú poskytovanie zbraní rebelom a je morálne správne pomôcť opozícii.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Egyptská revolúcia pokračuje, vyše tisíc ľudí sa zranilo
Egyptská revolúcia pokračuje, vyše tisíc ľudí sa zranilo
30.6.2011
V Egypte to posledné dni vyzerá ako počas februárového povstania proti prezidentovi Mubarakovi. Na námestí Tahrír v hlavnom meste Káhire sa zišlo okolo päťtisíc ľudí, ktorí si prišli pripomenúť obete jarného povstania. Demonštranti však neskôr obrátili svoj hnev a frustráciu z pomalého pokroku stíhania osôb zodpovedných za smrť ich príbuzných proti polícii. Tá použila proti demonštrantom, ktorí do nej hádzali zápalné fľaše a kamene, obušky a slzotvorný plyn. Po násilných stretoch museli zdravotníci ošetriť 900 ľudí na mieste a ďalších 120 zranených hospitalizovali. Najnovšie udalosti len prehĺbia nedôveru medzi jadrom revolúcie a vojenskou vládou.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
141912345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk