AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
V kempingu neďaleko Londýna našli vyše 20 novodobých otrokov
V kempingu neďaleko Londýna našli vyše 20 novodobých otrokov
12.9.2011
V kempingu v meste Leighton Buzzard, vyše 70 kilometrov severne od Londýna, zadržala britská polícia troch mužov a jednu ženu. Tí sú podozriví z novodobého otrokárstva. Podľa tamojších médií mali podozriví v niektorých prípadoch až 15 rokov zadržiavať a nútiť k práci mužov z Rumunska, Poľska i Anglicka. Z kempingu, v ktorom sa našli aj zbrane, drogy a finančná hotovosť, previezli obete do nemocnice. "Muži boli v zlom zdravotnom stave a museli žiť v šokujúco špinavých a úzkych životných priestoroch," uviedol šéfinšpketor Sean O'Neil. Zatiaľ nie je známe akú prácu museli obete vykonávať, ani prečo sa obete nepokúšali ujsť.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Po 10 rokoch opäť celá Amerika sledovala dianie na Ground Zero
Po 10 rokoch opäť celá Amerika sledovala dianie na Ground Zero
11.9.2011
Na mieste zničených mrakodrapov Svetového obchodného centra (WTC) v New Yorku, ktoré je známe ako Ground Zero, sa v nedeľu konal spomienkový obrad na uctenie pamiatky obetí teroristických útokov z 11. septembra. Obradu sa zúčastnil americký prezident Barack Obama, ako aj jeho predchodca George Bush. Spoločne tu odhalili národný pamätník obetiam útokov. Ten má podobu dvoch obrovských čiernych bazénov, ktoré kopírujú základy dvojičiek, po ich stenách steká voda a okraje lemujú čierne dosky s menami všetkých obetí. Súčasťou smútočnej ceremónie v bolo aj čítanie z Biblie, o ktoré sa postaral samotný americký prezident Barack Obama.
Médiá: 5
Komentáre:
1
Afganistan: Pri samovražednom útoku utrpelo zranenia 77 vojakov USA
Afganistan: Pri samovražednom útoku utrpelo zranenia 77 vojakov USA
11.9.2011
Pri včerajšom samovražednom útoku na základňu NATO v strednom Afganistane, kde páchateľ odpálil nálož uloženú v nákladnom aute vezúcom drevo, prišli o život dvaja civilisti a 77 amerických vojakov sa zranilo. Väčšinu sily mohutného výbuchu absorbovala ochranná bariéra. Žiadny z 25 afganských civilistov a 77 zahraničných vojakov, ktorí sa zranili, neboli v ohrození života. K útoku, ku ktorému došlo deň pred desiatym výročím teroristických útokov v USA z 11. septembra, sa prihlásilo teroristické hnutie Taliban. Jeho hovorca v e-maile zaslanom médiám uviedol, že zabitých alebo zranených bolo vyše 100 zahraničných vojakov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Vo Švédsku zadržali štyri osoby podozrivé z terorizmu
Vo Švédsku zadržali štyri osoby podozrivé z terorizmu
11.9.2011
Švédska tajná služba zadržala v Göteborgu štyri podozrivé osoby z prípravy teroristického útoku. Na operácii sa podieľala spravodajská služba a špeciálna jednotka polície. Bližšie detaily o zadržaných nezverejnili. V noci na dnes zároveň museli evakuovať umelecké centrum v druhom najväčšom švédskom meste vzhľadom na možné ohrozenie života, zdravia alebo majetku. Bezprostredne nebolo jasné, či prípad súvisí s dnešným 10. výročím teroristických útokov v USA z 11. septembra 2001. Švédsko už minulý rok zvýšilo stupeň pohotovosti pred teroristickými útokmi z nízkeho na zvýšený.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Američania si pripomínajú deň, ktorý zmenil svet
Američania si pripomínajú deň, ktorý zmenil svet
11.9.2011
Spojené štáty americké si v nedeľu pripomínajú desiate výročie teroristických útokov na Svetové obchodné centrum (WTC) v New Yorku a na Pentagon vo Washingtone. "Vďaka neúnavnému úsiliu našej armády a spravodajských služieb, justičných orgánov a profesionálom z oblasti vnútornej bezpečnosti by nemali byť nijaké pochybnosti: v súčasnosti sú USA silnejšie a al-Káida je na ceste k porážke," povedal v nedeľu americký prezident Barack Obama, ktorý v nedeľu navštívi všetky tri miesta, ktoré zasiahli unesené lietadlá. Stovky pozostalých sa už v sobotu spolu s exprezidentmi Georgeom W. Bushom a Billom Clintonom zúčastnili odhalenia pamätníka pre obete letu č. 93, ktorý sa zrútil v Pensylvánii.
Médiá: 6
Komentáre:
1
Medvedev chce zrušiť letecké spoločnosti, ktoré nespĺňajú normy
Medvedev chce zrušiť letecké spoločnosti, ktoré nespĺňajú normy
11.9.2011
Na pokyn ruského prezidenta Dmitrija Medvedeva má vláda prijať do polovice novembra opatrenia na zastavenie činnosti leteckých spoločností založenie a.s., ktoré nespĺňajúce bezpečnostné normy. "Do 15. novembra 2011 musí byť vypracovaný súbor opatrení na zastavenie činnosti tých leteckých dopravcov v Ruskej federácii, ktorí nie sú schopní zaistiť bezpečnosť," povedal Medvedev. Prezident tiež žiada, aby letecké spoločnosti vybavili lietadlá núdzovými vysielačmi polohy. Rozhodnutie Medvedeva tak prichádza po sérii smrteľných leteckých havárií, ktoré sa uskutočnili tento rok v Rusku, vrátane pádu lietadla pri meste Jaroslavľ s členmi hokejového klubu Lokomotiv.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Povstalci narazili v Baní Walíd na tvrdý odpor Kaddáfího stúpencov
Povstalci narazili v Baní Walíd na tvrdý odpor Kaddáfího stúpencov
11.9.2011
Útok na mesto Baní Walíd, ležiace v púšti zhruba 140 kilometrov juhovýchodne od Tripolisu, sa začal v piatok večer po vyše týždňovom obliehaní povstalcami. V jednom z posledných štyroch miest, ktoré je pod kontrolou Kaddáfího síl, tak povstalci zvádzajú prudké boje. Podľa reportéra BBC je v meste viac Kaddáfího bojovníkov než rebeli očakávali. Pozemný útok na Bání Walíd podporila v sobotu aj séria vzdušných úderov NATO. Aliancia nálety potvrdila, podrobnejšie informácie však neposkytla. Prechodná národná rada zároveň získala uznanie zo strany Medzinárodného menového fondu (MMF), ktorý ju oficiálne označil za novú vládu Líbye.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Grécko: Pri demonštráciách v Solúne musela zasahovať polícia
Grécko: Pri demonštráciách v Solúne musela zasahovať polícia
11.9.2011
V druhom najväčšom gréckom meste Solún včera protestovalo proti úsporným opatreniam vlády viac ako 25-tisíc rozhnevaných občanov. Demonštrácia sa uskutočnila pred prejavom premiéra Papandreoua, ktorý mal prednes o stave ťažko skúšanej gréckej ekonomiky. Protestujúci potom údajne zaútočili na políciu kameňmi, svetlicami, palicami a benzínovými bombami. Polícia následne rozohnala slzotvorným plynom tisíce demonštrantov. Za mrežami skončilo 96 ľudí a minimálne dvaja utrpeli zranenia. Grécka vláda bola nedávno nútená prijať sériu opatrení, zahŕňajúcich zníženie dôchodkov a miezd, zvýšenia daní a veku odchodu do dôchodku.
Médiá: 2
Komentáre:
0
George Bush: 11. september bol moderný Pearl Harbor
George Bush: 11. september bol moderný Pearl Harbor
11.9.2011
George Bush nebol americkým prezidentom ešte ani rok, keď musel reagovať na najväčší teroristický útok v histórii. "Je to moderný Pearl Harbor. Podobne ako Franklin Roosevelt zhromaždil národ, aby bránil jeho slobodu, bude mojou zodpovednosťou viesť novú generáciu ochraňovať Ameriku," spomína vo svojej autobiografii Bush. Kritiku si vyslúžila jeho reakcia, keď sa o útokoch dozvedel. Informáciu o útoku mu počas čítania v škole zašepkal šéf štábu Andy Card. Prezident však ostal pokojne sedieť sedem minút v triede. "Vedel som, že moja reakcia bude nahraná a vysielaná po celom svete. Keď náhlivo odídem, vystraší to deti a vyšle vlnu paniky po celej krajine," vysvetľuje Bush.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Česko: Na protirómskej akcii polícia zasahovala s vodným delom
11.9.2011
V českom meste Varnsdorf sa včera zišli stovky miestnych občanov na protirómskej protestnej akcii, ktorú organizovala Robotnícka strana sociálnej spravodlivosti (DSSS). Po prejave lídra Martina Vandasa sa asi tisíc účastníkov rozhodlo odísť na neohlásený pochod smerom k ubytovni Rómov. V ceste im zabránilo asi 600 príslušníkov policajného zboru. Na tých začali extrémisti spolu s miestnymi obyvateľmi hádzať kamene, fľaše a delobuchy. Policajti sa preto rozhodli proti nim použiť vodné delo a zadržali niekoľko demonštrantov. Pri kontrolách tu polícia zhabala desiatku sečných zbraní, mačetu, nože, ale aj sekeru.
Komentáre:  0
EÚ môže byť superveľmoc, ale potrebuje vlastnú armádu, tvrdí Kaczynski
EÚ môže byť superveľmoc, ale potrebuje vlastnú armádu, tvrdí Kaczynski
11.9.2011
Poľský expremiér a predseda konzervatívnej strany Právo a Spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczynski uviedol, že ak chce Európska únia (EÚ) získať postavenie superveľmoci a konkurovať USA, mala by mať spoločnú armádu. Dvojča tragicky zosnulého prezidenta Lecha Kaczynského svoje názory považuje za eurorealistické, podporuje totiž silnejšiu Európu, a to najmä vo vojensko-politickom aspekte. Líder opozície tiež uviedol, že žiadny európsky štát samostatne nie je schopný byť superveľmocou. Podľa expremiéra by tak mala mať Európa svoje politické centrum chránené armádou. Kaczynski je pritom z minulosti známy svojimi tvrdými protieurópskymi vyhláseniami.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Smútok v Jaroslavli: S hokejistami sa prišli rozlúčiť tisíce ľudí
Smútok v Jaroslavli: S hokejistami sa prišli rozlúčiť tisíce ľudí
10.9.2011
Na domovskom štadióne hokejového klubu KHL Lokomotiv Jaroslavľ sa v sobotu odohral smútočný obrad so zosnulými hráčmi, ktorí zahynuli pri stredajšej leteckej katastrofe. Medzi 43 obeťami bol aj bývalý slovenský reprezentačný kapitán Pavol Demitra. V hale vystavili truhly siedmich hráčov a siedmich členov realizačného tímu. Obradu sa zúčastnili rodinní príslušníci i tisíce fanúšikov, ktorí kládli k rakvám s fotografiami hokejistov kvety. Obetiam nešťastia sa prišiel pokloniť aj ruský premiér Vladimir Putin, prvá žena vo vesmíre Valentína Tereškovová, bývalý tréner Lokomotivu a súčasný tréner slovenského národného tímu Vladimír Vůjtek st. či hokejista Jozef Stümpel.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Egypt: Protiizraelské demonštrácie si vyžiadali tri životy
Egypt: Protiizraelské demonštrácie si vyžiadali tri životy
10.9.2011
Pri zrážkach počas útoku na izraelské veľvyslanectvo v Káhire zahynuli v noci nadnes traja Egypťania. Približne 1100 ľudí, vrátane policajtov a vojakov, utrpelo zranenia. Tisíce demonštrantov sa po protestnom zhromaždení v Káhire presunulo k izraelskému veľvyslanectvu, kde musel Izrael po útoku evakuovať svojho veľvyslanca a ďalšie desiatky občanov. Výtržníci zničili pred objektom časť ochranného múru, potom vtrhli dnu a začali vyhadzovať z okien dokumenty. Egypt dnes ráno vyhlásil stav zvýšenej pohotovosti v reakcii na vynútený zásah egyptského ozbrojeného komanda. Vystrašení izraelskí predstavitelia sa po útokoch obrátili na amerického ministra obrany Leona Panettu a požiadali ho o pomoc.
Médiá: 4
Komentáre:
0
K vypátraniu bin Ládina výrazne pomohla česká tajná služba
K vypátraniu bin Ládina výrazne pomohla česká tajná služba
10.9.2011
Vo výročnej správe českej vojenskej tajnej služby sa uvádza, že k vypátraniu Usámu bin Ládina viedla informácia českých spravodajských služieb. Podľa správy, ktorú zverejnili české médiá, získalo vojenské spravodajstvo množstvo informácií o hľadaných teroristoch vrátane ich vzájomnej komunikácie a pohybe. Tie následne odovzdali USA. Správa však neuvádza, či tieto informácie priamo viedli k lokalizácii bin Ládina, ktorého začiatkom mája usmrtilo americké komando. Pôvodné informácie vedúce k Ládinovmu úkrytu, dokumentáciu zo zásahu či fotografiu mŕtveho tela Ládina odmietla vláda vo Washingtone zverejniť.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Vyšetrovatelia v Rusku vylúčili nekvalitné palivo ako príčinu havárie
Vyšetrovatelia v Rusku vylúčili nekvalitné palivo ako príčinu havárie
10.9.2011
Analýza paliva, ktorým natankovali havarované lietadlo Jak-42, potvrdila splnenie predpisov. Podľa nemenovaného predstaviteľa ruskej Federálnej agentúry pre leteckú dopravu tak neexistuje dôvod domnievať sa, že kvalita leteckého paliva nezodpovedala stanoveným požiadavkám. Pri vyšetrovaní tragédie úrady skúmali aj palivo vzhľadom na podozrenie, že nehodu mohla spôsobiť jeho nedostatočná kvalita. Gubernátor Jaroslavli Sergej Vachrukov už v piatok odmietol úvahy, že nehodu spôsobil nekvalitný benzín, keďže iné lietadlo s rovnakým palivom z letiska odletelo bez problémov. Podľa najnovších informácií získaných z čiernych skriniek spôsobil nehodu pravdepodobne poškodený motor.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Berlusconi naznačil, že za dva roky už asi kandidovať nebude
Berlusconi naznačil, že za dva roky už asi kandidovať nebude
10.9.2011
Na zhromaždení mladých priaznivcov vládnej strany "Ľud Slobody" (PDL) predseda talianskej vlády Silvio Berlusconi naznačil, že v roku 2013 už možno nebude kandidovať. Berlusconi zároveň uviedol, že za dva roky bude v politike už 20 rokov, a keby sa rozhodol nekandidovat, bolo by to pochopitelné. "Bolo to namáhave obdobie, pretože politický život je tvrdý a dramatický", povedal Berlusconi. Ako svojho nástupcu vidí bývalého ministra spravodlivosti Angelina Alfana, ktorého menovali začiatkom roka za koordinátora PDL. Predseda vlády sa o svojej politickej budúcnosti nevyjadruje prvýkrát. V nedávnom rozhovore pre La Repubblica totiž uviedol, že o premiérske kreslo sa usilovať už nebude.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Spojené štáty vyšlú do Tripolisu tím diplomatov
Spojené štáty vyšlú do Tripolisu tím diplomatov
10.9.2011
Diplomatický tím, ktorý bude mať za cieľ pripraviť otvorenie amerického veľvyslanectva v hlavnom meste Tripolis, povedie Joan Polaschik. Ten bol druhým človekom na veľvyslanectve USA v Tripolise ešte pred vypuknutím nepokojov. USA tak budú mať priame diplomatické styky s úradujúcou líbyjskou dočasnou vládou a predstaviteľmi medzinárodného spoločenstva v Tripolise. Spojené štáty majú diplomatické zastúpenie zatiaľ aj vo východnej povstaleckej bašte Benghází. Ambasádu USA v Tripolise však otvoria až keď sa dokončia opravy budovy, ktorá bola poškodená počas konfliktu medzi stúpencami režimu Muammara Kaddáfího a povstalcami.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Egypt zasiahla ďalšia vlna demonštrácie
Egypt zasiahla ďalšia vlna demonštrácie
10.9.2011
Tisíce demonštrantov sa v piatok opäť zhromaždili na centrálnom káhirskom námestí. Hlavným cieľom protestu bolo vyvíjať tlak na egyptskú prechodnú vládu, aby dodržala svoje sľuby po revolúcii, ktorá zvrhla dlhoročného prezidenta Husního Mubaraka. Demonštranti žiadajú predovšetkým stíhanie predstaviteľov bývalého režimu, ako aj väčšiu sociálnu spravodlivosť a zastavenie vojenských procesov s civilistami. Z námestia Tahrír sa dav následne premiestnil pred izraelské veľvyslanectvo, kde strhol časť ochranného betónového múru, ktorý postavili len minulý týždeň. Protestujúci zdemolovali časť betónovej bariéry za pomoci kladív a ťažkých drevených kolov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Bulharsko: Na letisku v Burgase uviazli stovky ruských turistov
Bulharsko: Na letisku v Burgase uviazli stovky ruských turistov
10.9.2011
Agentúra BTA s odvolaním sa na ruský generálny konzulát vo Varne informovala, že okolo 500 ruských turistov včera uviazlo na letisku v bulharskom čiernomorskom letovisku Burgas. Dovolenkári z Ruska doplatili na spory medzi miestnou cestovnou kanceláriou Alma Tour, ktorá sa zadlžila u bulharských národných aerolínií Bulgaria Air. Pre nezhody tak boli zrušené dva lety do Moskvy a jeden let do Petrohradu. Obe strany rokujú o riešení situácie, zatiaľ však nie je jasné, kedy sa turisti budú môcť vrátiť domov. Na letisko už pricestovali aj pracovníci ruského konzulátu, ktorí čakajúcim poskytli vodu a potraviny.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Tragédia v Rusku: Prvé obete pochovajú v sobotu
Tragédia v Rusku: Prvé obete pochovajú v sobotu
10.9.2011
V sobotu 10. septembra sa uskutočnia pohrebné obrady pre prvých 17 obetí stredajšieho leteckého nešťastia, pri ktorom zahynul takmer celý hokejový tím Lokomotivu Jaroslavľ vrátane Slováka Pavla Demitru. Nehodu prežili iba dve osoby, hokejista Alexander Galimov a technik Alexander Sizov. Stav oboch mužov ostáva i naďalej vážny. Očití svedkovia pre médiá uviedli, že Galimov napriek tomu, že utrpel popáleniny na 90 percentách tela, sa dostal z trosiek lietadla vlastnými silami. Prevoz Demitrových telesných pozostatkov na Slovensko zabezpečí ruský hokejový klub. K dispozícii bol aj vládny špeciál Ministerstva vnútra SR, no rodina sa rozhodla pre ponuku z ruskej strany.
Médiá: 8
Komentáre:
0
BBC: Briti už štyri roky úplne ignorujú Putina
BBC: Briti už štyri roky úplne ignorujú Putina
9.9.2011
Vzťahy medzi ruským premiérom Vladimirom Putinom a najvyššími britskými predstaviteľmi sú na bode mrazu. Informovala o tom televízna stanica BBC, podľa ktorej sa v uplynulých štyroch rokoch s Putinom priamo nekontaktoval žiaden britský premiér a dokonca ani diplomat. K poslednému osobnému kontaktu došlo ešte v roku 2007, keď sa vtedajší prezident Putin stretol s premiérom Tonym Blairom. Vzťahy medzi oboma krajinami výrazne skomplikoval incident v roku 2006, keď v Londýne otrávili bývalého ruského tajného agenta Alexandra Litvinenka. Briti z činu nepriamo obvinili ruské tajné služby, Moskva však všetky obvinenia popiera.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Londýn sa bojí ďalších výtržností. Pochovajú Marka Duggana
Londýn sa bojí ďalších výtržností. Pochovajú Marka Duggana
9.9.2011
Túto sobotu sa v britskej metropole uskutoční pohreb 21-ročného Marka Duggana, ktorého začiatkom augusta zastrelili príslušníci londýnskej polície. Jeho smrť následne viedla k niekoľko dní trvajúcim násilným protestom a výtržnostiam vo viacerých anglických mestách. Nepokoje, ktoré si vyžiadali päť obetí, boli vôbec najväčšie v povojnovej histórii krajiny. Metropolitná polícia sa obáva, že sobotňajší smútočný obrad by mohol byť zámienkou k opakovaniu násilností. Rozhodla sa preto, že zvýši počet hliadok až na 10-tisíc príslušníkov. Presné príčiny Dugganovej smrti sú stále predmetom vyšetrovania.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Tragédia v Rusku: Lietadlo malo poškodený motor
9.9.2011
Zrútenie lietadla Jak-42 s hráčmi ruského tímu Lokomotiv Jaroslavľ pravdepodobne spôsobila porucha motora. Vyplýva to z údajov získaných z čiernych skriniek, ktoré analyzoval ruský Medzištátny letecký výbor (MAK). Príčina poruchy zatiaľ nie je známa, podľa MAK však všetky motory pracovali až do samotného pádu. Teóriu o technických problémoch motora potvrdzujú aj zábery bezpečnostnej kamery na letisku v Jaroslavli, ktoré zverejnil ruský spravodajský server lifenews.ru. Zábery potvrdzujú, že sa lietadlo neodlepilo včas od štartovacej dráhy a nebolo schopné nabrať potrebnú výšku.
Komentáre:  0
Prechodná vláda vytvorila špeciálne jednotky na pátranie po Kaddáfím
Prechodná vláda vytvorila špeciálne jednotky na pátranie po Kaddáfím
9.9.2011
Novovytvorené špeciálne jednotky bývalých povstalcov budú mať za úlohu vystopovať telefonáty Kaddáfího spolupracovníkov, aby zistili, kde by sa mohol zvrhnutý diktátor Líbye nachádzať. Hovorca vojenskej rady uviedol, že pátranie vedie jednotka vyše 200 príslušníkov špeciálnych síl. Hovorca zároveň oznámil, že povstalci lokalizovali Kaddáfího, miesto však neupresnil. Kaddáfí sa od dobytia Tripolisu povstalcami nachádza na neznámom mieste a k stúpencom sa prihovára len prostredníctvom rádia a televízie. Podľa povstalcov sa môže nachádzať v rodnom meste Syrta, v meste Baní Walíd alebo v meste Sabhá v juholíbyjskej púšti.
Médiá: 3
Komentáre:
0
USA zaznamenali na 11. septembra hrozbu teroristického útoku
USA zaznamenali na 11. septembra hrozbu teroristického útoku
9.9.2011
Na základe nepotvrdených informácií preverujú USA hrozbu, že al-Káida plánuje v súvislosti s výročím útokov z 11. septembra 2001 bombový útok na mosty alebo tunely v New Yorku a Washingtone. Hrozba sa vzťahuje na možné odpálenie auta naplneného výbušninou. "Je tu špecifická, hodnoverná, ale nepotvrdená informácia o hrozbe," oznámil zástupca šéfa newyorského oddelenia FBI. Bezpečnostné orgány tak preverujú troch podozrivých ľudí, ktorí v auguste pricestovali do USA. Krajina už sprísnila bezpečnostné opatrenia pred blížiacim sa jedenástym septembrom na vojenských základniach i v niektorých mestách.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Záplavy na východe USA si vyžiadali evakuáciu 130-tisíc ľudí
Záplavy na východe USA si vyžiadali evakuáciu 130-tisíc ľudí
9.9.2011
Záplavy na východe Spojených štátov spôsobil vytrvalý dážď vyvolaný zvyškami tropickej búrky Lee. Úrady museli evakuovať 65-tisíc obyvateľov z mesta Wilkes-Barre v severovýchodnej Pennsylvánii. Približne 35-tisíc ľudí evakuovali v okolitých okresoch, kde všetkých ohrozovala stúpajúca hladina rieky Susquehanna. Následkom záplav zomreli v Pennsylvánii už najmenej traja ľudia. Pre povodne uzavreli diaľnice a zastavili železničnú dopravu. Evakuovať tak museli celkovo 130-tisíc ľudí v oblasti Pennsylvánie, New Yorku a Marylandu.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Britskí homosexuálni muži budú môcť darovať krv
Britskí homosexuálni muži budú môcť darovať krv
9.9.2011
Britské ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že homosexuáli, ktorí nemali s iným mužom pohlavný styk viac ako jeden rok, budú môcť darovať krv. Od novembra sa tak ruší v súčasnosti platný zákaz darcovstva krvi homosexuálov. Ten platí od osemdesiatych rokov, keď sa zdravotníci obávali rozšírenia vírusu HIV. Homosexuálni aktivisti zmenu privítali, no 12-mesačné moratórium považujú za nespravodlivé a nesprávne. Niektoré krajiny, ako napríklad Austrália, Japonsko, Juhoafrická republika, Švédsko a Nový Zéland umožňujú homosexuálom darovať krv za podobných podmienok, aké chystá Británia. V Kanade a USA však naďalej platí úplný zákaz.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Interpol vydal "červenú výzvu" na zatknutie Kaddáfího
Interpol vydal
9.9.2011
Interpol v piatok vyzval všetky svoje členské krajiny, aby zatkli zosadeného líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího, jeho syna Sajfa Isláma a bývalého šéfa tajnej služby Abdalláha Sanúsího. Všetci traja sú v súčasnosti na úteku a v prípade zadržania by boli automaticky vydaní do sídla Medzinárodného trestného súdu (ICC) v holandskom Haagu. ICC pritom vydal zatykač na týchto troch predstaviteľov zvrhnutého režimu už koncom júna. Podľa prokurátora ICC Luisa Morena-Ocampa sú prenasledovaní muži spolupáchateľmi útokov proti líbyjským civilistom, pripisuje sa im tiež spáchanie zločinov proti ľudskosti.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Izraelsko-egyptskú hranicu budú strážiť bezpilotné lietadlá
Izraelsko-egyptskú hranicu budú strážiť bezpilotné lietadlá
9.9.2011
Izrael rozhodol o nasadení špeciálnej jednotky bezpilotných prieskumných lietadiel po tom, ako v auguste cez egyptské hranice prenikla skupina palestínskych militantov. Tí v južnom Izraeli následne zabili osem ľudí. Nasadené lietadlá tak majú za cieľ monitorovať obe strany 250 kilometrov dlhých hraníc medzi Izraelom a egyptským Sinajským polostrovom, údajne sa však budú zdržiavať len vo vzdušnom priestore Izraela. Krajina je spolu so Spojenými štátmi svetovým lídrom vo vývoji bezpilotných lietadiel. Po augustovom útoku boli zároveň posilnené aj izraelské vojenské jednotky na hraniciach s Egyptom.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Tragédia v Rusku: Úrady identifikovali telo Pavla Demitru
Tragédia v Rusku: Úrady identifikovali telo Pavla Demitru
8.9.2011
Ruským vyšetrovateľom sa podarilo identifikovať telo slovenskej hokejovej legendy Pavla Demitru. Vo štvrtok to potvrdil hovorca Ministerstva zahraničných vecí SR Ľuboš Schwarzbacher. Rezort bude podľa jeho slov pomáhať pri prevoze telesných ostatkov na Slovensko. Po tragickej nehode lietadla Jak-42 pristúpia ruské dopravné úrady k inšpekcii všetkých leteckých spoločností, ktoré prevádzkujú tento typ strojov. "Vláda musí prijať veľmi tvrdé rozhodnutia. Takto to nemôže pokračovať. Počet aerolínií sa musí radikálne znížiť a bude potrebné nakúpiť nové zahraničné lietadlá," vyhlásil na mieste nešťastia ruský prezident Dmitrij Medvedev.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
141912345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk