AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Zatkli Gorana Hadžiča podozrivého z vojnových zločinov
Zatkli Gorana Hadžiča podozrivého z vojnových zločinov
20.7.2011
Srbským úradom sa podarilo zatknúť bývalého vodcu chorvátskych Srbov Gorana Hadžiča. Ten bol po zatknutí Ratka Mladiča posledným unikajúcim, na ktorého vydal zatykač Medzinárodný trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu v Haagu. Čelí obvineniam zo zločinov proti ľudskosti, mal sa ich dopustiť počas vojny v Chorvátsku v rokoch 1991- 1995. Zároveň bol kľúčovou postavou v samozvanej odštiepeneckej Republike Srbskej Krajiny. "Zadržaním Hadžiča Srbsko splnilo svoju zákonnú, ale aj morálnu povinnosť," vyhlásil srbský prezident Boris Tadič na mimoriadnej tlačovej konferencii. Európska únia privítala zatknutie ako dôležitý krok k naplneniu snáh Belehradu o členstvo v únii.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Moskva ruší embargo na dovoz zeleniny z Poľska
Moskva ruší embargo na dovoz zeleniny z Poľska
20.7.2011
Rusko dnes obnoví dovoz zeleniny z Poľska, ktoré tak bude v poradí siedmou krajinou Európskej únie so zrušeným embargom od Moskvy. To zaviedli 2. júna pre všetku zeleninu z EÚ kvôli obavám zo šíriacej sa črevnej infekcie spôsobenej agresívnou formou baktérie Escherichia coli. Únia označila opatrenie za neprimerané a vedecky nepodložené. Zároveň bolo ďalšou ranou pre európskych poľnohospodárov, keďže Rusko dováža z EÚ každoročne 1,1 milióna ton zeleniny v hodnote 600 miliónov eur. V uplynulých týždňoch ruský úrad na ochranu spotrebiteľov postupne povolil import z Holandska, Belgicka, Španielska, Dánska, Grécka a Českej republiky.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Taliban poprel správy o smrti svojho vodcu
Taliban poprel správy o smrti svojho vodcu
20.7.2011
Hovorcovia afgánskeho hnutia Taliban tvrdia, že ich vodca mulla Umar nie je mŕtvy a nepravdivé správy o jeho smrti zverejnili hackeri, ktorí prenikli do ich mobilných telefónov, e-mailov a na webovú stránku. "Je to práca amerických spravodajských služieb a my sa pomstíme na poskytovateľoch telefónnych sietí," povedal hovorca Talibanu Zabiulláh Mudžáhid. Správy s textom "duchovný vodca mulla Muhammad Umar zomrel" dostali novinári z telefónnych čísel, ktoré v minulosti používal Mudžáhid a ďalší hovorca hnutia Muhammad Karí Júsuf. Podľa Júsufa ide o súčasť psychologickej vojny zahraničných síl v Afganistane. Šéf Talibanu mulla Umar, ktorý žije v ústraní, patrí k najhľadanejším mužom na svete. USA na neho vypísali odmenu desať miliónov dolárov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Turecko hrozí Európskej únii zmrazením vzťahov
Turecko hrozí  Európskej únii zmrazením vzťahov
20.7.2011
Turecký premiér Recep Tayyip Erdogan včera upozornil, že krajina zmrazí vzťahy s Európskou úniou, ak jej predsedníctvo v roku 2012 prevezme Cyprus. Premiér tak aj naďalej odmieta s cyperským prezidentom akúkoľvek diskusiu. "Považujeme za hanbu sadnúť si za jeden rokovací stôl s nimi (cyperskými Grékmi). Nebudeme rokovať s krajinou, ktorú neuznávame," povedal premiér. Prezident gréckej časti Cypru, ktorá je medzinárodne uznávaná, bol premiérovými slovami pobúrený. Podľa prezidenta sú Erdoganove slová trestuhodné a srší z nich cynizmus. Erdogan v utorok tiež uviedol, že chce navštíviť Pásmo Gazy a pracuje na možnostiach zorganizovania návštevy.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Rusko nechce bezletovú zónu nad Sýriou, priviedla by ju do vojny
Rusko nechce bezletovú zónu nad Sýriou, priviedla by ju do vojny
20.7.2011
Ruský prezident Dmitrij Medvedev uviedol, že medzinárodná reakcia na povstanie v Sýrii nesmie riskovať, že uvrhne krajinu do vojny. Po rokovaní s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou v Hannoveri povedal, že diskutovali o možnostiach ako dosiahnuť, aby sýrsky prezident Bašár Asad nepoužíval násilie a zaviedol reformy. "Nechceme, aby sa udalosti v Sýrii vyvíjali tak ako v Líbyi. Preto sme tu opatrní," povedal Medvedev. Zároveň vyjadril presvedčenie, že schválenie bezletovej zóny v Líbyi Bezpečnostnou radou OSN priviedlo Líbyu do vojny. Nemecko naopak prijatie rezolúcie odsudzujúcej násilné potláčanie protestov v Sýrii požaduje. "Musíme ukázať, že nepoužívame dvojaký meter voči Sýrii a Líbyi," vyhlásila nemecká kancelárka Angela Merkelová.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Brusel kritizuje Bulharsko pre neefektívny boj s korupciou
Brusel kritizuje Bulharsko pre neefektívny boj s korupciou
20.7.2011
Európska komisia (EK) vo svojej výročnej správe opäť tvrdo skritizovala Bulharsko. Podľa nej musí bulharská vláda ukázať konkrétne výsledky, prejaviť záujem bojovať s neduhmi spoločnosti nestačí. Výkonný orgán Európskej únie poukazoval predovšetkým na bulharské súdnictvo, ktoré potrebuje zásadné reformy, pre pomalý pokrok v súdnych procesoch. Transparentnosť a dôveryhodnosť chýba podľa EK najmä pri menovaní sudcov. Výrazné zlepšenie výsledkov v boji s kriminalitou chýba tiež bulharskej polícii. Priaznivejšia je však správa pre Rumunsku, ktorému sa podľa Bruselu darí bojovať s korupciou, pričom komisia eviduje výrazné kroky v zlepšovaní efektivity súdnej moci.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Ruperta Murdocha počas výsluchu v parlamente napadli
19.7.2011
Utorkové parlamentné vypočúvanie mediálneho magnáta Ruperta Murdocha muselo byť prerušené po tom, ako majiteľa dnes už neexistujúceho periodika News of the World napadol muž, ktorý sa mu do tváre snažil hodiť koláč z "peny na holenie". Zaútočiť na vypočúvaného sa mu však nepodarilo, keďže pohotovo zareagovali prítomní v sále a mužovi trafiť Murdocha nedovolili. Samotný magnát reagoval pokojne a vypočúvanie mohlo po 15 minútach pokračovať. Incident ťažšie niesol jeho syn James, ktorý bol poriadne nahnevaný na prítomnú ochranku.
Komentáre:  1
Lukašenko zakázal vysielanie disidentských piesní
Lukašenko zakázal vysielanie disidentských piesní
19.7.2011
Z vysielania bieloruských rozhlasových staníc sa vytratili viaceré domáce a ruské hudobné skupiny. Dôvodom je rozhodnutie Lukašenkovej vlády, ktorá zakázala vysielať v rozhlasových staniciach populárne ruské piesne s disidentskými textami. V rádiách už nezaznejú populárni ruskí speváci Jurij Ševčuk a Andrej Makarevič, ako aj ruská roková kapela Ljapis Trubetskoj a ich skladba Bieloruská sloboda. "V posledných týždňoch sa vytratili z vysielania niektoré skladby vrátane piesní disidentskej rockovej hviezdy z konca sovietskej éry Viktora Tsoia," povedal prominentný bieloruský hudobný kritik Dmitrij Podberezskij. Po kontroverznom znovuzvolení za prezidenta v decembri 2010 tak Lukašenko aj naďalej postihuje všetky prejavy opozície.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Japonská vláda zakázala vývoz hovädzieho mäsa z Fukušimy
Japonská vláda zakázala vývoz hovädzieho mäsa z Fukušimy
19.7.2011
Vývoz a spracovanie hovädzieho mäsa vláda zakázala z prefektúry Fukušima, ktorú nedávno postihla katastrofa v súvislosti s poškodením tamojšej jadrovej elektrárne. Únik radiácie má údajne negatívny vplyv na zdravotnú nezávadnosť miestneho dobytka. Podľa úradov sa rádioaktívnym céziom nakazilo približne 650 kráv, ďalšie boli kŕmené kontaminovaným senom. Vláda však ubezpečuje obyvateľov, že konzumácia kontaminovaného mäsa nepredstavuje bezprostredné zdravotné riziko. Kontrolou zeleniny a mäsa sa v Japonsku zaoberajú len jednotlivé miestne úrady, rezort pôdohospodárstva chce preto začať testy vykonávať celoplošne.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Bulharsko: Pred sídlami opozičných strán vybuchli bomby
Bulharsko: Pred sídlami opozičných strán vybuchli bomby
19.7.2011
Dve podomácky vyrobené nálože dnes explodovali pred sídlami dvoch bulharských opozičných strán v metropole Sofia. Bomby vybuchli skoro ráno pred hlavným sídlom konzervatívnej strany Právo, zákon a spravodlivosť (RZS) a pred kanceláriou pravicového hnutia Demokrati pre silné Bulharsko (DSB). Obe strany podľa agentúry avizovali, že podporia hlasovanie o vyslovení nedôvery menšinovému kabinetu premiéra Bojka Borisova. Polícia uviedla, že nedošlo k zraneniam ani k materiálnym škodám. K výbuchu pritom došlo len niekoľko dní pred očakávaným vydaním správy EÚ o pokroku Bulharska v boji proti organizovanému zločinu a korupcii.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Grécko má zachraňovať zdanenie bánk
Grécko má zachraňovať zdanenie bánk
19.7.2011
Eurozóna navrhuje zdanenie bánk ako jednu z možností získania finančných prostriedkov pre pomoc zadlženému Grécku. Nová daň by bola súčasťou druhej pôžičky, o ktorej budú lídri eurozóny rokovať vo štvrtok na mimoriadnom summite v Bruseli. Daň by sa však mala týkať aj bánk, ktoré sa v Grécku neangažujú. "Spôsob pomoci Grécku je chybný, pretože priamo neurčuje subjekty, ktoré krajine požičali, ale všetky banky v eurozóne," hovorí analytik Trim Broker Ján Beňák. Za zlú považuje daň aj analytik Slovenskej bankovej asociácie Marcel Laznia. Ten tvrdí, že je nespravodlivé, ak daňou budú trpieť banky, ktoré neinvestovali do gréckych dlhopisov. Naopak, budú z nej ťažiť banky, ktoré financovali grécky dlh.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Chávez chce znovu kandidovať v prezidentských voľbách
Chávez chce znovu kandidovať v prezidentských voľbách
19.7.2011
Hugo Chávez sa plánuje opäť uchádzať o venezuelské prezidentské kreslo vo voľbách v roku 2012, jeho poradca a minister financií Jorgeho Giordaniho tvrdí, že o tom nie sú žiadne pochybnosti. Prekážkou podľa neho nie je ani bližšie neurčený typ rakoviny, ktorou prezident trpí. Len v pondelok Chávez podstúpil na Kube chemoterapiu ako súčasť liečby, kde po jeho boku v nemocnici leží bývalý kubánsky vodca a jeho blízky priateľ Fidel Castro. Prostredníctvom internetu líder čulo komunikuje s okolím. "Dobré ráno, milý svet! Dobré ráno prekrásna Venezuela! Som pripravený na ďalší deň boja o život. Budeme žiť a zvíťazíme! Milujem vás všetkých!" napísal na sociálnej sieti Twitter.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Na Aljaške unikla ropa z poškodeného potrubia firmy BP
Na Aljaške unikla ropa z poškodeného potrubia firmy BP
19.7.2011
Z poškodeného potrubia energetického koncernu BP uniklo počas víkendu približne 2100 až 4200 galónov zmesi metanolu a ropy na ropnom poli Lisburne. Potrubie bolo uzavreté kvôli údržbe a roztrhlo sa počas testovania. Únik skomplikoval úsilie koncernu BP získať po vlaňajšej katastrofe v Mexickom zálive opäť reputáciu. Vtedajší únik piatich miliónov barelov ropy do mora spoločnosť vážne ohrozil. Zo skorodovaných potrubí koncernu BP však ropa na Aljaške unikla už aj predtým.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Novinár, ktorý odhalil škandál v News of the World, je mŕtvy
Novinár, ktorý odhalil škandál v News of the World, je mŕtvy
19.7.2011
Britská polícia včera oznámila, že 47-ročného novinára Seana Hoara, ktorý ako prvý informoval o odpočúvaní telefónov desiatok ľudí zo strany bulvárneho týždenníka News of the World, našli mŕtveho v jeho dome. Hoar koncom minulého roku dokonca tvrdil, že týždenník News of the World za vedenia bývalého šéfredaktora Andyho Coulsona používal takéto praktiky bežne a niekedy boli k tomu novinári aj nabádaní. Podľa polície nie je Hoarova smrť v jeho dome v Anglicku považovaná za podozrivú, ale za nevysvetlenú. Špekuluje sa o samovražde alebo o prirodzenej smrti. Bývalého šéfredaktora Coulsona, ktorý pracoval aj pre súčasného britského premiéra Davida Camerona, už v rámci rozsiahleho vyšetrovania škandálu zatkli.
Médiá: 3
Komentáre:
0
India: Náhla povodňová vlna strhla turistov z vodopádu
19.7.2011
Prázdninový pobyt skupinky turistov pri vodopáde Patalpani v severozápadnej Indii zmenila v priebehu niekoľkých sekúnd prudká búrka na tragédiu. Počas chvíľky sa totiž pokojná riečka premenila v rozbúrenú rieku. Skupinka ľudí sa kochala pohľadom z prepadu 45 metrov vysokého vodopádu, keď náhle zahliadli povodňovú vlnu, ktorá sa k nim valila korytom rieky. Turisti rýchlo utekali k brehu rieky, no piatich najpomalších zovrel pár metrov od pevniny prúd vody. Po chvíli zápasenia s vodným živlom sa jeden z nich pošmykol a prúd ich všetkých strhol so sebou. Podľa agentúr dvaja turisti prežili, zvyšní traja, údajne z jednej rodiny, také šťastie nemali. Jedno telo našli osem kilometrov ďalej po prúde, ďalšie dve zatiaľ rieka nevydala.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Líbya: NATO zničilo civilný radar na letisku v Tripolise
Líbya: NATO zničilo civilný radar na letisku v Tripolise
19.7.2011
Severoatlantická aliancia (NATO) vyhlásila, že lietadlá zničili radarovú anténu, ktorú režim Muammara Kaddáfího využíval na vojenské účely. Radar údajne sledoval lietadlá NATO a poskytoval informácie líbyjskej protivzdušnej obrane. Anténu, ktorú predtým používali civilní leteckí dispečeri, teraz slúžila Kaddáfiho jednotkám na kontrolovanie vzdušného priestoru nad Tripolisom. Podľa aliancie, ktorá od začiatku náletov zbombardovala desiatky vojenských radarových zariadení, už nemal radar civilné využitie, keďže bola nad Líbyou vyhlásená bezletová zóna. Z tohto dôvodu bol radar legitímny cieľ.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Grécki taxikári začali 48-hodinový štrajk
Grécki taxikári začali 48-hodinový štrajk
18.7.2011
Členovia gréckeho odborového zväzu taxikárov dnes začali dvojdňový štrajk. Taxíky zablokovali v hlavnom meste Aténach skoro všetky pruhy hlavnej cesty vedúcej na letisko, čím spôsobili obrovskú dopravnú zápchu. Podobne je na tom aj najväčší grécky prístav Pireus, kde štrajkujúci znemožnili prístup k terminálu pre výletné plavby. Taxikári takýmto spôsobom protestujú proti rozhodnutiu vlády zo začiatku júla, ktorým otvorila možnosť ďalším záujemcom pracovať v tejto profesii. Aténsky verejný prokurátor pohrozil majiteľom taxíkov za blokovanie dopravy právnymi krokmi. Najskôr však plánuje s predstaviteľmi odborového zväzu rokovať.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Rusko odmieta uznať líbyjských povstalcov
Rusko odmieta uznať líbyjských povstalcov
18.7.2011
Rusko uviedlo, že nemieni uznať povstaleckú Dočasnú národnú radu za oficiálneho predstaviteľa Líbye. "Nezdieľame tento postoj z jedného jednoduchého dôvodu - znamená to, že tí, čo deklarovali toto uznanie, stoja len na strane jednej politickej moci v občianskej vojne," oznámil minister zahraničia Sergej Lavrov. Tzv. Kontaktná skupina v piatok totiž uznala povstaleckú Dočasnú národnú radu za legitímnu vládu Líbye. Podľa Lavrova si tak západné a regionálne vlády uznaním povstalcov zvolili stranu v občianskej vojne. Povstalcom sa najnovšie podarilo vyhnať väčšinu vládnych vojakov z ropného mesta Briga, ich úsilie je však marené pozemnými mínami, ktoré umiestnili vojaci lojálni Kaddáfímu vo vyľudnených predmestiach.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Spojenecké sily v Afganistane majú nové velenie
Spojenecké sily v Afganistane majú nové velenie
18.7.2011
Doterajší veliteľ amerických a koaličných jednotiek v Afganistane David Petraeus dnes odovzdal funkciu generálovi Johnovi Allenovi. Odovzdanie velenia sa konalo v afganskej metropole Kábul. Allen je generálom americkej námornej pechoty a doteraz pôsobil ako asistent náčelníka Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA. Čerstvo povýšený generál plánuje podľa vlastných slov udržať tepmo medzinárodnej vojenskej operácie a predpovedá, že spojencov ešte čakajú ťažké časy. Doterajšieho veliteľa Davida Petraeusa nominoval americký prezident Barack Obama za nového riaditeľa Ústrednej spravodajskej služby (CIA). Nomináciu koncom júna schválil americký Senát.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Nepokoje priniesli stredomorským krajinám výrazné straty
Nepokoje priniesli stredomorským krajinám výrazné straty
18.7.2011
Oproti vlaňajšku klesli príjmy z turizmu obľúbeným dovolenkovým destináciám Tunisku, Egyptu a Grécku. Dôvodom sú najmä obavy turistov o svoju bezpečnosť. Najväčší prepad pocítilo Tunisko, jeho príjmy za prvý polrok medziročne klesli na polovicu, na 307 miliónov eur. Turizmus zamestnáva v krajine pätinu obyvateľov a straty by mohli dosiahnuť až miliardu eur. Egypt by do konca roka mal stratiť približne štvrtinu príjmu z tohto odvetvia, teda 2,5 miliardy eur. Počet dovolenkárov klesol v prvom štvrťroku o 45 percent. Opakujúce sa štrajky v Grécku síce nezasiahli počet turistov, ktorých je o 93-tisíc viac ako vlani, no znížili ceny v hoteloch. Majitelia ich museli upraviť o 15 až 20 percent.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Maďarská obec si kvôli rómskej kriminalite zvolila starostu z Jobbiku
Maďarská obec si kvôli rómskej kriminalite zvolila starostu z Jobbiku
18.7.2011
V maďarskej obci Göngyöspata si obyvatelia v nedeľu zvolili za starostu kandidáta za krajne nacionalistickú stranu Jobbik Oszkára Juhásza. Vyhral so ziskom 33,8 percenta hlasov. Za jeho zvolením by mali stáť opakované strety pravicových extrémistov s početnou rómskou menšinou žijúcou v obci. Doterajší starosta László Tabi odstúpil v apríli po útokoch, ktoré viedli k hromadnej evakuácii rómskych žien a detí. Už od začiatku marca pritom vyše dva týždne hliadkovali členovia Občianskej stráže "za krajšiu budúcnosť", ktorí chceli zakročiť proti "cigánskej kriminalite". Po rezignácii starostu si polovojenská organizácia Ochranná sila v obci dokonca vybudovala výcvikový tábor.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Británia plánuje prepustiť 17 000 vojakov
Británia plánuje prepustiť 17 000 vojakov
18.7.2011
Britský minister obrany Liam Fox plánuje znížiť počet príslušníkov armády z viac ako 100 000 na približne 84 000 v roku 2020. Vzniknutú medzeru by mal zaplniť väčší počet záložných vojakov. K zoštíhleniu armády však dôjde iba vtedy, ak by vláda investovala do záložných síl a Británia by úspešne dokončila sťahovanie svojich vojakov z Afganistanu. Ministerstvo obrany chce teraz požiadať ministerstvo financií o poskytnutie 150 miliónov libier na financovanie návrhu, čo by mohlo otvoriť cestu na prepustenie tisícov radových vojakov. Pre britskú armádu by to bolo najväčšie prepúšťanie od búrskej vojny pred takmer 110 rokmi.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Lekár poprel kómu Husního Mubaraka, vraj má len nízky tlak
Lekár poprel kómu Husního Mubaraka, vraj má len nízky tlak
18.7.2011
Obhajca bývalého egyptského prezidenta v nedeľu oznámil, že 83-ročný Husní Mubarak mal mŕtvicu a je v kóme. "Bol som informovaný o náhlom zhoršení Mubarakovho zdravotného stavu a som teraz na ceste do Šarm aš-Šajchu. Všetko, čo zatiaľ viem je, že prezident je v kóme," povedal obhajca. Vedúci lekárskeho tímu, ktorý dohliada v nemocnici na zdravotný stav exprezidenta, však popiera, že by bol utrpel mŕtvicu a je v kóme. Podľa doktora Ássima Azzama mal Mubarak len záchvat nízkeho tlaku a točila sa mu hlava, ale už je stabilizovaný. Mubarak je momentálne hospitalizovaný v letovisku Šarm aš-Šajch. Exprezident z funkcie pod nátlakom odstúpil vo februári a počas vypočúvania ho postihla srdcová slabosť. Už vtedy sa objavili dohady, že je v kóme.
Médiá: 5
Komentáre:
0
V Japonsku sa objavilo ďalšie rádioaktívne hovädzie mäso
V Japonsku sa objavilo ďalšie rádioaktívne hovädzie mäso
18.7.2011
Medzi japonskými spotrebiteľmi sa začal šíriť strach z hovädzieho mäsa, ktoré by mohlo byť kontaminované rádioaktivitou. Tamojšie médiá priniesli informácie, že na trh sa dostalo mäso z najmenej 132 zvierat, ktoré kŕmili senom s vysokým obsahom rádioaktívneho cézia. Kontaminované produkty hlásili v 36 zo 47 japonských prefektúr, pričom sa predpokladá, že v 31 prefektúrach už došlo k ich konzumácii. Rádioaktívna hovädzina pravdepodobne pochádza z chovov v prefektúre Fukušima, ktorú po marcovom zemetrasení a cunami postihlo niekoľko jadrových havárií. Vláda preto od tamojších chovateľov plánuje zakáz distribúcie hovädziny.
Médiá: 3
Komentáre:
0
V Afganistane zastrelili poradcu prezidenta Karzaja a poslanca
V Afganistane zastrelili poradcu prezidenta Karzaja a poslanca
18.7.2011
Poradcu afganského prezidenta Hámida Karzaja zavraždili len niekoľko dní po tom, ako bol v Kandaháre svojím osobným strážcom zastrelený mladší brat prezidenta. Poradcu zavraždili ozbrojení útočníci v jeho dome v Kábule. Hovorca polície útok potvrdil a zdôraznil, že boj medzi ozbrojenými útočníkmi a bezpečnostnými silami ešte stále pokračuje. Podľa všetkého bol spolu s ním zabitý aj poslanec afganského parlamentu Hašim Vatanval. Nie je známe, či útok súvisí so začiatkom dlho očakávaného procesu odovzdávania kontroly nad bezpečnosťou v krajine z rúk Spojených štátov afganským ozbrojeným silám.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Polícia zatkla bývalú šéfredaktorku News of the World
Polícia zatkla bývalú šéfredaktorku News of the World
17.7.2011
Blízku spolupracovníčku austrálskeho mediálneho magnáta Ruperta Murdocha a bývalú šéfredaktorku (2000 - 2003) už neexistujúceho bulvárneho denníka News of the World 43-ročnú Rebekah Brooksovú dnes v Londýne zatkla britská polícia. Brooksová v piatok odstúpila z funkcie generálnej riaditeľky spoločnosti News International, ktorá zastrešuje britské tituly Murdochovho impéria. Ide o zatiaľ najprominentnejšiu obeť škandálu okolo ilegálneho odpočúvania, ktorého sa mal denník News of the World dopustiť práve pod jej vedením. Ten vtedy okrem iného najal súkromného detektíva, aby odpočúval hlasovú schránku uneseného a neskôr zavraždeného 13-ročného dievčaťa. Brooksová je v priateľskom vzťahu aj s britským premiérom Davidom Cameronom.
Médiá: 5
Komentáre:
2
Požiar na jadranskom ostrove Brač sa podarilo uhasiť
Požiar na jadranskom ostrove Brač sa podarilo uhasiť
17.7.2011
Chorvátskym hasičom sa podarilo skrotiť plamene, ktoré od štvrtkového večera zachvátili západnú časť ostrova Brač. Požiar zasiahol až 4000 hektárov územia na ostrove, pričom z časti ohrozoval aj obývané lokality. Približne 300 členov hasičského zboru ešte pracuje na likvidácii posledných potenciálnych ložísk nebezpečenstva. Odborníci nevylučujú, že očakávaný popoludňajší vietor môže opäť rozdúchať plamene v ťažšie prístupných oblastiach ostrova. Požiar, pre ktorý preventívne evakuovali asi 250 ľudí, majú podľa chorvátskych médií na svedomí nepozorní turisti. Tí v danej oblasti predtým údajne piekli mäso. Verejnoprávna chorvátska televízia (HRT) označila lesný požiar na Brači za najväčší za posledných desať rokov. Postihnutú oblasť dnes mala navštíviť chorvátska premiérka Jadranka Kosorová.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Egypt: Minister zahraničia po necelom mesiaci rezignoval
Egypt: Minister zahraničia po necelom mesiaci rezignoval
17.7.2011
Minister zahraničných vecí Muhammad al-Aurábí, ktorého predseda dočasnej vlády Ajsám Šaraf vymenoval do funkcie pred niekoľkými týždňami, včera nečakane podal rezignáciu. Al-Aurábí sa rozhodol podľa vlastných slov odstúpiť preto, aby ušetril premiéra akýchkoľvek rozpakov počas prebiehajúcich rokovaní o zmenách na ministerských postoch. Premiér má totiž oznámiť rozsiahle zmeny vo svojom kabinete, s cieľom splniť požiadavky demonštrantov volajúcich po rýchlejších reformách. Tí vyšli pred niekoľkými dňami opäť do ulíc, pričom žiadali splnenie porevolučných sľubov a urýchlenie súdnych procesov s predstaviteľmi režimu zvrhnutého prezidenta Husního Mubaraka.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Chávez: Lekári nenašli ďalšie rakovinové bunky
Chávez: Lekári nenašli ďalšie rakovinové bunky
17.7.2011
Venezuelský prezident Hugo Chávez oznámil, že lekári nenašli po operácii v jeho tele už ďalšie rakovinové bunky. To podľa agentúry naznačuje, že nedošlo k vzniku nebezpečných metastáz, ktoré je ťažko liečiť. Chávez pred odchodom na Kubu i napriek výzvam opozície neodovzdal prezidentský úrad viceprezidentovi Eliasovi Jauaovi. Ten ho však bude počas jeho neprítomnosti zastupovať spolu s ministrom financií v záležitostiach rozpočtu. Svoje rozhodnutie oznámil v štátnej televízii krátko nato, ako parlament schválil jeho žiadosť odcestovať na Kubu. Hlasovaniu predchádzala búrlivá rozprava, v ktorej opoziční politici spochybňovali jeho plán ponechať si všetky právomoci aj počas liečenia.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Vzdušné sily NATO opäť zaútočili na Tripolis
Vzdušné sily NATO opäť zaútočili na Tripolis
17.7.2011
Severoatlantická aliancia podnikla v noci nadnes ďalšie vzdušné útoky na líbyjské hlavné mesto Tripolis. Podľa štátnej televízie nálety zasiahli civilné a vojenské ciele vo východnej štvrti Tadžúra. Letecké útoky pravdepodobne zasiahli aj objekt s výbušnými materiálmi, po polnoci bolo počuť dunenie, záblesky a výbuchy otriasali mestom ešte najmenej hodinu. Líbyjský vodca Muammar Kaddáfí včera vyhlásil, že jeho krajina sa nikdy nevzdá a bude čeliť útokom rebelov a leteckej kampani NATO. V sobotu prišlo o život pri útoku na mesto Briga desať povstalcov a 172 ďalších utrpelo zranenia. Vládnym silám sa tak zatiaľ darí zamedziť im v postupe na mesto.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
141912345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk