AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Líbya: Povstalci našli zakázané chemické zbrane vrátane yperitu
Líbya: Povstalci našli zakázané chemické zbrane vrátane yperitu
25.9.2011
Príslušníci prechodnej vlády v Líbyi pravdepodobne objavili pri mestách Sabhá a Wadán medzinárodne zakázané zbrane. Podľa lídra Dočasnej národnej rady Mustafa Abdíl Džalíla sú však už pod ich kontrolou. "V krajine je veľa medzinárodne zakázaných zbraní, ktoré sú momentálne pod našou kontrolou," uistil Džalíl. Povstalci našli chemikálie v púštnej oblasti. Podľa expertov by sa mohli používať ako chemické zbrane. Pozorovatelia zároveň uviedli, že by mohlo ísť o jedovatý plyn yperit. Medzinárodné spoločenstvo predpokladalo, že Muammar Kaddáfí zlikvidoval všetky chemické zbrane na základe dohody z roku 2003.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Pred začiatkom pápežovej omše sa strieľalo, polícia muža zadržala
Pred začiatkom pápežovej omše sa strieľalo, polícia muža zadržala
24.9.2011
Pred omšou, ktorú dnes v nemeckom meste Erfurt slúži pápež Benedikt XVI, strieľal zo vzduchovky muž. Streľba sa uskutočnila asi kilometer od miesta omše a nikto nebol zranený. Muž údajne strieľal na členov bezpečnostnej služby. Hovorca Vatikánu Federico Lombardi však informoval, že streľba nemá s návštevou pápeža nič spoločné a Benedikta XVI. o incidente ani neinformovali. "Nikto si nič nevšimol," vyhlásil. Polícia muža ihneď zadržala. Pápež počas omše vyzval veriacich v bývalom východnom Nemecku, aby sa neodvracali od viery. Návšteva Benedikta XVI. v Nemecku totiž prichádza v čase, keď cirkvi ubúdajú veriaci pre odhalenia, že duchovní zneužívali stovky mladých ľudí.
Médiá: 5
Komentáre:
1
Medvedev navrhol Putina za prezidentského kandidáta
Medvedev navrhol Putina za prezidentského kandidáta
24.9.2011
"Myslím si, že by bolo správne, aby zjazd strany potvrdil kandidatúru svojho predsedu Vladimira Putina na post prezidenta krajiny," vyhlásil ruský prezident Dmitrij Medvedev na zjazde vládnej strany Jednotné Rusko, ktorý sa v sobotu konal v Moskve. Súčasný premiér Putin zase navrhol Medvedeva, aby stál na čele straníckej kandidátky Jednotného Ruska v parlamentných voľbách, ktoré sa budú konať v decembri. Putin zároveň vyhlásil, že s Medvedevom sa na svojich budúcich rolách dohodli už veľmi dávno, pred niekoľkými rokmi. Najnovšie správy tak vyjasňujú predvolebné pozície oboch lídrov, o ktorých médiá špekulovali dlhé mesiace.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
USA: Ďalšie škrty v armáde by mali zničujúce následky
USA: Ďalšie škrty v armáde by mali zničujúce následky
24.9.2011
Správa republikánov, ktorú včera zverejnili uvádza, že ďalšie škrty v rozpočte amerických ozbrojených síl by znemožnili armáde USA zúčastňovať sa na vojenských operáciách vo viacerých krajinách súčasne. Podľa republikánov by mohlo šetrenie v armáde počas obdobia desiatich rokov dosiahnuť až jeden bilión dolárov. Jedná sa pritom o sumu, ktorá ide nad rámec 465 miliárd dolárov, ktoré sa plánujú ušetriť v rámci rozpočtu prijatého v auguste. "Ešte hlbšie škrty v našej armáde, ktorá už musela zniesť najväčší podiel šetrenia v štátnych výdavkoch, by boli nezodpovedným opatrením," uvádza sa v správe.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Pápež Benedikt XVI. sa stretol s obeťami sexuálneho zneužívania
Pápež Benedikt XVI. sa stretol s obeťami sexuálneho zneužívania
24.9.2011
Počas návštevy Nemecka sa Benedikt XVI. stretol s ľuďmi, ktorí boli počas detstva zneužívaní rímskokatolíckymi duchovnými. Polhodinové stretnutie s dvoma ženami a tromi mužmi sa uskutočnilo počas druhého dňa pápežovej prvej oficiálnej návštevy rodného Nemecka. Pápež bol údajne hlboko otrasený, pričom vyjadril súcit a ľútosť nad utrpením, ktoré obete sexuálneho zneužívania museli znášať. Svätý otec zároveň uviedol, že Boh vylieči rany obetí a dá im vnútorný pokoj. Pápež zároveň obete uistil, že predstavitelia cirkvi chcú prijať účinné opatrenia na ochranu detí pred zneužívaním.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Otec sa má dobre a bojuje s povstalcami, tvrdí Kaddáfího dcéra
Otec sa má dobre a bojuje s povstalcami, tvrdí Kaddáfího dcéra
24.9.2011
Dcéra bývalého líbyjského lídra Muammara Kaddáfího, Aiša Kaddáfiová, v piatok prostredníctvom zvukovej nahrávky uviedla, že jej otec je v dobrom duševnom rozpoložení a bojuje po boku svojich stúpencov. Kaddáfiová zároveň obviňuje sily dočasnej vlády v Líbyi zo zrady, pričom niektorí lídri Prechodnej národnej rady (NTC) boli podľa nej predtým predstaviteľmi Kaddáfiho režimu. Krátku nahrávku odvysielala sýrska televízna stanica Arrai TV. Tá v poslednom období odvysielala aj niekoľko vyhlásení zosadeného líbyjského vodcu. Aiša Kaddáfiová spolu s matkou a dvoma bratmi utiekli koncom augusta do Alžírska.
Médiá: 3
Komentáre:
4
Obete odpočúvania plánujú podať žalobu na Murdocha
Obete odpočúvania plánujú podať žalobu na Murdocha
24.9.2011
Mediálna spoločnosť News Corporation, patriaci multimilionárovi Ruppertovi Murdochovi, bude v najbližších dňoch zrejme čeliť žalobe. Tú plánujú podať obete škandálu s odpočúvaním mobilných telefónov v Británii. Správu oznámil Mark Lewis, ktorý mnohé z obetí zastupuje. Pre agentúru AP uviedol, že podanie žaloby v Spojených štátoch sa očakáva počas budúceho týždňa. Na prípade budú pracovať americkí právnici pod vedením renomovaného právnika a aktivistu Normana Siegela. Ten sa angažuje ako zástupca rodín obetí teroristických útokov z 11. septembra. Žaloba bude predložená v štáte New York, kde má multinárodná spoločnosť News Corporation svoje hlavné sídlo.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Talianske úrady varujú obyvateľov pred dopadom satelitu
Talianske úrady varujú obyvateľov pred dopadom satelitu
24.9.2011
Pravdepodobnosť, že by mohol americký satelit dopadnúť na územie Talianska odhadujú na 1,5 percenta. Talianska agentúra pre civilnú obranu preto varovala obyvateľov žijúcich v severnej časti krajiny, aby pre istotu v noci z piatka na sobotu nevychádzali zo svojich domov. Ľudia žijúci v bytoch, by sa mali podľa agentúry radšej presunúť na nižšie poschodia. Úlomky satelitu údajne nebude do momentu dopadu vidno a po dopade môžu produkovať toxický plyn. Úrady preto neodporúčajú sa k úlomkom približovať bližšie ako na vzdialenosť 20 metrov. Vedci amerického Úradu pre letectvo a vesmír (NASA)však zatiaľ stále nedokážu presne odhadnúť miesto dopadu zariadenia.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Pred úradom poľského premiéra sa podpálil muž, jeho stav je kritický
Pred úradom poľského premiéra sa podpálil muž, jeho stav je kritický
23.9.2011
Hovorca varšavskej polície Maciej Karczynski uviedol, že 49-ročný muž sa polial riedidlom a zapálil tesne predtým, ako k nemu pribehli členovia bezpečnostnej služby a uhasili ho. "Na miesto hneď prišli hasiči. Muža previezli do nemocnice. Lekári popísali jeho stav ako kritický," povedal Karczynski. Muž mal popáleniny na asi 40 percentách povrchu tela, pričom sa poškodili aj jeho dýchacie cesty. Podľa svedkov mal muž pri sebe aj list adresovaný premiérovi. Ten vraj zaslal aj do niektorých redakcií. Podľa neho mal údajne finančné problémy, ktoré boli rozhodujúcim dôvodom pre zúfalý čin. Okolnosti prípadu sú v štádiu vyšetrovania, takže polícia je zatiaľ s informáciami opatrná.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Nemecko: Pápež sa stretol s lídrami miestnych moslimov
Nemecko: Pápež sa stretol s lídrami miestnych moslimov
23.9.2011
Pápež Benedikt XVI. sa počas druhého dňa návštevy svojho rodného Nemecka stretol s predstaviteľmi miestnych moslimov. Súčasná hlava katolíckej cirkvi má však s moslimami od začiatku svojho pôsobenia v úrade komplikované vzťahy. V roku 2006 totiž počas prednášky v nemeckom Regensburgu nepriamo naznačil spojitosť medzi násilím a islamom. Prejav tak vyvolal v moslimskom svete násilné protesty. Pápež tentoraz uprednostnil zmierlivý tón a vyzval na "plodnú spoluprácu" medzi kresťanmi a moslimami. "My veriaci môžeme zvláštnym spôsobom prispieť k budovaniu lepšieho sveta," vyhlásil Benedikt XVI. Pápež zároveň označil ochranu rodiny a úctu k životu za spojitosti medzi oboma vierami.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Slovenskí Rómovia v Bruseli budia ľútosť i pohoršenie
Slovenskí Rómovia v Bruseli budia ľútosť i pohoršenie
23.9.2011
Rómovia, ktorí sa nedávno usadili v širšom centre Bruselu, nejavia ani najmenšie náznaky odchodu domov. Po vysťahovaní z priestorov železničnej stanice sa Rómovia napokon usadili na námestí Gaucheret. V podchode a popri stenách budov navŕšili svoje kufre, tašky, škatule, igelitky a detské kočíky. Cez to všetko sa povaľujú ich kusy oblečenia. Belgické úrady sa o nich takmer vôbec nestarajú a jedinú pomoc, ktorú skupina dostala, je autobus. Viaceré z rómskych detí totiž vykazujú známky podchladenia. Belgické úrady na ochranu ľudských práv mestskú správu za nečinnosť kritizujú. Obyvatelia však zastávajú názor, že Belgicko "nie je Matka Tereza" a Rómovia by sa mali vrátiť domov.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Jemenský prezident sa vrátil po troch mesiacoch do vlasti
Jemenský prezident sa vrátil po troch mesiacoch do vlasti
23.9.2011
Prezident Alí Abdalláh Sálih pricestoval z liečenia v Saudskej Arábii, kde sa zotavoval z júnového atentátu. V Jemene trvajú nepokoje už osem mesiacov a potýčky medzi stúpencami a odporcami prezidenta pokračujú aj naďalej. V posledných piatich dňoch si vyžiadali viac ako stovku mŕtvych. Násilnosti sa v krajine očakávajú aj v piatok po tradičných piatkových modlitbách. Sálih stále odmieta vyhovieť požiadavke opozície a odstúpiť. Vyjednávaním s ňou poveril viceprezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hadího, čo však opzícia neschvaľuje a považuje za pascu. Naďalej preto vyzýva mladých Jemenčanov, aby stupňovali protesty do tej doby, kým režim nepadne.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Palestína oficiálne požiada o plné členstvo, USA ho chce vetovať
Palestína oficiálne požiada o plné členstvo, USA ho chce vetovať
23.9.2011
Palestínsky prezident Mahmúd Abbás dnes oficiálne požiada OSN o udelenie štatútu riadneho člena. V prípade získania členstva by bola uznaná nezávislosť Palestíny v hraniciach spred vojny z roku 1967. Abbbás údajne poskytne Bezpečnostnej rade "istý čas" pred tým, ako sa obráti na Valné zhromaždenie. Palestína potrebuje hlas od minimálne deviatich spomedzi 15 aktuálnych členov BR OSN. Zároveň však návrh nesmie vetovať ani jeden zo stálych členov výkonného orgánu OSN. Problémom tak i naďalej ostávajú USA, keďže už jasne potvrdili, že právo veta využijú. Podporu Palestíne vyjdarili krajiny ako Čína, Rusko, Brazília, Južná Afrika či Španielsko.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Ahmadínedžád si je istý, že lietadlá nemohli zničiť veže WTC
Ahmadínedžád si je istý, že lietadlá nemohli zničiť veže WTC
23.9.2011
Iránsky prezident Mahmúd Ahmadínežád je presvedčený, že je nemožné, aby dopravné lietadlá spôsobili pád dvojičiek iba tým, že do nich narazili. Podľa neho muselo dôjsť k nejakej forme plánovanej explózie. Podľa neho tak existujú pochybnosti, ktoré by mal svet objasniť. Svoje tvrdenie zopakoval aj na pôde Valného zhromaždenia OSN, kde podrobil kritike americkú vládu aj za zabitie Usámu bin Ládina, namiesto toho, aby ho postavili pred súd. Prezident zároveň odsúdil politické praktiky Washingtonu, ktorými sa vraj snažia podniknúť ďalšie invázie a získať kontrolu nad svetom. Asi v polovici jeho prejavu americká delegácia opustila sálu.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Letový inžinier, ktorý prežil haváriu pri Jaroslavli, prehovoril
Letový inžinier, ktorý prežil haváriu pri Jaroslavli, prehovoril
23.9.2011
Špecialisti ruského Medzištátneho leteckého výboru (MAK), vyšetrujúci haváriu lietadla Jak-42, vypočuli letového inžiniera Alexandra Sizova. Ten ako jediný prežil haváriu lietadla, ktoré sa zrútilo 7. septembra krátko po štarte. Sizov počas rozhovoru poprel, že by lietadlo počas osudného letu malo technické problémy. Zároveň oboznámil vyšetrovateľom s tým, akým spôsobom boli v lietadle rozmiestnení pasažieri a kde bola naložená batožina. Manažéri a tréneri hokejového tímu Kontinentálnej hokejovej ligy Lokomotiv Jaroslavľ podľa neho sedeli v prednej časti lietadla a hráči cestovali v strede. Na palube lietadla zahynulo celkovo 44 ľudí.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
V Tunisku zatkli bývalého líbyjského premiéra Mahmúdího
V Tunisku zatkli bývalého líbyjského premiéra Mahmúdího
23.9.2011
Dubajská televízna stanica al-Arabíja včera oznámila, že v Tunisku zatkli líbyjského expremiéra Baghdádího Alího Mahmúdího. Pravdivosť správy zároveň potvrdil nemenovaný predstaviteľ tuniského ministra vnútra. Podľa neho došlo k zatknutiu už v stredu večer. Mahmúdího údajne zatkli za nelegálny vstup na územie Tuniska a tamojšia vláda ho plánuje vydať líbyjským úradom. Mahmúdí bol za premiéra vlády Muammara Kaddáfího menovaný v roku 2006. Zostal ním až do zvrhnutia Kaddáfího režimu a dobytia Tripolisu povstalcami koncom augusta tohto roku.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Prezident Asad vraj môže v Sýrii vyvolať sektársky konflikt
Prezident Asad vraj môže v Sýrii vyvolať sektársky konflikt
23.9.2011
Americký veľvyslanec v Damasku Robert Ford agentúre Reuters povedal, že sýrsky prezident Bašár Asad stráca podporu medzi tradičnými stúpencami a krvavým potláčaním demonštrácií tak môže v krajine vyvolať sektársky konflikt. "Podľa našej analýzy násilnosti zo strany vlády vyvolávajú reakciu a ešte viac násilností, čím sa tiež zvyšuje riziko sektárskeho konfliktu," oznámil Ford. Nepriateľom režimu je podľa Forda aj čas, keďže ekonomická situácia sa komplikuje, protestné hnutie neustáva a skupiny, ktoré boli na strane vlády začínajú meniť svoje postoje. Asad sa však podľa Forda stále môže spoliehať na svoju armádu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Pápež Benedikt XVI. prehovoril v budove Ríšskeho snemu
22.9.2011
Benedikt XVI., ktorý je na štvordňovej oficiálnej návšteve rodného Nemecka, sa vo štvrtok stretol s kancelárkou Angelou Merkelovou a debatoval s ňou aj na tému ekonomických problémov v krajinách Európskej únie. Následne Svätý otec vystúpil v budove Ríšskeho snemu, kde pred poslancami Bundestagu predniesol asi 20-minútový prejav. Ešte pred začiatkom sa však omylom vybral k nesprávnemu rečníckemu pultu. V príhovore varoval pred vedou bez morálky a ocenil ekologické hnutie. Niekoľko desiatok poslancov ľavicovej opozície jeho vystúpenie bojkotovalo a ďalší prišli s červenými stužkami symbolizujúcimi kampaň proti AIDS.
Komentáre:  0
Francúzsky súd udelil moslimkám pokutu za nosenie šatiek
Francúzsky súd udelil moslimkám pokutu za nosenie šatiek
22.9.2011
Súd udelil pokuty dvom ženám, ktoré porušili zákon zakazujúci zahaľovanie tvárí na verejnosti. Ten vstúpil do platnosti v apríli a verdikt je prvým rozhodnutím súdu vo veci jeho porušenia. Obe ženy sa objavili pred miestnou radnicou v nikábe, ktorý zakrýva okrem očí celú tvár. Moslimky dostali pokutu 120 eur a 80 eur. "Problém nie je pokuta. Problém je, že tieto ženy sú fakticky v domácom väzení. To je skutočný trest," uviedol obhajca. Francúzsko bolo prvou európskou krajinou, ktorá zaviedla zákaz nosenia islamskej burky, či nikábu na verejnosti. Jedna z nich uviedla, že v pokutu dúfala, aby mohla právne napadnúť zákon, ktorý považuje za útok na svoju slobodu vyznania.
Médiá: 3
Komentáre:
0
V Grécku sa koná ďalší štrajk pracovníkov verejnej dopravy
V Grécku sa koná ďalší štrajk pracovníkov verejnej dopravy
22.9.2011
Cieľom 24-hodinového štrajku, ktorý zastavil život v celom Grécku vrátane hlavného mesta Atény, je boj proti novým úsporným opatreniam vlády. Opatrenia prijala vláda v reakcii na stupňujúci sa tlak medzinárodných veriteľov. K štrajkujúcim vodičom autobusov, električiek a metra sa pridali aj taxikári. Tí protestujú proti otvoreniu ich profesie konkurencii. Dodatočné štrty zasiahnu nielen dôchodky, ale aj mzdy zamestnancov v štátnej správe. "Budeme bojovať až dokonca, zvrátime túto politiku," povedal Ilias Iliopoulos, generálny tajomník odborového zväzu pracovníkov verejnej správy ADEDY. Ďalšie štrajky plánujú odbory už na budúci týždeň.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Pápež pricestoval na prvú oficiálnu návštevu do rodného Nemecka
Pápež pricestoval na prvú oficiálnu návštevu do rodného Nemecka
22.9.2011
Lietadlo s Benediktom XVI. dnes doobeda pristálo v Berlíne, kde ho na červenom koberci privítal nemecký prezident Christian Wulff s manželkou Bettinou a nemecká kancelárka Angela Merkelová. Oficiálne privítanie hlavy katolíckej cirkvi naplánovali v parku v zámku Bellevue. Potom sa má Benedikt XVI. stretnúť s Merkelovou. Popoludní bude mať Benedikt XVI. ako prvý pápež prejav v Bundestagu a stretne sa predstaviteľmi židovskej obce. Následne sa uskutoční omša na olympijskom štadióne. Protesty, ktoré sa v krajine konali proti jeho návšteve, považuje za normálny prejav v slobodnej spoločnosti.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Popularita Viktora Orbána klesla na historické minimum
Popularita Viktora Orbána klesla na historické minimum
22.9.2011
Podľa výsledkov septembrového prieskumu maďarského inštitútu Medián má maďarský premiér Viktor Orbán u obyvateľov 38-percentnú podporu. Najnižšie zaznamenané preferencie doposiaľ získal v roku 1999 s hodnotou 41 percent. Orbán je i napriek poklesu podpory stále najpopulárnejším maďarským politikom. Pokles podpory zaznemenala aj Orbánova strana Maďarský občiansky zväz-Fidesz. V septembri by ju volilo 31 percent voličov, pričom po minuloročných voľbách Fidesz preferovalo 50 percent všetkých voličov. Svoje pozície naopak posilnilo opozičné Hnutie za lepšie Maďarsko-Jobbik a strana Politika môže byť iná (LMP).
Médiá: 2
Komentáre:
1
Tajfún v Japonsku zabil desať ľudí, Fukušimu nepoškodil
Tajfún v Japonsku zabil desať ľudí, Fukušimu nepoškodil
22.9.2011
Tajfún Roke, ktorý zasiahol Japonsko silnými lejakmi a prudkým vetrom, si vyžiadal desať obetí a najmenej 5 ľudí je nezvestných. Zranenia utrpelo 134 obyvateľov. Rýchlosť vetra dosahovala 126 kilometrov za hodinu, v nárazoch až do 180 km/h. Pre tajfún vyzvali úrady v utorok na evakuáciu viac ako milión obyvateľov mesta Nagoja v centrálnej časti krajiny. Prevádzkovateľ elektrárne Fukušima, oznámil, že na niektorých monitorujúcich zariadeniach sa objavili poruchy, ale nezdá sa, že by rádioaktívna voda pretiekla do oceánu. Elektráreň, ktorá sa len ťažko spamätáva z mohutného marcového zemetrasenia, sa tak údajne nepoškodila.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Francúzsko: Liek firmy Servier údajne zabil až dvetisíc ľudí
Francúzsko: Liek firmy Servier údajne zabil až dvetisíc ľudí
22.9.2011
Šéfa farmaceutickej firmy Servier Jacquesa Serviera a päť spoločností firmy včera obvinili z klamstva a podvodu v prípade lieku proti cukrovke Mediator. Tento liek totiž svojimi vedľajšími účinkami údajne zabil až dvetisíc ľudí. Prípadom sa zaoberajú traja sudcovia, ktorí hovoria o možnom vážnom klamaní, neúmyselnom zabití a spôsobení zdravotnej ujmy v rámci verejného zdravia. Opierajú sa pritom o výpovede dvoch bývalých zamestnancov laboratória firmy. Tí uvádzajú, že sa zamlčali údaje o vedľajších účinkoch lieku, aby sa uľahčilo jeho povolenie k predaju. Liek Mediator, ktorý stiahli z predaja v roku 2009, ohrozoval srdcovú sústavu a užívalo ho okolo päť miliónov pacientov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
USA: Popravili černocha, ktorého milosť žiadal aj pápež
USA: Popravili černocha, ktorého milosť žiadal aj pápež
22.9.2011
Napriek mnohým žiadostiam o omilostenie včera v noci v štáte Georgia popravili Američana Troya Davisa za vraždu policajta v roku 1989. Vykonanie rozsudku však museli odložiť, pretože súd rozhodoval až štyri hodiny. Davis, ktorý je čiernej pleti, sa k činu nikdy nepriznal a voči trestu smrti sa niekoľkokrát odvolal. Jeho omilostenie žiadali aj svetové osobnosti vrátane laureátov Nobelovej ceny mieru a pápeža Benedikta XVI. Podľa polície nemala prokuratúra dostatok dôkazov - vražedná zbraň sa nenašla, Davisa neusvedčovali ani odtlačky prstov a DNA. Sedem z deviatich svedkov zároveň svoju výpoveď stiahli, pričom uviedli, že polícia na nich robila nátlak.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Švédsko: IKEA oznámila, že po výbuchoch ju vydierali
Švédsko: IKEA oznámila, že po výbuchoch ju vydierali
22.9.2011
Nábytkárska obchodná sieť IKEA včera informovala, že po výbuchoch, ktoré sa odohrali vo viacerých európskych obchodoch, dostala vydieračskú hrozbu. Firma tiež uviedla, že spolupracuje s políciou a výrazne posilnila bezpečnostné opatrenia vo svojich predajniach. Výbuchy náloží sa odohrali v belgickom meste Gent a v holandskom Eindhovene. Podobné prípady sa však objavili aj v Česku, Francúzsku a Nemecku. Prednedávnom Európska agentúra pre policajnú spoluprácu požiadala verejnosť o pomoc pri identifikácii muža, ktorý je podozrivý z najmenej dvoch explózií v obchodných domoch IKEA. Europol v tejto súvislosti zverejnil fotografie podozrivého, ktorého zachytili bezpečnostné kamery.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Barack Obama nepriamo odmietol prijatie Palestíny do OSN
Barack Obama nepriamo odmietol prijatie Palestíny do OSN
22.9.2011
Americký prezident Barack Obama počas svojho vystúpenia na pôde Valného zhromaždenia OSN v New Yorku oznámil, že konflikt medzi Izraelom a Palestínou, ktorý trvá už desaťročia, nie je možné ukončiť prostredníctvom vyhlásení a rezolúcií v OSN. "Som presvedčený, že neexistuje žiadna skratka k ukončeniu konfliktu," vyhlásil Obama. V stredu má prezident naplánované aj stretnutia s palestínskym prezidentom Mahmúdom Abbásom a izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom. "Nakoniec sú to Izraelčania a Palestínčania, nie my, ktorí musia dosiahnuť dohodu o tom, čo ich rozdeľuje - hranice a bezpečnosť, utečenci a Jeruzalem," spresnil americký prezident.
Médiá: 2
Komentáre:
0
NATO predĺžilo misiu v Líbyi o ďalšie tri mesiace
NATO predĺžilo misiu v Líbyi o ďalšie tri mesiace
22.9.2011
Severoatlantická aliancia prijala rozhodnutie o predĺžení misie s cieľom podporiť novú vládu v boji proti stúpencom zvrhnutého vodcu Muammara Kaddáfího. Tí totiž ešte stále kontrolujú niekoľko miest v krajine. Na predĺžení operácie, ktorá začala 31. marca, sa dohodli veľvyslanci 28 členských štátov počas rokovania v Bruseli. "Je nám jasné, že schopnosť starého režimu ohrozovať civilistov sa chýli ku koncu, ale všetci sa zhodli, že ešte určitý čas treba v misii pokračovať," uviedol jeden z diplomatov. Aliancia podnikla už 23 350 letov, vrátane 8 751 útokov proti cieľom akými sú veliteľské centrá, obrnené vozidlá a odpaľovacie rampy pre rakety.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Česko: V Prahe protestujú stovky starostov
Česko: V Prahe protestujú stovky starostov
21.9.2011
Starostovia z českých miest sa dnes vydali na pochod Prahou, ktorým chcú podporiť novelu zákona o daniach. Tá by mala prerozdeliť miliardy z daňových príjmov Prahy, Brna, Ostravy a Plzne medzi menšie mestá a obce. Prezenčné listiny už podpísalo približne 800 účastníkov protestu. Starostovia s vlajkami a erbmi svojich obcí smerujú k Úradu vlády. Návrh zákona z dielne ministra financií Miroslava Kalouska (TOP 09) odmieta nielen vládna ODS, ale aj Praha, Brno, Ostrava a Plzeň. Podľa pražského magistrátu by prišlo hlavné mesto až o miliardu korún z daní ročne. Starostovia naopak protestujú, že veľké mestá majú vysoké rozpočty na ich úkor.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Kaddáfího báštu, mesto Sabhá, obsadili povstalci
Kaddáfího báštu, mesto Sabhá, obsadili povstalci
21.9.2011
Mesto Sabhá, ktore leží hlboko v púšti Sahara, sa podarilo povstalcom ovládnuť mesiac po zosadení líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího. "Ovládame väčšinu mesta Sabhá, okrem štvrte al-Manšíja. Tá stále odoláva, ale padne," povedal vojenský hovorca NTC Ahmad Baní. Deň predtým sa povstalcom podarilo dobyť letisko a prístav. Počas útoku však čelili oveľa ostrejšiemu odporu ako očakávali. Strategické mesto Sabhá má veľký počet obyvateľov zo subsaharskej Afriky, z ktorých mnohí sa obávajú represálií zo strany Prechodnej národnej rady. Predpokladá sa totiž, že veľa týchto obyvateľov bojovalo počas občianskej vojny na Kaddáfího strane ako žoldnieri.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
141912345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk