AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Aj Portugalci dnes predčasne volia parlament
Aj Portugalci dnes predčasne volia parlament
5.6.2011
Okrem Macedónska dnes rozhoduje v predčasných voľbách o zložení nového parlamentu aj približne 9,6 milióna Portugalcov. Voľby vyhlásil prezident Aníbal Cavaco Silva dva roky pred plánovaným termínom po tom, čo sa premiér José Socrates vzdal funkcie, pretože parlament neprijal návrh jeho vlády na štvrtý balíček úsporných opatrení. Prieskumy ukazujú, že premiérovu Socialistickú stranu by s miernym náskokom mohla poraziť konzervatívna Sociálnodemokratická strana Pedra Passosa Coelha. Výsledky volieb s napätím očakávajú aj medzinárodné trhy, ktoré sa obávajú či vznikne dostatočne silná vláda na splnenie prísnych podmienok pôžičky Portugalsku od EÚ a MMF.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Video: Unikátne zábery výbuchu muničného skladu v Rusku
5.6.2011
Obrovský požiar a explózie, ktoré vo štvrtok večer zasiahli muničný sklad v ruskom Povolží, si vyžiadali dvoch mŕtvych, 52 zranených a evakuáciu 28-tisíc ľudí. Dvaja starší ľudia podľa ruského ministerstva zdravotníctva zomreli na srdcové zlyhania v dôsledku stresu z výbuchov. Zranenia spôsobili najmä lietajúce sklo a šrapnely, niektorí ľudia sa nadýchali toxických výparov. Údaje o obsahu muničného skladu sa rôznia. Niektoré médiá uvádzajú, že okrem delostreleckých granátov boli v skladoch aj rakety.
Komentáre:  0
V Macedónsku sa začali predčasné voľby
V Macedónsku sa začali predčasné voľby
5.6.2011
V Macedónsku sa dnes začali predčasné parlamentné voľby, ktoré vyhlásil premiér Nikola Gruevski. Ten je zároveň najväčším favoritom na znovuzvolenie. O zložení 120-členného parlamentu rozhodne asi 1,8 milióna oprávnených voličov. Voľby, konajúce sa rok pred koncom funkčného obdobia doterajšej vlády, môžu krajinu priblížiť k členstvu v Európskej únii a Severoatlantickej aliancii. Najväčšou prekážkou pre vstup Macedónska však zostáva 19 rokov trvajúci spor s Gréckom o názov bývalej juhoslovanskej republiky.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Izrael: Židia demonštrovali za vytvorenie palestínskeho štátu
Izrael: Židia demonštrovali za vytvorenie palestínskeho štátu
5.6.2011
Približne 4 000 Izraelčanov pochodovalo ulicami Tel Avivu, aby tak podporili vznik nezávislého palestínskeho štátu v hraniciach z roku 1967. Protest sa uskutočnil v predvečer spomienky na 44. výročie začiatku šesťdňovej vojny, po ktorej prevzal Izrael plnú kontrolu nad Predjordánskom a východným Jeruzalemom. Dav väčšinou židovských demonštrantov vyzval aby sa východný Jeruzalem stal hlavným mestom Palestíny, ich budúceho štátu.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Jemenský prezident odišiel z krajiny, bude sa liečiť zo zranení
Jemenský prezident odišiel z krajiny, bude sa liečiť zo zranení
5.6.2011
Prezident Alí Abdalláh Sálih odletel do saudskoarabskej metropoly Rijád, kde sa bude liečiť zo zranení, ktoré utrpel pri piatkovom útoku povstalcov na prezidentský palác. Do krajiny odcestovali z rovnakého dôvodu tiež piati vysokí predstavitelia jemenského režimu, vrátane predsedu parlamentu a premiéra. Podľa televízie BBC utrpel jemenský líder popáleniny druhého stupňa na hrudi a tvári a v blízkosti srdca mu uviazol šrapnel. Z ostreľovania prezidentského paláca obviňujú členov vplyvného kmeňa šejka Sadíka al-Ahmara, ktorého ozbrojenci bojujú proti vládnym jednotkám už dlhšie.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Popredný líder Al-Káidy je mŕtvy, zabilo ho bezpilotné lietadlo ‎
Popredný líder Al-Káidy je mŕtvy, zabilo ho bezpilotné lietadlo ‎
5.6.2011
Člen rady najvyšších predstaviteľov al-Káidy Iljás Kašmírí prišiel o život pri útoku amerického bezpilotného lietadla v nepokojnej kmeňovej oblasti severozápadného Pakistanu. Pri útoku zahynulo celkovo osem ľudí a jedna osoba utrpela zranenia. Hovorca miestnych militantov správu o úmrtí lídra potvrdil. Spojené štáty čaká podľa jeho slov skorá pomsta. Kašmírí bol na zozname piatich hľadaných teroristov, ktorých zajatie alebo likvidáciu žiada Washington od Islamabadu v priebehu najbližších dvoch mesiacov. Požiadavku údajne počas piatkových rokovaní s pakistanskými lídrami nastolila šéfka americkej diplomacie Hillary Clintonová.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Japonsko: Vo Fukušime namerali rekordne vysokú rádioaktivitu
Japonsko: Vo Fukušime namerali rekordne vysokú rádioaktivitu
5.6.2011
V zemetrasením a cunami poškodenej japonskej atómovej elektrárni Fukušima-I namerali doteraz najvyššiu úroveň žiarenia vo vzduchu (4000 milisievertov na hodinu). Znamená to, že ľudia by boli za štyri minúty pobytu v tejto časti budovy vystavení najvyššej povolenej ročnej dávke žiarenia, ktorú japonská vláda zvýšila z hodnoty 100 na 250 milisievertov. Prevádzkovateľská spoločnosť TEPCO uviedla, že v elektrárni sa nachádza viac ako 100-tisíc ton vysokorádioaktívnej vody, ktorá by mohla predstavovať nebezpečenstvo. Nahromadená voda totiž môže počas obdobia dažďov vytekať.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Egyptského exministra financií odsúdili na 30 rokov
Egyptského exministra financií odsúdili na 30 rokov
5.6.2011
Bývalého ministra financií Júsufa Butrusa-Ghálího odsúdili v jeho neprítomnosti z trestného činu zneužívania verejných prostriedkov a korupcie. Súd mu tiež nariadil vrátiť 35 miliónov egyptských libier (vyše 4 milióny eur) a zaplatiť pokutu v rovnakej výške. Ghálí pôsobil vo vláde zvrhnutého prezidenta Husního Mubaraka a je synovcom bývalého generálneho tajomníka OSN Butrusa Butrusa-Ghálího. Exminister bol predsedom jedného z výborov Medzinárodného menového fondu (MMF), v priebehu ľudového povstania ho však bývalý prezident Mubarak z funkcie odvolal. V súčasnosti Ghálí v krajine nežije a pátra po ňom aj Interpol.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Video: Oslavy 150. výročia zjednotenia Talianska
4.6.2011
Na slávnostiach k 150. výročiu zjednotenia Talianska v Ríme sa vo štvrtok spolu s ďalšími hlavami štátov zúčastnil aj slovenský prezident Ivan Gašparovič s manželkou Silviou. Súčasťou oficiálnych osláv v Ríme bola aj vojenská prehliadka na Via dei Fori Imperiali. Oslavy súčasne pripomínajú aj založenie Talianskej republiky v roku 1946, keď občania, po skončení druhej svetovej vojny a smrti Mussoliniho, 2. júna rozhodli v referende o zrušení monarchie.
Komentáre:  0
USA začali kontrolovať zeleninu dovážanú z Nemecka a Španielska
USA začali kontrolovať zeleninu dovážanú z Nemecka a Španielska
4.6.2011
Spojené štáty začali kontrolovať všetky uhorky, šaláty a rajčiny dovážané z Nemecka a Španielska v súvislosti so šíriacou sa črevnou nákazou E. coli. V Európe ochoreniu podľahlo 19 osôb a ďalšie tisícky sú nakazené. USA medzitým zaznamenali prvých šesť prípadov s podozrením na infikovanie črevnou baktériou. Podľa šéfa amerického Úradu pre potraviny a lieky Davida Eldera dodávky zeleniny ohrozené nie sú a kontroly dovážaného tovaru zaviedli ako preventívne opatrenia. USA dovážajú z oboch krajín len relatívne malé množstvo zeleniny, ktoré tvorí asi 0,2 percenta na celkovej spotrebe v krajine.
Médiá: 3
Komentáre:
0
NATO nasadilo do operácii v Líbyi bojové vrtuľníky
NATO nasadilo do operácii v Líbyi bojové vrtuľníky
4.6.2011
Severoatlantická aliancia (NATO) použila pri útoku na ciele líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího prvýkrát od spustenia ofenzívy bojové vrtuľníky. Útok vykonali britské helikoptéry typu Apache v meste Briga, pričom zasiahli vojenské zariadenia, vojenské vozidlá a pozemné vojská. Použitie vrtuľníkov je významnou pomocou pre povstalcov, ktorí o nasadenie tohto typu letectva žiadali už dlhšie. Podľa vojenských analytikov sú helikoptéry presnejšie v útokoch na pozemné jednotky v obytných zónach, čím sa znižuje riziko civilných obetí.
Médiá: 6
Komentáre:
0
USA: Ľudia opustili svoje domovy pre rozvodnenú rieku Missouri
USA: Ľudia opustili svoje domovy pre rozvodnenú rieku Missouri
4.6.2011
Približne 400 ľudí z luxusných štvrtí v hlavnom meste Severnej Dakoty Bismarck, ktorí žijú pozdĺž rozvodnenej rieky Missouri, bolo nútených opustiť svoje domovy. Silné dažde v kombinácii s topiacim sa snehom zaplnili priehrady na rieke až na hranicu ich kapacity. Guvernér štátu Južná Dakota Dennis Daugaard vyzval obyvateľov, aby opustili svoje domovy do polnoci. Evakuácie však podľa rozhodnutia úradov nebudú povinné. Podľa odborníkov bude hladina rieky vysoká počas celého leta.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Ahmadínežád predpovedá USA a Izraelu pád
Ahmadínežád predpovedá  USA a Izraelu pád
4.6.2011
"Som si istý, že región bude čoskoro svedkom kolapsu Izraela a USA," vyhlásil iránsky prezident Mahmúd Ahmadínežád. Urobil tak v piatkovom prejave pri hrobke vodcu islamskej revolúcie z roku 1979 ajatolláha Rúholláha Chomejního. Izrael je podľa iránskeho prezidenta hlavný vinník regionálnej a globálnej bezpečnostnej neistoty. Administratívu amerického prezidenta Baracka Obamu obvinil z podpory židovského štátu. Ahmadínežád už v roku 2005 navrhol vymazanie Izraela z mapy Blízkeho východu a jeho premiestnenie do Európy alebo Severnej Ameriky. O rok neskôr na konferencii o holokauste spochybnil vyvraždenie 6 miliónov Židov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Al-Káida zverejnila nové video v angličtine
Al-Káida zverejnila nové video v angličtine
4.6.2011
Teroristická sieť al-Káida vyzvala na nové útoky proti Západu a židom prostredníctvom videonahrávky, ktorú tentokrát zverejnila v anglickom jazyku. Video sa objavilo na islamistických internetových fórach a údajne obsahuje klipy zobrazujúce niekoľko popredných postáv siete. Má 100 minút a prihovára sa v ňom hovorca skupiny Adam Gadahn. Ten sa narodil v USA funguje ako mediálny stratég al-Káidy. Teroristická sieť k novej vlne násilia vyzvala mesiac po zabití svojho vodcu Usámu bin Ládina.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Nemecko: Nové prípady črevného ochorenia pribúdajú pomalšie
Nemecko: Nové prípady črevného ochorenia pribúdajú pomalšie
4.6.2011
Tempo nárastu počtu potvrdených alebo podozrivých prípadov v Nemecku sa spomalilo. V súčasnosti v krajine registrujú viac ako 2000 prípadov črevného ochorenia. Počet obetí sa zvýšil v krajine už na 18. Vedci aj naďalej nevedia, čo je zdrojom nákazy. Nová baktéria podľa odborníkov produkuje veľmi jedovatý toxín spolu s nezvyčajným biologickým "lepidlom", ktoré jej umožňuje dobre sa uchytiť v ľudských črevách. Strach Európanov z konzumácie domácej zeleniny je podľa vedcov neopodstatnený. Dovoz zeleniny z EÚ však už po Rusku zakázal aj Libanon.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Zranený jemenský prezident prehovoril k národu
Zranený jemenský prezident prehovoril k národu
4.6.2011
Štátna jemenská televízia odvysielala zvukovú nahrávku prejavu prezidenta Alího Sáliha, v ktorej vyhlasuje, že je v poriadku a len ľahko zranený. Sálih zároveň dodal, že pri piatkovom bombardovaní vládneho komplexu prišlo o život až sedem ľudí. Predošlé informácie pritom hovorili o troch alebo štyroch obetiach. Prezident tiež vyzval bezpečnostné zložky aby sa zbavili členov vplyvného kmeňa šejka Sadíka al-Ahmara, ktorí sú podozriví z útoku. Vodca kmeňového združenia to však poprel. Útok podľa neho pripravil Sálih, aby tak ospravedlnil následné tvrdé zásahy vládnych jednotiek proti demonštrantom.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Demonštrácie v Sýrii si vyžiadali ďalších 35 životov
Demonštrácie v Sýrii si vyžiadali ďalších 35 životov
4.6.2011
Pri zásahu sýrskych bezpečnostných síl proti demonštrantom v meste Háma prišlo o život najmenej 34 demonštrantov, viacerí boli vážne zranení. Bezpečnostné sily rozháňali dav streľbou aj v provincii Idlib, z ktorej nahlásili jednu obeť. Protesty sa konali vo všetkých častiach krajiny, pričom niekoľkotísícové davy vyšli do ulíc aj v hlavnom meste Damasku. Posledné demonštrácie boli najväčšími od začiatku vzbury proti vládnucemu režimu, a to i napriek ústupkom prezidenta Baššára al-Asada, ktorý nedávno nariadil prepustenie politických väzňov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Zomrel najbohatší Izraelčan podozrivý z obchodovania s Iránom
Zomrel najbohatší Izraelčan podozrivý z obchodovania s Iránom
3.6.2011
Izraelský podnikateľ Sammy Ofer zomrel podľa izraelských médií po dlhej a vážnej chorobe. Ofer pôsobiaci v oblasti námornej dopravy, nehnuteľností a bankovníctva bol so svojím bratom spoluvlastníkom firmy Ofer Brothers Group. Tá sa dostala do centra pozornosti po tom, ako ju americká vláda obvinila z dovážania ropy do Iránu. Izrael pritom považuje Irán za nepriateľa číslo jeden. Oferovci sa v škandále bránili tým, že nevedeli, že nákup smeroval iránskej firme. Magazín Forbes tento rok odhadol Oferov majetok spolu s majetkom jeho rodiny na 10,3 miliardy dolárov a zaradil ho tak na 79. miesto v rebríčku najbohatších ľudí na svete.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Rusko porušilo zákazom dovozu zeleniny z EÚ zásady WTO
Rusko porušilo zákazom dovozu zeleniny z EÚ zásady WTO
3.6.2011
Šéf delegácie Európskej únie v Moskve Fernando Valenzuela povedal, že zákaz dovozu zeleniny zo všetkých členských krajín Európskej únie do Ruska nie je v súlade so zásadami Svetovej obchodnej organizácie (WTO). Rusko začalo v roku 1993 rokovania o vstupe do organizácie a zákaz dovozu zeleniny tak porušuje smernice, ktoré sú jedným s aspektov vstupu do WTO. Podľa Valenzuela je prekvapujúce, že Rusko prijíma opatrenia, ktoré idú opačným smerom. Rusko zatiaľ nie je členom svetovej obchodnej organizácie so sídlom v Ženeve a dúfa, že sa ním ešte tento rok stane.
Médiá: 4
Komentáre:
0
USA: Republikán Mitt Romney bude opäť kandidovať na prezidenta
USA: Republikán Mitt Romney bude opäť kandidovať na prezidenta
3.6.2011
Niekdajší guvernér štátu Massachusetts a uchádzač o nomináciu americkej Republikánskej strany na funkciu prezidenta v roku 2008 Mitt Romney sa opäť pokúsi zabojovať o Biely dom. Podľa jeho vlastných slov chce v prezidentských voľbách 2012 poraziť prezidenta Baracka Obamu, ktorý podľa neho "sklamal Ameriku". Jeho hlavným cieľom je znížiť federálne výdavky na 20 percent HDP a chrániť konzervatívne hodnoty. V roku 2008 porazil Romneyho v boji o republikánsku kandidatúru John McCain.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Besnenie tornáda v rieke
3.6.2011
Americký štát Massachusetts zasiahli v stredu ničivé tornáda. O život prišli najmenej štyria ľudia a desiatky ďalších boli zranených. K rozsiahlym škodám došlo aj v Springfielde, treťom najväčšom meste regiónu, v ktorom sa živel určitú dobu dokonca pohyboval aj v smere toku rieky. Desiatky ľudí zostali po ničivom tornáde bez prúdu. V silno zasiahnutých oblastiach zrejme nebudú mať elektrinu až do konca týždňa.
Komentáre:  0
Arabské štáty chcú zastaviť násilie v Jemene
Arabské štáty chcú zastaviť násilie v Jemene
3.6.2011
Arabské štáty Perzského zálivu budú pokračovať v snahách o mierové urovnanie politického konfliktu v Jemene. Potvrdil to Abdal Latíf Zajjání, generálny tajomník Rady pre spoluprácu štátov v oblasti Perzského zálivu (GCC). Tá totiž 22. mája prerušila sprostredkovateľské úsilie po tom, ako prezident Alím Abdalláh Sálih napriek prísľubom opakovane na poslednú chvíľu odmietol odovzdať moc. Podľa kompromisnej dohody má mať Sálih zaručenú imunitu pred trestným stíhaním, ak do 30 dní odstúpi z funkcie.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Mladič dnes predstúpi pred tribunál
Mladič dnes predstúpi pred tribunál
3.6.2011
Bosnianskosrbský generál Ratko Mladič predstúpi dnes prvýkrát pred sudcov Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY). Podľa príkazu sa má dostaviť pred súd 3. júna o 10.00 SELČ a na prvom pojednávaní ho bude zastupovať právnik Aleksandar Aleksič. Medzinárodný tribunál vzniesol voči Mladičovi 11 obvinení, medzi najvážnejšie patrí obvinenie z genocídy v súvislosti s nariadením masakry v Srebrenici, ako aj obliehaním a ostreľovaním Sarajeva. Bývalý veliteľ armády sa má k týmto obvineniam vyjadriť, pričom má možnosť sám si vybrať právnika akreditovaného v ICTY. Súdiť ho bude trojčlenný súdny panel.
Médiá: 3
Komentáre:
0
V Rusku horia muničné sklady
V Rusku horia muničné sklady
3.6.2011
Vo vojenskom objekte v ruskej Udmurtii na rieke Volge vypukol požiar v 18 muničných skladoch. Prvé výbuchy sa začali ozývať krátko po polnoci. Príčinou požiaru bol údajne cigaretový ohorok. V rozľahlom areáli horí momentálne 150 budov, v ktorých je až 10-tisíc vagónov naplnených delostreleckou a raketovou muníciou. Požiar je vidieť do vzdialenosti dvadsiatich kilometrov, ľudia v panike utekali z okolitých obcí. Evakuovaných už bolo viac než 30-tisíc ľudí, 30 je zranených, medzi nimi niekoľko žien a detí. Jeden vojak je nezvestný.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Svetoví lídri: Legalizujte drogy, vojna proti nim zlyhala
Svetoví lídri: Legalizujte drogy, vojna proti nim zlyhala
3.6.2011
Medzinárodná komisia pre pre drogovú politiku zverejnila správu, v ktorej oznamuje, že vojna proti drogám zlyhala. Jednotlivé krajiny by podľa nej mali zvážiť legalizáciu marihuany a iných drog, aby tak znížili vplyv organizovaného zločinu. Takéto zlyhanie má podľa komisie zničujúce dôsledky pre jednotlivcov a spoločnosti po celom svete. Odborníci vyzvali okrem legalizácii marihuany aj na iné experimenty pri dekriminalizácii a právnej regulácii. Medzi 19 členmi komisie sú aj súčasný grécky prezident Jorgos Papandreu, bývalý generálny tajomník OSN Kofi Annan, bývalí prezidenti Mexika, Švajčiarska, Brazílie a bývalý šéf americkej diplomacie George Shultz.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Rusko: NATO vykonáva v Líbyi pozemné operácie
Rusko: NATO vykonáva v Líbyi pozemné operácie
3.6.2011
Podľa ruského veľvyslanca pri NATO Dmitrija Rogozina sa intervencia Severoatlantickej aliancie zmenila na pozemnú operáciu, čím by niektorí členovia západnej koalície prekročili rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN. Spravodajská stanica al-Džazíra zároveň odvysielala zábery, na ktorých skupina ozbrojených vojakov zo západných krajín bojuje spoločne s povstalcami v meste Misráta. Nesúhlas Ruska proti vojenským zásahom Severoatlantickej aliancie v Líbyi opätovne vyjadril tiež ruský prezident Dmitrij Medvedev.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Novým lotyšským prezidentom bude kandidát opozície Berzins
Novým lotyšským prezidentom bude kandidát opozície Berzins
3.6.2011
Parlament zvolil za lotyšského prezidenta 66-ročného opozičného kandidáta Andrisa Berzinsa, ktorý získal v druhom kole volieb 53 hlasov z celkového počtu 100. Porazil tak súčasného prezidenta Valdisa Zatlersa. Ten bol výrazným favoritom až do minulého týždňa a zvolenie mal takmer isté. Poslancov si však proti sebe postavil svojím vyhlásením, v ktorom ich obvinil, že zatvárajú oči pred korupciou a vyzval na konanie referenda o rozpustení parlamentu. Zatlers tak reagoval na odmietnutie parlamentu, aby úrad na boj proti korupcii vykonal domovú prehliadku u vplyvného politika.
Médiá: 4
Komentáre:
0
V Nemecku zabíja doposiaľ neobjavený kmeň baktérie E. coli
V Nemecku zabíja doposiaľ neobjavený kmeň baktérie E. coli
2.6.2011
Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) vyvoláva epidémiu bakteriálnej nákazy EHEC doteraz neobjavený zmutovaný kmeň baktérie E. coli. Predbežná analýza podľa organizácie naznačuje, že kmeň je zmutovanou formou dvoch rôznych baktérií E. coli so smrtiacimi genómami. Podľa expertov ide o jedinečný kmeň s rozličnými charakteristikami, ktoré ho robia nákazlivejším a toxickejším. Ochorenie si doposiaľ vyžiadalo 17 mŕtvych a viac ako 1500 nakazených. Španielsky premiér už potvrdil, že krajina bude žiadať od EÚ odškodnenie za krivé obvinenia. Nemecké úrady tvrdili, že zdrojom epidémie boli práve španielske uhorky.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Mladič trpí podľa právnika rakovinou lymfatických uzlín
Mladič trpí podľa právnika rakovinou lymfatických uzlín
2.6.2011
V lekárskom zázname, ktorým právnik Miloš Šaljič disponuje sa uvádza, že Mladič trpí non-Hodgkinovým lymfómom, ktorý mu zasiahol žalúdok. Mladiča podľa advokáta v roku 2009 pre toto ochorenie operovali a podrobili chemoterapii na jednej z belehradských kliník. Šaljič tvrdí, že isté zahraničné tajné služby vedeli o Mladičovej chorobe a aj o tom, že sa liečil v Belehrade. Belehradské štátne nemocnice však ostro odmietli akúkoľvek možnosť, že sa Mladič u nich liečil. Šajič zároveň vyslovil pochybnosti, že sa Mladič dožije začiatku svojho procesu.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Prieskum: Až 90 percent Čechov nechce súčasnú vládu
Prieskum: Až 90 percent Čechov nechce súčasnú vládu
2.6.2011
Pokračovanie súčasnej vlády Petra Nečasa si podľa bleskového prieskumu uskutočneného pre Lidové noviny neželá až 90 percent opýtaných. Tých by neuspokojilo ani to, keby vládu opustila strana Veci verejné a podporovala ju len z ústrania. Pre menšinový kabinet zložený z ODS a TOP 09 s podporou strany Veci verejné sa vyjadrilo len 16 percent opýtaných. Podľa denníka Lidové noviny tak Česi vystavili kabinetu nelichotivé vysvedčenie za necelý rok ich vlády.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
141912345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk