AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Nálet NATO zabil členov Talibanu, ktorí zostrelili americký vrtuľník
Nálet NATO zabil členov Talibanu, ktorí zostrelili americký vrtuľník
11.8.2011
Medzinárodná jednotka ISAF včera oznámila, že členovia afganského hnutia Taliban, ktorí 6. augusta zostrelili americký vrtuľník, zahynuli pri nálete NATO. Vo vyhlásení sa tiež uvádza, že pri útoku zahynul jeden z lídrov Talibanu Muhíbuláh a vzbúrenec, ktorý vypálil strelu spájanú so zrútením helikoptéry CH-47. Najvyšší veliteľ spojeneckých síl v Afganistane, americký generál John Allen však agentúre Reuters povedal, že hlavný líder Talibanu zodpovedný za tento útok je stále nažive. Zostrelenie helikoptéry bolo pre USA najhorším samostatným incidentom za takmer desať rokov afganskej vojny. Po jej zrútení prišlo o život 38 afganských a koaličných vojakov.
Médiá: 4
Komentáre:
0
USA uvalili sankcie na sýrsku banku a mobilného operátora
USA uvalili sankcie na sýrsku banku a mobilného operátora
11.8.2011
Americké ministerstvo financií v stredu oznámilo rozšírenie sankcií voči Sýrii. Tie sa týkajú Komerčnej banky Sýrie a jej libanonskej pobočky. Sankcie uvalili na základe prezidentského dekrétu zameraného proti šíriteľom zbraní hromadného ničenia a ich podporovateľov. Firme Syriatel, najväčšiemu mobilnému operátorovi v krajine, sankcie uvalili na základe iného prezidentského nariadenia, ktoré je zamerané proti sýrskym predstaviteľom a iným subjektom. Jedná sa najmä o osoby, ktoré sú zodpovedné za porušovanie ľudských práv v Sýrii. Na základe sankcií budú vklady oboch firiem zmrazené a americké firmy spolu s jednotlivci budú mať zakázané s nimi obchodovať.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Prvá thajská premiérka zložila prísahu
10.8.2011
Thajský kráľ dnes prijal prísahu novej vlády Jinglak Šinavatrovej, prvej premiérky v dejinách Thajska. Ministri nového kabinetu zložili prísahu v nemocnici Siriradž v Bangkoku, kde sa kráľ s prestávkami lieči už takmer dva roky. Najmladšia sestra kontroverzného zvrhnutého predsedu vlády Thaksina Šinavatru je politickým nováčikom. Thaksin v súčasnosti žije v exile v Dubaji, no jeho vplyv v krajine údajne stále trvá. Štyridsaťštyriročná premiérka prisľúbila, že bude pracovať na prekonaní hlbokých politických rozporov, ktoré od prevratu spred piatich rokov otriasajú stabilitou Thajska a vedú k občasným násilnostiam.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Vyšetrovatelia sú presvedčení, že Breivik nemal komplicov
Vyšetrovatelia sú presvedčení, že Breivik nemal komplicov
10.8.2011
Nórski vyšetrovatelia sú stále viac presvedčení, že páchateľ krvavých útokov Anders Behring Breivik konal sám. Informovala o tom nórska prokuratúra. "Každý deň nadobúdame silnejšie presvedčenie, že to vykonal sám," uviedol na tlačovej konferencii prokurátor Christian Hatlo. Povedal to deň po tom, ako vyšetrovatelia podrobili Breivika desaťhodinovému výsluchu. Podobne ako počas predchádzajúcich vypočúvaní sa ho pýtali na podrobnosti plánovania a uskutočnenia útokov. Podľa prokurátora zadržaný pokračuje v spolupráci s políciou. Jeho právny zástupca Geir Lippestad predtým povedal, že Breivik zvažuje, že už nebude odpovedať na žiadne ďalšie otázky.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Líbya: Údajne mŕtveho Kaddáfího syna ukázali v televízii
Líbya: Údajne mŕtveho Kaddáfího syna ukázali v televízii
10.8.2011
Štátna televízia v noci odvysielala zábery syna Muammara Kaddáfího, ktorý je údajne mŕtvy. Podľa líbyjských povstalcov Chámis zahynul pri nočnom nálete Severoatlantickej aliancie na operačné centrum v Zlitáne. Spolu s ním malo zahynúť aj ďalších viac než tridsať ľudí. Toto tvrdenie sa však nedá nezávisle overiť. Povstalci totiž Chámisa vyhlásili za mŕtveho už najmenej dvakrát, naposledy minulý týždeň, čo líbyjský režim hneď poprel. Muža v dôstojníckej uniforme, ktorý vyzerá ako vodcov syn, na záberoch vidno, ako navštevuje zranených vojakov v nemocnici. Chámis, ktorý vedie provládne milície, mal naposledy údajne veliť práve bojom pri Zlitáne. Mesto je považované za Kaddáfího baštu, ktorá bráni povstalcom v postupe na Tripolis.
Médiá: 2
Komentáre:
0
V Birminghame zahynuli traja muži. Poriadok chce robiť krajná pravica
V Birminghame zahynuli traja muži. Poriadok chce robiť krajná pravica
10.8.2011
V britskom Birminghame dnes tragicky zahynuli traja muži, ktorých skoro ráno zrazili autá. Podľa svedkov chceli dvaja bratia a ich priateľ ochraňovať svoj obchod pred možným útokom zo strany výtržníkov. Keď stáli na ulici, v plnej rýchlosti do nich vrazili dve autá. "Nestáli im v ceste ani nijako neblokovali cestu," uviedol príbuzný mŕtvych bratov. V súvislosti s prípadom, ktorý vyšetrujú ako vraždu, zatiaľ zadržali jedného podozrivého. Vodca britskej ultrapravicovej Ligy na obranu Anglicka (EDL) Stephen Lennon medzitým oznámil, že jej členovia vyjdú dnes do ulíc, aby potlačili výtržnosti a nepokoje, ktoré sa počas štyroch nocí rozšírili po krajine. Podľa Lennona niektorí členovia EDL už v uliciach hliadkujú, aby odradili výtržníkov a stovky ďalších sa k nim pripoja neskôr.
Médiá: 9
Komentáre:
0
Štrajk na španielskych letiskách sa počas návštevy pápeža konať nebude
Štrajk na španielskych letiskách sa počas návštevy pápeža konať nebude
10.8.2011
Počas štvordňovej návštevy pápeža Benedikta XVI. v Španielsku, ktorý pricestuje do krajiny 18. augusta sa nakoniec štrajk na letiskách konať nebude. Na vrchole letnej dovolenkovej sezóny hrozilo vyše 60 000 pracovníkov na španielskych letiskách 24-hodinovými štrajkami 18. a 26. augusta. Pozemný personál chcel takto protestovať proti porušovaniu odvetvových kolektívnych zmlúv. Španielske média však informovali, že zamestnávatelia sa zaviazali, že kolektívne zmluvy budú dodržiavať. Štrajk počas návštevy pápeža avizovali aj zamestnanci madridského metra, no aj v tomto prípade sa črtá spoločné riešenie.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Sarkozy pre ekonomickú krízu prerušil dovolenku
Sarkozy pre ekonomickú krízu prerušil dovolenku
10.8.2011
Francúzsky prezident Nicolas Sarkozy sa vracia z dovolenky, ktorú trávil na francúzskej riviére, aby sa zúčastnil na mimoriadnej ekonomickej schôdzke z dôvodu pokračujúcej krízy v eurozóne. Sarkozy sa má stretnúť v Elyzejskom paláci s vybranými ministrami a so šéfom francúzskej centrálnej banky. Francúzsky prezident sa spolu s ďalšími európskymi lídrami stali terčom kritiky za to, že zostali na tradičnej augustovej dovolenke aj po tom, ako finančné trhy zasiahol chaos. Dovolenku tento týždeň prerušil aj britský premiér David Cameron, ktorý sa však vrátil z Talianska až keď Londýn a ďalšie mestá v krajine zasiahla vlna rozsiahlych výtržností.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Pri nálete NATO v Líbyi zahynulo 85 civilistov
Pri nálete NATO v Líbyi zahynulo 85 civilistov
10.8.2011
Podľa informácií spravodajského serveru CNN s odvolaním sa na zdroje líbyjskej vlády, zahynulo včera pri nálete NATO na líbyjské mesto Zlítan 85 civilistov. "Pri intenzívnom vzdušnom útoku NATO na dedinu Madžár bolo minulú noc zmasakrovaných 85 líbyjských civilistov vrátane 33 detí, 20 mužov a 32 žien - a to ešte stále počítame," povedal novinárom hovorca líbyjskej vlády Músá Ibráhím. Podľa hovorcu sa NATO bombardovaním snaží otvoriť cestu líbyjským vzbúrencom do mesta Zlítan. To ovládajú jednotky lojálne líbyjskému vodcovi Muammarovi Kaddáfímu. Líbyjská štátna televízia v utorok priniesla zábery zhorených tiel niekoľkých detí, ktoré podľa nej zahynuli pri nálete NATO. Severoatlantická aliancia však obvinenia líbyjskej vlády ihneď poprela.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Nórsko: Polícia priznala, že na ostrov Utöja išla dlhšou cestou
Nórsko: Polícia priznala, že na ostrov Utöja išla dlhšou cestou
10.8.2011
Nórska televízna stanica NRK zverejnila priznanie polície, v ktorom uvádza, že na ostrov Utöja, kde Anders Breivik zavraždil 69 ľudí, šla dlhšou cestou. "Ukázalo sa, že (miesto, kde policajti nastúpili do člnov,) bolo nevhodné," pripustil pre stanicu predstaviteľ polície v Osle Johan Fredriksen. Špeciálne policajné sily vyrazili z Osla z 3,6-kilometrovej vzdialenosti, pričom mohli vyraziť z bodu asi 670 metrov od miesta streľby. Polícia sa tak po zverejnení udalostí dostala pod paľbu kritiky, keďže od prijatia prvých volaní o pomoc po zadržanie páchateľa uplynula až hodina. NRK zároveň zverejnila amatérske video, kde policajti nastupujú do malého nafukovacieho člnu, ktorý mal problém s motorom. Policajti tak boli prinútení požičať si dva súkromné člny.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Veľká Británia zažila štvrtú nepokojnú noc
Veľká Británia zažila štvrtú nepokojnú noc
10.8.2011
Rozsiahle výtržnosti v uliciach britských miest pokračovali aj štvrtý deň. Najvážnejšie incidenty boli tentokrát zaznamenané v mestách Manchester, Birmingham, Wolverhampton, West Bromwich a Salford. Násilie však neobišlo ani Nottingham, Liverpool a Leicester. V Manchestri asi stočlenný gang prenikol do nákupného strediska Arndale a vykrádal obchody s oblečením a s topánkami, než na miesto dorazila polícia. V Salforde zase napríklad napadli kameramana BBC a novinárov z televízie ITN. Britská metropola ostala túto noc relatívne pokojná, čomu pomohlo aj 16-tisíc policajtov v uliciach problematických štvrtí. Problémy však boli hlásené z Canning Town vo východnom Londýne, kde výtržníci hádzali na policajtov fľaše a tehly.
Médiá: 7
Komentáre:
0
V Kyjeve dnes pokračuje súdny proces s Tymošenkovou
V Kyjeve dnes pokračuje súdny proces s Tymošenkovou
10.8.2011
Proces s bývalou premiérkou Julijou Tymošenkovou, ktorý už od začiatku komplikujú prieťahy a napádanie sudcu, dnes bude pokračovať. Súd minulý týždeň pre narúšanie procesu nariadil Tymošenkovú zatknúť a následne odmietol jej žiadosť o prepustenie z väzby. Tam sa nachádza od minulého piatku. Stovky jej stúpencov si medzitým posadali v centre Kyjeva a hrozia masovými demonštráciami na Deň nezávislosti 24. augusta. Uväznenie expremiérky, podľa ktorej sudca pracuje na objednávku prezidenta Viktora Janukovyča, kritizovali Spojené štáty, Európska únia a Rusko. Expremiérka je obvinená zo zneužitia právomocí a sprenevery 300 miliónov eur.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Muž, ktorého smrť vyvolala nepokoje, na políciu nestrieľal
Muž, ktorého smrť vyvolala nepokoje, na políciu nestrieľal
10.8.2011
Mark Duggan, ktorého smrť bola podnetom na začiatok násilných nepokojov v britských mestách, na políciu nestrieľal. Včera to oznámila nezávislá policajná inšpekcia (IPCC), podľa ktorej zbraň, ktorú našli na mieste incidentu, nenesie známky streľby. Zároveň dodala, že vyšetrovanie tohto prípadu môže trvať aj viac ako pol roka. Polícia pôvodne tvrdila, že strieľal otec štyroch detí na jej príslušníkov ako prvý, mnohí demonštranti však tomuto tvrdeniu neverili. V sobotu sa na protest proti smrti 29-ročného Duggana zhromaždilo pred sídlom polície vo štvrti Tottenham približne 300 obyvateľov Londýna. Pokojné zhromaždenie sa zmenilo na výtržnosti, ktoré sa už okrem Londýna rozšírili aj do Birminghamu, Liverpoolu, Bristolu a ďalších miest.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Rusko stále pochybuje o zameraní amerického štítu
Rusko stále pochybuje o zameraní amerického štítu
10.8.2011
"Prečo nikto nezaručí, že americká flotila vyzbrojená záchytnými systémami Aegis nebude nasadená v severných moriach?" opýtal sa ruský veľvyslanec pri NATO Dmitrij Rogozin počas pondelňajšej návštevy Nórska. Rogozin tvrdí, že aliancia zatiaľ nedala Rusom žiadne pevné záruky, že vyzbrojené lode nebudú blízko Ruska, kde by znamenali "skutočnú provokáciu vzhľadom na proces jadrového odzbrojenia". Spojené štáty varoval, aby si plánované rozmiestnenie zbraní rozmysleli. Rogozin si je zároveň istý, že ak by nemali Američania plány umiestniť lode do severných morí, dostalo by Rusko jasnú zápornú odpoveď. Predstavitelia NATO nepredpokladajú, že rozšírený štít sa podarí dokončiť skôr ako v roku 2018, Rusko však protiraketový plán vníma ako zásah do svojich záujmov.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Proti čilskej vláde protestovalo 50-tisíc študentov
Proti čilskej vláde protestovalo 50-tisíc študentov
10.8.2011
V utorok vyšlo viac než 50 000 mladých Čiľanov do ulíc hlavného mesta krajiny Santiaga, aby tam protestovali za možnosť bezplatného vzdelávania vo verejných inštitúciách. Požiadavky študentov podporujú okrem iných aj traja baníci, ktorí v škole Daria Salasa už 21 dní držia hladovku. Trasa včerajšieho pochodu demonštrantov viedla aj okolo nich. Kvôli prvým študentským demonštráciám, ktoré vypukli pred troma mesiacmi, musel už svoje kreslo opustiť aj minister školstva. V uplynulom týždni utrpelo pri zrážkach študentov s policajtmi zranenia 90 ochrancov poriadku, zadržaných bolo približne 900 účastníkov protestov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Násilnosti v Londýne si vyžiadali prvú obeť, muža postrelili v aute
Násilnosti v Londýne si vyžiadali prvú obeť, muža postrelili v aute
9.8.2011
Výtržnosti v britskej metropole si dnes vyžiadali svoju prvú obeť. Ako informovala polícia, 26-ročný muž zomrel po tom, ako ho v noci nadnes postrelili v južnej mestskej časti Croydon. Muža našli v aute s viacerými strelnými zraneniami. Na mieste zatkli dvoch ľudí, ktorí mali pri sebe ukradnuté veci. Polícia zatiaľ nezverejnila ďalšie podrobnosti prípadu. Predstavitelia Scotland Yardu medzitým oznámili, že pri troch nociach "bezprecedentných" výtržností v Londýne zatkli celkovo 525 osôb. Podľa ich slov je londýnska polícia zaťažená viac než kedykoľvek v minulosti. Obvinenia vzniesli voči viac než stovke zadržaných. "Londýn sa prebudil do šokujúceho a desivého rána," povedal dnes zástupca šéfa Scotland Yardu Steven Kavanagh.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Televízia ukázala zábery mŕtvych detí v Líbyi. NATO civilné obete popiera
Televízia ukázala zábery mŕtvych detí v Líbyi. NATO civilné obete popiera
9.8.2011
Zábery zhorených tiel niekoľkých detí priniesla dnes líbyjská štátna televízia, pričom uviedla, že zahynuli pri nálete Severoatlantickej aliancie na dedinu, ležiacu zhruba 150 kilometrov východne od hlavného mesta Tripolis. Televízia odvysielala zábery zhorených tiel asi troch detí vo veku do desiatich rokov, ktoré sa nachádzali v nemocnici. Severoatlantická aliancia popiera tvrdenie režimu, že jej nálet pripravil o život 85 dedinčanov. Hovorca operácie NATO v Líbyi Roland Lavoie vyhlásil, že aliancia "nemá dôkazy o civilných obetiach". Zdôraznil, že letectvo NATO bombardovalo legitímne ciele - dve bývalé farmy využívané pre účely Kaddáfího jednotiek.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Klaus kvôli Tymošenkovej napísal Janukovyčovi
Klaus kvôli Tymošenkovej napísal Janukovyčovi
9.8.2011
Český prezident Václav Klaus napísal list svojmu ukrajinskému partnerovi Viktorovi Janukovyčovi. Požiadal ho tak, aby ho osobne ubezpečil o nestrannosti procesu s bývalou ukrajinskou premiérkou Juliou Tymošenkovou. Klaus listom vyjadril obavy, či súdny proces nemá povahu politického procesu, v ktorom sa riešia politické a osobné nezhody. Kroky ukrajinskej justície, ktorá na Tymošenkovú v piatok uvalila vyšetrovaciu väzbu, však český prezident nespochybňuje. V liste prezident zároveň ocenil, že Janukovyč doteraz podporoval európsku budúcnosť Ukrajiny. Nepriamo tak naznačil, že toto smerovanie môže byť pre proces ohrozené.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Staršia žena vynadala výtržníkom v Londýne
9.8.2011
Státisíce ľudí si doteraz pozreli video, ktoré zachytáva statočnú ženu počas nepokojov v londýnskej mestskej časti Hackney. Staršia pani podopierajúca sa palicou totiž vynadala skupinke mladých zamaskovaných výtržníkov, ktorí práve rabovali jednu z budov. "Prestaňte podpaľovať obchody ľudí, s ktorými sa chcú ľudia uživiť. Ona ťažko pracuje a vy jej to chcete spáliť. Prečo?" Kričí žena na mladíkov. "Toto je o mužovi, ktorého zastrelili v Tottenhame. Černosi, buďte realistickí. Ak bojujeme za určitý cieľ, robme to pre tento cieľ," dodala.
Komentáre:  0
Nagasaki si dnes pripomína 66 rokov od zhodenia atómovej bomby
Nagasaki si dnes pripomína 66 rokov od zhodenia atómovej bomby
9.8.2011
Japonské mesto Nagasaki si dnes pripomenulo 66. výročie zhodenia atómovej bomby Američanmi v posledných dňoch druhej svetovej vojny. Spomienková ceremónia sa konala v blízkosti miesta, kam bombu zhodili. Svojich zástupcov do Nagasaki poslalo rekordných 44 krajín, pričom bol po prvý raz prítomný aj zástupca USA. Starosta Nagasaki Tomihisa Taue vyzval pri tejto príležitosti na zmenu japonskej politiky, ktorá dôrazne presadzuje jadrovú energiu. Podľa starostu musí Japonsko vyvinúť bezpečnejšie alternatívne energie, ako je solárna, veterná či získaná z biomasy. Nagasaki zničila 9. augusta 1945 plutóniová bomba Fat Man, ktorá si vyžiadala viac než 70-tisíc obetí. Uránová bomba Little Boy, ktorá dopadla na Hirošimu, zabila 6. augusta okolo 140-tisíc ľudí.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Rusko: Pri páde nákladného lietadla zahynulo všetkých 11 pasažierov
Rusko: Pri páde nákladného lietadla zahynulo všetkých 11 pasažierov
9.8.2011
Nákladné lietadlo typu Antonov An-12 letiace z Magadanu na Čukotku zmizlo z radarových obrazoviek o 7:34 moskovského času (5:34 SELČ). Posádka predtým hlásila únik paliva a požiar motora. Ten sa vznietil krátko po štarte v pobrežnom meste Magadan. Do oblasti ihneď vyslali vrtuľník so záchranármi, situáciu však komplikovala hustá hmla. Na palube lietadla, ktoré prevážalo 18-tonový náklad sa nachádzalo aj 11 pasažierov. Z nich podľa miestnych úradov nikto neprežil. V uplynulých týždňoch došlo v Rusku už k dvom ťažkým haváriám lietadiel typu Antonov. Ruský prezident Dmitrij Medvedev preto požiadal o vyradenie týchto zastaraných strojov z prevádzky.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Video: Bezprávie v Londýne sa prejavuje aj za bieleho dňa
9.8.2011
Britská metropola zažila tri noci plné nepokojov. Násilie a bezprávie sa však neobmedzuje len na nočné hodiny. Tamojšie médiá informujú o nedávno zverejnenom amatérskom videu, ktoré bolo natočené ešte pred zotmením. Vidieť na ňom tínedžera s krvácajúcou tvárou, zranenia mal utŕžiť po tom, ako ho napadli výtržníci. Chlapcovi sediacemu na zemi pomáha vstať jeden z okolostojacich mužov, hneď nato mu však spolu s ďalším mužom prehľadajú jeho ruksak s cieľom okradnúť ho. Tínedžer si to všimol, no i napriek tomu sa zločincovi podarilo ujsť s odcudzeným predmetom.
Komentáre:  0
Šéf líbyjských povstalcov rozpustil dočasnú vládu
Šéf líbyjských povstalcov rozpustil dočasnú vládu
9.8.2011
Líder povstaleckej Dočasnej národnej rady Mustafá Abd al-Džalíl v pondelok rozpustil kabinet a požiadal de facto premiéra Mahmúda Džibríla, aby sformoval novú radu. Tá má ukončiť politickú krízu, ktorú vyvolalo zavraždenie veliteľa povstalcov Abd al-Fatáha Júnisa pred viac než týždňom. Júnis sa k povstalcom pridal vo februári po dlhej službe v radoch armády Muammara Kaddáfího. Za jeho vraždou pravdepodobne stoja sily napojené na vládu v Tripolise. Pri útoku prišli o život aj dvaja generálovi poradcovia. Dočasná národná rada má približne 15 členov, ktorí sú zodpovední za správu povstalcami kontrolovaných oblastí na východe Líbye.
Médiá: 3
Komentáre:
0
USA: Obama tvrdí, že problémy so zadlženosťou a deficitom zdedil
USA: Obama tvrdí, že problémy so zadlženosťou a deficitom zdedil
9.8.2011
"Máme vážny problém so zadlženosťou a deficitom, ktorý som z veľkej časti zdedil," oznámil americký prezident Barack Obama na benefičnej akcii Demokratickej strany. Podľa agentúry Reuters bude táto téma pravdepodobne dominovať jeho budúcoročnej predvolebnej kampani. Na ekonomické problémy Spojených štátov však podľa jeho slov vplývajú aj ekonomické problémy Európy. "Keď sú problémy v Európe, v Španielsku, Taliansku a Grécku, tieto problémy zaplavili aj naše brehy," dodal Obama. Prezident zároveň poznamenal, že USA počas uplynulých 17 mesiacov pod jeho dohľadom zaznamenali rast zamestnanosti v súkromnom sektore, rastúce zisky podnikov a stabilizáciu úverových trhov. Obama v pondelok telefonicky hovoril s premiérmi Španielska a Talianska, Josém Luisom Rodríguezom Zapaterom a Silviom Berlusconim, pričom privítal ich opatrenia na riešenie ekonomických problémov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Svetu hrozí ďalšia recesia. Burzy padli na dvojročné minimá
Svetu hrozí ďalšia recesia. Burzy padli na dvojročné minimá
9.8.2011
Viacerí ekonómovia sa zhodujú na tom, že svetovej ekonomike hrozí ďalšia recesia. Európske, ázijské aj americké trhy totiž začali po minulotýždňových prepadoch aj tento týždeň poklesom. Napätie, s ktorým svet očakával včerajšie spustenie obchodovania na burzách, sa tak ešte vyostrilo. "Stojíme na prahu novej krízy hlavne preto, že medzinárodný hospodársky motor je znovu slabší," vysvetlil pre denník Handelsblatt ekonóm Klaus Zimmermann. "Trúfam si povedať, že každou minútou rastie pravdepodobnosť recesie v Európe," tvrdí analytik Vladimír Pikora. Trhom v Európe na chvíľu pomohla Európska centrálna banka (ECB). Tá podľa televíznej stanice CNBC začala ráno nakupovať okrem iných aj talianske a španielske dlhopisy na sekundárnom trhu.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Hotelová chyžná podala na Straussa-Kahna civilnú žalobu
Hotelová chyžná podala na Straussa-Kahna civilnú žalobu
9.8.2011
Hotelová chyžná, ktorá tvrdí, že ju sexuálne napadol bývalý šéf Medzinárodného menového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn, naňho podala v newyorskej mestskej časti Bronx civilnú žalobu. Obviňuje ho v nej z "úmyselného, brutálneho a násilného sexuálneho útoku", ktorým ju "pokoril, ponížil a okradol o dôstojnosť ženy". Žaloba údajne opakuje verziu udalostí, ktorú chyžná zverejnila v rozhovore s novinármi na konci júla. Straussa-Kahna zatkli 14. mája, keď ho Nafissatou Diallová, 32-ročná chyžná hotela, obvinila zo sexuálneho napadnutia. Obhajcovia Straussa-Kahna však tvrdia, že išlo o dobrovoľný sexuálny styk. Od začiatku júla pojednávanie prípadu už dvakrát odložili, najbližšie bolo stanovené na 23. augusta.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Nemecko: Letoví dispečeri štrajk v poslednej minúte odvolali
Nemecko: Letoví dispečeri štrajk v poslednej minúte odvolali
9.8.2011
Nemeckí letoví dispečeri zrušili ohlásený šesťhodinový štrajk za vyššie mzdy, ktorý sa mal začať dnes ráno. Protestná akcia odborárskeho združenia GdF sa mala konať od 06.00 h do 12.00 h SELČ. Rozhodnutie oznámili odborári s tým, že národná letecká správa vyjadrila pripravenosť vyjednávať, aby sa vyriešil platový spor. Odborári požadujú 6,5-percentný nárast miezd pre svojich členov a zmeny v organizačnej štruktúre. Podobnému štrajku minulý týždeň zabránilo rozhodnutie súdu, ktorý vyhovel Úradu letovej kontroly (DFS). Pripravovaný štrajk sa mal podľa odhadov dotknúť približne 3 000 letov a okolo 400 000 cestujúcich. Niektoré spoločnosti presunuli už pred pripravovaným štrajkom desiatky odletov pred 5.00 h rannú, pričom ostanú zmenené aj po jeho zrušení.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Klaus skritizoval diplomatov, ktorí podporili Prague Pride
Klaus skritizoval diplomatov, ktorí podporili Prague Pride
9.8.2011
Českému prezidentovi Václavovi Klausovi prekáža petícia zahraničných veľvyslancov, ktorou podporili konanie festivalu homosexuálov Prague Pride. Klaus považuje vyjadrenie diplomatov za bezprecedentné zasahovanie do vnútropolitických záležitostí krajiny. "Nedokážem si predstaviť, že by si akýkoľvek náš veľvyslanec dovolil formou petície zasahovať do vnútropolitickej diskusie v akejkoľvek demokratickej krajine sveta," oznámil Klaus. Podobne sa predtým vyjadril aj minister zahraničných vecí Karel Schwarzenberg, podľa ktorého je nevhodné vyjadrovať podporu právam, ktoré v Česku nikto nepopiera. Petíciu na podporu festivalu homosexuálov, ktorý sa bude v metropole ČR konať od stredy do nedele, podpísali veľvyslanci 13 krajín EÚ, Kanady a USA.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Nepokoje v Británii sa rozširujú, polícia zatkla vyše 200 ľudí
Nepokoje v Británii sa rozširujú, polícia zatkla vyše 200 ľudí
9.8.2011
Po vystupňovaní násilností v Londýne, kde mladíci už tretiu noc po sebe zapaľovali autá a budovy, ostreľovali policajtov zábavnou pyrotechnikou a rabovali obchody, sa nepokoje preniesli aj za hranice britskej metropoly. Polícia uviedla, že skupina útočníkov podpaľovala automobily a útočila na budovy aj v mestách Birmingham a Liverpool. Ministerka vnútra Theresa Mayová zároveň oznámila, že počet osôb zatknutých v súvislosti s nepokojmi v Londýne dosiahol 215. Po troch dňoch výtržností a rabovania podľa ministerky obžalovali 27 ľudí. K nepokojom došlo včera aj v štvrti Hackney na východe mesta a Lewisham na juhu. Podnetom na vznik nepokojov bola smrť 29-ročného Marka Duggana, ktorého vo štvrtok v Tottenhame na severe Londýna zastrelil policajt.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Násilnosti v Londýne: Starosta si odmieta skrátiť dovolenku
Násilnosti v Londýne: Starosta si odmieta skrátiť dovolenku
8.8.2011
Starosta britskej metropoly Boris Johnson si ani napriek násilnostiam v uliciach mesta počas posledných dvoch nocí neplánuje skrátiť dovolenku a vrátiť sa do Londýna. Jeho zástupca to potvrdil pre stanicu BBC s tým, že šéf londýnskej radnice situáciu "pozorne sleduje". Johnsonove rozhodnutie však kritizovali viacerí zákonodarcovia vrátane prominentného labouristu lorda Prescotta, podľa ktorého je to "neuveriteľné". "Vďaka moderným komunikačným zariadeniam môže mať neustály prehľad o situácii aj v čase svojej rodinnej dovolenky," povedal pre BBC viceprimátor Malthouse. Podľa neho to tiež svedčí o tom, že Johnson má "absolútnu dôveru" v londýnsku metropolitnú políciu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
141912345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk