AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Ďalší popredný predstaviteľ al-Kaidy je mŕtvy
Ďalší popredný predstaviteľ al-Kaidy je mŕtvy
12.6.2011
Somálskym vládnym silám sa podarilo zabiť údajného vodcu východoafrickej odnože extrémistickej siete al-Káida, Fázula Abdalláha Muhammada. Popredný predstaviteľ sa tiež nachádzal na zozname najhľadanejších teroristov amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI). Muhammad prišiel o život pri incidente v okolí somálskeho hlavného mesta Mogadišo, kde príslušníci bezpečnostných síl zastrelili dvoch teroristov. Správu o jeho zabití privítala americká ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová, podľa ktorej je smrť vodcu veľkým úderom pre teroristickú sieť.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Dúhový pochod v Splite sa stal terčom násilných útokov
Dúhový pochod v Splite sa stal terčom násilných útokov
12.6.2011
Sobotňajší pochod za práva sexuálnych menšín v chorvátskom Splite si vyžiadal niekoľko zranených. Podľa tamojšieho rozhlasu sa medzi zranenými nachádza aj viacero novinárov. Približne 200 účastníkov pochodovalo mestom za prísnych bezpečnostných opatrení, keďže chorvátsky Split je známy ako bašta konzervatívnych nacionalistov. Napriek prijatým opatreniam však k útokom zo strany odporcov došlo. Tí hádzali do davu kamene a fľaše. Prvý chorvátsky Gay Pride sa konal v roku 2002 v Záhrebe, kde po skončení viacerých účastníkov zbili. Ďalšie pochody v hlavnom meste sa už zaobišli bez vážnejších incidentov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Homosexuáli napísali list pápežovi
Homosexuáli napísali list pápežovi
11.6.2011
Pri príležitosti prebiehajúceho festivalu EuroPride v Ríme homosexuáli kresťanského vierovyznania napísali pápežovi Benediktovi XVI. otvorený list, v ktorom ho žiadajú, aby sa postavil na obranu ľudí prenasledovaných pre ich sexuálnu orientáciu. "Žiadame Vašu Svätosť, aby odsúdila násilie proti lesbám, gejom, bisexuálom a transsexuálom a pričinila sa o to, aby bolo trestné stíhanie za sexuálne vzťahy medzi ľuďmi rovnakého pohlavia zrušené na celom svete," napísala v liste liste organizácia Európske LGBT fórum kresťanských skupín.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Gréci chcú dať Kaddáfímu tajne 20 miliárd dolárov
Gréci chcú dať Kaddáfímu tajne 20 miliárd dolárov
11.6.2011
Podľa tajnej dohody, ktorú líbyjský vodca Muammar Kaddáfi údajne uzavrel s Gréckom, by mu krajina mala poskytnúť 20 miliárd dolárov z jeho zmrazených fondov. Dohoda má naznačiť Kaddáfího záujem o mierové rozhovory, keďže peniaze by mali byť použité na humanitárnu pomoc na oboch stranách občianskej vojny v Líbyi. Tajné stretnutie sa uskutočnilo v Tripolise, Gréci však dohodu zatiaľ nepodpísali, obávajú sa totiž zmarenia snáh západnej koalície o jeho izoláciu. Francúzska vláda Grékov tiež varovala pred ospravedlňovaním Kaddáfího režimu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Tri mesiace po katastrofe žije 90-tisíc Japoncov v núdzových prístrešiach
Tri mesiace po katastrofe žije 90-tisíc Japoncov v núdzových prístrešiach
11.6.2011
Tri mesiace po mohutnom zemetrasení, cunami a vypuknutí nukleárnej krízy žije v Japonsku stále viac ako 90 000 ľudí v núdzovom ubytovaní. Krajine sa zatiaľ podarilo vybudovať 28 000 náhradných bytových jednotiek, ktoré však nestačia pre všetkých. V najviac zasiahnutých oblastiach Mijagi, Iwate a Fukušima prišlo v dôsledku katastrofy zároveň o prácu takmer 120 000 ľudí. Vo viacerých mestách v Japonsku sa dnes zišli ľudia na demonštráciách proti jadrovej energii a za využívanie jej alternatív. Medzi obyvateľmi stále rastú obavy z naďalej unikajúceho žiarenia z poškodenej jadrovej elektrárne Fukušima-I.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Gates: NATO sa mení na "dvojstupňovú alianciu"
Gates: NATO sa mení na
11.6.2011
Odstupujúci americký minister obrany Robert Gates ostro kritizoval členov NATO, ktorí si podľa neho neplnia svoje povinnosti. Gates tvrdí, že sa vytvára "dvojstupňová aliancia," čo je najviac vidieť pri vojenskej operácii v Líbyi. "Niektorí členovia sa špecializujú na mäkké humanitárne, rozvojové, mierové a komunikačné úlohy a iní na vykonávanie tvrdých bojových misií," povedal minister. Nálety začali len pred 11 týždňami a mnohým spojencom už začína dochádzať munícia. Podľa ministra môže za vzniknutú situáciu čiastočne nedostatok vôle, ale hlavne škrty vo vojenských rozpočtoch. Gates zároveň varoval spojencov, že americké politické kruhy už strácajú trpezlivosť s podporou niektorých krajín.
Médiá: 3
Komentáre:
0
V Sýrii nasadili proti demonštrantom bojové vrtuľníky
V Sýrii nasadili proti demonštrantom bojové vrtuľníky
11.6.2011
Sýrske ozbrojené sily nasadili bojové vrtuľníky proti veľkej demonštrácii v meste Márat Númán na severe krajiny. Vrtuľníky sa guľometnou paľbou pokúsili rozohnať dav odporcov prezidenta Bašára Asada. Piatkové násilnosti v Sýrii si vyžiadali najmenej 32 mŕtvych, z toho polovica zahynula na severe Sýrie. V snahe uniknúť pred násilím prúdili do Turecka cez severnú hranicu stovky Sýrčanov. Od začiatku protivládnych protestov v Sýrii v polovici marca bolo podľa aktivistov zabitých najmenej 1 300 ľudí, vyše 10 000 bolo zadržaných.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Bulhari a Rumuni sú nahnevaní. Ich vstup do Schengenu sa odkladá
Bulhari a Rumuni sú nahnevaní. Ich vstup do Schengenu sa odkladá
11.6.2011
Rumunov a Bulharov nahnevalo štvrtkové rozhodnutie ministrov vnútra členských štátov Európskej únie, ktorí rozhodli odložiť diskusiu o vstupe oboch krajín do schengenského systému až na rok 2012. Únia tak urobila i napriek tomu, že Bulhari aj Rumuni splnili všetky technické kritériá na začlenenie do zóny voľného pohybu osôb a tovaru. Podľa francúzskeho ministra vnútra Clauda Guéanta však vraj v oboch bývalých socialistických krajinách rastie korupcia, čo môže oslabovať ochranu hraníc. Európsky parlament pritom ešte v stredu vstup oboch krajín do schengenskej zóny prostredníctvom deklarácie podporil.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Expremiéra Gyurcsánya plánujú vyhodiť zo strany
Expremiéra Gyurcsánya plánujú vyhodiť zo strany
11.6.2011
Bývalého maďarského premiéra a dlhoročného predsedu Maďarskej socialistickej strany (MSZP) Ferenca Gyurcsánya chcú na nastávajúcom zjazde z tejto strany vylúčiť. Informácie zverejnil maďarský denník odvolávajúci sa na niektoré zdroje z prostredia socialistov. Denník uvádza, že Gyurcsánya a jeho stúpencov údajne vyzve na odchod "vplyvná osobnosť" z vnútra strany, ktorú však zdroje nechceli menovať. Gyurcsány už v máji oznámil, že zvažuje založenie nového politického subjektu. Dovtedy v strane plánoval ostať a počkať na to, či sa MSZP podarí zreformovať.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Nórsko v auguste stiahne svoje stíhačky z Líbye
Nórsko v auguste stiahne svoje stíhačky z Líbye
11.6.2011
Nórsko, ktoré poslalo do Líbye šesť stíhačiek sa 1. augusta stiahne zo vzdušnej operácie proti režimu líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího. "Vláda sa rozhodla predĺžiť príspevok Nórska so štyrmi stíhačkami do 1. augusta. Po tom sa misia skončí," uviedlo ministerstvo obrany. Dôvodom je obmedzený charakter vzdušných síl, ktorými krajina nemôže prispievať dlhé obdobie. Ostatné zainteresované štáty predlžujú účasť na operácii v Líbyi do konca septembra.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Chorvátsko vstúpi do Európskej únie 1. júla 2013
Chorvátsko vstúpi do Európskej únie 1. júla 2013
10.6.2011
Európska komisia (EK) dala v piatok zelenú vstupu Chorvátska do Európskej únie v polovici roku 2013. "Dnešný deň je historický pre Chorvátsko a pre Európsku úniu," vyhlásil predseda EK José Manuel Barroso. Rozhodnutie EK uzavrieť posledné štyri kapitoly otvára podľa neho tejto krajine cestu, aby sa čoskoro stala 28. členským štátom EÚ. Komisiou navrhnutý termín na vstup Chorvátska do EÚ je 1. júl 2013. Tento termín ešte musí odsúhlasiť Rada ministrov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Sýrska armáda začala operáciu v nepokojnom meste
Sýrska armáda začala operáciu v nepokojnom meste
10.6.2011
Sýrska armáda začala s vojenskými operáciami v nepokojnom meste Džisr aš-Šughúr, v ktorom ozbrojené skupiny zabili až 120 policajtov a príslušníkov bezpečnostných síl. Sýrski novinári sprevádzajúci armádu uviedli, že vojaci a tanky sa zhromaždili na okrajoch mesta a sú pripravené doň vstúpiť. Správy o hroziacej vojenskej operácii v meste Džisr aš-Šughúr vyvolali v minulých dňoch exodus utečencov do susedného Turecka. Podľa tureckého ministra zahraničných vecí Ahmeta Davutoglua prekročilo za uplynulé dni turecké hranice viac ako 2 400 utečencov.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Japonsko: V zelenom čaji namerali zvýšenú rádioaktivitu
Japonsko: V zelenom čaji namerali zvýšenú rádioaktivitu
10.6.2011
Čaj, v ktorom namerali zvýšenú rádioaktivitu, pochádzal z hlavného pestovateľského regiónu Šizuoka. Ten je vzdialený asi 370 kilometrov juhozápadne od jadrovej elektrárne Fukušima, poškodenej pri marcovom zemetrasení a cunami. V sušených čajových listoch z oblasti Warašina sa našlo 679 Bq rádioaktívnej látky, pričom bezpečnostný limit je 500 Bq. Spracovateľský závod v meste Šizuoka musel na pokyn úradov zastaviť ďalšiu distribúciu kontaminovaného čaju.
Médiá: 4
Komentáre:
0
V Taliansku začal megaproces s mafiou
V Taliansku začal megaproces s mafiou
10.6.2011
Dnes sa v Miláne začal veľký proces so 118 obžalovanými príslušníkmi kalábrijskej mafiánskej organizácie 'Ndrangheta. Jeden z najnákladnejších procesov proti organizovanému zločinu za posledné roky prebieha za prísnych bezpečnostných opatrení a zúčastnení novinári označili súdnu sieň na "bunker". Všetkých obžalovaných zadržali vlani v júli pri rozsiahlej operácii a sú obvinení napríklad z obchodovania so zbraňami a drogami, vydierania, úžerníctva, vrážd a ďalších zločinov. Separátny súdny proces s 39 obžalovanými prebieha od začiatku mája.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Zdrojom črevného ochorenia sú pravdepodobne zeleninové klíčky
Zdrojom črevného ochorenia sú pravdepodobne zeleninové klíčky
10.6.2011
Riaditeľ Kochovho inštitútu Reinhard Burger informoval o tom, že zeleninové klíčky sú s vysokou pravdepodobnosťou zdrojom bakteriálnej črevnej nákazy, ktorá už zabila najmenej 30 ľudí. Už ráno sa objavili neoficiálne správy, že posledný vývoj toto podozrenie posinil. Stále viac dôkazov naznačuje súvislosť medzi baktériou EHEC a nemenovaným pestovateľom klíčkov v Dolnom Sasku. Nemecké úrady zároveň rušia varovanie pred konzumáciou uhoriek, paradajok a šalátov, vydané v súvislosti so smrtiacou črevnou epidémiou EHEC.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
NATO: Kaddáfí je vojenský cieľ
NATO: Kaddáfí je vojenský cieľ
10.6.2011
Nemenovaný predstaviteľ Severoatlantickej aliancie (NATO) uviedol, že rezolúcia OSN oprávňuje považovať líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího za legitímny vojenský cieľ. Neodpovedal však na otázku, či je zastrelenie Kaddáfího cieľom vojenských operácií NATO. Z vodcu podľa neho terč robí len fakt, že je súčasťou velenia líbyjskej armády. Vyhlásenie pravdepodobne súvisí so zvyšujúcim sa tlakom NATO na Kaddáfiího jednotky. Minulý týždeň nasadilo NATO do akcie helikoptéry a bombarduje tiež budovy veliteľstva v Tripolise.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Zdroj baktérie E.coli sa možno nikdy nepodarí odhaliť
Zdroj baktérie E.coli sa možno nikdy nepodarí odhaliť
10.6.2011
Nemeckí vedci vyhlásili, že zdroj epidémie nebezpečnej črevnej nákazy EHEC, ktorá si doposiaľ vyžiadala už 30 mŕtvych, sa možno nikdy nepodarí vypátrať. Tri štvrtiny minulých epidémií EHEC sa skončili bez odhalenia zdroja nákazy. Dôvodom je skutočnosť, že nakazené potraviny sa zjedli alebo vyhodili ešte pred nástupom chorobných príznakov. V Nemecku ochorelo už približne 2 800 ľudí a vyšetrovatelia sa zameriavajú hlavne na tých, ktorí pred prepuknutím nákazy jedli spoločne. Najnovším prípadom skupinového ochorenia sú piati pacienti, ktorí v nemocnici skončili po tom, čo na veľkej rodinnej oslave zjedli jedlo pripravené cateringovou firmou.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Austrália uznala líbyjskú povstaleckú vládu
Austrália uznala líbyjskú povstaleckú vládu
10.6.2011
"Uznávame Dočasnú národnú radu za legitímneho hovorcu líbyjského ľudu," vyhlásil austrálsky minister zahraničných vecí Kevin Rudd. Dočasnú národnú radu už uznalo za oficiálneho reprezentanta Líbye tiež Francúzsko, Taliansko, Katar, Malta, Británia, Španielsko, Gambia a Jordánsko. Ostatné krajiny vrátane Spojených štátov a mnohých členských štátov EÚ s uznaním rady za oficiálneho predstaviteľa Líbye váhajú, no považujú ju za partnera pre dialóg. Krajiny tzv. kontaktnej skupiny pre Líbyu zároveň prisľúbili líbyjským povstalcom podporu viac ako 700 miliónov eur.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Popol z čilskej sopky dorazil až k Buenos Aires
Popol z čilskej sopky dorazil až k Buenos Aires
10.6.2011
Sopečný popol z čilskej sopky Puyehue začal dopadať aj na územie hlavného mesta Argentíny, Buenos Aires. Prešiel tak vzdialenosť viac ako 1 300 kilometrov. Argentínske ministerstvo dopravy preto rozhodlo o uzavretí najmenej siedmich regionálnych letísk. Sopka Puyehue, nachádzajúca sa na juhu Čile, vybuchla v sobotu prvýkrát za posledné polstoročie. Svoje domovy muselo opustiť približne 4 000 ľudí. Čilské úrady vydali pre pohraničnú oblasť blízko hranice s Argentínou najvyšší červený stupeň ohrozenia.
Médiá: 3
Komentáre:
0
NATO uzavrie viaceré hlavné základne, chce znížiť náklady
NATO uzavrie viaceré hlavné základne, chce znížiť náklady
9.6.2011
Dohodu o znížení počtu hlavných základní zo súčasných 11 na 7, oznámil generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen. Cieľom prijatých opatrení je obmedziť náklady a zdvojené využívanie prostriedkov. NATO zatvorí okrem námornej základni v Neapole aj pozemné základne v nemeckom Heidelbergu a v španielskom Madride. Oznámenie NATO uvádza, že prijaté zmeny by mali znamenať zníženie personálu veliteľstiev zo súčasných 13 000 na 8 800 osôb.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Rusko výrazne obmedzilo dodávky elektriny do Bieloruska
Rusko výrazne obmedzilo dodávky elektriny do Bieloruska
9.6.2011
Rusko obmedzilo dodávky elektrickej energie na úroveň 200 megawattov, pričom bežný objem je 400 až 500 megawattov. Krajina sa tak snaží tlačiť na Bielorusko vo veci splatenia dlhu za dodávky elektriny, ktorý sa už vyšplhal do výšky 1,5 miliardy rubľov (zhruba 37 miliónov eur). V prípade, že Bielorusko nesplatí svoj dlh v plnej výške do 19. júna, Rusko dodávky elektriny zastaví úplne. Podľa ruského denníka však Bielorusko pokrýva dodávkami z Ruska len desať percent svojej celkovej spotreby elektriny. Bieloruský prezident Alexander Lukašenko sa snaží riešiť finančné problémy krajiny pomocou zahraničných pôžičiek. Vysokú pôžičku mu začiatkom júna sľúbilo práve Rusko.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Baktériu E.coli objavili v Thajsku v avokádach z Európy
Baktériu E.coli objavili v Thajsku v avokádach z Európy
9.6.2011
Thajsko oznámilo, že objavilo baktériu E. coli v avokádach dovezených z Európy. Krajina teraz zisťuje, či sa jedná o rovnaký kmeň, ktorý si vyžiadal už 27 životov. Podľa informácii thajského ministerstva zdravotníctva nie je známe, z ktorej európskej krajiny avokáda doviezli. Ministerstvo tiež uviedlo, že bude potrebovať tri až päť dní na zistenie, či ide o smrtiaci kmeň baktérie E.coli. Thajská vláda vyzvala obyvateľov, aby nepodliehali panike a naďalej konzumovali dôkladne umytú alebo tepelne upravenú čerstvú zeleninu.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Ukončili hľadanie obetí z Airbusu. Našli 155 tiel
Ukončili hľadanie obetí z Airbusu. Našli 155 tiel
9.6.2011
Francúzska loď L'Ile de Sein na palube s telesnými pozostatkami pasažierov, ktoré sa jej podarilo nájsť na dne Atlantického oceánu, ukončila pátraciu akciu. Doraziť do Francúzska by mala budúci týždeň. Celkovo sa jej podarilo nájsť 155 obetí leteckého nešťastia Airbusu A330. Ďalších 73 osôb však ostáva nezvestných. "Všetky telá, pri ktorých to bolo možné, boli vyzdvihnuté na hladinu," oznámil Philippe Vinogradoff, dôstojník francúzskej armády pre kontakt s pozostalými. Na mieste pádu lietadla zanechal potápačský tím pamätnú plaketu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Brusel za črevnú nákazu odškodní aj Slovákov
Brusel za črevnú nákazu odškodní aj Slovákov
9.6.2011
Nárok na finančnú kompenzáciu pre výrobcov zeleniny majú aj slovenskí poľnohospodári. A to aj napriek tomu, že smrtiaca nákaza E.coli sa u nás zatiaľ neobjavila. „Aj slovenskí farmári budú môcť žiadať o odškodnenie. Týka sa to nielen zeleninárskych a potravinárskych zväzov, ale aj malých podnikateľov,“ potvrdil hovorca rezortu pôdohospodárstva Juraj Kadáš. Žiaden slovenský poľnohospodár o podporu zatiaľ nepožiadal, niekoľkí však potvrdili, že túto možnosť určite využijú. „Kompenzácia by sa mala týkať producentov paradajok, uhoriek, šalátu a podľa nového návrhu už aj paprík a cukín. Schváliť by sme to mali budúci týždeň v utorok,“ oznámil v stredu eurokomisár pre poľnohospodárstvo Dacian Ciolos.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Šéf OSN chce skoncovať s AIDS do roku 2020
Šéf OSN chce skoncovať s AIDS do roku 2020
9.6.2011
V stredu vyzval generálny tajomník Organizácie spojených národov (OSN) Pan Ki-mun na novú celosvetovú akciu, ktorej cieľom má byť skoncovanie s chorobou AIDS do roku 2020. Šéf OSN verí, že ak sa všetci partneri spoja "ako nikdy predtým", podarí sa zabrániť novým infekciám a úmrtiam spojených s touto chorobou. Pan Ki-mun pripomenul, že odkedy svetoví lídri prebrali zodpovednosť za kontrolu epidémie v roku 2001, počet nových infekcií sa znížil o 20 percent. Splnenie ambiciózneho plánu je možné aj podľa výkonného riaditeľa Programu OSN proti AIDS (UNAIDS) Michela Sidibého. Povedal však, že bude nutné zmeniť prevenciu, mobilizovať mladých ľudí a ukončiť diskrimináciu najviac postihnutých skupín obyvateľstva.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Nová stopa: Baktérie E.coli sa našli na uhorke v smetnom koši
Nová stopa: Baktérie E.coli sa našli na uhorke v smetnom koši
9.6.2011
Pri hľadaní zdroja epidémie črevnej nákazy majú nemecké úrady novú stopu. V smetnom koši v Magdeburgu našli nemecké úrady na zvyškoch uhorky epidemický kmeň baktérií E. coli. Kôš patrí rodine, ktorej členovia ochoreli na EHEC. Podľa hovorkyne Spolkového úradu pre ochranu spotrebiteľov nemôžu byť z tohto nálezu vyvodené žiadne závery. Nevedno totiž, či sa baktérie na uhorke nachádzali už pred jej vyhodením, alebo sa na ňu dostali až medzi odpadkami. Podľa najnovších zistení počet prípadov nových infekcií v Nemecku klesá, no varovanie pred konzumáciou surových uhoriek, paradajok, šalátu a klíčkov platí aj naďalej. Nákaze baktériami EHEC dosiaľ v Nemecku podľahlo 25 ľudí.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Nový šéf al-Káidy sa vyhráža USA pomstou za smrť bin Ládina
 Nový šéf al-Káidy sa vyhráža USA pomstou za smrť bin Ládina
9.6.2011
Hlavný ideológ a dlhoročný druhý muž al-Káidy Ajman az-Zawahrí vyhlásil, že USA oľutujú zabitie Usámu bin Ládina. Uviedol tak v novej nahrávke, ktorú zverejnili na internete. Zawahrí zároveň varoval povstalcov v arabských krajinách, aby už neútočili na trhoch, v mešitách ani na iných verejných miestach. Podľa analytikov takéto útoky poškodili al-Káidu v kruhoch islamských extrémistov. Zawahrí tiež potvrdil spojenectvo s afganským Talibanom a vyzval Pakistancov na zvrhnutie súčasnej proamerickej vlády v Islamabade.
Médiá: 4
Komentáre:
0
EP odsúhlasil vstup Bulharska a Rumunska do Schengenu
EP odsúhlasil vstup Bulharska a Rumunska do Schengenu
9.6.2011
Poslanci Európskeho parlamentu (EP) sa zhodli na tom, že Bulharsko a Rumunsko splnili podmienky na vstup do schengenského priestoru, t.j. zóny EÚ bez hraničných kontrol. Obe krajiny však musia aj naďalej informovať EP o opatreniach, ktoré sa majú prijať v súvislosti s možným nárastom migračných tlakov v regióne bulharsko-turecko-gréckych hraníc. Stanovisko EP bude teraz postúpené Rade Európskej únie, ktorej členovia sa stretnú v Luxemburgu. Napriek dosiahnutým pokrokom však ambície oboch krajín stále blokuje Nemecko a Francúzsko.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Drogová mafia v Mexiku má vlastné tanky
8.6.2011
Mexickej armáde sa pri protidrogovom záťahu podarilo zaistiť najmenej dve obrnené vozidlá, ktoré používali tamojšie drogové kartely. Nákladiak, chránený dva a pol centimetra hrubými plátmi ocele, používali kartely počas pouličných vojen o kontrolu nad mexickým územím. Tzv. „narkotank“ mal dokonca aj niekoľko guľometných strieľní. Polícia uviedla, že v areáli autodielne sa nachádzalo aj najmenej dvadsaťpäť ďalších nákladiakov v rôznom štádiu prerábania na tanky.
Komentáre:  0
Štrasburg nariadil Maďarsku zlepšiť podmienky pre zadržaných
Štrasburg nariadil Maďarsku zlepšiť podmienky pre zadržaných
8.6.2011
Nariadenie vyplýva z rozsudku Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP), podľa ktorého musí Maďarsko prepracovať bezpečnostné normy pre zadržaných. ESĽP tak rozhodol v súvislosti s podnetom Zsigmonda Csüllöga, ktorý strávil dva roky trestu v neľudských podmienkach v prísne stráženom väzení, bez toho, aby mohol využiť efektívne právne prostriedky. Poškodený poukázal na fakt, že v cele nemal prirodzené svetlo, ani oddelenú toaletu a že ho neustále sledovali s využitím videokamery. Maďarsko tak podľa ESĽP porušilo zákaz neľudského a potupného prístupu k väzneným osobám.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
141912345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk