AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Zdravotný stav exprezidenta Václava Havla je vážny
Zdravotný stav exprezidenta Václava Havla je vážny
13.7.2011
Český exprezident Václav Havel, ktorý oslávi tohto roku 75. narodeniny, trpí po marcovom zápale dýchacích ciest vážnymi zdravotnými problémami. Do jeho vily denne dochádzajú rádové sestry a navštevujú ho aj jeho lekári. Politikovi pre 15 rokmi odstránili časť pľúc a časté zápaly sú pre neho nebezpečné. Údajne mu škodí aj dusné počasie striedajúce sa s búrkami. Havel sa na verejnosti naposledy ukázal 31. mája na premiére divadelnej hry "Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!!" v pražskom Divadle na Vinohradoch, v ktorej hrá aj jeho manželka Dagmar.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Cyperčania protestujú po pondelkovom výbuchu munície
Cyperčania protestujú po pondelkovom výbuchu munície
13.7.2011
Časť obyvateľov Cypru obviňuje hlavu štátu z pondelkovej explózie uskladnenej munície na vojenskej základni Evángelosa Florákisa. Tri- až päťtisíc rozhnevaných Cyperčanov sa zhromaždilo pred prezidentským palácom v Nikózii a požadovali odchod Dimítrisa Christófiasa z funkcie, ktorý je podľa nich zodpovedný za smrť 12 ľudí pri explózii. Mnohí obyvatelia sa totiž domnievajú, že tragédia je výsledkom nedbalosti Christófiasovej vlády. Menší protestný pochod sa uskutočnil aj v prístavnom meste Larnaka. V súvislosti s katastrofou už odstúpili cyperský minister obrany Kóstas Papakóstas a vrchný veliteľ ozbrojených síl Pétros Tsalikídes.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Severné Írsko: Rasistické útoky na prisťahovalcov zasiahli aj slovenskú rodinu
Severné Írsko: Rasistické útoky na prisťahovalcov zasiahli aj slovenskú rodinu
13.7.2011
Neznámi páchatelia v utorok skoro ráno podpálili prístrešok na uhlie pri dome slovenskej rodiny v meste Ballymene, severozápadne od Belfastu. Oheň sa rozšíril na vchodové dvere, muž a žena s dieťaťom z domu unikli cez okno. "Nepochybujem, že požiar vznikol úmyselne a že motivácia bola rasová. V Ballymene sú evidentne aktívne osoby, ktoré sú tak opantané rasovými predsudkami, že sú ochotné riskovať životy," uviedol člen miestnej samosprávnej rady Declan O'Loan, podľa ktorého mohol incident ľahko viesť k smrti rodiny. Podpaľačský útok bol v oblasti v krátkom čase už druhým proti európskym prisťahovalcom - v nedeľu niekto strieľal na dom, kde žije poľská rodina. Pred incidentmi sa podľa O'Loana v oblasti objavili rasistické probritské letáky.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Líbya: Povstalci rabujú, podpaľujú a bijú civilistov
Líbya: Povstalci rabujú, podpaľujú a bijú civilistov
13.7.2011
Ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch (HRW) dnes uviedla, že povstalci v Líbyi majú na svedomí rabovanie, podpaľačstvo a porušovanie práv civilistov. Týchto skutkov sa mali povstalci dopustiť v júni a júli tohto roku počas ich postupu k hlavnému mestu Tripolis. Organizácia uvádza, že povstalci ničili majetok, podpálili niekoľko domov, vykrádali nemocnice, domy a obchody. Obvinenia by tak mohli poškodiť reputáciu povstalcov, ktorí sa v krajine prezentujú ako ochrancovia ľudských práv. "Povstalecké úrady sú povinné chrániť civilistov a ich majetok, najmä však nemocnice. Musia potrestať zodpovedných za rabovanie a ďalšie zneužívanie," povedal Joe Stork z HRW.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Rusko: Počet potvrdených obetí z potopenej lode sa zvýšil na 100
Rusko: Počet potvrdených obetí z potopenej lode sa zvýšil na 100
13.7.2011
Počet obetí z potopenej výletnej lode na ruskej rieke Volga stúpol na 100 potom, ako potápači vytiahli ďalšie telá z vraku plavidla na dne rieky. Väčšina obetí sa nachádzala v spoločenskej kajute. Hovorca ruských záchranárov uviedol, že rýchlosť akou sa loď potopila, im znemožnila dostať sa na palubu. "V našej práci sme zvyknutí na stresové situácie, ale to, čo vidíme asi 20 metrov pod hladinou, je silná káva aj pre nás," povedal jeden zo záchranárov. Z celkového počtu 208 pasažierov sa podarilo zachrániť 79 osôb. Nezvestných ostáva aj naďalej 29 osôb. Medzi identifikovanými obeťami sa nachádza aj 19 detí. V pondelok bol v Rusku štátny smútok za obete tejto najhoršej lodnej katastrofy v krajine za uplynulých viac ako 25 rokov.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Kaddáfí prichádza o ropu aj peniaze
Kaddáfí prichádza o ropu aj peniaze
13.7.2011
Podľa najnovších amerických spravodajských informácií ovládli líbyjskí povstalci väčšiu časť oblastí v pohorí Nafusa na západe krajiny. Odrezali tak vládu Muammara Kaddáfího od prístupu ku kľúčovému ropovodu. Podľa predpokladov začne v hlavnom meste Tripolis dramaticky dochádzať palivo už do jedného mesiaca. Kaddáfímu tiež dochádzajú peniaze, ktoré vypláca svojej armáde a ministrom. V hlavnom meste zároveň prepukajú menšie protesty civilistov. Francúzsky minister zahraničných vecí Alain Juppé včera oznámil, že podľa správ líbyjských vyslancov sa Kaddáfí plánuje vzdať moci.
Médiá: 5
Komentáre:
1
Česká koalícia schválila reformu zdravotníctva, odborári protestovali
Česká koalícia schválila reformu zdravotníctva, odborári protestovali
13.7.2011
Česká koaličná väčšina včera v Poslaneckej snemovni schválila v prvom čítaní reformný zákon o zdravotných službách. Hlasovaniu predchádzal protest stoviek odborárov, ktorí nesúhlasia hlavne s rozdelením lekárskej starostlivosti na štandardnú a nadštandardnú. Rozdelenie podľa nich povedie k tomu, že za zachovanie dnešnej úrovne starostlivosti si pacienti budú musieť priplatiť. Demonštranti sa zišli pred budovou rezortu zdravotníctva a popoludní dorazili pred parlament. Tam sa o napätie postaral minister financií Miroslav Kalousek, ktorý prišiel z parlamentu k demonštrantom a snažil sa s nimi diskutovať. Dav ho však prekrikoval skandovaním hesiel.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Grécki novinári podávajú žalobu za tvrdé zásahy pri demonštráciách
Grécki novinári podávajú žalobu za tvrdé zásahy pri demonštráciách
13.7.2011
Grécki novinári plánujú zažalovať tamojšie ministerstvo vnútra za tvrdé zásahy pri nedávnych demonštráciách, na ktorých policajti zranili vyše 100 ľudí. Tí demonštrovali 29. a 30. júna predovšetkým proti úsporným opatreniam gréckej vlády. "Mnohým ľuďom dávame odkaz, že grécki novinári takéto správanie nemienia tolerovať. Chceme, aby úrady vyšetrili konanie ministra i polície," oznámil predseda únie novinárov Jorgos Savvidis. Ministerstvo sa k ohlásenej žalobe nevyjadrilo. Podľa odborového združenie policajtov utrpelo zranenia pri stretoch s demonštrantmi aj približne 40 policajtov.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Francúzi zvýšili financie armády pre operáciu v Líbyi
Francúzi zvýšili financie armády pre operáciu v Líbyi
13.7.2011
Poslanci dolnej komory francúzskeho parlamentu jednoznačne zahlasovali v pomere 482 ku 27 za zvýšenie rozpočtových financií armády pre vojenskú operáciu v Líbyi. Armáda tak bude môcť so súhlasom poslancov vo väčšej miere prispieť k snahe NATO zosadiť režim líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího. Hlasovanie prebehlo takmer po štyroch mesiacoch, odkedy začali francúzske lietadlá bombardovať ciele líbyjskej armády. Premiér Francois Fillon zároveň vyhlásil, že v Líbyi sa črtá politické riešenie situácie a Paríž podporuje sprostredkovateľské úsilie Africkej únie (AÚ) i ruskej diplomacie. "Politické riešenie je čoraz viac nevyhnutné a začína už aj naberať kontúry," uviedol Fillon.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Expremiér Brown: Murdochove noviny spolupracovali s kriminálnikmi
Expremiér Brown: Murdochove noviny spolupracovali s kriminálnikmi
12.7.2011
Bývalý britský premiér Gordon Brown obvinil noviny The Sunday Times, ktoré vlastní Murdochova spoločnosť News International Group, že využívali zločincov, aby získali dôverné informácie o jeho rodine a iných ľuďoch. "Ľudia, s ktorými spolupracujú, sú zločinci. Známi zločinci," povedal Brown televízii BBC. Už v začiatku jeho pôsobenia vo funkcii premiéra podľa neho vysvitlo, že získali dôverné informácie o jeho bankovom účte, právne dokumenty a ďalší materiál. Výbor britského parlamentu bude dnes vypočúvať predstaviteľov polície, ktorí pred dvoma rokmi nepokračovali vo vyšetrovaní novín News of the World. Tie ukončili svoju existenciu pre obvinenia, že ich pracovníci a súkromní detektívi prenikli do telefónov množstva ľudí a následne ich odpočúvali.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Kaddáfí je vraj pripravený odísť
Kaddáfí je vraj pripravený odísť
12.7.2011
Francúzsky minister zahraničných vecí Alain Juppé oznámil, že Francúzsko je v kontakte s emisármi Muammara Kaddáfího, ktorí tvrdia, že líbyjský vodca je pripravený odísť. Tieto kontakty podľa neho nie je možné označiť za rokovania, keďže účastníci líbyjskej občianskej vojny už boli v kontakte so všetkými ostatnými. Kaddáfího syn Sajf Islám taktiež v rozhovore pre alžírske noviny potvrdil, že režim líbyjského lídra Kaddáfího je v kontakte s francúzskou vládou. Vyslanec líbyjskej vlády sa podľa neho stretol s francúzskym prezidentom Nicolasom Sarkozym, ktorým mu povedal, že Paríž vytvoril povstaleckú Prechodnú národnú radu a bez francúzskej podpory by neexistovala.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Vplyvného brata afganského prezidenta zabil jeho osobný strážca
Vplyvného brata afganského prezidenta zabil jeho osobný strážca
12.7.2011
Jedného z najmocnejších ľudí v Afganistane, Ahmada Waliho Karzaia v jeho domove v meste Kandahár zastrelil puškou AK-47 jeho telesný strážca. Ten za svoj čin takisto zaplatil životom, hneď po príchode ochranky bol zastrelený. Hovorca Talibanu Karí Júsuf Ahmadí oznámil, že atentát spáchal "spiaci" agent, ktorý bol osobným strážcom obeti. "Toto je dobrá správa pre nás a pre národ - zbavili sme sa utláčateľa, ktorý utláčal ľudí v Kandaháre," povedal Ahmadí. Brat prezidenta patril k jeho najbližším spolupracovníkom a v uplynulých rokoch prežil viacero pokusov o atentát. Podľa neoficiálnych informácií profitoval z ilegálnych aktivít a z obchodu s drogami, čím ovládal celú krajinu.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Amerika musí zvýšiť dlhový strop, inak jej hrozí ekonomická katastrofa
Amerika musí zvýšiť dlhový strop, inak jej hrozí ekonomická katastrofa
12.7.2011
Americký dlh ma v súčasnosti výšku 14,3 bilióna dolárov, čo predstavuje takmer sto percent HDP a zákonom stanovený dlhový strop. Na to, aby Američania mohli vyplácať dôchodky či úroky svojim veriteľom, si bude musieť vláda požičať. Do 22. júla tak musí prijať zákon, ktorý dlhový strop zvýši. V prípade, že by sa republikáni a prezident Barack Obama nedohodli, hrozí, že vláda nebude platiť úroky svojim veriteľom. Znamenalo by to bankrot, USA by mohli padnúť späť do recesie a vlna by zasiahla finančný sektor na celom svete. Ratingové agentúry však veria, že takýto scenár je málo pravdepodobný. Dlh Spojených štátov sa od roku 2004 zdvojnásobil, krajina má však stále najlepší možný rating.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Česi protestujú proti reforme zdravotníctva
Česi protestujú proti reforme zdravotníctva
12.7.2011
České odbory a občianske iniciatívy dnes protestujú na Palackého námestí v Prahe proti zmenám v zdravotníctve. Prekáža im najmä zavedenie štandardu a nadštandardu, úhrada liekov do 50 korún pacientom a zvýšenie poplatku za deň v nemocnici zo 60 na 100 korún. Namiesto demonštrácie tentoraz zvolili formu happeningu, kde chcú verejnosť upozorniť na údajné riziká zdravotníckej reformy. Podujatie sa začína symbolicky päť minút po dvanástej hodine. Českí odborári tak protestujú iba necelý mesiac po po demonštrácii, ktorá zastavila vlaky a sčasti i hromadnú dopravu v českých mestách. Počas prázdnin plánujú aj ďalšie demonštrácie.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Východná Afrika umiera od hladu
Východná Afrika umiera od hladu
12.7.2011
Pohraničný región, ktorý zahŕňa územie Somálska, Etiópie, Kene, Džibutska a Ugandy zasiahli najhoršie suchá za posledných 60 rokov. Desiatim miliónom ľudí hrozí smrť vyhladovaním. "Je to najhoršia humanitárna katastrofa na svete," vyhlásil Antonio Guterres, šéf UNHCR, agentúry OSN, ktorá má na starosti utečencov. Tragédiu zhoršujú aj zvyšujúce sa ceny potravín. "Distribúcia potravín a vody je preťažená. Chýbajú prístrešky, miesto pre ľudí. Bezpečnostná situácia sa zhoršuje. Radi by sme videli angažovaný zásah medzinárodného spoločenstva," uviedol Badu Katelo z kenského ministerstva. Nie je jasné, koľko ľudí už v oblasti zahynulo od hladu, no na vyriešenie krízy je potrebných 340 miliónov eur, z ktorých má Svetový potravinový program menej ako dve tretiny.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Strauss-Kahn žaluje novinárku, ktorá ho obvinila z obťažovania
Strauss-Kahn žaluje novinárku, ktorá ho obvinila z obťažovania
12.7.2011
Právnik bývalého šéfa Medzinárodného menového fondu (MMF) uviedol, že Dominique Strauss-Kahn podal žalobu za očierňovanie na francúzsku novinárku, 32-ročnú Tristane Banonovú. Tá ho obvinila z pokusu o znásilnenie, ktoré sa malo uskutočniť ešte v roku 2003. Správa prichádza po tom, čo francúzski prokurátori začali v piatok predbežné vyšetrovanie tohto prípadu. Policajní vyšetrovatelia tak majú prešetriť trestné oznámenie, podľa ktorého Kahn údajne novinárku sexuálne obťažoval v parížskom byte, keď s ním chcela urobiť interview. Strauss-Kahn čelí v USA aj ďalšiemu obvineniu zo sexuálneho útoku, ktorého sa mal dopustiť v newyorskom hoteli 14. mája na chyžnej.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Egyptský súd nariadil zastavenie vysielania 14 líbyjských televízií
Egyptský súd nariadil zastavenie vysielania 14 líbyjských televízií
12.7.2011
Štátny satelitný operátor Nilesat dostal včera nariadenie od egyptského súdu, aby ukončil šírenie vysielania 14 líbyjských televízií. Štátne médiá pod kontrolou Muammara Kaddáfího podľa rozhodnutia zobrazujú opozíciu ako teroristov a zábermi budov zbombardovaných alianciou NATO podporujú vlastenecké nálady. Žalobu podali spoločne líbyjskí občania a egyptskí právnici, podľa ktorých tak televízne stanice podnecujú proti povstalcom. Mocnej mediálnej mašinérii vládneho režimu sa líbyjskí povstalci snažia zabrániť aj tým, že v máji spustili vysielanie vlastnej televíznej stanice.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Exšéf CIA: Zabitie bin Ládina zmení taktiku al-Kájdy
Exšéf CIA: Zabitie bin Ládina zmení taktiku al-Kájdy
12.7.2011
Bývalý šéf americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) Michael Hayden vyhlásil, že zabitie Usámu bin Ládina prinesie do al-Kájdy zmeny. Smrť Ládina údajne prinúti teroristickú sieť, aby sa vzdala veľkých plánov a namiesto toho vykonávala častejšie útoky na ľahšie ciele. Podľa generála mohol byť bin Ládin zdrojom veľmi cenných spravodajských informácií, no pre Západ je lepšie, keď je mŕtvy. Hayden uviedol, že skupina sa pod velením bin Ládina zameriavala na útok proti známemu cieľu s čo najväčším počtom obetí. Teraz však bude podľa neho al-Kájda vykonať viac útokov, ktoré budú menšie.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Cyprus: Pri mohutnej explózii vojenskej základne zahynulo 15 ľudí
Cyprus: Pri mohutnej explózii vojenskej základne zahynulo 15 ľudí
11.7.2011
Obrovský výbuch na cyperskej vojenskej námornej základni pri Limassole zavinil lesný požiar, keď podpálil asi 2000 ton skladovaného strelného prachu. Podľa očitých svedkov vyzerá oblasť ako zbombardovaná. Ulice v okolí základne, ako aj reštaurácie a bary obľúbeného prímorského letoviska pokryli črepiny skla a úlomky kovu. "Škody sú rozsiahle a biblických rozmerov," vyhlásil minister obchodu Antonis Paschalides. Úrady zatiaľ nezverejnili oficiálny počet obetí, rozhlas však uviedol, že o život prišlo najmenej 15 ľudí. Nešťastie si vyžiadalo aj 59 zranených, pričom ich životy nie sú v ohrození. Výbuch zároveň poškodil elektráreň, čo viedlo k prerušeniu dodávok elektriny na viacerých miestach. Obyvatelia nateraz musia obmedziť jej používanie, pretože bez elektriny nefungujú ani odsoľovacie zariadenia.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Putin získal cenu za kľúčovú úlohu pri rozvoji Ruska
Putin získal cenu za kľúčovú úlohu pri rozvoji Ruska
11.7.2011
Ruský premiér Vladimir Putin sa stal držiteľom prestížnej nemeckej ceny Quadriga, ktorá sa udeľuje každý rok na výročie nemeckého znovuzjednotenia. Podľa komisie by Putin "mal mať vlastnú kapitolu v učebniciach dejepisu za vyšliapanie cesty pre budúcnosť Ruska v duchu Petra Veľkého". Cenu získavajú štyri osobnosti a organizácie za ich oddanosť inováciám a šírenie pokroku prostredníctvom politických, ekonomických a kultúrnych aktivít. Cenou je malá soška v podobe štvorzáprahu riadeného bohyňou víťazstva. Medzi držiteľmi ceny sú aj posledný prezident Sovietskeho zväzu Michail Gorbačov či bývalý československý a český prezident Václav Havel.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Potopená loď na Volge si vyžiadala vyše sto životov
Potopená loď na Volge si vyžiadala vyše sto životov
11.7.2011
Potopenie výletnej lode na rieke Volga s najväčšou pravdepodobnosťou neprežilo vyše sto ľudí. Potápači našli mnohých mŕtvych vnútri vraku - v kajutách, v reštaurácii a v bare. Vyšetrovatelia predpokladajú, že príčinou nehody bolo preťaženie plavidla, na ktorom sa nachádzalo 196 ľudí. Oficiálna kapacita bola pritom 120 osôb. Podľa najnovších údajom mohlo nehodu spôsobiť aj zlé počasie a technické problémy. Očití svedkovia uviedli, že osemdesiatmetrov dlhý stroj išiel ku dnu za tri minúty. Zachrániť sa podarilo 80 osôb. Päť tiel, vrátane jedného dieťaťa, vytiahli záchranári z rieky Volga už bez známok života. Záchranné práce sa nezastavili ani v noci, pričom ich komplikuje silný vietor a veľké vlny.
Médiá: 4
Komentáre:
0
V Maroku protestovali za väčší rozsah reforiem
V Maroku protestovali za väčší rozsah reforiem
11.7.2011
V marockom hlavnom meste Rabat a v Casablance demonštrovalo v nedeľu dokopy približne 10-tisíc ľudí za väčší rozsah ústavných reforiem. Hnutie 20. februára, ktoré protesty iniciovalo, považuje reformy kráľa Muhammada VI. za nedostatočné a požaduje zavedenie parlamentnej monarchie západného typu. Okrem iného hnutie žiada, aby boli verejní činitelia, ktorí sú podľa nich zapletení do úplatkárstva, postavení pred súd. Väčšina Maročanov však podporuje kráľa a hnutiu sa nepodarilo získať tak širokú podporu, ako sa stalo v Egypte a Tunisku.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Bosna si pripomína 16. výročie masakry v Srebrenici
Bosna si pripomína 16. výročie masakry v Srebrenici
11.7.2011
Dnes si Bosniaci pripomínajú 16. výročie masakry v Srebrenici, kde bosnianski Srbi zabili takmer 8000 mužov a chlapcov. Na spomienkovom podujatí pochovajú 613 nedávno identifikovaných obetí, ktoré našli v masových hroboch na cintoríne neďalekom Potočari. Udalosti sa plánujú zúčastniť tisícky ľudí. Na cintoríne je už pochovaných 4524 identifikovaných obetí a ešte počas víkendu prevážali cez Sarajevo rakvy s mŕtvymi, ktorým sa ľudia prišli pokloniť. "Srebrenica je najhlbšia rana moslimov v Bosne. Je to poškvrna na svedomí medzinárodného spoločenstva ako ja na svedomí tých, ktorí tento zločin spáchali," vyjadril sa pri tejto príležitosti Bakir Izetbegovič, moslimský člen predsedníctva Bosny.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Flámski separatisti chcú vyhlásiť nezávislosť
Flámski separatisti chcú vyhlásiť nezávislosť
11.7.2011
V nedeľu vyzval Filip Dewinter ,jeden z popredných predstaviteľov separatistického hnutia Flámsky záujem, flámsku národniarsku stranu Nová flámska aliancia na spojenie. Ich spoločným cieľom by malo byť vyhlásenie nezávislosti od Belgicka. Podľa Dewintera by mal flámsky parlament jednostranne vyhlásiť nezávislosť a potom začať rokovania s frankofónnym Valónskom o rozdelení spoločného majetku. "Otázka nestojí tak, či sa Flámsko stane nezávislým štátom, ale kedy sa tak stane," vyhlásil s tým, že rozdelenie je jedinou cestou von z prehlbujúcej sa politickej krízy v Belgicku.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Rusko: Na Volge sa potopila loď, 111 ľudí je nezvestných
Rusko: Na Volge sa potopila loď, 111 ľudí je nezvestných
11.7.2011
Loď so 188 ľuďmi na palube sa potopila na ruskej rieke Volga, v republike Tatarstán asi 750 kilometrov východne od Moskvy. Ruské úrady informovali, že zachrániť sa podarilo 76 ľudí, ďalších 111 vrátane desiatok detí je však nezvestných. Jedna žena prišla o život. Pátranie po nezvestných pokračuje za pomoci 80 záchranárov. Tí dúfajú, že nejakí ľudia sa zachránili, keďže sa v tejto oblasti nachádza až 13 ostrovov. Potopená loď je československej výroby z roku 1955 a nedávno prešla rekonštrukciou. Plavidlo však bolo značne preplnené, keďže je určené na prepravu 140 pasažierov. Niektorí svedkovia hovorili aj o búrkovom počasí. Príčiny nešťastia zatiaľ nie sú známe.
Médiá: 6
Komentáre:
0
V Chorvátsku zabíjajú horúčavy
V  Chorvátsku zabíjajú horúčavy
11.7.2011
Extrémne vysokým teplotám, ktoré dosahovali až 40 stupňov Celzia, podľahlo v posledných štyroch dňoch na chorvátskom pobreží Jadranského mora už 11 ľudí. Všetky obete zahynuli v blízkosti mesta Zadar v dôsledku prehriatia organizmu, alebo sa utopili. V nemocniciach na východe krajiny sa tiež zdvojnásobil počet pacientov a rovnako horúce počasie trápi aj susedné Srbsko. Nový teplotný rekord padol v Maďarsku, kde včera v Túrkeve namerali 39,1 stupňa Celzia. Doterajší rekord pre tento deň bol z roku 1927 a bol nižší o 1,6 stupňa.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Opozícia: Návrh volebného zákona od Fideszu oslabuje demokraciu
Opozícia: Návrh volebného zákona od Fideszu oslabuje demokraciu
11.7.2011
Návrh reformy volebného zákona o ktorom rokovalo predsedníctvo vládnej strany Fidesz je podľa opozičnej strany Politika môže byť iná (LMP) úplne neprijateľný. Cieľom reformy je zmeniť terajší dvojkolový systém na jednokolový a počet poslancov by mal klesnúť z 386 na približne 200. Fidesz tiež plánuje zrušiť kompenzačné listiny, do ktorých sa zarátavajú voličské hlasy odovzdané individuálnym kandidátom, ktorí nezískali mandát. Podľa zástupcu frakcie LMP Gergelya Karácsonya tak vidieť snahu o to, aby bola demokratická súťaž zúžená na boj veľkých strán. Zároveň zdôrazňuje, že Fidesz by pri takom volebnom systéme dosiahol v roku 2010 so ziskom 53 percent hlasov nie dvojtretinovú väčšinu v parlamente, ale možno až trojštvrtinovú.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Česko v noci zasiahli silné búrky
Česko v noci zasiahli silné búrky
10.7.2011
Územie susedného Česka v noci nadnes zasiahli silné búrky, pričom sa podľa meteorológov vrátia na západ krajiny aj dnes vo večerných hodinách. Búrky zamestnali hlavne hasičov, ktorí najčastejšie uskutočnili výjazdy k popadaným stromom. Pomáhať museli aj v domoch zasiahnutých bleskami. V stredných Čechách dokonca začal horieť dvojpodlažný rodinný dom a zničil jeho obytnú časť. V dôsledku popadaných stromov sa na troch miestach zastavila aj železničná doprava. Stromy zablokovali železničné trate, vlaky tak musela nahradiť autobusová doprava. Výstraha pred prudkými búrkami trvá na území Česka do zajtrajšieho rána.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Ukrajina: Požiar v domove dôchodcov si vyžiadal 16 životov
Ukrajina: Požiar v domove dôchodcov si vyžiadal 16 životov
10.7.2011
Nešťastie sa odohralo v dedine Beloje na severozápade krajiny pri hraniciach s Poľskom. Požiar v domove dôchodcov vypukol tesne po polnoci, pričom sa v ňom nachádzalo 27 osôb. Podľa informácií ministerstva pre mimoriadne situácie sa jedenásť z nich vrátane dvoch zamestnancov podarilo zachrániť, tri osoby sa však nachádzajú v kritickom stave. Najmenej šestnásť ľudí prišlo pri požiari o život. Požiar jednoposchodovej budovy sa podarilo uhasiť až po piatich hodinách a pravdepodobne ho zapríčinila neopatrná manipulácia s ohňom.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Britský týždenník News of the World dnes vyšiel posledný raz
Britský týždenník News of the World dnes vyšiel posledný raz
10.7.2011
Britský bulvárny nedelník News of the World vyšiel poslednýkrát po 168 rokoch existencie. Noviny dnes zároveň vyšli v dvojnásobnom počte a zisk z predaja dostanú darom 4 charitatívne organizácie. V úvode dnešného čísla sa týždennik ospravedlňuje: "Celkom jednoducho, zišli sme z cesty". Najpredávanejšie britské bulvárne noviny neprežili škandál, keď vyšlo najavo, že sa systematicky nabúravajú do odkazových schránok mobilných telefónov rôznych ľudí od nezvestných školopovinných dievčat až po smútiacich príbuzných a celebrity. Zároveň tiež pribúdajú obvinenia, že noviny mediálneho magnáta Ruperta Murdocha podplácali políciu. V dôsledku aféry tak News of the World stratili povesť aj inzerentov, preto končia.
Médiá: 3
Komentáre:
3
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
141912345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk