AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Čína: Zadržali skupinu, ktorá vyrábala kuchynský olej z odpadu
Čína: Zadržali skupinu, ktorá vyrábala kuchynský olej z odpadu
13.9.2011
Čínske úrady zatkli 32 osôb, ktorí predávali použitý olej a vydávali ho za čerstvý olej na varenie. Polícia pri razii zhabala vyše 100 ton oleja, ktorý vznikol prevažne z použitých olejov odkúpených za nízke ceny ako odpad z reštaurácií. Skupina olej vykupovala pod zámienkou, že z neho bude vyrábať biopalivo. Zločinecká organizácia pôsobila až v 14 čínskych provinciách, policajné vyšetrovanie trvalo štyri mesiace. Čína v ostatných rokoch zaznamenala viacero škandálov ohrozujúcich potravinovú bezpečnosť krajiny. Najznámejším bol prípad mlieka kontaminovaného priemyselnou chemikáliou melamín v roku 2008.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Najkrajšou ženou vo vesmíre sa stala Angolčanka
Najkrajšou ženou vo vesmíre sa stala Angolčanka
13.9.2011
Víťazkou súťaže Miss Universe v brazílskom Sao Paule, a teda aj "najkrajšou ženou vesmíru", sa v noci nadnes stala Miss Angola Leila Lopesová. Dvadsaťpäťročná študentka ekonómie z mesta Benguela porotcov údajne očarila nielen svojou krásou, ale aj intelektom. O titul celkovo bojovalo 89 krások z celého sveta vrátane slovenskej zástupkyne Dagmar Kolesárovej, ktorá sa však do finále neprebojovala. Do záverečnej pätice sa popri Lopesovej dostali aj jej kolegyne z Brazílie, Číny, Filipín a Ukrajiny. Ukrajinka Olesja Štefánková sa stala prvou vicemiss a na treťom mieste skončila Priscila Machadová z Brazílie.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Zatúlaný tučniak Happy Feat sa "stratil"
Zatúlaný tučniak Happy Feat sa
12.9.2011
Tučniak, ktorý zablúdil a koncom júna skončil na pláži na Novom Zélande, je nezvestný. Vedci so zvieraťom, ktoré podľa animovaného filmu dostalo meno Happy Feat, stratili kontakt. Experti totiž nemôžu zachytiť signál z elektronického zariadenia na jeho tele, pomocou ktorého chceli sledovať návrat tučniaka do Antarktídy po tom, čo ho pred dvoma týždňami vypustili do oceánu približne 600 kilometrov južne od Južného ostrova Nového Zélandu. Podľa Kevina Laya zo spoločnosti Sirtrack nie je pravda, že Happy Feat skončil v žalúdku žraloka či iného predátora. S najväčšou pravdepodobnosťou zariadenie odpadlo. "Dúfali sme, že vydrí aspoň 5 alebo 6 mesiacov," povedal Lay.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
US Open: Porazenej Williamsovej hrozí vysoká pokuta
12.9.2011
Incident počas nedeľňajšieho finále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open v New Yorku môže vyjsť porazenú americkú tenistku Serene Williamsovú poriadne draho. Za kontroverznú situáciu a hádku s rozhodkyňou v druhom sete duelu proti Austrálčanke Samanthe Stosurovej jej hrozí pokuta až do výšky 175 000 dolárov. Williamsová počas úderu vykríkla "c´mon" ešte predtým, ako mala Stosurová šancu zasiahnuť loptičku. Mladšia zo sestier Williamsových sa následne pohádala s rozhodkyňou. ktorá jej odňala bod a nenechala fiftín opakovať.
Komentáre:  0
Nielen českým hubárom pomôže nová aplikácia iHoubař
12.9.2011
Tento rok hubárom na Slovensku príliš nepraje. Môže za to suché a teplé leto. Podľa niektorých odborníkov sa sezóna možno rozbehne v októbri. Hubárom by vtedy mohla pomôcť aj nová česká aplikácia pre iPhone, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s mykológmi. Hlavnou výhodou aplikácie je atlas húb. Každý užívateľ teda môže porovnať nájdenú hubu s detailnou fotografiou a presným popisom ešte v lese. Doma je možné aplikáciu využiť ako kuchársku knihu s originálnymi receptami popredného českého mykológa Jiřího Baiera. Aplikácia stojí tri doláre.
Komentáre:  0
Video: Kambodžský chlapec pije mlieko priamo z vemena
12.9.2011
Dva a pol ročný chlapec Tha Sophat z Kambodži ostal vo svojej malej dedine žiť so svojím starým otcom. Jeho rodičia ho totiž v júli opustili a odišli si hľadať prácu do susedného Thajska. Malý Tha vtedy začal cucať mlieko priamo z cecka kravského vemena. Starý otec dieťa spočiatku vyhrešil a odtiahol ho preč, no neskôr ustúpil a teraz chodí Tha ku krave až dvakrát denne. Chlapec sa údajne inšpiroval teliatkami, keď ich videl ako to robia oni. Starí rodičia sa pre tamojšie médiá vyjadrili, že majú strach o Thaove zdravie, ak bude v tejto činnosti pokračovať.
Komentáre:  0
Pre Britov je Facebook dôležitejší ako mobil či záchod
Pre Britov je Facebook dôležitejší ako mobil či záchod
11.9.2011
Britské Múzeum vedy v Londýne uskutočnilo prieskum, v ktorom sa 3 000 respondentov opýtali, bez akých vecí by si nevedeli predstaviť svoj život. Za najdôležitejšiu "vec" Briti pomerne prekvapujúco označili slnečné lúče. Na druhom mieste skončilo pripojenie na internet, na treťom zase pitná voda. Z prieskumu tiež vyplýva, že sociálna sieť Facebook je v priemere pre Britov piata najdôležitejšia. Za ňou sa umiestnili napríklad splachovací záchod, e-mail či dokonca mobilný telefón. Pre porovnanie, vyhľadávač Google skončil "až" na 22. priečke, kým Twitter je podľa Britov z týchto troch internetových gigantov najmenej potrebný (50. miesto).
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Ovčiarskeho psa dokáže plnohodnotne nahradiť i trúbka
11.9.2011
Ovčiarske psy sa v minulosti využívali hlavne na prácu so stádom, predovšetkým s dobytkom. I v súčasnosti sa zachoval rozdiel, podľa ktorého väčšie (pastierske) druhy psov slúžia najmä na ochranu stáda, kým menšie (ovčiarske) na zaháňanie a udržiavanie kráv po kope. Americká jazzová skupina New Hot 5 však v tomto videu ukazuje, že funkciu ovčiarskych psov dokážu plne nahradiť dychové nástroje. Akonáhle totiž začali hrať, všetky kravy na pastvine spozorneli a začali kapelu počúvať. Video bolo natočené v juhozápadnom Francúzsku.
Komentáre:  0
Video: Nadľudský výkon iránskeho čašníka, doma radšej neskúšajte
11.9.2011
Pozvali ste niekedy na návštevu veľa hostí, no žiadneho z nich ste nechceli uraziť tým, že bude musieť čakať na svoju šálku čaja alebo kávy dlhšie ako ostatní? Tak potom vám toto video môže poslúžiť ako názorná inštruktáž, ako rýchlo obslúžiť väčšie množstvo ľudí. Neidentifikovaný čašník z Iránu dokáže vo vlastných rukách naraz priniesť až štrnásť pohárov a tácok s horúcim čajom. V ľavej ruke pritom dokáže niesť až dvanásť šálok súčasne. Bohužiaľ, nie je známe, či tento šikovný čašník dokáže podobný trik aj s taniermi, alebo ako dlho mu trvalo, kým sa tento kúsok naučil.
Komentáre:  0
Video: V Ostrave pokrstili historicky prvé "české sloníča"
11.9.2011
V ostravskej zoologickej záhrade v sobotu pokrstili sloníča Rashmi. Ide vôbec o historicky prvého slona, ktorý sa narodil na území bývalého Československa. Zviera sa narodilo 12. apríla tohto roka a odvtedy sa stalo jednou z hlavných atrakcií záhrady. Organizátori pre samičku pripravili v pavilóne krst v nafukovacom bazéne. O mene rozhodli návštevníci zoologickej záhrady hlasovaním na internete. Vyberať mohli z piatich mien. Meno Rashmi vymysleli samotní ošetrovatelia, v indickom jazyku toto slovo znamená lúč.
Komentáre:  0
Video: Bubeník si na svojich bicích poriadne "zajazdil"
10.9.2011
Od vynálezu, ktorý jeho tvorca pomenoval "Boingy Boingy", bežný človek nemôže očakávať nič normálne. A má pravdu. Kanadský bubeník Charlie Rose totiž vytvoril jeden z najzvláštnejších hudobných nástrojov vôbec - skákajúce bicie. I keď na samotných bicích nie je v skutočnosti nič zvláštne, od iných sa odlišujú tým, že sa dokážu pohybovať. Celý bubnový set Kanaďan zavesil na štyri mohutné struny. Rose dostal nápad vytvoriť Boingy Boingy ešte v roku 2000. Zdokonaľovanie nástroja potom trvalo asi desať mesiacov a stálo 4-tisíc kanadských dolárov (zhruba 3-tisíc eur). Kapela má už za sebou niekoľko úspešných turné v Severnej Amerike.
Komentáre:  0
Video: Policajti sa aktívne zúčastnili na festivale v Londýne
10.9.2011
Príslušníci londýnskej metropolitnej polície nedávno čelili kritike za to, že nedostatočne zvládli augustové niekoľkodňové nepokoje v britskej metropole. Možno aj to prispelo k rozhodnutiu dvoch strážcov zákona, že obyvateľom ukážu ako sa vedia uvoľniť. Účastníkovi jedného z najznámejších londýnskych festivalov - Notting Hill Carnival - sa podarilo natočiť tanečné kreácie týchto dvoch policajtov, ktorí si zjavne atmosféru karnevalu veľmi užívali. Počas posledného augustového víkendu bolo v uliciach metropoly až 6 500 príslušníkov polície, no celá akcia sa zaobišla bez väčších incidentov.
Komentáre:  0
Video: Britský premiér hral tenis na Trafalgarskom námestí
9.9.2011
Dvaja z najprominentnejších britských politikov, premiér David Cameron a primátor Londýna Boris Johnson, si zmerali sily priamo v centre hlavného mesta. Nešlo však o diskusiu v priestoroch Westminsterského paláca alebo londýnskej radnice, ale o krátke exhibičné tenisové stretnutie. Politici takto chceli propagovať budúcoročné Paralympijské hry, ktoré sa v britskej metropole uskutočnia hneď po skončení letných olympijských hier. Cameron a Johnson si zahrali štvorhru s dvomi hendikepovanými športovcami. Tamojšie média si všimli, že v krátkom dueli sa viac darilo britskému premiérovi.
Komentáre:  0
Video: Vladimir Putin sa teoreticky dotkol pŕs 1 000 mladých Rusiek
8.9.2011
Ruský premiér Vladimir Putin ešte neohlásil svoju kandidatúru v blížiacich sa prezidentských voľbách, no mladí Rusi mu vyjadrujú svoje podporu najrozličnejšími akciami. Mladík Sam Nickel napríklad chcel, aby si premiér mohol "ohmatať poprsie svojich voličiek". Sam si ale uvedomoval, že Putin je zaneprázdnený a ženatý, preto sa na túto "povinnosť" podujal sám. Keď sa mu takto podarilo "dotknúť" 1 000 mladých Rusiek, podal si s Putinom ruku. Celá akcia bola myslená z recesie, pričom podľa Nickela sa nechala prehovoriť len asi každá siedma dievčina.
Komentáre:  0
Video: Koľko motorkárov dokáže naraz jazdiť v oceľovej guli?
8.9.2011
Medzinárodnému motorkárskemu tímu Infernal Varanne sa úspešne podaril kúsok, ktorý sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov. Šiesti motocyklisti z Brazílie, Čile, Švajčiarska a Francúzska totiž naraz jazdili v oceľovej guli s priemerom 4,25 metra, pričom siedma osoba stála uprostred so vztýčenými rukami. Všetky motorky boli štandardné motorky s dĺžkou minimálne 1,9 metra a súčasne jazdili po dobu 20 sekúnd. Rekord sa skupine podarilo prekonať v živom vysielaní talianskej televíznej šou Lo Show Dei, ktorá bola natočená v Miláne.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Prieskum: Najviac "cool" sú Američania
Prieskum: Najviac
8.9.2011
Z medzinárodného prieskumu sociálnej siete Badoo.com na vzorke 30-tisíc užívateľov vyplýva, že najpopulárnejším národom na svete sú Američania. Z európskych krajín sa najvyššie umiestnilo Španielsko, za nimi nasledujú Taliani, Francúzi, Briti, Holanďania a Rusi. Z latinskoamerických krajín sú najviac "cool" Brazílčania, ktorí sa umiestnili pred Mexičanmi a Argentínčanmi. Naopak, do pätice najmenej populárnych národov prieskum zaradil Belgičanov, Poliakov, Turkov, Kanaďanov a Nemcov. "V médiách sa často hovorí o antiamerikanizme. Zabúdame však, koľko ľudí po celom svete považuje Američanov za skutočne cool," vyhlásil Lloyd Price, marketingový riaditeľ spoločnosti Badoo.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Polárny medveď v Rusku surovo zaútočil na ženu
7.9.2011
Na polostrove Čukotka, ktorý sa nachádza v najvýchodnejšej časti Ruska, došlo za bieleho dňa k útoku ľadového medveďa na človeka. Celý incident sa podarilo zachytiť na video. Zo záberov vidieť, že žena sa najprv pred zvieraťom schovávala. Keď však vystrčila hlavu, medveď na ňu skočil a zaútočil so svojimi labami i papuľou. Svedkovia incidentu na zviera kričali, jeden z nich hodil po ňom fľašku, čím ho odradil od ďalšieho útočenia. Nie je známe, či žena utrpela vážnejšie zranenia, na videu je však vidieť, že bola schopná odísť na vlastných nohách.
Komentáre:  0
Video: Obžalovaný si pomýlil súdnu sieň s toaletou
7.9.2011
Sedemnásťročný Američan Corey Webb sa rozhodol, že slovnému spojeniu "pohŕdanie súdom" dá úplne nový rozmer. Počas vlastného súdneho procesu sa totiž v súdnej sieni vymočil do koša na odpadky. "Neviem, ako vás vychovali, ale ísť na malú potrebu v štátnej súdnej sieni je nevhodné správanie," týmito slovami reagoval na incident zjavne nahnevaný sudca Kerry Russell. Webb bol obžalovaný zo streľby na zamestnanca nápravného ústavu pre mladistvých, z ktorého sa pokúšal utiecť. Mladý zločinec sa následne k spáchaniu tohto činu priznal.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk