AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: "Putinova armáda" žiada mladé ženy, aby sa vyzliekli ‎
21.7.2011
Internetová kampaň s názvom Putinova armáda povzbudzuje mladé Rusky, aby podporili prezidentskú kandidatúru premiéra Vladimira Putina tým, že si vyzlečú šaty. Na najväčšej ruskej sociálnej sieti Vkontakte.ru sa v krátkom čase prihlásilo k tejto výzve už viac ako 1 200 členov. "Šaliem z človeka, ktorý zmenil život našej krajiny... Je to vážený politik a veľký fešák... Je to Vladimir Putin," nabáda vo videu blondínka Diana prechádzajúca sa po moskovských uliciach. Ak však nie je samotný Putin pre dievčatá dostatočnou motiváciou, video im ponúka ešte jednu možnosť, a to vyhrať nový iPad 2.
Komentáre:  1
Newyorský holub sa už tri roky každý deň naloďuje na ten istý trajekt
21.7.2011
Každý deň už počas obdobia troch rokov cestuje na jednom z newyorských trajektov popri bežných cestujúcich aj divoký holub prezývaný Tony, z ktorého sa medzitým stal miláčik Newyorčanov a na internete už dokonca má aj vlastný fanklub. Na loď prichádza preto, aby si tu našiel potravu. Tú mu v poslednej dobe dávajú najmä spolucestujúci. "Niet pochýb o tom, že je to Newyorčan. V New Jersey nikdy nevystupuje. Je to naozaj múdry holub,“ uviedol 40-ročný Edwin Montoya, ktorý na trajekte Thomas Jefferson pracuje viac ako desať rokov.
Komentáre:  0
Vedci: O budúcej profesii dieťaťa sa rozhoduje už v maternici
Vedci: O budúcej profesii dieťaťa sa rozhoduje už v maternici
21.7.2011
Bude sa človek viac zaujímať o technické alebo humanitné odbory? Nemeckí vedci najnovšie priniesli dôkazy o tom, že existuje súvis medzi hladinou hormónov pred pôrodom a neskorším rozhodovaním mužov a žien o svojej budúcej profesionálnej dráhe. Tvrdí to výskum, ktorý vykonali psychológovia z univerzity v Konstanzi. Vyššia hladina testosterónu v maternici má tak podľa nich priamy vplyv na zvýšený záujem o technické odbory. Naopak, nižšia hladina testosterónu spôsobuje záujem o odbory, v ktorých hrajú rozhodujúcu úlohu sociálne kontakty.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Kanál v kanadskom Montreale sa zmenil na vodný gejzír
20.7.2011
V pondelok večer zasiahol centrum kanadského mesta Montreal hustý prívalový dážď. Ohromný tlak vody na niektorých miestach spôsobil, že sa kanály premenili na vodné gejzíry. Nanešťastie stál na ulici Wolf street po jedným z týchto kanálov zaparkovaný Ford Focus. Silný prúd vody odstrelil veko a niekoľkokrát vyzdvihol zadnú časť vozidla do i výšky minimálne jedného metra. Náhodnému okoloidúcemu sa podarilo celý incident natočiť na kameru. Výška škôd spôsobených na automobile nie je známa.
Komentáre:  1
Iluzionista Dynamo zverejnil celé video svojej "prechádzky" po Temži
20.7.2011
Britský iluzionista Steve Frayne, známy pod umeleckým menom Dynamo, ktorý sa koncom júna "prechádzal" po rieke Temža v Londýne, zverejnil celé video tejto udalosti. Jeho "božský" počin bol súčasťou natáčania pilotného dielu novej televíznej šou, v ktorej sa bude 28-ročný rodák z Bradfordu snažiť svojimi trikmi ohúriť známe tváre šoubiznisu. Pri svojom triku pred Westminsterským palácom prešiel s rozpaženými rukami po rieke niekoľko metrov, až kým nenastúpil do člna riečnej polície. Z mosta ho pritom sledovalo mnoho šokovaných okoloidúcich.
Komentáre:  0
Video: Číňan si "obliekol" 27 kilogramov včiel
20.7.2011
V Číne sa uskutočnil ďalší ročník súťaže, v ktorej išlo o to, kto na svoje holé telo priláka viac včiel. V meste Shaoyang v provincii Hunan sa proti sebe postavili v tejto netradičnej a nebezpečnej disciplíne dvaja súťažiaci. 42-ročný včelár Wang Dalin suverénne zvíťazil nad mladším 20-ročným Lu Kongjiangom. Na svoje telo totiž za pomoci včelích kráľovien prilákal 26,86 kg včiel. Obaja finalisti len v spodnej bielizni mali v priebehu 60-tich minút na seba prilákať čo najviac včiel. Mladšiemu Lu Kongjiangovi sa podarilo zlákať „len“ 22,9 kg včiel.
Komentáre:  0
Video: "Nevesta" v svadobných šatách prerušila bejzbalový zápas
20.7.2011
Prerušovanie športových podujatí zo strany bláznivých fanúšikov sa v posledných rokoch stalo pomerne častým javom. Zdá sa však, že tradičných "naháčov" sa snažia vytlačiť muži v najrozličnejších kostýmoch. Tak tomu bolo aj v americkej Atlante, kde počas sobotňajšieho bejzbalového stretnutia medi mužstvami Braves z Atlanty a Nationals z Washingtonu videlo 42-tisíc divákov na štadióne Turner Field okrem hráčov aj fanúšika oblečeného v dámskych svadobných šatách. "Nič podobné som nikdy predtým nezažil. Trochu ma to zaskočilo a vyviedlo z rovnováhy," uviedol po zápase jeden z hráčov.
Komentáre:  1
Video: Cesty v estónskom meste Tartu používajú aj pštrosy
20.7.2011
Situácia, ktorú zachytáva toto video, by sa asi len veľmi ťažko opisovala cez telefón polícii. Vodiči v centre estónskeho mesta Tartu boli totiž svedkami toho, ako z jednej dodávky unikli pštrosy, ktoré sa následne rozutekali po vozovke rýchlosťou až okolo 50 kilometrov za hodinu. Incident sa odohral v pondelok v skorých ranných hodinách. Niekoľkým mužom sa po chvíli podarilo všetky tri zvieratá chytiť a opätovne umiestniť do nákladného vozidla. Zatiaľ však nie je známe, komu pštrosy patrili a kam boli prevážané.
Komentáre:  0
Video: Trápna zámena hosťov v BBC baví internet
20.7.2011
Britská televízna spoločnosť BBC sa dopustila pomerne netradičného faux pas, pri ktorom sa moderátorovi podarilo predstaviť zlého hosťa. Pôvodný hosť Ben Walker sa mal vyjadriť k súdnemu procesu s bývalým americkým bejzbalovým hráčom Rogerem Clemensem, ktorý čelí obvineniam z dopingu a krivej výpovede. Moderátor v živom vstupe chybne predstavil hosťa z New Yorku, o ktorom si myslel, že je to práve Ben Walker z agentúry AP. "Situácia je v skutočnosti ešte oveľa horšia, lebo ja nie som Ben Walker. A neviem vôbec nič o bejzbale," povedal muž, ktorý sa v skutočnosti volá Michael Wolff a myslel si, že bude hovoriť o afére okolo magnáta Ruperta Murdocha.
Komentáre:  0
Hviezdny čínsky gymnasta skončil na ulici ako žobrák
Hviezdny čínsky gymnasta skončil na ulici ako žobrák
20.7.2011
Jedna z najväčších nádejí čínskej športovej gymnastiky, 28-ročný Čang Šang-wua, ktorý získal v roku 2001 na svetovej univerziáde dve zlaté medaily, žije v v Pekingu ako žobrajúci bezdomovec. Podľa odborníkov na gymnastiku mal Čang zažiariť na olympijských hrách v Aténach v roku 2004. Ešte predtým však prišlo vážne zranenie šľachy. V roku 2005 s profesionálnym športom úplne skončil. Neskôr bol podľa vlastných slov nútený kradnúť a skončil vo väzení. Po tom, ako ho prepustili, začal žobrať. Na ulici si privyrábal aj predvádzaním gymnasticko-kaskadérskych kúskov. Čangov osud oživil v Číne debatu o zlých životných podmienkach bývalých špičkových športovcov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Briti, ktorí vyhrali 161 miliónov, ušli z domu. Ľudia od nich pýtali peniaze
20.7.2011
Manželia Christine a Colin Weirovci vyhrali minulý týždeň rekordných 161 miliónov libier (184 miliónov eur). Pred novinármi vtedy uviedli, že neplánujú opustiť svoj skromný dom v škótskom mestečku Largs. Svoje rozhodnutie však náhle zmenili. Denne dostáva desiatky listov od ľudí, ktorí od neho pýtajú peniaze. Colin so svojou ženou a deťmi preto dočasne odišiel do Španielska. "Každý deň im chodia desiatky listov a na pošte na nich čakajú ďalšie. Náš manažér sa rozhoduje, či ich vôbec máme doručiť," uviedol miestny poštár.
Komentáre:  0
Video: Los zaútočil na cyklistov
19.7.2011
Deň, ktorý sa trojica Američanov rozhodla stráviť relaxačnou horskou cyklistikou v národnom parku Kincaid Park na Aljaške, sa skončil neočakávaným stretnutím. Ako to zachytáva tento videozáznam, na mužov sa zrazu vyrútil los americký, a to práve vtedy keď sa všetci traja v plnej rýchlosti spúšťali z mierneho kopca a odbočovali doľava. Pri incidente sa našťastie nikomu nič nestalo, i keď prvý cyklista pred útočiacim zvieraťom spadol na zem. Američania sa však nedali na útek, skrývajúc sa za stromami zachytili na kameru mláďa, ktoré pravdepodobne los chránil.
Komentáre:  0
Vedci vyriešili záhadu šiesteho prsta u krtov
Vedci vyriešili záhadu šiesteho prsta u krtov
19.7.2011
Švajčiarski vedci z Universität Zürich zistili, že druhý palec u krtov nie je v skutočnosti prstom ale podľa všetkého predĺženou kosťou zápästia. Krtom tento nepravý prídavný prst pravdepodobne pomáha pri kopaní tunelov a pri pohybe v nich. Mitgutsch zistil, že gény, ktoré sa normálne zapnú hneď na začiatku vývinu prstov, zostali u krtov v tomto prípade vypnuté. Navyše bunky, z ktorých sa nepravý palec vytvára, sa začali deliť, až keď sa ostatných päť prstov už formovalo. Čo však odborníkov úplne presvedčilo o nepravosti druhého palca, bolo zistenie, že tento výrastok sa tvorí z tkaniva, z ktorého sa zvyčajne vyvinú kosti zápästia a nie prsty.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Skladbu od Slováka B-Complexa už videlo na YouTube 10 miliónov ľudí
19.7.2011
Dvadsaťsedemročnému dídžejovi B-Complexovi s občianskym menom Matúš Lenický sa ako prvému slovenskému interpretovi v histórii podarilo prekonať hranicu 10 miliónov pozretí na YouTube s jedinou skladbou. Hudobník dosiahol míľnik so singlom Beautiful Lies, ktorý v roku 2009 zaradilo na kompiláciu Sick Music britské vydavateľstvo Hospital Records. Skladba nemá oficiálny videoklip a jednotliví užívatelia ho na YouTube zaradili s vlastným pozadím či videom. K dispozícii sú dve verzie skladby - okrem tej základnej aj tzv. VIP. Desať miliónov pozretí skladba zaznamenala za obdobie dvoch rokov pri súčte prvých 14 videí na YouTube a to oboch verziách. Informoval o tom portál webnoviny.sk.
Komentáre:  0
Video: Číňan núti svoje deti, aby sa v rámci "výchovy" brutálne bili
19.7.2011
Pred týždňom sa na čínskom internete objavilo šokujúce video s názvom "najsenzačnejšia bitka detí v histórii", za pár dní si ho odvtedy stihli pozrieť milióny ľudí. Dve deti, dievča a jej 7-ročný bratranec, sa v ňom nemilosrdne mlátia, kopú a preťahujú. Počas toho ich nadšene povzbudzuje otec dievčaťa, ktorý súboj zároveň natáčal na kameru. Incident sa odohral v mesta Cchang-čou v provincii Che-pej. "Obe deti utrpeli zranenia, to je v poriadku. Otecka vychovávali úplne rovnako. Nesmiete sa vzdávať bez boja, musíte vždy bojovať," povedal muž neznámej žene, ktorá sa deti pokúšala utešiť.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Murdocha našli mŕtveho v záhrade, napísal britský The Sun
Murdocha našli mŕtveho v záhrade, napísal britský The Sun
19.7.2011
Hackeri zo známej skupiny Lulz Security v pondelok zaútočili na webovú stránku britského bulvárneho denníka The Sun a v jeho mene vydali správu, podľa ktorej je mediálny magnát Rupert Murdoch mŕtvy. Osemdesiatročného majiteľa už neexistujúceho týždenníka News of the World "našli mŕtveho v jeho záhrade". Denník The Sun síce správu okamžite poprel, návštevníci jeho portálu však boli presmerovaní na konto hackerov na sociálnej sieti Twitter, kde Lulz Security útok oslavovali. "Radujme sa, veseľme sa, s Murdochovým Sunom pohrali sme sa!" napísali autori útoku na svojom účte.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Stratený Michelangelov obraz visel 80 rokov na internátnej chodbe
Stratený Michelangelov obraz visel 80 rokov na internátnej chodbe
19.7.2011
Stratený obraz od renesančného maliara Michelangela visel bez povšimnutia na chodbe internátu Oxfordskej univerzity 80 rokov. Tvrdí to uznávaný taliansky odborník na umenie Antonio Forcellino. Obraz z polovice 16. storočia, stvárňujúci umučeného Krista, pod krížom stojacu Máriu so svätým Jánom a dvojicu smutných anjelov, doteraz pripisovali Michelangelovmu súčasníkovi Marcellovi Venustimu. "Nikto iný, okrem Michelangela, nemohol namaľovať takýto majstrovský kúsok," tvrdí Forcellino vo svojej knihe Stratený Michelangelo. Obraz sa momentálne nachádza v trezore Múzea umenia a architektúry Ashmolean v Oxforde. Odtiaľ poputuje do talianskeho Milána, kde ho na jeseň podrobia detailnej analýze.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Polonahé Ukrajinky napadli pred gruzínskym veľvyslanectvom
19.7.2011
Pondelkový protest polonahých aktivistiek z ukrajinského hnutia FEMEN sa pred gruzínskym veľvyslanectvom v Kyjeve skončil ich násilným vyhnaním spred budovy. Skupina mladých dievčat bez tričiek a podprseniek protestovala proti zatknutiu prominentných fotografov v Gruzínsku. Pokojnú demonštráciu prerušil zamestnanec gruzínskeho veľvyslanectva. Ten najskôr zaútočil na mladé Ukrajinky a následne sa pustil i do fotografa z miestnych novín. "Zamestnanci veľvyslanectva preukázali nedostatok rešpektu pre hlavné hodnoty demokracie: slobodu prejavu a slobodu zhromažďovania sa. Preto sa ešte viac bojíme o zatknutých novinárov v Gruzínsku," uviedli aktivistky po skončení protestu.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk