AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Kauza Straussa-Kahna láme mediálne rekordy
Kauza Straussa-Kahna láme mediálne rekordy
21.5.2011
Sexuálny škandál bývalého šéfa Medzinárodného menového fondu (MMF) Francúza Dominiqua Straussa-Kahna zvýšil predaj francúzskej tlače a zlomil tiež rekordy návštevnosti francúzskych spravodajských webov. Predaj denníka Libération vyletel po jeho zatknutí o takmer 93 percent. Najviac však získali webové stránky, na ktorých škandál prekonal aj rekordnú návštevnosť počas kráľovskej svadby Williama. Mediálne šialenstvo dosiahlo v krajine taký stupeň, že kandidátka socialistov na prezidenta vo voľbách v roku 2007 Ségolene Royalová vyzvala médiá, aby už "presunuli svoj záujem na niečo iné".
Médiá: 2
Komentáre:
0
Poslanci kuvajtského parlamentu sa pobili
19.5.2011
V kuvajtskom parlamente vypukla včera bitka medzi sunnitskými a šiitskými poslancami. Konflikt mal vyprovokovať výrok jedného z poslancov, ktorý označil Kuvajťanov zadržiavaných americkou armádou vo väzení Guantánamo na Kube za teroristov.
Komentáre:  0
Charlieho Sheena zo seriálu Dva a pol chlapa nahradí Ashton Kutcher
15.5.2011
Herca Charlieho Sheena nahradí v úspešnom americkom seriáli Dva a pol chlapa (angl. Two and a Half Men) ako nová hlavná postava príbehu 33-ročný Ashton Kutcher. Sheena vyhodili zo seriálu v marci tohto roka po slovných útokoch s producentom sitcomu Chuckom Lorrom a po jeho medializovaných problémoch s alkoholom.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Víťazom Eurovízie sa stal Azerbajdžan
15.5.2011
Azerbajdžan sa stal víťazom 56. ročníka celoeurópskej pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest 2011. Krajinu v nemeckom Düsseldorfe reprezentovala dvojica Ell & Nikki s pesničkou Running Scared. Celkovými 221 bodmi získal Azerbajdžan právo usporiadať nasledujúci ročník tejto súťaže v roku 2012. Druhé miesto pre Taliansko so skladbou Madness Of Love vyspieval Raphael Gualazzi, na treťom mieste skončil švédsky spevák Eric Saade s piesňou Popular.
Komentáre:  0
Na Eurovízii nič nové: Slovensko opäť nepostúpilo do finále
13.5.2011
V sobotňajšom finále Eurovision Song Contest sa Slovensko prezentovať nebude. Spevácke duo TWiiNS nepostúpilo v nemeckom Düsseldorfe so svojou piesňou "I´m Still Alive" zo semifinálového kola. Sestry podali slušný výkon, rozhodovanie však bolo pravdepodobne opäť ovplyvnené geografickými sympatiami medzi ostatnými súťažiacimi.
Komentáre:  0
TWiiNS reprezentujú Slovensko za vlastné
12.5.2011
Už dnes večer vystúpi slovenské spevácke duo Twiins v nemeckom Düsseldorfe počas druhého semifinálového kola súťaže Eurovision Song Contest. Nové vedenie STV sa tento rok rozhodlo pre účasť s minimálnymi nákladmi. Jednou z hlavných podmienok výberu slovenského reprezentanta bolo práve to, aby si všetky náklady spojené s reprezentáciou hradil umelec sám.
Komentáre:  0
Najpredávanejší album vo Francúzsku naspievali spievajúci kňazi
10.5.2011
Z nového albumu Gloria od spievajúcej trojice katolíckych kňazov Les Pretres (po francúzsky "farári") sa za prvý týždeň predalo takmer 30-tisíc kusov. Z ich prvého albumu sa dohromady predalo viac ako 800-tisíc vydaní. Celý zisk z predaja skupina venovala charitatívnym organizáciám.
Komentáre:  0
Video: Kontroverzný videoklip novej skladby od Lady Gaga
8.5.2011
Americká speváčka Lady Gaga zverejnila nový videoklip k piesni Judas, ktorý vyvolal kritiku a pobúrenie kresťanských skupín po celom svete. Predstavuje tu totiž modernú Máriu Magdalénu, ktorá sa vyznáva z lásky k Judášovi a v úvodnej časti sedí na motorke za chrbátom Ježiša Krista.
Komentáre:  0
Gašparovič Radičovej: Nezavadzajte tu!
Gašparovič Radičovej: Nezavadzajte tu!
5.5.2011
Prezident Ivan Gašparovič ťažko niesol prehru našich hokejistov proti reprezentácii Ruska. Po zápase podľa svedkov pred výťahom na zimnom štadióne vrazil lakťom do premiérky Ivety Radičovej a povedal jej „Nezavadzajte tu.“ Potvrdil to aj premiérkin poradca Marián Balázs, ktorého celý incident šokoval. Prezidentov hovorca Marek Trubač však tvrdí, že to bol celé iba žart. Balázs pre denník SME dodal, že Gašparovič potom ešte niekoľkokrát zopakoval, že „aspoň máme štadión“.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Budúci týždeň sa začína eurovízia
5.5.2011
56. ročník súťaže Eurovision Song Contest sa uskutoční 10. až 14. mája vo víťaznej krajine predchádzajúceho ročníka, v Nemecku, v meste Düsseldorf. Presne o týždeň, počas druhého semi-finálového kola, vystúpia aj zástupkyne Slovenska spevácke dvojičky Twiins (Veronika a Daniela Nízlové) s piesňou I'm Still Alive.
Komentáre:  0
Monitor deviatakov ukázal, že v slovenčine sú dievčatá lepšie ako chlapci
Monitor deviatakov ukázal, že v slovenčine sú dievčatá lepšie ako chlapci
30.4.2011
Deviataci na základných školách si preverili svoje vedomosti v projekte celoslovenského testovania žiakov Monitor 9. Priemerná úspešnosť testu z matematiky bola 52,9% a testu zo slovenského jazyka a literatúry 58,2%. Test z matematiky riešilo 45 381 žiakov, pričom chlapci dosiahli úspešnosť 53,4 % a dievčatá 52,4 %. Chlapci i dievčatá dosahujú v matematike porovnateľné výkony. Nie však v teste zo slovenského jazyka a literatúry, kde dievčatá dosiahli lepšie výsledky (63,0%) ako chlapci (56,5%).
Médiá: 1
Komentáre:
0
Francúzi pokutovali prvú ženu za nosenie burky
18.4.2011
28-ročnú ženu pokutovali pri nakupovaní v meste Mureaux sumou 150 eur. Francúzsko je prvou európskou krajinou, ktorá zaviedla zákaz nosiť na verejnosti islamskú burku zahaľujúcu celú tvár.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Audio: Lady Gaga zverejnila týždeň pred Veľkou nocou singel
17.4.2011
Lady Gaga, zobrazujúca postavu Márie Magdalény, v kontroverznom texte spieva aj "ak treba, umyjem mu nohy s mojimi vlasmi / porazím ho, kráľa bez koruny." Singel vyvolal rozhorčenie niektorých kresťanských a konzervatívnych organizácii ako napr. americkej The Catholic League.
Komentáre:  0
Do nemeckého prezidenta hádzali vajcia
16.4.2011
Nemecký prezident Christian Wulff sa stal pri svojej štvrtkovej návšteve juhonemeckého Wiesbaden obeťou "vajcového atentátu." Muž, ktorý na spolkového prezidenta zaútočil, bol ihneď zadržaný. Dôvody pre jeho čin zatiaľ nie sú známe.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk